Prečo nikto nečíta váš newsletter: 15 dôvodov

Zobraziť rýchlosť je jedným z hlavných ukazovateľov efektívnosti distribúcie e-mailov. Ak spadne, používatelia ani neotvoria vaše listy. Prečo sa to deje? Nižšie je uvedený zoznam najčastejších príčin.

1. Nedostatok personalizácie

Vaši účastníci dostávajú každý deň desiatky komerčných e-mailov. Len si nevšimnú väčšinu správ. Ďalšia vec, keď užívateľ vidí svoje meno v riadku predmetu. Osobné odvolanie vyvoláva dojem, že list je adresovaný osobne používateľovi.

odporúčania: odkazovať na účastníkov podľa mena. Ak to chcete urobiť, upravte zodpovedajúcim spôsobom parametre vašej poštovej služby. Prispôsobte si informácie v liste. Požiadajte napríklad používateľov, aby ohodnotili zakúpený produkt, zablahoželali im k narodeninám a poskytli návod na používanie zakúpeného produktu.

2. Nedostatok adaptácie pre mobilné gadgets

Používatelia otvárajú viac ako polovicu svojich e-mailov pomocou smartfónov a tabliet. Ak ste neprispôsobili čítanie e-mailov na čítanie z malej obrazovky, nemusíte počítať s účinnosťou tejto metódy podpory podnikania.

odporúčania: Prispôsobte obsah e-mailu na čítanie z mobilných obrazoviek.

3. Odberatelia nevedia, čo očakávať od spravodajcu.

Niekedy sa užívatelia prihlásia na odber vášho newslettera, aby si niečo získali, napríklad si stiahli bezplatnú knihu. Potom, bez čítania, vymažú vaše e-maily v koši alebo dokonca začiarknete políčko Spam.

odporúčania: vytvorte uvítací list pre nových účastníkov. Povedzte používateľom, aké informácie dostanú, prečo sú užitočné, ako často budú listy prijímané. Nezabudnite pripomenúť, že používateľ sa môže kedykoľvek odhlásiť.

Pozri tiež: Čo je to autoresponder a prečo je to potrebné? Podrobný sprievodca so živými príkladmi

4. Nesprávne označenie predmetu listu.

Účastníci sa rozhodnú, či otvoria váš e-mail podľa informácií odosielateľa a predmetu e-mailu. Tu sú niektoré bežné chyby, ktoré obchodníci robia:

  • Prázdne pole Predmet. Takéto listy nepriťahujú pozornosť.
  • Duplicitná téma. Tieto e-maily sa často automaticky nachádzajú v priečinku Spam.
  • Dlhý text v poli „Predmet“. Po prvé, užívateľ nemá čas čítať dlhé správy. Po druhé, nie sú úplne zobrazené.
  • Spamová téma. Výkričníky, frázy ako "len dnes a len s nami", CAPS LOCK, veľkorysé sľuby sú všetky dobré spôsoby, ako získať spam.

odporúčania: v poli „Predmet“ stačí zadať jednu alebo dve krátke vety. Mali by predať váš list účastníkovi a stručne ho zverejniť.

5. Nedostatok informačnej hodnoty

Predplatitelia skôr alebo neskôr unavený čítanie o vašom produkte a dokonca aj zľavy na to. Ak v zozname nie sú k dispozícii žiadne užitočné informácie, používatelia len zriedka uvidia vaše správy.

odporúčania: posielať používateľom užitočné informácie. Môžu to byť spotrebiteľské príručky, oznámenia o nových publikáciách na stránke, informácie o situácii v priemysle. Môžete ponúknuť spotrebiteľom produkty a zľavy. Avšak alternatívne predajné listy s informáciami.

6. Správy sa spamujú

Keď sa váš poštový poskytovateľ dostane do spamového zoznamu poštových služieb, podiel e-mailových zobrazení prudko klesne. Rovnaký obrázok je pozorovaný, ak sa užívatelia masovo sťažujú na vaše e-maily a odosielajú ich do služby Spam.

odporúčania: Najprv sa obráťte na poskytovateľa poštových služieb a požiadajte o vyriešenie problému s adresami, ktoré sú na zozname odosielateľov poštových služieb. Po druhé, vykonajte tieto kroky:

  • Kontaktujte účastníkov s ponukou na odhlásenie z newsletteru, ak ich nezaujíma. Vysvetlite, ako to urobiť. Vaše e-maily obťažujú niektorých používateľov, takže začiarknite políčko „Spam“. Je pre vás prospešné, aby títo používatelia neprijali vaše správy.
  • Znížiť agresivitu odosielania. Vzdať sa spam taktiky, presunúť zameranie z predaja na bulletiny, ponúka zákazníkom skutočné výhody a užitočné dáta.
  • Ak podiel zobrazení zostáva extrémne nízky, požiadajte používateľov, aby potvrdili predplatné. Je lepšie mať 50 záujemcov, než 10 tisíc naštvaných užívateľov, z ktorých polovica posiela vaše e-maily na spam.
Pozri tiež: Ako previesť e-mailových účastníkov na klientov: 3 účinné spôsoby

7. Jednopísmenové písmená s opakovanými informáciami.

Vaši zákazníci chcú dostávať informácie o zľavách a užitočných informáciách o priemysle a produktoch. Ak však týždenne zmeníte iba hodnotu zľavy a názov informačného bloku, môže to používateľa sklamať.

odporúčania: predložiť zoznam noviniek. Poslať predplatiteľom výber fotografií z prezentácie nového produktu, zdieľať výsledky súťaže v sociálnych sieťach, nakoniec, len urobiť vtip. Link témy listu na nadchádzajúce sviatky, zvážte situáciu v priemysle. Použite newsjacking.

8. Poštové listy bez povolenia používateľa

To sa stane, keď obchodníci ručne pridajú všetky svoje adresy do zoznamu adries. Používatelia nielen nečítajú takéto listy, ale posielajú ich aj na spam.

odporúčania: odosielať správy iba záujemcom.

9. Komplikovaný dizajn písmen

Niektoré písmená je ťažké čítať na mobile aj na obrazovke. Veľké množstvo malých textov, rozloženie v niekoľkých stĺpcoch, sotva znateľné odkazy - to všetko nepridáva túžbu čítať správu.

odporúčania: aby váš návrh bulletinu vyzeral ako dizajn webových stránok. Použite citlivé rozloženie pre pohodlie mobilných používateľov.

10. Vaše listy nie sú presvedčivé

Ak chcete vymenovať dôvody pre slabosť písmen, musíte stráviť niekoľko hodín. Napríklad, je smiešne dostávať správu z podmieneného OOO "Birches and Pines", sľubnú batožinu peňazí.

odporúčania: Ak zastupujete známú spoločnosť so silnou značkou, používajte jej autoritu. Posielajte správy z firemnej adresy, vydávajte listy vo firemnom štýle. Ak začnete trh, skúste získať dôveryhodnosť. Presvedčte divákov užitočnými informáciami, osobným príkladom a získanými výsledkami.

Pozri tiež: Najviac podceňovaná stratégia e-mailového marketingu je segmentácia účastníckych báz.

11. Trivialita a nedostatok živej komunikácie

Užívatelia sú zvyknutí ignorovať vzorované komerčné listy, aj keď majú užitočné informácie a skvelé ponuky. Situácia sa zmení, keď účastník dostane list od žijúcej osoby.

odporúčania: Zahrnúť do newsletterov od kľúčových zamestnancov vašej spoločnosti. Povedzte im príbehy o úspechu a neúspechu, naučte spotrebiteľov používať produkt, komunikujte, snažte sa získať spätnú väzbu.

12. Chybne odosielate e-maily.

Ak pravidelne neposielate e-maily, používatelia sa dostanú z vašich správ. Dostanú otravu, keď dostanú niekoľko listov od vás po mesiaci ticha.

odporúčania: vyberte frekvenciu odosielania, ktorú budete môcť podporovať. Držte sa plánu.

13. Vo vašich listoch je príliš veľa textu.

Ak vaše správy sú vždy príliš veľa informácií, publikum je naštvaný. Odberatelia čítajú informačné bulletiny, ak neprichádzajú príliš často.

odporúčania: používať rôzne typy obsahu. Alternatívne informačné a propagačné listy. Snažte sa čo najlepšie využiť svoje správy, ktoré by mohol používateľ prečítať za niekoľko desiatok sekúnd.

14. Písmená sa odosielajú v nesprávnom čase dňa a dňa v týždni.

Väčšina užívateľov čítala listy ráno. O víkendoch klesá podiel názorov na listy.

odporúčania: posielanie listov ráno v pracovných dňoch.

15. Používateľ vidí zoznam adries alebo dostane e-mail adresovaný inej osobe.

To sa stane, keď začínajúci obchodníci vyslať ručne. Do panela s e-mailovou adresou vložia všetkých príjemcov.

odporúčania: používať poštové služby. Ak posielate listy manuálne, použite voľbu "BCC".

Ak používatelia nečítajú vaše písmená ...

... ste nezaujímali publikum o cenné informácie, produkt a priaznivé servisné podmienky. Prehodnotiť zoznamy adries. Premýšľajte o tom, aký druh listov by ste chceli prijímať priamo na mieste. Nepokúšajte sa predávať prostredníctvom e-mailu. Použite ho ako jeden z kanálov interakcie s publikom.

Potrebujete kvalitný e-mailový marketing? Môžete si ho objednať v našej agentúre. Viac informácií.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár