Tri spôsoby, ako prekonať hluchotu značkového obsahu

Fenomén spotrebiteľskej hluchoty voči reklame prinútil značky hľadať alternatívne spôsoby interakcie s publikom. Obsahový marketing sa stal jedným z najúčinnejších nástrojov na prekonanie imunity ľudí voči obchodným správam. Podstatou tohto prístupu je, že značky vytvárajú pre spotrebiteľov užitočný obsah a priťahujú potenciálnych zákazníkov. Praktická hodnota, informatívnosť a odbornosť posudkov, článkov, videí, bielych kníh a iných typov obsahu pomáha divákom nevšimnúť si reklamný komponent, ktorý je v značkovom obsahu prítomný v určitom stupni.

V posledných rokoch však značky opäť čelili hluchote publika ku komerčným správam. Tentoraz spotrebitelia si menej všimnú značkový obsah, napriek jeho praktickej hodnote a odbornosti. Faktom je, že obsahový marketing sa stáva príliš populárnym. V prvom rade ide o anglický segment internetu. Avšak, v runet podnikania tiež čoraz viac spolieha na kvalitu obsahu.

Nasledujúca situácia vedie k rozvoju hluchoty k obsahu. Spoločnosti doslova premohli spotrebiteľov praktickými, informačnými a relevantnými materiálmi. Diváci si už jednoducho nevšimnú kvalitné články publikované na webových stránkach značiek. A to je v najlepšom prípade. Niektorí používatelia internetu sa odhlásia z informačných bulletinov, už nebudú sledovať aktualizácie blogov, zanechajú komunitu značiek na sociálnych sieťach.

Vzhľadom na klesajúcu popularitu obsahu spoločnosti zvyšujú investície do obsahového marketingu. Snažia sa vytvárať lepšie materiály, preto najímajú najlepších špecialistov a učia sa vyrábať rôzne typy obsahu. Najúspešnejšie značky marketingu obsahu dokonca konkurujú klasickým médiám. Ostatné značky však tiež nespia, čím zvyšujú svoje vlastné obsahové marketingové svaly. Samozrejme, že publikum sa stáva náročnejším a menej vnímavým k obsahu.

Znamená to, že obsahový marketing stráca svoju dôležitosť ako nástroj na podporu podnikania? Ako môžu obchodníci s obsahom prekonať hluchotu publika teraz na kvalitný obsah? Ako pritiahnuť pozornosť spotrebiteľov v podmienkach zvýšeného informačného hluku? Pozrite sa na odpovede na tieto otázky nižšie.

Obsahový marketing zostane relevantný

Obsah marketing bude aj naďalej relevantný spôsob, ako podporiť podnikanie aj tvárou v tvár informačného hluku a zvýšenie konkurencie. Je to kvôli neustále rastúcej potrebe informácií v publiku. S týmto paradoxom musíte len súhlasiť: na jednej strane spotrebitelia potrebujú viac a viac objemov užitočných informácií, ale na druhej strane si ich nevšimnú ani sa ani aktívne bránia pred vniknutím značiek do svojho informačného priestoru.

Značky budú tiež musieť prijať skutočnosť, že zverejnenie aj super-kvalitné a superexpertny obsah sám o sebe neprinesie úspech. Spoločnosti budú musieť podniknúť určité kroky, aby zaujali publikum a upozornili na publikácie. Vlastne, značky musia naučiť obsah marketing alebo obsah marketing 2.0. Inými slovami, spoločnosti budú schopné propagovať svoj produkt pomocou obsahu, ak sa naučia propagovať samotný obsah.

Ako to dosiahnuť v praxi?

1. Robte to, čo môžete urobiť najlepšie

Je to najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť vyčerpávajúcej konkurencii a udržiavať pozornosť vašej značky. Zistite, aký typ obsahu môžete urobiť najlepšie. Zvážte popularitu publikácií, recenzie publika, pozície vo výsledkoch vyhľadávania. Napríklad, ak články a recenzie automaticky „odletia“ na vrchol problému a sú replikované na sociálnych sieťach a blogosfére, znamená to, že sa stali výstrelom vašej značky. A ak popularita vašich videí závidia tvorcovia klubu Comedy Club, zamerajte sa na tvorbu marketingového videa.

Postupne diváci začnú vnímať váš najlepší obsah ako vizitku značky. Výberom hlavnej témy môžete zdôrazniť jedinečnosť vašich publikácií. Pre detské zdravotnícke centrum je napríklad zmysluplné publikovať materiály o výchove zdravého dieťaťa a banka sa môže zamerať na vzdelávanie klientov o finančnej gramotnosti.

Ako príklad, dávajte pozor na obsah-marketing stratégie továrne komerčného nábytku "Vika". Potenciálni zákazníci tejto spoločnosti môžu s využitím rôznych typov nábytku využiť špecializované recenzie na vybavenie predajní. Ospravedlňujeme sa za ďalší paradox, ale obsah "Wiki" je určený pre čo najširšie publikum v striktne obmedzenom výklenku. Factory recenzia sú určené pre majiteľov a manažérov obchodných podnikov predávajúcich všetko okrem potravín.

Diváci vedia, aký obsah možno nájsť na webovej stránke Wiki. Okrem toho sa postupne učí vnímať tento zdroj ako jeden z najviac autoritatívnych zdrojov špecializovaných informácií. Preto je pravdepodobnosť vzniku hluchoty k obsahu "Wiki" medzi cieľovou skupinou relatívne nízka.

2. Nepomáhajte konkurentom s vlastnou pasivitou.

Pamätajte si, čo si dávate pozor pri prvej návšteve blogu? Väčšina používateľov internetu hodnotí kvalitu obsahu a frekvenciu aktualizácie zdroja. Ľudia nemajú radi zdroje, ktoré sú aktualizované zriedka a nepravidelne.

Typicky, publikum nesleduje špecificky frekvenciu publikovania obsahu o zdrojoch, ktoré sú jej známe. Avšak, to stojí za blogger alebo značku pozastaviť ako prevádzka padá. Ak sa pauza zastaví, vlastník zdrojov riskuje, že uvidí svojich kľúčových nasledovníkov na konkurenčných stránkach.

Redakčný kalendár je teda jedným z účinných nástrojov na prekonanie hluchoty. Vytvorte ho okamžite, ak ste tak ešte neurobili. Uprednostnite dlhodobé plánovanie, aby vaši copywriteri, redaktori a dizajnéri nepracovali v režime riadených koní. Rozšírte svoj vlastný redakčný personál alebo kontaktujte externých interpretov - urobte všetko, aby ste sa vyhli tichu vo vzduchu. Pamätajte si, že iba pravidelné publikovanie obsahu vám umožňuje vytvoriť si vlastné publikum a rozšíriť ho.

3. Prekvapte publikum

Pamätajte, že inzerenti urobili, keď takmer všetky stránky boli naplnené reklamnými bannermi všetkých pruhov? Začali zväčšovať veľkosť bannerov. Reklamy sa stali tak veľké, že ani spotrebitelia s reklamnou slepotou nemohli pomôcť, ale všimli si ich. Mimochodom, všimli ste si, že znížite hlasitosť televízora, keď je váš obľúbený film alebo športový program prerušený reklamnou jednotkou? Áno, obchodníci doslova prijali pojem "hluchota reklamy" a bojujú proti nemu vhodným spôsobom.

Obsah marketingu tiež musí urobiť niečo pre zvýšenie viditeľnosti publikácií. Je vaše publikum zvyknuté na štandardný e-mailový newsletter? Do nasledujúceho písmena zahrňte neštandardný prvok, napríklad animáciu gif. Reagujú zákazníci pomaly na články a recenzie? Prekvapte ich infographic, video alebo prezentáciou.

Samozrejme, že obsahová kampaň musí zostať zachovaná. Ak ste najlepší pri písaní článkov, urobte to. Niekedy je však užitočné prekonať očakávania publika a ponúknuť niečo neobvyklé.

Napríklad britský predajca oblečenia Boden toto leto prekvapil publikum. Keď sa dedič objavil v kráľovskej rodine, značka poslala predplatiteľom pozvánku na návštevu microsite venovanej tejto dôležitej udalosti pre všetkých Britov. Zákazníci spoločnosti Boden dostali možnosť poradiť o starostlivosti o dieťa Kate Middleton a princa Williama. Okrem toho, maloobchodník hral peňažnú odmenu medzi predplatiteľmi, ktorí uhádli meno novorodenca.

Na prekonanie necitlivosti publika k obsahu budete potrebovať kreativitu. Pokúste sa rozšíriť hranice a možnosti každého kanála obsahu. Prekvapte potenciálnych zákazníkov. Pravidelne publikujte obsah. Staňte sa najviac autoritatívnym zdrojom špecifických informácií vo vašom nika. To bude chrániť vaše marketingové kampane od spotrebiteľa hluchota k obsahu.

A ako sa vaša spoločnosť vymyká z davu v oblasti informačného hluku?

Prispôsobte materiál 3 spôsoby, ako bojovať proti značkovému obsahu „Slepota“ vo vašom publiku Tessa Wegert.

Zanechajte Svoj Komentár