Zvýšenie konverzie pomocou funkcie Smart Copywriting: 7 originálnych trikov pre inšpiráciu

Prepáčte, ale úvod bude v tomto článku veľmi krátky. Pamätajte na náš nedávny článok o pseudo-copywriteroch, ktorí píšu texty napchaté hroznými klišé? Takže v tomto materiáli budeme diskutovať o ich protikladoch. O tých, ktorí úprimne milujú svoju prácu a investujú do nej na maximum. Na šikovnej a originálnej. Oh veselý a úprimný. O copywriteri s hlavným "K". Ich práca nie je stratená v priepasti monotónnosti, ale prináša svoje ovocie, zvyšuje konverziu a zvyšuje zisky zákazníkov.

Tak sa stretnite - triky týchto majstrov ich remesiel. Čítame a inšpirujeme

1. Milujte ma, láska

Pamätajte si, kedy sa vám naposledy páčila vaša stránka na Facebooku alebo sa prihlásili na odber aktualizácií skupiny Vkontakte, nie na vlastnú vôľu, ale na výzvu na akciu, ktorá vás zahltila? Osobne si to nemôžem spomenúť, pretože frázy "pripojte sa k nám", "ako naša stránka", "staňte sa naším nasledovníkom" a tak ďalej. Neprekvapujte moju predstavivosť ... "A čo potom vzrušuje?" - Pýtate sa. Napríklad, nasledujúce výzvy na akciu zo zábavného portálu cracking.com:

Nechcem povedať, že tento príklad je niečo výnimočné a výnimočné, ale v jednom ma presne nepresvedčíte: vyniká z pozadia väčšiny výziev na akciu a núti vás, aby ste tlačili toto hlúpe modré tlačidlo, aj keď ste to neplánovali. Zároveň sa nezaujíma sebadôverný a dokonca mierne drzý tón správy, pretože všetok obsah stránky je prezentovaný v tejto forme. Všeobecne platí, že bravo, tajomný copywriter z cracked.com. Vďaka vám sa počet nasledovníkov zvýšil o jednu.

2. Chybová stránka 404 - nie koniec sveta

Pamätajte si, ako vyzeralo 404 stránok skôr?

A čo sa stali dnes - celý tím špecialistov pracuje na tom, aby boli vhodné pre vyhľadávače, užitočné pre užívateľov, krásne a kreatívne, či už z hľadiska textu, alebo z hľadiska vizuálnych prvkov. Pozrite sa na 404 chybovú stránku svetoznámej aplikácie Skype:

Táto stránka má nielen vynikajúcu štruktúru (navigačné menu a odkazy na podobné materiály), ale spôsobuje aj úprimný úsmev medzi užívateľmi. A oh, ako dôležité! Koniec koncov, ako sa hovorí: "spokojný užívateľ je spokojná značka." No, žiadne takéto príslovie, pomyslel som si to sám, ale pochopili ste to.

3. Najlepšie tlačidlo volania na akciu

„Download“, „subscribe“, „click here“, „accept“ - tieto výzvy na konanie sa tak často objavujú na internete, že už stratili svoju moc. Obvykle na ne klikneme len preto, že sa chceme stiahnuť, prijať alebo si objednať sami. Tieto tlačidlá neovplyvňujú naše rozhodnutie.

A teraz, pre porovnanie, pozrite sa na tlačidlo CTA známeho blogu pre začínajúcich podnikateľov StartupBros:

Mnohí si môžu myslieť, že text tohto tlačidla je presvedčivý alebo dokonca urážlivý, ktorému vám poviem toto: je to skvelé! Dokonale zapadá do všeobecného komunikačného štýlu tohto blogu (hovoreného, ​​neobmedzeného, ​​so zmyslom pre humor) a dopĺňa vtipný obrázok v pravom hornom rohu, ktorý mimochodom zobrazuje samotné informačné bulletiny.

Toto je hlavný trik: "inteligentní copywriteri" by mali byť schopní pozorovať rozdiel medzi odvážnymi provokatívnymi výrokmi, evokujúcimi emóciami a spätnou väzbou a úplnou hrubosťou.

Mimochodom, na konci článku budeme hovoriť o hrubosti. Prečítajte si ju.

4. Horká pravda je lepšia ako sladká lož.

Veľmi zaujímavý trik sa používa v pop-up okne na stránkach slávnej internetovej marketingovej agentúry QuickSprout:

Máte dosť prevádzky? Ako by ste odpovedali na túto otázku? Som si istý, že ani majiteľ veľmi populárneho zdroja nemohol s istotou povedať. A všeobecne, koľko dopravy je dostatočná? Sú naozaj ľudia, ktorí dosiahli určitý bod a chcú sa tam zastaviť? Samozrejme, že nie. To je presne to, čo sa počíta vo vyššie uvedenom príklade. Tým, že používatelia len jeden spôsob, ako zatvoriť automaticky otvárané okno (kliknite na frázu "Nie, mám dosť prevádzky"), QuickSprout dostal rovno do bodu. Pre väčšinu z nich je slabá prevádzka problémom číslo 1, a ak sa rozhodnú pre sivé tlačidlo, bude to zrejmé. Chytrý, nič nehovoríte.

5. Popis tovaru - široké pole pre kreativitu

Ak sa v oblasti elektronického obchodu prezentoval ocenenia za najlepší opis tovaru, on-line obchod Woot by bol jedným z uchádzačov o víťazstvo. Tieto texty sú tak vtipné a originálne, že sa len čudujete, ako bohatá je predstavivosť ich tvorcov. Presvedčte sa sami:

Mimochodom, okrem elegantných textov, Woot sa môže pochváliť nezvyčajnými výzvami na akciu. Upozorňujeme, že namiesto zvyčajného "buy" a "put in the basket" používa "Chcem to." Príjemný konverzačný tón prezentácie, humor a priateľskosť - to všetko robí tento internetový obchod skvelým miestom na nákup.

6. Hrajte s egom

Chcete, aby sa užívatelia prihlásili na odber vášho bulletinu? Povedzte nám o výhodách, ktoré získajú potom, čo to urobia. Hoci čo vás učím? To a tak každý vie a robí. Ale nasledujúci trik sa vám môže zdať zaujímavý:

Marketingová spoločnosť WiderFunnel nielenže opisuje výhody, ktoré užívatelia získajú z ich distribúcie (budú múdrejší), ale aj zručne ovplyvnia ich ego. Pozrite sa bližšie, slovo "smart" sa tu používa až trikrát - v názve, titulkoch a tlačidlách CTA. Navyše, veľmi lichotivé frázy "Vy ste dokonale zapadli do našej párty" a nenápadná zmienka o kráse návštevníka. Niečo mi hovorí, toto pop-up okno prinieslo WiderFunnel veľa chytrých a pekných predplatiteľov.

7. Poctivosť je vždy v móde.

Ako pravdepodobne viete, na začiatku septembra 2013 spoločnosť Google zastavila zobrazovanie kľúčových požiadaviek, na ktoré používatelia prichádzajú na stránku. Samozrejme, toto nie je problém pre tých, ktorí sú väčšinou propagovaní v Yandexe. Avšak, z mnohých zdrojov, Google zostáva hlavným zdrojom prevádzky a vedie. Čo by v tomto prípade mali urobiť?

Zahraničná spoločnosť WebEngage prišla s jednoduchým, ale nie menej efektívnym spôsobom riešenia tohto problému. Na svoje stránky pridali kontextové okno, v ktorom úplne priamo, bez akýchkoľvek zvratov a podvodov, požiadali používateľov, aby oznámili, aké požiadavky prišli na svoje stránky. "Spoločnosť Google nám nezobrazuje kľúčové slová. Možno vám môže pomôcť? Celý proces bude trvať menej ako minútu." Ako to môžeš odmietnuť?

Niekoľko slov o hrubosti

Vyššie sme uviedli sedem šikovných a dokonca by som povedal, očarujúce copywriting techniky. Spôsobujú úsmev, obdiv, túžbu rozvíjať sa a pomáhať. Tí, ktorí vytvárajú také majstrovské diela, ďakujem veľmi pekne. Urobíte náš online zážitok oveľa zábavnejším.

A teraz vám chcem ukázať dva príklady copywritingu, ktoré vám neodporúčam používať, napriek ich originalite a zdanlivej účinnosti na prvý pohľad.

Príklad číslo 1:

Príklad číslo 2:

Nájdite v nich určitú podobnosť?

Obaja pop-up sa veľmi kompetentne z hľadiska psychológie. V oboch prípadoch však spôsobujú užívateľov negatívne emócie, Podrobne som písal o tomto type pop-upov v článku „Keď si pop-up okná môžu prehodiť tvoju značku“, tak sa tu nezastavím. Nepoužívajte túto metódu. Nedajte svojim užívateľom nepríjemné pocity, pretože sú to najdrahšie veci, ktoré máte.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár