Staňte sa skvelým? Jednoduché!

Vzdali ste sa niekedy nadradenosti? Povedali ste si, že nikdy nedosiahnete úroveň svojho idolu? „Je to talentovaný! A ja? A čo ja ... "Ak si myslíte, že ste" nie je daná "a" nemali by ste ani strácať čas, pretože z toho vôbec nič nevyjde ", potom sa mýlite viac ako kedykoľvek predtým. Pozrime sa z toho, čo sa vlastne stalo "hviezdami".

Všetko nie je také jednoduché - všetko je oveľa jednoduchšie

Spevák, dievča asi desať rokov, vstúpi na scénu ošumelého, špinavého, poloprázdneho divadla. Jej tenký hlas sa začína potýkať s hlukom a hlukom, prichádzajúc z publika je ďaleko od šľachtických. Na prvom verši prvej piesne sa fľaša od piva odfúkne na kúsky v nejakom metre od mladého umelca. V jej hlase je okamžité trasenie, ale naďalej spieva. "Nie je to krok späť!" - táto mentalita je už razená v jej duši. Do konca predstavenia musí bojovať za každý dych vzduchu, len aby dokončila posledné číslo. Atmosféra inštitúcie je nasýtená tabakovým dymom, ktorý sa usadzuje v hrdle, dráždi väzy, narúša spev. Nakoniec, dievča je stále trochu falošné, ale nájde silu, aby sa oklamala a primerane opustila javisko v sprievode potlesku a posmešných píšťaliek.

Tak začal kariéru Julie Andrews - víťazka Akadémie, ktorá sa usadila v pamäti divákov a milovníkov fanúšikov ako spev krásu, tanec s rukami natiahnutými na pozadí rakúskych Álp v The Sound of Music. Bez ohľadu na vzhľad, ktorý ona vzala - Maria von Trapp alebo Mary Poppins, Andrews vždy spieval a plnil úlohy s takou úmyselnou ľahkosťou, že by sa mohla pomýliť s rodenou hviezdou. Ale jej kariéra nezačala vôbec jednoducho - od jej mladistvých rokov strávených v skupine umelcov, ktorí sa objavili na javisku pred davmi hrubej britskej pracovnej triedy v inštitúciách s pochybnou povesťou.

Podľa nášho názoru sú obzvlášť úspešní ľudia často obdarení nejakými nadľudskými schopnosťami. Dávame veľkosti aury nejakého mysticizmu, neprístupnosti pre priemerného človeka. Úspech však závisí len na vrodených nadľudských schopnostiach, ale veľkosť nie je viazaná na mystický spôsob života.

Neexistujú žiadne tajomné tajomstvá úspechu. Existujú len jednoduché pravdy, princípy a učenia, ktoré existujú tisíce rokov a sú k dispozícii každému z nás. Bohužiaľ, naše vnímanie základných prvkov úspechu len zriedka zodpovedá realite.

Aký je omyl našich úsudkov o úspechu, ktorý vytvára nízke hodnotenie našich vlastných schopností? Pozrime sa, čo nás môže naučiť Julie.

Prehodnotenie osoby a podceňovanie princípov

V polovici svojej kariéry, Julie Andrews prežil krízu, keď niekoľko jej filmov zlyhalo naraz s ranou. V roku 1982 sa však vrátila na vrchol slávy a získala Zlatý glóbus. Ako sama Julie poznamenala, „vytrvalosť sa skladá z devätnástich zlyhaní a úspechu od dvadsiateho pokusu.“

Nie je to tak dávno, Andrews mal operáciu hrdla a stratil jej krásny hlas. Zdá sa, že by to mohla byť pre speváka väčšia tragédia? Ale Julie sa rozhodla nevzdať sa a snažiť sa v iných snahách. Teraz je známa ako úspešná autorka detských kníh. Keď sa Andrews spýtal na stratu svojho hlasu, rada cituje "The Sound of Music": "Keď Všemohúci zatvorí dvere, otvorí okno."

Takže nemôžete odpísať závratný úspech Julie Andrewsovej výhradne (alebo dokonca väčšinou) k jej hviezdnemu šarmu alebo osudu zhora. Skôr ukázala pozoruhodnú vytrvalosť a nepružnosť ducha a tieto vlastnosti, ak je to žiaduce, možno nájsť v každom z nás.

Precenenie šťastia a podcenenie práce

Je obvyklé si myslieť, že obrovský úspech prichádza po úspešnom "prielome". V skutočnosti, za prielomom, dokonca aj po príležitosti urobiť prielom, sú zvyčajne roky tvrdej práce a praxe. Koniec koncov, len málo ľudí dá vysoký post jednoduchému chlapovi z ulice a hlavnú úlohu v hudobnom filme dostane neznáma dievčina s nepreukázanými hereckými schopnosťami. Práca však prináša ovocie len vtedy, ak existuje disciplína. "Nikdy som nezažil problémy s potrebou sebadisciplíny," hovorí Andrews. "Pre mňa bolo vždy lepšie stráviť večer doma, než aby sme sa do rána bavili vo veselej spoločnosti. Pre mňa sa disciplína stala základom pre naplnenie túžob."

Preceňovanie zručností a podceňovanie vytrvalosti

Napriek tomu, že Julija Andrewova lístok do radov hviezd bola jej nenapodobiteľným vokálom, sama tvrdí, že pre ňu „spev nebol nikdy veľmi ľahká úloha“. Napriek očareniu jej hlasu, Julie bola ďaleko od vrodených operných talentov. V dôsledku toho musela počas celej svojej kariéry intenzívne trénovať svoje hlasové schopnosti. "Zobuďte sa a spievajte - to nie je o mne, ako si všimla moja matka. Môj hlas sa musel neustále opravovať a mazať, aby fungoval tak, ako by mal."

Samozrejme, Julie nemôže byť volaná úplne zbavená hudobného alebo hereckého talentu. Nikdy nemala žiadne problémy s uchom na hudbu, ale nebola obdarená nádherným hlasom. Vďaka svojej silnej vôli a neustálej praxi sa však stala známou predovšetkým ako speváčka, ktorá získala značnú slávu aj v muzikáloch na Broadwayi, kde debutovala vo veku 19 rokov. O desať rokov neskôr sa Julie podarilo preraziť na veľkú obrazovku a okamžite získala Oscara za najlepšiu úlohu. Nie je to zlé pre provinčné dievča, čo si myslíte?

Skutočne, trpezlivosť a práca všetko trochu. A ak sa Julie, narodená v malom anglickom meste, vychovaná v nefunkčnej rodine, obklopená chudobou a povojnovou devastáciou na začiatku svojej kariéry, podarilo dostať sa k úspechu a svetovej sláve, potom by sme sa nemali vzdať. Rozdiel medzi "obyčajnými smrteľníkmi" a "hviezdami" je často v trpezlivosti, vytrvalosti a tvrdej práci. Vyskúšajte to sami, pridajte bar vyššie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár