Lepšia práca: Prehľad 19 nástrojov pre produktívnu prácu

Ak chcete byť úspešní vo svojej práci, je veľmi dôležité byť produktívny - a zároveň bude možné zvládnuť oveľa väčšie množstvo práce a robiť to čo najpresnejšie. Tento prehľad predstavuje 19 služieb, ktoré vám pomôžu stať sa produktívnejšími.

1. Predná strana

Front je služba pre prácu v tíme, s ktorým môžete súčasne spravovať niekoľko instant messengerov a poštových schránok. V tejto službe môžete poslať správu na niekoľko podobných e-mailov jedným kliknutím, čo výrazne šetrí čas. Služba vám tiež umožňuje vidieť všetky správy, ktoré tím alebo kolega zanechá, čím sa zabezpečí úplná transparentnosť práce.

Front môže byť integrovaný so službami ako Slack, HipChat, Trello, Asana, Dropbox, Disk Google, Facebook, HipChat, Twitter atď.

Program je možné stiahnuť pre Windows, MacOS, iOS a Android.

Služba poskytuje aj analýzy - môžete sledovať a vyhodnocovať prácu, získavať štatistické údaje o tíme, produktivite, zákazníkoch a konverzáciách.

Všetky prijaté údaje možno exportovať.

Front - platený program, ktorý reprezentujú 3 tarify - Team ($ 12), Premium ($ 24) a Enterprise (individuálna sadzba). Tarify sa líšia počtom vytvorených tímov a prítomnosťou / neprítomnosťou určitých funkcií (analýzy, správy, telefonická podpora atď.)

Sadzbu Premium si môžete vyskúšať stiahnutím bezplatnej 14-dňovej demo verzie, v ktorej však nie sú k dispozícii všetky funkcie. Napríklad správy v demo verzii môžu byť odoslané len členom vášho tímu.

Pozri tiež: Zamestnanci spoločnosti: kancelársky planktón alebo tím snov?

2. All-in-One Messenger

All-in-One Messenger je bezplatné rozšírenie prehliadača Google Chrome, ktoré zozbieralo veľké množstvo rôznych instant messengerov: WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Telegram, Slack, HipChat, ICQ, Hangouts a mnoho ďalších.

S týmto rozšírením si môžete vymieňať správy z rôznych instant messagingov na jednom mieste. Ak ho chcete prevziať, kliknite na modrý obdĺžnik na vstupnej stránke stránky.

Pri preberaní rozšírenia sa mi ikona v prehliadači nezobrazila. Tento problém je riešený jednoducho - stačí pridať odkaz na rozšírenie na ploche. Táto skutočnosť je však trochu znepokojujúca.

Táto služba sa mi však páčila. Je to veľmi pohodlné a jednoduché použitie, podporuje veľa instant messenger a môže ušetriť veľa času.

Tu je program v procese práce.

Pozri tiež: Ako používať instant messenger v marketingu

3. Toby

Toby je rozšírenie prehliadača Google Chrome na zoskupenie všetkých kariet v prehliadači. Vďaka tomu je prístup k kartám jednoduchý a pohodlný, čím sa ušetrí veľa času a organizuje sa práca v prehliadači.

Ak chcete uložiť konkrétnu kartu, musíte kliknúť na ikonu rozšírenia. Záložky môžu byť zoradené podľa farieb, aby neboli zmätené v ich rôznorodosti.

Tu je proces práce s rozšírením. Musíte vytvoriť hárok pre záložky (môžete ho premenovať) a už v ňom môžete pridávať karty otvorené v prehliadači. Ak to chcete urobiť, presuňte kartu z pravého stĺpca pomocou metódy drag & drop.

List s uloženými záložkami je možné otvoriť (stlačte otvorený zoznam) a potom sa otvoria všetky karty. Keď kliknete na položku Pridať aktuálne karty, všetky otvorené karty sa pridajú do hárku (a automaticky sa zatvoria v prehliadači). Vyhľadávanie jednotlivých záložiek sa bude používať pomocou vyhľadávania. Všetky údaje z rozšírenia je možné synchronizovať so službou Disk Google.

4. Panda 5

Panda 5 - newsreader, s ktorým môžete sledovať novinky okamžite z mnohých spravodajských stránok. Články môžu byť označené záložkami v Pandmarks (najobľúbenejšie príspevky), môžete im nechať spätnú väzbu, posielať e-mailom, zdieľať na Facebooku a Twitteri. Panda 5 používa denne mnoho známych spoločností ako Facebook, Google, Trello.

Službu si môžete stiahnuť ako rozšírenie pre prehliadač Chrome, alebo môžete použiť webovú verziu. Služba je integrovaná so službami Twitter, Pocket a Instagram.

Panda 5 má tiež svetlý, atraktívny dizajn.

Svoju stránku môžete ozdobiť originálnym spôsobom, pridávať do nej zoznamy, hodinky, obrázky atď. Služba tiež pomáha zamerať sa na čítanie pomocou funkcie Distraction free reading - bude to užitočné, ak budete často rozptyľovaní.

Skôr ako začnete pracovať so službou, musíte pridať kanály RSS spravodajských kanálov, ktorých materiály vás zaujímajú.

Je veľmi vhodné čítať články - vyberiete spravodajský kanál, články zo zoznamu, ktorý je v ňom uvedený, vyberte formát čítania a pokračujte.

5. Airtable 2.0

Airtable 2.0 - organizátor pre rôzne nápady, obsah, dátumy, zoznamy, dátumové údaje atď. Toto je najkomplexnejší organizátor, aký som kedy videl - môžete pridať nápady a poznámky k úplne iným témam.

Môžete si vytvoriť galériu fotografií, katalóg produktov, organizátora projektov, klientov, ale aj reštaurácií a rôznych inštitúcií. Môžete tiež vytvoriť svadobné plánovač, článok uvoľnenie kalendár, cestovný plán, a dokonca aj organizátor pre poľnohospodárov (sledovať zisky a počty hospodárskych zvierat).

Rozhodol som sa vytvoriť zoznam kníh na čítanie, a to sa stalo.

Služba poskytuje 4 tarify, z ktorých jedna je bezplatná. Náklady na platené tarify začína na 12 dolárov. Líšia sa počtom záznamov, množstvom obsadenej pamäte a prítomnosťou / neprítomnosťou rôznych funkcií.

Služba je prezentovaná vo forme aplikácií a desktopových programov pre Mac OS, Windows, iOS a Android. Je tiež integrovaný s viacerými platformami: Facebook, Instagram, LinkedIn, Mailchimp, Evernote, Slack, Twitter atď.

6. Idea Buddy

Idea Buddy je generátor bezplatných nápadov. Ak potrebujete viac nápadov (bez ohľadu na to, akú tému), ale nič vám to nevadí, môžete túto službu použiť. Budete musieť zadať jeden z vašich nápadov v riadku, a dostanete 10 na oplátku.

Služba je v anglickom jazyku a myšlienka bude musieť byť zadaná v angličtine.

Služba bohužiaľ poskytuje nápady, ktoré nie sú tematicky spojené so zadaným textom. Napríklad, čo mi predstava Idea Buddy ponúkla za moju túžbu naučiť sa taliansky a naučiť sa variť neapolskú pizzu - "Spoločnosť, ktorá predáva krásne obaly na knihy. Môžete odstrániť kryty z vašich obľúbených kníh a zavesiť ich na steny vašej kancelárie."

Ale táto myšlienka sa mi zdala veľmi zábavná! Takže ak kriticky potrebujete akúkoľvek novú myšlienku alebo koncepciu, či už chcete vytvoriť obsah, obchodné alebo osobné potreby, môžete jednoducho ísť na Idea Buddy a možno nájdete ten správny nápad, ktorý vás zaháňa.

7. Burfi

Burfi stránky vám umožňujú vytvárať poznámky priamo v prehliadači. To je veľmi pohodlné, pretože Konštantný skákanie z prehliadača do textového editora rozptýli pozornosť a odoberie ďalšiu energiu.

Takto vyzerá stránka Burfi - editor bielych listov s fialovým okrajom. Žiadne menu, žiadny popis. Farba textu je sivá a svetlosivá, čo nie je dobré.

Prostredníctvom služby nie je možné ukladať text do počítača - text musíte manuálne skopírovať do editora pracovnej plochy. Keď potom nabudúce otvoríte editor, otvorí sa text, s ktorým ste predtým pracovali.

Všeobecne platí, že služba je pohodlná a môže ušetriť veľa času.

8. Pomodoro a Tomighty

Počuli ste o metóde Pomodoro? Ide o techniku ​​riadenia času, ktorá zahŕňa rozdelenie práce do 25-minútových období, striedanie s krátkymi prestávkami. Po 25 minútach budete musieť odpočinúť po dobu 3-5 minút, po každých štyroch 25 minútach - 15-30 minútach.

Táto technika je základom mnohých služieb pre riadenie času. Napríklad Tomato Timer.

Táto stránka má časovač, ktorý odpočítava 25 minút na produktívnu prácu a prestávky na 5 a 15 minút.

Ďalšou službou založenou na metóde Pomodoro je Tomighty. Na rozdiel od predchádzajúcej služby je to program, ktorý možno prevziať na pracovnú plochu (k dispozícii pre systémy Mac a Windows). Ak ju chcete použiť, stačí kliknúť na šťavnaté paradajky, ktoré sa zobrazia na paneli úloh. Princíp činnosti je rovnaký - 25 minút práce a 2 krátke prestávky podľa vášho výberu - každá 5 a 15 minút.

9. Memomize

Memomize je rozšírenie pre prehliadač Google Chrome, s ktorým môžete vybrať výňatok textu na ľubovoľnej stránke a uložiť ho.

Služba automaticky vyberie a označí text, umožní vám začať čítať z miesta, kde sa používateľ zastavil, a tiež vyhľadať zdroj uloženého textu.

Ak chcete text uložiť, musíte ho vybrať, kliknúť pravým tlačidlom myši a kliknúť na Add to memomize (Pridať do memomize).

Uložený text mal nasledujúcu podobu. Služba tagterra tag vygenerovaná nezávisle.

Uložené texty možno nájsť pomocou značiek, ako aj vo vyhľadávacom paneli - podľa fragmentov textu. Na stránke sa zobrazia aj karty otvorené v prehliadači.

10. Yotilo

Yotilo je sledovač času, ktorý vám umožňuje vytvárať úlohy a kontrolovať čas ich vykonávania. Veľmi jednoduché použitie, má doslova jednu funkciu: ak máte radi minimalizmus, táto služba je to, čo potrebujete.

Ak chcete začať pracovať s programom Yotilo, musíte pridať projekty (projekty) a úlohy (úlohy), ako aj vybrať dátumy a čas pridelený úlohám.

Po pridaní projektu, úloh a pripomienok budete musieť kliknúť na tlačidlo Prehrať v čase spustenia úlohy.

11. Svetlušky

Svetlušky sú rozšírením pre prehliadač Google Chrome, ktorý umožňuje vytvárať v prehliadači úlohy s termínmi. Rozšírenie sa otvorí vo forme malého okna v pravom hornom rohu prehliadača.

Proces vytvárania úlohy v Fireflies je jednoduchý. Ak chcete vytvoriť úlohu, pridať do nej kontakty, nastaviť čas a termín, musíte kliknúť na tlačidlo „+“. Úlohu je možné exportovať do služby Kalendár Google.

Pomocou tohto rozšírenia môžete vytvárať úlohy bez prerušenia hlavnej práce v prehliadači a v dôsledku toho pracovať produktívnejšie.

12. Ultidash

Ultidash je rozšírenie pre prehliadač Google Chrome, ktoré obsahuje funkcie ako blokovanie webových stránok, vytváranie zoznamov úloh, vytváranie úloh, sledovanie webových stránok atď.

Takto vyzerá stránka rozšírenia. Jedna stránka zobrazuje predpoveď počasia, dátum a čas, zoznam mojich aktuálnych úloh, panel vyhľadávania Google, časovač. Šetrič obrazovky a obsah motivačného podpisu sa mení každú hodinu.

Veľmi sa mi páčila služba pre jej pohodlie a dizajn.

13. Evernote

Evernote je najobľúbenejšia služba pre ukladanie a organizovanie informácií z internetu (články, poznámky, obrázky, elektronické vstupenky). S ním môžete zvýrazniť najzaujímavejšie časti textu a robiť si poznámky, vyhľadávať text na obrázkoch, ako aj synchronizovať údaje s mobilnými zariadeniami.

Služba ukladá informácie vo forme webových stránok, článkov, záložiek alebo snímok obrazovky. Zvlášť dobre spracováva informácie z Gmail, LinkedIn, YouTube a Amazon.

Službu je možné použiť na webovej stránke aj v aplikácii (v službe Google Play a iTunes). Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť, ako môžete článok používať.

Po uložení informácií môžete k nim pridať značky alebo komentáre a vložiť ich do poznámkového bloku vo vašom účte Evernote.

Potom môžete zdieľať tento článok so svojimi priateľmi priamo z dialógového okna Web Clipper.

Okrem bezplatnej verzie, v ktorej môžete uložiť až 60 MB dát mesačne, sú k dispozícii 2 platené tarify:

  • Plus (999 rubľov ročne, 1 GB stiahnutí): k dispozícii je práca v offline prenosných počítačoch, zasielanie listov na konto Evernote, komunikácia s podporou zákazníkov prostredníctvom e-mailu;
  • Premium (1990 rubľov ročne, 10 GB súborov na prevzatie): sú k dispozícii ďalšie funkcie - vyhľadávanie textu v dokumentoch PDF a Office, skenovanie a digitalizácia vizitiek, prístup k histórii poznámok, ich zobrazenie jediným stlačením tlačidla a možnosť zobraziť podobné poznámky.

Môžete sa tiež pripojiť k Evernote Business, čo vám umožní pracovať v tíme. Jeho cena je 360 ​​rubľov na používateľa za mesiac.

14. Wise Reminder

Wise Reminder - "pripomenutie", ktoré možno stiahnuť do počítača. Vďaka nej budete môcť nastaviť pracovné rozvrhy a nastaviť pripomenutie, ktoré vám nedovolí zabudnúť na vaše každodenné úlohy.

Program je malé okno s 2 sekciami - "Beh" a "Dokončené". Ak chcete vytvoriť úlohu s pripomienkou, musíte kliknúť na tlačidlo „+ new“.

Zadajte informácie pre novú pripomienku - zadajte popis, nastavte čas pripomenutia, frekvenciu, zvonenie a kliknite na položku Uložiť.

Ďalšia pripomienka je pripravená.

A takto vyzerá služba v akcii - včas sa objavila „pripomienka“.

Táto služba je veľmi jednoduchá a ľahko použiteľná.

15. myBudget

Peniaze sú jedným z najdôležitejších zdrojov v živote. Peniaze sú náš čas, peniaze sú príležitosti, sny a nápady. Preto pre ich realizáciu a zvýšenie ich produktivity stačí len monitorovať ich peňažné náklady.

myBudget je online služba pre udržiavanie rozpočtu. V službe môžete pridať svoje príjmy a výdavky z rôznych účtov av rôznych menách, ako aj prijímať štatistické údaje o nich. To vám umožní kontrolovať váš rozpočet, sledovať, kde sa vaše peniaze míňajú, prijímať analytické údaje vo forme grafov a tabuliek všetkých vašich výdavkov. Všetky tieto údaje možno exportovať do programu Excel.

Na ľavej strane stránky sú štítky s typmi služieb, na ktoré sa peniaze vynakladajú. Že budú musieť uviesť svoje výdavky.
Môžete tiež pridať svoje príjmy, výdavky a prevody.

V "Správy" môžete vidieť štatistiky príjmov a výdavkov.

Váhu môžete vidieť aj vo forme grafu.

V sekcii Účty môžete vidieť, aké zmeny sa vyskytli v rozpočte za posledných 6 mesiacov.

Ak chcete ušetriť za akýkoľvek vážny nákup, môžete vytvoriť cieľ, určiť kúpnu cenu a dátum, do ktorého chcete vykonať. Služba vypočíta, koľko peňazí nestačí na nákup a koľko peňazí bude trvať, aby sa mesačne ušetrilo peniaze na dokončenie nákupu včas.

Prišiel som s týmto cieľom do služby myBudget.

Služba zahŕňa 3 tarify - zadarmo („Trial“), v ktorom sú k dispozícii 2 účty, 2 rozpočty, 1 finančný cieľ a 20 označení a 2 platené tarify - „Basic“ (249 rubľov / rok) a „Unlimited“. (299 rubľov ročne). Základná sadzba je k dispozícii 5 účtov, 5 rozpočtov, 5 cieľov, 25 štítkov, ako aj schopnosť spravovať štítky. V neobmedzenom tarife je možné neobmedzene používať všetky funkcie.

16. Noisli

Noisli je miesto, ktoré vám umožní uniknúť z rutinnej práce a trochu si oddýchnuť, alebo naopak, povzbudiť a zvýšiť produktivitu počas niekoľkých minút. Stačí kliknúť na tlačidlo Produktivita alebo Relax (v závislosti od efektu, ktorý chcete dosiahnuť) a ponoriť sa do sveta rôznych prirodzených zvukov (zvuk vlakových kolies, spev vtákov, hluk z dažďa atď.).

Okrem hlavnej funkcie, na Noisli môžete tiež ukladať a zdieľať svoje obľúbené kombinácie zvukov, používať časovač a textový editor.

Služba je bezplatná a je k dispozícii v obchode Google Chrome, v službe Google Play a v službe iTunes. Používajú ich známe publikácie: The Wall Street Journal, The New York Times, Time.

17. Čas záchrany

Záchranný čas je služba, ktorá vykonáva sledovanie aktivity používateľa na rôznych stránkach a aplikáciách, čo dáva jasnú predstavu o tom, čo trávi svoj čas počas dňa. Sledovanie a blokovanie zbytočných stránok, na ktorých človek trávi svoj čas, mu umožní lepšie sa sústrediť na svoje úlohy.

Medzi užívateľmi služby sú také veľké mediálne spoločnosti ako BBC, The New York Times, Business Week atď.

Služba je reprezentovaná bezplatnou verziou, ako aj prémiovou sadzbou, ktorá poskytuje podrobnejšie reporty, ktorých počet je neobmedzený, a blokovanie stránok (vo voľnej verzii nie je k dispozícii). Skúšobnú verziu prémiovej sadzby môžete použiť na 14 dní. Prémiová sadzba je 9 USD / mesiac a 72 USD ročne (4 mesiace zadarmo).

Služba je dostupná pre PC, Android, Mac, Linux.

18. StayFocusd

StayFocusd je rozšírenie pre prehliadač Google Chrome, ktoré umožňuje obmedziť čas strávený na zbytočných webových stránkach.

Môžete nastaviť časový limit, ktorý si dovolíte stráviť na stránkach, ktoré vás rozptyľujú, a tiež ich úplne blokovať na akúkoľvek dobu (funkcia „celkový blok“).

Nainštaloval som úplnú blokovaciu stránku vk.com.

Pri zadávaní blokovaných stránok sa zobrazí táto stránka.

Na rozdiel od predchádzajúceho, táto služba je zadarmo (aj keď môžete urobiť 10 dolárov ako dar), a zvládne brilantne s jeho úlohou. Tak odporučím.

19. Pamätajte na mlieko

Zapamätajte si mlieko - "zoznam aplikácií pre zaneprázdnených ľudí" (ako je uvedené na webovej stránke služby). S ním môžete vytvárať zoznamy pre vaše denné záležitosti a prijímať pripomienky o nich. Zoznamy a úlohy môžu byť zdieľané, ako aj zostavené pre iných ľudí.

Služba je synchronizovaná s mobilnými zariadeniami a tiež integrovaná s Gmailom, Kalendárom Google, Twitterom a Evernote. Úlohy môžu byť pridané cez Alexa, Siri a Twitter.

Toto je proces vytvárania úloh na webe.

A stránky majú atraktívny dizajn s roztomilými postavami a rozhraním v ruštine.

Služba poskytla 2 tarifné plány - základné (bezplatné) a Pro (39,99 USD ročne). Okrem uvedených základných funkcií vám platená sadzba umožňuje pracovať v aplikácii offline, prispôsobiť farby značiek atď.

A teraz ... pre prácu!

Pozreli sme sa na 19 nástrojov, ktorých použitie môže výrazne ušetriť čas a úsilie, ktoré vynaložíte na konkrétne úlohy, a tým zvýšiť vašu produktivitu.

А какие сервисы и хаки для повышения продуктивности используете вы? Делитесь своим опытом в комментариях, очень интересно будет узнать ваше мнение.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár