Najlepšie zdroje "večných" odkazov (časť I)

Tento článok má pokračovanie: Top Perpetual Links Časť II: "Burning" Témy.

Praktickí optimalizátori už niekoľko rokov poznajú jednu jednoduchú pravdu - masový nákup referenčnej hmoty (tzv.linkbombing") neposkytuje žiadne ďalšie zaručené výsledky v prirodzenej emisii. Bolo to trochu viac o Yandex (od začiatku éry MatrixNet), o niečo menej ako Google, hoci algoritmus Penguin uvedený na konci apríla 2012 dal všetko na svoje miesto a teraz má Google odkaz hmota ako taká nie je absolútnym požehnaním: môže pomôcť vašej stránke a výrazne poškodiť.

Pozrime sa na to, aké sú v tomto čase odkazy (leto 2012) a aká je ich skutočná úloha pri propagácii webových stránok.

Malý vzdelávací program pre nepripravených divákov. Tento odsek môžete preskočiť, ak ste odborníkom na marketing vyhľadávačov. Referenčné hodnotenie zohrávalo kľúčovú úlohu vo výsledkoch vyhľadávania v nultých rokoch tohto storočia. Princípy klasifikácie veľkých súborov údajov sú v skutočnosti mnohé. V tom čase sa tvorcovia spoločnosti Google, Sergej Brin a Larry Page spoliehali na princíp referenčného hodnotenia. Domorodci univerzitného prostredia (Brin študoval na University of Maryland, Paige - v Michigane a Stanforde) si požičali princíp hodnotenia významu dokumentov prijatých v univerzitnom prostredí - čím viac autorov odkazuje na jeden alebo iný dokument, tým vyššia je jeho autorita. Ak ho prenesiete na internet, potom je princíp prepojenia poradia opísaný veľmi jednoducho: čím viac odkazov na vaše stránky z iných stránok, tým vyššia je miera dôvery vo váš zdroj z vyhľadávačov. V dôsledku použitia princípu referenčného hodnotenia sa ukázalo, že otázka spoločnosti Google je lepšia, relevantnejšia pre dotazy používateľov ako výstupy iných vyhľadávacích nástrojov (nezabúdajme, že v čase, keď spoločnosť Google začala, boli už lídri na trhu a zdalo sa, že nemohli byť „presunuté“ - AltaVista atď.). Spolu s Google, prvé ruské vyhľadávače, Rambler, a o niečo neskôr, Yandex, postavil svoje algoritmy na princípoch link ranking.

Úloha väzieb sa neustále mení. Zrejmá výhoda používania princípu referenčného hodnotenia - kvalita a relevantnosť problému, obrátila opačnú stranu pre vyhľadávače - jednoduchosť manipulácie a v dôsledku toho tlak na všetky druhy „optimalizátorov“ a „zlepšovateľov“ stránok (v skutočnosti, predajcov vzduchu, ktorých skromné ​​zručnosti boli vnímané neinformovanou verejnosťou). mágie a mágie). Boj proti "neprirodzeným" väzbám sa vždy odohrával od samého okamihu vzhľadu vyhľadávačov na princípe referenčného hodnotenia. Algoritmy takýchto systémov sa neustále upravovali a vyvíjali a hlavným dôvodom týchto inovácií bola vždy potreba vyrovnať hmotnosť "neprirodzených" väzieb.

Zhrňme všetko, čo vieme o úlohe prepojení do leta 2012:

 • vyhľadávače neberú do úvahy všetky prepojenia;
 • a tie, ktoré sú brané do úvahy, môžu nielen pomôcť vašej stránke, ale aj výrazne poškodiť;
 • Vyhľadávače sú finančne zainteresované, aby bolo možné predpovedať problém bol nesmierne ťažký, takže žiadny z faktorov hodnotenia (vrátane odkazu) nikdy neprežije nad ostatnými.

Znamená to, že musíte upustiť od budovania správnej politiky prepojenia budov?

Na túto otázku sú dva pohľady, pozrime sa podrobne.

Pohľad vyhľadávačov: Každá stavba odkazov, v podstate je pokusom o manipuláciu s výsledkami vyhľadávania, budeme sa tomu brániť, zlepšíme naše algoritmy tak, aby odkazy získané v neprirodzenom spôsobe neboli zahrnuté do poradia stránok.

Dobrá a vyvážená poloha. Ale je tu len jeden „ale“: neexistuje jasná hranica, ktorá by oddeľovala „prirodzené“ väzby od „neprirodzených“. K tejto otázke sa vrátime o niečo nižšie.

Pohľad na vlastníkov stránok a optimalizátorov: pretože princíp prepojenia rebríčku je do určitej miery prítomný v algoritmoch vyhľadávačov, sme nútení premýšľať o politike budovania masy externých odkazov, bez ohľadu na to, či to Yandex, Google a iní majú radi alebo nie.

Pozícia SEO komunity sa môže zdať trochu pompézna - no, čo by to bolo pre vyhľadávače, čo si webmasteri, promotéri a iní optimalizátori myslia. Ale v skutočnosti sú vyhľadávače v patovej pozícii, a teda v zámerne slabšom. No, v skutočnosti môžu vytvoriť miesta, ktoré pri prepojení budovy dodržiavajú základné hygienické pravidlá (je jasné, že tí, ktorí ich nedodržiavajú, sa dajú riešiť tvrdo)? Vylúčiť ich z problému? Pessimizirovat? Nehovorte mi - je to veľká časť najkvalitnejších internetových zdrojov siete. Po tom, čo tieto stránky nechali pod sankciami, vyhľadávače stratia podstatne viac ako stratené zisky Yandex.Direct - stratia lojalitu multimiliónového publika, ktorý pre všetky svoje konzervatívnosti začne „meniť“ vo veľkých množstvách na iné vyhľadávače, ktoré nie sú spokojné s kvalitou problému.

Obsah:

  Odkazy - byť! Ale ako? Naša pozícia je len "večná"!

  Musíte pochopiť, že prepojenia sú podstatou internetu, ktorý je zase hypertextom. Internet bez nich nie je možný. Mierne sme sa dotkli témy elementárnej hygieny, ktorá zabezpečuje majiteľom stránok proti možným sankciám zo strany vyhľadávačov. Hovorme o nich podrobnejšie.

  1. Nekupujte odkazy hromadne do veľkých rozpočtov - nikdy za žiadnych okolností. Počet referenčných hmôt nehrá významnú úlohu, úlohu zohráva len ich kvalita. Takže lacné prenajaté linky z TOS sú cestou do ničoho (TOS je termín, ktorý sa stal široko používaný aj u yandexoidov, doslova z Dolného Saska, doslovne znamená "reďkovka" - ok, priznávam, zlý vtip, TOS - a tento termín je naozaj je - je to len "govnosayt" - stručnejšie, nie?). Je pravda, že existuje jedna "ale", ktorá je v platnosti dnes: nekupujte hromadne odkazy z GE, ak neviete, ako to urobiť a nemáte veľa skúseností v tejto oblasti.
  2. Je lepšie prenajímať odkazy vôbec! Je to narkoman so všetkými dôsledkami. Opakovane sme pozorovali situáciu, keď k nám klient prišiel, pevne sedel na spoločnostiach Sapa, Console alebo Hands (typy „heroínu“ medzi optimalizátormi a vlastníkmi webových stránok) s referenčným rozpočtom desiatok alebo dokonca stoviek tisíc rubľov mesačne. Výdavky na lieky boli porovnateľné so ziskom z celého projektu. Nie, viete si to predstaviť? Stručne povedané: dopravná cesta bude menej, ale dostanete sa z ihly (zdravie je dôležitejšie!).
  3. Získajte odkazy z kvalitných zdrojov, ospravedlňujeme sa za frázy. Používam sloveso "get", ale nekupujte. Urob to akýmkoľvek spôsobom - prosiť o almužnu, pre barter (lepšie pre vrece zemiakov, a nie pre bash line exchange bash), úplatky webmasterov alebo platiť za umiestnenie majiteľom stránok. Môžete dokonca vziať rukojemníkov členom rodiny vlastníka dobré stránky. Nie, bude to však príliš veľa.

  No, všeobecne, chápete, musíte získať odkazy, bez ohľadu na to, ako vyhľadávače sa týkajú tohto. Ďalšia vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že odkaz je iný. A je lepšie, ak to bude "večné", to znamená bez mesačného predplatného.

  Ako dostaneme „večné“ väzby.

  1. Je to naozaj jednoduché. Vytvárame obsah. Žiaduce zaujímavé. Máme na plný úväzok copywriterov, redaktorov, korektorov. My, alebo podobne, sme najväčšou ruskou agentúrou, ktorá generuje texty v priemyselnom meradle. Nebudem hovoriť o kvalite nášho obsahu, meria sa spätnými odkazmi. Počet spätných odkazov na stránky našich klientov je veľký a výrazne prevyšuje priemernú teplotu v nemocnici.
  2. Druhý bod, ktorý som znova vyjadril ... obsah. Nechápete, že obsah je naozaj dôležitejší, než sa vám zdá. Dobrý obsah vám poskytne najdôležitejšie z hľadiska vyhľadávacích odkazov - odkazy, odporúčania od živých ľudí. Toto je obzvlášť dôležité pre médiá. Ľudia odkazujú na texty, ktoré považujú za užitočné / zaujímavé / potrebné pre niekoho iného.
  3. Tretí bod: výmena, umiestnenie "večných" odkazov. Neodporúčame ich používať, pokiaľ nemáte príslušnú kvalifikáciu. Čo je na to potrebné? Musíte byť schopní znovu vytvoriť zaujímavé články. Niektorí, ktorí budú šťastne hostiť stránky, tí, ktorí budú čítať ľudia, tí, ktorí sú potenciálne schopní poskytnúť ďalšie odporúčania, okrem našich čisto osobných záležitostí.

  Musí existovať posledný bod. Vyššie sme napísali, že neexistuje žiadna demarkačná čiara: tu je odkaz „prirodzený“, ale tu to nie je. Áno, existujú zjavné známky neprirodzených odkazov. Ale neexistujú žiadne známky prirodzených väzieb. A preto - dať odkaz na tento článok, ak sa vám to páčilo, kliknite na tlačidlo, retweet.

  Mimochodom, môžete mi poslať priateľa tu: //www.facebook.com/denissaveljev

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár