Ako používať vlastné analytické segmenty, prehľady a prehľady

Štandardné prehľady služby Google Analytics vám nedovoľujú vždy rýchlo analyzovať aktuálne metriky výkonnosti webu. V tomto článku sa dozviete, ako urobiť analytický systém presnejším pomocou vlastných prehľadov, segmentov a súhrnov.

1. Vlastné segmenty

Táto funkcia Google Analytics vám umožňuje izolovať a analyzovať konkrétne segmenty návštevnosti. Môžete napríklad analyzovať návštevnosť z tabliet a smartfónov alebo z určitých zdrojov.

Ak chcete vytvoriť vlastný segment, prejdite do časti Publikum Analytics. Použite možnosť Pridať segment.

Na otvorenej stránke sa zobrazia segmenty, ktoré už sledujete. Ak chcete vytvoriť nový, kliknite na tlačidlo „+ Segment“.

Na otvorenej stránke pomenujte segment a zadajte zdroje návštevnosti.

Pomocou tlačidla „Ukážka“ môžete skontrolovať, či systém zistil, že používatelia navigujú na vašu stránku z uvedených zdrojov. Potom kliknite na položku Uložiť.

Prečítajte si tiež: Podrobný sprievodca auditom obsahu

Teraz môžete vyhodnotiť štandardné ukazovatele výkonnosti webovej stránky pre vybraný segment prevádzky. Tu je niekoľko nápadov:

  • Pozrite sa, ktoré regióny s najväčšou pravdepodobnosťou prejdú na vašu stránku z Facebooku. Vyberte sekciu „Audience - By Country - Location“.
  • Pozrite sa, aký typ miniaplikácií najčastejšie používajú návštevníci, ktorí prechádzajú z Facebooku. Ak to chcete urobiť, vyberte časť „Publikum - mobilné zariadenia - prehľad“.
  • Určite, ktorý obsah sa najviac zaujíma o zástupcov vybraného segmentu. Prejdite do ponuky „Správanie - Obsah stránky - Všetky stránky“.
  • Pozrite sa, ako sa prevádzka prevádza z Facebooku. Vyberte sekciu "Konverzie - ciele - prehľad".

Upozorňujeme, že môžete porovnať akcie zástupcov rôznych segmentov. Môžete napríklad vytvoriť segment „Traffic with Twitter“ a porovnať správanie používateľov služby Facebook a Twitter.

2. Vlastné prehľady

Ak chcete vytvoriť vlastný prehľad, vyberte ponuku Nastavenia v horizontálnej ponuke Analytics a kliknite na tlačidlo Pridať prehľad. Názov prehľadu pomenujte.

Pridajte skupinu základných ukazovateľov, s ktorými sa bude správa tvoriť. Za týmto účelom zadajte názov do poľa "Indikátor skupiny" a použite možnosť "Pridať indikátor". Pridajte indikátory, o ktoré máte záujem. Ak chcete rýchlo nájsť vybratú metriku, začnite písať jej názov do vyhľadávacieho poľa.

Pomocou tlačidla "Pridať skupinu indikátorov" pridajte novú skupinu. Môžete zahrnúť napríklad metriky efektívnosti e-commerce.

V poli "Parameter Analysis" zadajte kritériá analýzy, ktoré vás zaujímajú. V prípade potreby pridajte filter. Môžete napríklad filtrovať návštevnosť stránky z vašej kancelárie alebo z konkrétnej lokality. Uložiť prehľad.

V ponuke Skratka môžete pridať odkaz na rýchly prístup k vytvorenému prehľadu.

Pomocou menu "Export" môžete uložiť údaje prehľadu vo formáte, ktorý je pre vás vhodný. Ponuka „E-mail“ vám umožňuje odosielať údaje do vybratého e-mailu.

3. Vlastné zhrnutia

Ak chcete vytvoriť vlastný bulletin, použite možnosť Pridať bulletin v ponuke Bulletin.

Systém vás vyzve na vytvorenie súhrnu z čistej strany alebo použite pôvodnú šablónu. Pre experiment vyberte druhú možnosť.

Na stránke súhrnu uvidíte niekoľko štandardných widgetov. Môžete ich upraviť. K tomu kliknite na ikonu vo forme ceruzky v pravom hornom rohu miniaplikácie. Úprava vám pomôže pochopiť, ako sa vytvárajú widgety.

Skúste sami upraviť niektoré miniaplikácie. Potom odstráňte experimentálne zhrnutie a vytvorte si vlastné od začiatku. Ak chcete vyplniť údaje, ktoré vás zaujímajú, použite ponuku Pridať miniaplikáciu.

Pomocou ponuky Prispôsobiť súhrn vyberte vhodný vzhľad súhrnnej stránky. Pomocou menu "Export" uložte súhrn vo formáte, ktorý je pre vás vhodný. Ponuka „E-mail“ vám umožňuje odoslať súhrnný e-mail.

Galéria riešení Google Analytics

Ak chcete ušetriť čas, použite preddefinované súhrny, prehľady a segmenty, ktoré používatelia služby Google Analytics vytvoria. Nájdete ich v Galérii riešení. Nájdite typ prehľadu, ktorý vás zaujíma, pomocou filtrov na ľavej strane stránky rozhodovacej galérie.

Môžete si tiež vybrať jednu z najpopulárnejších prehľadov, segmentov alebo súhrnov. K tomu kliknite na tlačidlo Import a vytvorte súhrn.

Neobmedzujte sa len na štandardné riešenia.

Pomocou vlastných prehľadov, segmentov a prehľadov služby Google Analytics môžete rýchlo pristupovať k metrikám výkonnosti, ktoré vás zaujímajú. Táto funkcia analytického systému vám ušetrí čas: po niekoľkých minútach vytvorenia bulletinu môžete pracovať s údajmi bez toho, aby ste boli rozptyľovaní aktuálne nepodstatnými ukazovateľmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár