Celá pravda o pozitívnom myslení

Rozbiť všetky termíny? Zlyhal dôležitý obchod? Zaplavení susedia? Pozitívne myslenie môže zmeniť váš postoj k problémom a vyriešiť všetky problémy!

Pfff. Ste naozaj na tomto čele? Extáza má pre mňa ten istý účinok - postoj k problémom sa stáva zdravým a nemusíte sa ani učiť žiadne myslenie! V oboch prípadoch ignorovanie reality vôbec nie je riešením problému a zákazník alebo susedia majú svoj vlastný spôsob myslenia na svetlo. Koniec koncov, vaše problémy sú teraz aj ich problémy.

Vyzývame k pozitívnemu mysleniu dnes zo všetkých strán - z kníh, televízie, novín a internetových zdrojov. No, áno, úsmev - pretože je to všetko nepríjemné. Prečo ste si však mysleli, že myšlienky sú také materiály, že pozitívne myslenie sa stane všeliek na všetky choroby?

Samozrejme, existujú pozitívne stránky, aby sme videli svetlú stránku tohto sveta. Napríklad uloží vaše nervové bunky, ktoré nie sú obnovené. Ale nie je to o tom. Je to o tom, ako väčšina ľudí vníma fenomén pozitívneho myslenia: "Aby bolo všetko dobré, stačí premýšľať o dobrom a voile!" No, no, možno bez "voila", ale podstata je približne takto.

Takzvaná doktrína „pozitívneho myslenia“ robí ľudí presvedčením, že nemusia ani zdvihnúť prst, aby sa niečo stalo - všetko sa stane samo o sebe, ako by to bolo v mágii! No, o mágii sa však nehovorí, len o kvantovej mechanike ... Zdá sa, že to vysvetľuje vzhľad magického džinnu, ktorý spĺňa všetky túžby - peniaze, úspech alebo čokoľvek iné, čo máte v zozname.

Prosím, nenechajte sa zmiasť touto blbosťou. Ak hovoríme o kvantovej mechanike a iných vedách, potom existuje veľmi jednoduchý výsledok: pozitívne myšlienky, vynásobené nulovými akciami, nakoniec nula. Elementary, Watson.

Všeobecne akceptovaná definícia pozitívneho myslenia

Termín „pozitívne myslenie“ sa prvýkrát objavil v knihe Normana Vincenta Peela „Sila pozitívneho myslenia“. Pozrime sa, čo hovorí sám autor o svojej teórii.

„Pozitívne myslenie“ nás učí vnímať svet z úplne iného uhla pohľadu a využiť naše schopnosti na získanie požadovaných výsledkov prostredníctvom pozitívnych, realistických názorov a myšlienok. Vychádza z vedecky dokázanej skutočnosti myslenie priamo ovplyvňuje pocity, ktoré zase ovplyvňujú správanie, Takže ak si myslíte, že pozitívne, budete mať pozitívne výsledky, a ak negatívne, potom negatívne.

Hmm. No, veľmi sa mi to páči, najmä zvýraznená časť. V tejto definícii nemá myslenie nič spoločné s jinnom a "peňažnými magnetmi". Žiadna kvantová mechanika. Iba teória "Myšlienky spôsobujú pocity, pocity spôsobujú činy." Človek nemôže súhlasiť.

Avšak (a to by však malo byť zvýraznené červenou farbou) by ste nemali kupovať do poslednej vety. Pozitívne myslenie nezaručuje pozitívny výsledok. Pamätáte si, koľkokrát ste si boli 100% istí a prepadli? A naopak - koľkokrát ste si boli istí, že by ste mali smolu a - oops! - Vyšlo to?

Pointa je, že udalosti sa nevyskytujú z dôvodu myslenia. Udalosti pochádzajú z toho, čo robíte. Všetky soli v akcii.

Správna definícia pozitívneho myslenia

Potom, čo sme sa rozhodli, že celá vec je v akcii, vytvorme správnu definíciu "pozitívneho myslenia":

Pozitívne myslenie je vedomá voľba myšlienok, ktoré vyvolávajú pozitívne pocity a túžbu konať.

Ak sa zámerne prepnete na "svetlú stranu", potom sa začnete sústrediť na myšlienky, ktoré zdvihnú váš duch, pretože je založené na faktoch a nie na magickej kvantovej mechanike. Ak napríklad pôjdete do svojej záhrady a začnete premýšľať: „žiadne buriny, žiadne buriny, žiadne buriny,“ potom budú buriny za týždeň skrývať vašu kapustu k babičke diabla. Ale ak si poviete: „Je to skvelé, že mám zeleninovú záhradu, a ak v nej pracujem, bude to vynikajúce vôbec“, potom sa budete morálne pripravovať na začiatok akcie.

Psychológia je jednoduchá: keď sa vám zdá, že vaše činy môžu zmeniť svet, je pravdepodobnejšie, že sa na takéto akcie vydáte. "Choď na svetlú stranu" znamená opísať situáciu vo vašej hlave tak, že chceš konať skôr než ľutovať seba.

Najsprávnejšia definícia: realistické myslenie

Môžete ma nazvať optimistom, rovnako ako chcete, ale nie som vôbec optimista. Som realista.

V skutočnosti môžete takmer vždy urobiť niečo na nápravu situácie.

V skutočnosti všetky naše problémy nie sú koniec sveta, ako o nich často myslíme.

V skutočnosti si teraz môžete roztrhnúť piaty bod z pohovky a urobiť jednu malú vec, ktorá zmení príliv.

V skutočnosti sa môžete cítiť nechutne a nemáte motiváciu, ale to neznamená, že naozaj nemáte žiadne príležitosti.

V skutočnosti môžete nájsť partnera, ktorý vás môže vytiahnuť z depresie alebo apatie - ak nie niekde v blízkosti, potom na niektorých webových stránkach, blog alebo fórum. Tam sú vždy ľudia, s ktorými môžete nájsť spoločný jazyk.

Všeobecne platí, že neexistuje žiadna vec ako pesimizmus - existuje pojem "nereálne". Akonáhle si všimnete, že sa stanete nereálni - mentálne sa vrhnete do zadku a začnete reálne myslieť - považujte svet za miesto plné príležitostí. A nevyužili ste ich len preto, že ste neprekonali nedostatok sebavedomia. Takže môžete nájsť motiváciu vo vás a začať akciu. V dlhodobom horizonte, budete oveľa pravdepodobnejšie, že nájdete to, čo hľadáte.

Takže kým nenájdete čarovnú lampu Aladdin, choďte na svetlú stranu. Bude sa vám to páčiť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár