Zabudnite na všetko, čo ste o brainstormingu vedeli

"Všetko to vyjdem."

Musíte to povedať každý deň. Vo všeobecnosti je to správne - ak nie, potom kto? "Nájdem riešenie" - toto je najbežnejšia fráza, ktorú možno počuť od podnikateľa. To je normálne - všetci podnikatelia niekedy musia kopať trosky urgentných záležitostí a nájsť cesty z slepej uličky. Toto je ich práca, povinnosť, ktorú nemožno preniesť na nikoho. Musíme sa uchýliť k metóde „brainstormingu“ - triediť všetky možné a nemožné riešenia problému, z ktorých sa potom vyberú najvhodnejšie.

Určite to isté urobíte. Považujete sa za skutočného podnikateľa, a teraz sa nevráti - hneď ako sa pred vami objaví prekážka, premiestnite prenosný počítač / smartphone / kus papiera bližšie k vám a začnete „vychádzať“. Niekedy sám, niekedy spolu s tímom, prechádzate najneuveriteľnejšími a najpodivnejšími možnosťami - a čo keď sa ukáže, že jeden z nich je génius?

Ukazuje sa, že brainstorming je úplne iný. Zabudnite na všetko, čo ste o ňom vedeli - teraz sa musíte vzdať logiky a vyskúšať novú metódu riešenia problémov a výkonu svojich povinností.

Nemôžete nájsť odpoveď, pretože na to hľadáte príliš tvrdo. Psychologická bezvýchodisková situácia, o ktorej ste sa dozvedeli, že sa cítite „uviaznutá“ na jednom mieste, je spojená s určitým prebytkom mozgovej aktivity typu gama. Alfa, beta a gama sú všetky druhy vĺn, na ktoré je náš mozog naladený. Aktivita gama je teda zvýšená iba koncentráciou na jeden subjekt. Inými slovami, čím ťažšie sa sústredíte na svoj problém, tým ďalej idete do slepej uličky.

Koncentrácia nefunguje. Stav "eureka" - vhľad, riešenie vášho problému - sa stane, keď vy nie sústrediť sa na to. Keď ľudia riešia hádanky, monitorovanie ich mozgovej aktivity ukazuje, že niekoľko sekúnd pred nástupom stavu „osvetlenia“ sa aktivita gama prudko zníži a voila! - existujú celkom elegantné riešenia tohto problému. Takže ak chcete "zistiť" všetko a nájsť spôsob, ako presunúť svoje podnikanie vpred, len relaxovať. Ak problém, na ktorý ste uviazli, nie je vyriešený tradičnými metódami, budete im pomáhať pohľad „z ničoho“ - teda zo štátu, v ktorom sa vôbec nestaráte.

Relaxácia je nevyhnutným procesom pre rozvoj mozgovej aktivity. (zo zrejmých záverov do stavu "eureka"). Viete, kde sa to deje? V hlave máme magické miesto, kde je aktivovaný predný temporálny gyrus. Nachádza sa priamo nad pravým uchom - dom, kde žijú všetky naše skvelé nápady.

Všeobecne platí, že sa zbavíme vĺn gama v našej hlave a namiesto nich sa prepínajú na alfa vlny. Tu nám pomôžu: alfa aktivita mozgu je opakom aktivity gama a stúpa pred „vhľad“. Relaxácia vám pomôže prejsť z vlny gama na vlnu alfa.

Takže zameranie sa na problém nefunguje. Čo teda robiť?

Po prvé, prestaňte robiť to, čo ste robili.

S najväčšou pravdepodobnosťou, váš pocit, že "uviazol" na jednom mieste pri hľadaní riešenia tohto problému vám bráni v relaxácii a umožňuje váš mozog k odpočinku. Koniec koncov, toto sa stalo - nemôžete si spomenúť na žiadne meno alebo meno a premýšľať o tom celý deň? Po prvé, vypnite hlavu a nechajte sa zamyslieť nad problémom - aj keď je pevne uviaznutý vo vašom mozgu a vyžaduje okamžité riešenie! Pamätajte si, ako sa v škole vyučovali básne? Vo večerných hodinách ste napchali až do modra do tváre, ale nič sa nestane. Ale ráno vstávate - a všetko dávate bez zaváhania.

Choďte na prechádzku, "vzduch" hlavu, cvičte jogu alebo v telocvični - urobte všetko pre to, aby ste „reštartovali“ a vyložili všetky nepotrebné procesy z RAM. Potom hľadajte odpoveď v relaxácii - napríklad takto:

 1. rozjímanie

  Nie je to také hrozné, ako sa zdá na prvý pohľad. Nemusíte stúpať na vrchol svätej hory a pokloniť sa pred nohami zenového majstra. Desať minút prebudenia so zavretými očami pomôže zvýšiť aktivitu alfa, aj keď ste v živote nikdy nič také neurobili.

 2. Hudobné lekcie

  Hudobníci vstupujú do hry alfa veľmi rýchlo, keď hrajú. Teraz chápem, prečo Sherlock Holmes hral na husle? Okrem toho, hudobníci so skúsenosťami majú veľmi dobre vyvinuté myslenie - ich inteligenciu možno porovnať s inteligenciou manažérov veľkých podnikov.

 3. Počúvanie hudby

  Samozrejme, že nie. Klasická hudba nás stavia na alfa vlnu - Bach, Vivaldi, Handel, Corelli.

 1. stvorenia

  Tí, ktorí prichádzajú do ušného medveďa, by nemali byť naštvaní - okrem hudby, pozitívny efekt dáva aj inú kreativitu - skúste sa mazať s hlínou alebo kresliť ceruzkou. Zároveň by sme sa mali vyvarovať konkrétneho pragmatického cieľa - to znamená, že ak sa chystáte vyšívať krížom, potom by ste sa nemali ponáhľať na šitie gombíkov na šatách a ponožkách. Buďte kreatívni, nie domáci. Nájdite si aktivitu pre seba, v ktorej sa vaše myslenie nebude obmedzovať. Môžem poskytnúť bezplatné poradenstvo pre tých, ktorí chcú hrať s dieťaťom vo vnútri: snažte sa zbierať ľubovoľné postavy z Lega!

 2. šport

  Okrem hudobníkov a iných tvorivých jedincov má vysoká úroveň alfa vĺn aj ... atlétov. Môže sa to zdať čudné, pretože existuje stereotyp, ktorý sa rovnako u športovcov šíri do svalov a nie je potrebné vôbec myslieť. To však nie je tento prípad. Keď sa športovci zameriavajú na hranie alebo cvičenie, ukazujú zázraky génia a môžete napodobniť to isté: praktizovať šport, ktorý vyžaduje pozornosť a sústredenie. Hádzať loptu do ringu, strieľať na ciele, žonglovať s okuliarmi (nemá zmysel praktizovať litrobol, varujem ťa hneď!). Šachy zaberajú veľa času a nervov, ale môžu pracovať zázraky.

Obsah:

  Ak všetko ostatné zlyhá, jednoducho ho vypnite.

  Dokonca aj keď ste príliš leniví na to, aby ste praktizovali niektorú z vyššie uvedených metód, alebo vám nepomôžu pri riešení problému, stále môžete robiť to najdôležitejšie - zmeniť svoj postoj k metóde brainstormingu. Odmietnutím posadnutým zameraním sa na problém a snahou „niečo nájsť, neviem čo,“ dávate svojmu mozgu slobodu konať - a môže ho správne používať.

  Plne "odpojiť" od problému - to je už polovica bitky. Odkladajte svoj podnikateľský zmysel pre účel na pár okamihov a môžete sa ľahko upokojiť. Nervozita a úzkosť spôsobené potrebou „vyriešiť veci“ všetkými prostriedkami zmiznú. A potom vás ďalší krok privedie bližšie k zdroju inšpirácie.

  Vedci neurobili výskum na tému tých vĺn, ktoré aktivujú inšpiráciu, ale verím, že po relaxácii sme otvorení svetu - môžeme sa inšpirovať nádherným článkom, románom, príjemnou konverzáciou, krásnym západom slnka a všeobecne všetkým, čo chcete.

  Najlepšie nápady sú vždy niekde blízko a čakajú na ďalšiu sériu brainstormingov. Čakajú na vás, aby ste ich pozvali do útulnej chaty nad pravým uchom.

  Pozrite si video: Section, Week 5 (Február 2020).

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár