Chyby marketingu obsahu


Aké chyby by sa mali vyvarovať pri vytváraní článkov pre stránky komerčných subjektov

Ako vytvoriť webový obsah, ktorý je zaujímavý pre cieľovú skupinu? - tá zatracená otázka vzorky Runet desatín.

V prvom rade - eliminovať štandardné chyby, ktoré vedú k zneužitiu finančných prostriedkov. Obsah marketing je stratégia pre podporu vašej značky na internete prostredníctvom konverzie textov, a účinnosť práce v tomto smere, rovnako ako v iných, v podstate závisí len na jednom faktore - profesionalita tímu zapojeného do projektu.

Nebudeme vás ubezpečiť, že vytvorenie "správnych" textov pre web je náročná úloha. To je skľučujúca úloha, aj keď (najmä ak máte!) Mať jasnú predstavu o tom, čo web copywriting je. Čím hlbšia je úroveň profesionálneho ponorenia, tým zrejmejšie je vážnosť problémov, ktorým čelíte.

Minimalizácia rizík v marketingu obsahu začína jednoduchým - pri vytváraní textov pre web sa vyhnete nesprávnemu prístupu. Budeme hovoriť o chybách, ktoré sa vyskytujú vo väčšine prípadov.

Chyba jedna. Mnohé ponuky, krásne a iné

Niekedy však, a nie veľmi krásne, ale je to zvláštne, ktoré sú opravené v škole počas hodín ruského jazyka.

A hlavná vec je obsah informácií a súlad obsahu webovej stránky s predmetom a cieľmi stránky. Vysvetlíme to. Máte internetový obchod s detskou kozmetikou. Vyhoďte listy z nekonečného počtu písmen v popise tovaru. Texty na vašich stránkach by mali byť stručné a čo najinformatívnejšie. Návštevníci k vám neprichádzajú, aby si prečítali vedecké pojednanie o výhodách detského krému takéhoto modelu. Potrebujú informácie o produkte, cene a podmienkach dodania. Všetko, čo je vyššie, nie je o vašich stránkach a len bolí podporu, rozmazanie relevantnosť stránok a núti cieľové publikum k návratu do vyhľadávacieho panela. Neotáčajte stránku do textovej farmy.

Neexistuje žiadna "voda", žiadne texty písané len pre to, že na stránke je aspoň niečo. Len informatívny obsah, zaujímavý pre ľudí. Opýtajte sa sami seba - prečo stránka potrebuje informácie, ktoré práve píšete? Toto je jeden z najdôležitejších receptov na vytváranie užitočných textov pre cieľovú skupinu.

Chyba dve. Zabudli ste zadať kľúče ...

V žiadnom prípade nikdy nezadávajte kľúče do už pripraveného textu. Ak to nefunguje dobre, poraziť túto myšlienku svojim copywriter iným spôsobom (napríklad, vykonávame týždenné semináre medzi našimi copywritermi, kde robíme debriefing a identifikujeme bežné chyby). Skôr ako začnete vytvárať obsah pre stránku, zvážte: návštevnosť, na ktorých žiadostiach sa chcete dostať z tejto stránky? Myslíš? Potom je všetko jednoduché - pri písaní textu by sa tieto požiadavky mali uchovávať v mojej hlave.

Ako ukazuje naša prax: do hotového materiálu nie je možné organicky zadávať kľúčové frázy. To znamená, že je to možné - ale nie vždy, čo znamená - toto nie je systematický prístup. Vpísané kľúče budú „vydržať“ ako uši zajaca, a pre každého to bude zrejmé: aha, ale na tomto mieste copywriter vyriešil svoje seo-problémy. Dobré texty nie sú písané pod kľúčmi. Dobré texty sú napísané pre ľudí. A kľúče - ak materiál skutočne korešponduje s obsahom na stránke, pod ktorou je „ostrý“ - kľúče padnú na svoje miesto.

Chyba tri. Myslieť si, že niekto potrebuje topánky

Nie je potrebné. Každý používa ponožky. Ale nie srandu. Je pre vás vhodné čítať z monitora text, ktorý nie je štruktúrne rozdelený na bloky s titulkami, bez odsekov, oddelené od seba dvojitou riadkovou medzerou? Koľko času potrebujete, aby ste pochopili, že ju nepotrebujete? Myslíme si, že minútu a pol v prípade, že text je veľmi zaujímavý. A niekde 7-8 sekúnd, ak je text tak-tak.

Materiál na stránke by mal byť tvorený zadanými parametrami: title (v tagu)

), sémantické bloky s titulkami, bloky sú od seba oddelené dvojitým riadkovým riadkom. To je dôležité! "Červená čiara" bola vynájdená pre knihy, pre web stačí použiť dvojité riadkovanie, pretože pri rolovaní stránky je ťažké nájsť miesto, ktoré čítate, ak používate "červenú čiaru" a nie dvojité medzery. Toto sú základné pravidlá zdvorilosti voči čitateľovi. Ak to všetko nie je, text sa ani nepodobá hárku - ako obrúčka, ktorú nechcete študovať (celkom prirodzená túžba). Nezabíjajte záujem čitateľa napísaním textov nesprávne.

Chyba štyri. Predpokladajme, že vyhľadávače nevedia nič o synonymách

Jednou z najčastejších chýb je vytvorenie samostatných stránok pre synonymné kľúčové dotazy. Plastové okná a PVC okná sú jedno a to isté. Tieto dva dotazy - a všetky podobné synonymné kľúčové frázy - by mali byť správne spracované v jednom texte na jednej webovej stránke. Technológie vyhľadávania sa zlepšujú každý deň. Dokonca aj dnes, vyhľadávanie chápe, čo sú synonymá, naučil sa ich identifikovať. Súčasne, základ synonymá, ktoré rovnaké Yandex používa, podľa našich údajov, rastie jednoducho exponenciálne.

Piata chyba. Napíšte články nie pre vašu cieľovú skupinu

Je dôležité jasne definovať rozsah vášho publika. V tejto otázke by nemalo dochádzať k „rozmazaniu“. Čím jasnejšie pochopíte, ako budú vaše výrobky a služby vyhľadávané, tým lepšie. Predávate dámske oblečenie online. Ale aby ste určili cieľovú skupinu so širokou definíciou „len ženy“, je to z hľadiska obsahu marketingu nesprávne. Vyžaduje si pochopenie toho, aké vekové a sociálne postavenie ženy zaujímajú o oblečenie, ktoré predávate - a to je pre tieto ženy, aby vytvorili obsah.

Slovami, všetko je jednoduché: áno, texty pre cieľovú skupinu - to funguje, kto argumentuje. V skutočnosti je všetko oveľa zložitejšie. Je potrebné izolovať to, čo je dôležité pre vašu cieľovú skupinu vo fáze premýšľania o pristávacích kľúčoch. Nevytvárajte stránky pre zbytočné požiadavky, pre ktoré dostanete necieľové publikum. Jednoduchý príklad. Sídlo spoločnosti zaoberajúcej sa prenájmom rýpadiel. Jedna z dedín je podporovaná na žiadosť "kopanie zákopov". Na tejto požiadavke sa stránka zobrazuje v hornej časti, sú tu prechody. A hovory a objednávky - nula. Je zrejmé, že niečo nie je v poriadku so samotnou požiadavkou. Je "ostrý" pod chybne zvoleným publikom. Tento skôr frekvenčný dotaz zadávajú majitelia víl a domácností do vyhľadávacieho panela. A nehľadajú rýpadlo, ale migrujúceho pracovníka s lopatou. Skutočné cieľové publikum (stavebné firmy) však bude vyzerať inak - na požiadanie "vývoj výkopu". Žiadosť je menej častá, ale odborníci sa na to pozerajú (videli sme to sami!). Existuje mnoho takýchto príkladov.

Účinok propagácie na internete bude len vtedy, ak vytvoríte obsah pre požiadavky, pre ktoré vaša cieľová skupina skutočne hľadá informácie. Dôležité nie je konkrétna požiadavka, nie počet prechodov z vyhľadávania - konverzia je dôležitá. A konverzia vám poskytne iba kompetentnú analýzu správania sa vašej cieľovej skupiny na internete a správneho obsahu.

Práca s necieleným publikom je začarovaný kruh. Spočiatku môže vaša návštevnosť rásť: ľudia, ktorí nie sú pripravení objednať si svoje služby alebo produkty, prichádzajú k vám z „nesprávnych“ požiadaviek. Potom - prirodzený rast „zlyhaní“ (vrátenie používateľa späť do vyhľadávača a zadanie toho istého dotazu do vyhľadávacieho panela je veľmi smutným ukazovateľom z hľadiska propagácie) av dôsledku toho zníženie pozície v otázke.

Chyba šiesty. Neprevodné texty

Pre podnikanie na internete nie je nič dôležitejšie ako konverzia. Aké sú znaky predaja textov? V skutočnosti len jeden - zákazník hovory.

Konverzia je výsledkom vášho záujmu o cieľovú skupinu. Zaujímajte sa o svojich potenciálnych klientov: kto sú, kde študujú alebo pracujú, aká je ich úroveň bohatstva, čo potrebujú od života. Preštudujte si svoje publikum a napíšte texty len pre svojich potenciálnych klientov, komunikujte s nimi v rovnakom jazyku, presne s informáciami, ktoré od vás chcú prijať - a všetko, čo s nimi máte, príde, ako sa hovorí, úplná konverzia.

Ako záver. Obsah marketing by mal byť postavený na jednej hodnote - hodnota informácií, ktoré chcete oznámiť svojmu publiku. Na webe, s čoraz väčším podielom entropie, sa hodnota informácií stáva čoraz dôležitejšou. Hodnotenie významu a užitočnosti textu je už hlavnou cestou vývoja vyhľadávacích technológií. Je tu však nevyhnutný konflikt. Užívateľ chce vidieť objektívne informácie o vašich produktoch alebo službách a musíte tento tovar predať. Často sa stáva, že „koridor“ medzi pravdou a falošou na jednej strane a objektívnosťou na druhej strane je dosť úzky. Manévrovanie pozdĺž tejto chodby nie je ľahká úloha. Ak ho chcete odovzdať dôstojne, bez toho, aby ste si na cestu kráčali s nábytkom a riadom, potrebujete hlboké ponorenie sa do predmetu podnikania. To je dôvod, prečo copywriteri zapojení do projektu, so všetkými schopnosťami „dať listy v najlepšom poriadku“, často produkujú texty, ktoré sú úplne stratené na jazykovo viazaných a nestráviteľných textoch, ktoré napísali odborníci. Ľudia prichádzajú na vaše stránky nie pre krásne slová, ale pre odborný úsudok. Moderné web copywriting by to malo brať do úvahy. Buď ste ponorení do predmetu a podnikania klienta dnes, alebo zajtra sa stanete nikto na trhu.

Pozrite si video: Obsahový marketing: základní rady, triky a tipy (December 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár