V RuNet trochu viac ako 35.000 normálnych zákazníkov. Čo robiť so zvyškom?

Poznámka: názor autora sa nesmie zhodovať so stanoviskom vydavateľa. Okrem toho sa názor autora môže časom meniť. Veselé čítanie!

Niekedy sa mi zdá, že v digitálnom prostredí sa deje niečo divné: všetko sa mieša, ale nie je miešané (ako v kokte Jamesa Bonda). A niečo sa rozlieva okolo skla.

Nedávno ma na konferencii oslovil starý kolega s otázkou o obsahu. Mimochodom, už klasická otázka, na druhom mieste v mojom rebríčku po otázke o jedinečnosti opisov produktov.

Ako klientovi preukázať, že je potrebné písať "ľudské" texty, ak a) klient chce byť v TOP a b) všetci pretekári z TOP na internetových stránkach majú na nich SEO kľúče plné kľúčov.

To znamená, že obsah môže byť kráľ, ale zdá sa, že vyhľadávače stále nevedia.

Úprimne, poradím vám, aby ste robili ako konkurenti. To znamená, že zatvorte oči na "ľudskosť" a pošlite všetky texty naplno, ako povie SEO dôstojník.

Horor, áno?

Vôbec nie. Logika. Poďme cez reťaz úvah a budete so mnou súhlasiť. Je krátka, choď ďaleko.

 • Jedná sa o výrobnú spoločnosť, výrobok, ktorý majú úplne nudné - kovové konštrukcie.
 • To je B2B, teda veľkoobchodné dodávky. To znamená, že téma „ako používať“ a „niečo s vlastnými rukami tam“ tiež prakticky zmizne. Zaujímavý obsah. Ceny, špecifikácie, novinky.
 • A čo je najdôležitejšie: nie je známe, čo stránka prináša klientovi. Existuje podozrenie, že vôbec nevie, prečo potrebuje internetovú stránku.
 • Kanály vôbec nesledujú. Dokonca aj keď je na stránke viac hovorov, nevšimnú si to. No, len ak náhle počet hovorov rastie 10-20 krát.
 • TOP klient je však schopný skontrolovať. A sú tu konkurenti.
 • Záver: nie v krmive pre kone. Príliš veľa hôr sa musí presunúť za tie isté peniaze.

Tento klient nie je vôbec pripravený na internet. Nechajte ju dostať sa hore a byť šťastný. (A aj keď to bude personalizované TOP na nízkofrekvenčnej požiadavke - bude aj tak šťastný).

Ak sa pred začatím vývoja webu, všetci zákazníci prešli testom na tému "Internet marketing" ... oh, ako zábavné by bolo všetko pre každého.

Toto je paralelný vesmír.

Táto otázka (ako dokázať klientovi) sa ma pýta na takmer každej udalosti.

Nič.

Nie, samozrejme, môžete a musíte dokázať. Chceme, aby lokality reagovali na potreby ľudí, nie na algoritmy robotov. Budete sa však musieť spoliehať na štatistiky (ktoré prakticky neexistujú) a dynamiku predaja v režime offline (čo sa vám nepreukáže - nie z poškodenia, ale preto, že to nie vždy dokážu počítať. No, alebo z poškodenia).

Viem, že teraz všetky pokročilé SEO a internet marketingu začne dokázať, že všetko nie je tak zlé, že všetko, čo je možné zvážiť, a ich zákazníci nie sú vôbec tak.

Dobré, dobré, tak sa nemusíte báť. Vaši zákazníci sú tí praví. Len niekoľko z nich. Ak budete mixovať, bez otrasov, správnymi zákazníkmi bude malá oliva na okraji obrovského pohára iných, nezaujímavých a nekompromisných zákazníkov, ktorí sú premietaní v serióznych agentúrach v štádiu KP.

Veľkosť skla

Na svete sa nachádzajú dostupné IP adresy. V roku 2012, každých 60 sekúnd, bolo vytvorených 571 webových stránok. Druhý deň (5. novembra 2015) počet domén v zóne RU prekročil 5 miliónov.

Zároveň SEO firmy z TOP-100 v Runet Rating (2014) majú spolu 21 424 klientov. Mimochodom, asi toľko domén rastie v zóne RU v 1 (jeden!) Mesiac.

Spoločnosti z druhého kola nemajú v priemere viac ako 60-80 klientov, pre ktorých to nie je škoda. (Podľa hodnotenia Runet na rok 2014). To znamená, že rozsah ďalších 8-10 tisíc projektov. Celkovo bude viac ako 35 000 (zaokrúhlite všetky predpoklady v plus).

Z piatich miliónov musíte okamžite odpočítať polovicu mŕtvych a nekomerčných stránok. Ďalšia polovica zostávajúcich polovice - seoshnye vchody, karusel stránky, výmena a monetizator projektov. A aj keď rozdelíte zvyšok na polovicu, bude to viac ako 35+ tisíc stránok, ktorých vlastníci aspoň pochopili niečo o internetovom marketingu.

A zvyšok musí ešte dokázať, že kvalita stránky a zmysluplné akcie na podporu v skutočnosti ich podnikania.

Nedávno nám bolo povedané, že "Digital zomrelPre týchto zákazníkov sa ešte nenarodil.

(Výpočty sú viac ako hrubé, ale aj keď som sa mýlil za 100-200 tisíc ...)

Pozitívny pokles

Položme cibuľu namiesto olív do koktailu: časť zdravého rozumu. Mimochodom, cibuľa je signálom pre barmana: klient má dobrý vkus.

Takže si myslíme pozitívne.

V prvom rade je to vynikajúci základ pre budúcnosť: pre všetkých a na dlhú dobu bude dosť práce.

Po druhé, je to príležitosť: zistiť, koľko zákazníkov môžete úplne zmyť (dobrým spôsobom) mozgami a položiť správne predstavy o internetovom marketingu. Spočiatku to bude ťažké, ale potom - žiadny odpor!

Ako sa s týmito zákazníkmi vysporiadať? Skúška na začiatku.

Tupý pokyn na prieskum potenciálneho zákazníka

 • Prečo potrebujete webovú stránku?
 • Si si istý? Hurá, ideme ďalej.
 • Kto vás zaujíma ako klienta? Rozhodovateľ, jeho IT špecialista, nákupca, manažér ...
 • Alebo možno niekoľko rôznych? Myslíte si, že sa to stáva často.

Pre každý typ zákazníka:

 • Ako rýchlo sa váš klient rozhodne?
 • Ako dobre si je vedomý vášho produktu?
 • Môže sa predaj (alebo iná konečná akcia) vyskytnúť na internete?
 • Ak nie, aké kroky môžeme získať od vášho klienta na internete?
  • Úvodná fáza (zistite, či je tento produkt vhodný pre mňa).
  • Voľba umelca / predávajúceho (a pošlite nám cenu).
  • Rozhodovanie (poslať KP a volať, diskutovať).
  • Záverečná akcia (dohodnite si schôdzku).
 • Čo s tým môžeme urobiť neskôr?

Najdôležitejšie:

 • Ako vieme, že stránka vám pomohla s predajom? Pozrime sa.
 • Možno je jednoduchšie vytvoriť vizitku a hlavnú časť práce o prilákaní klientov k správaniu mimo lokality (SMM, obsahový marketing, informačné bulletiny)?
 • Alebo je pre vás lepšie zavolať spiacich klientov?

Tu stratíte 80% partnerov :)

Pravdepodobne zlý návyk je začať od základov. Okamžite to bolo ťažké a nudné, že?

Bolo by zaujímavejšie napísať článok o tom, aké dôležité sú jedinečné texty v produktovom katalógu, alebo ako presvedčiť zákazníka, že potrebuje predávať texty. Odpovede: nie sú dôležité a žiadnym spôsobom. Ale vždy sú tu nuansy.

PS: Ak na tomto zozname preskúmate svoje pracovné projekty, koľko prejde cez sito? Poznáte svojich zákazníkov dobre?

Materiál pripravila Kateřina Erošinová,
Mad Seal Editor
.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár