Byť nad odkazom nákup: využiť dlhodobé výhody obsahu marketingu

Obsah marketing dáva viac ako len prirodzené prichádzajúce odkazy. Rozvíja vašu značku, ktorá vám v dlhodobom horizonte poskytne množstvo odkazov, o ktorých ste ani nemohli snívať bez toho, aby ste využili rozvojovú stratégiu a propagovali stránky postavené na vysoko kvalitnom obsahu.

Nezáleží na tom, aké zvláštne to môže znieť, ale vzdať sa nadmernej pozornosti prichádzajúcich odkazov skončí s viac „správnymi“ odkazmi - prirodzenými z renomovaných zdrojov. Pravda, s časom.

Kvalitný obsahový marketing zaručuje Vašej stránke rast prirodzenej hmoty. Zvýšenie počtu zdrojov, ktoré odkazujú na vás, vám poskytne ďalšie štyri výhody, ktoré možno považovať za užitočné vedľajšie účinky marketingu obsahu. Využite tieto výhody, aby ste výrazne znížili náklady na externú optimalizáciu pre vyhľadávače, alebo ich dokonca znížili na nulu.

 1. Obsah Marketing a zvýšenie cielenej prevádzky

Vytvorte na svojej stránke aktuálny a zaujímavý obsah, na ktorý budú odkazovať obľúbené zdroje. Tým sa zvýši návštevnosť vašej stránky a zlepšia sa faktory správania (napríklad počet stránok zobrazených na návštevníka). Vysoko kvalitný a zaujímavý obsah uverejnený na iných platformách, uznávaný vo vašom odvetví, zvyšuje počet „priamych“ návštev vášho zdroja.

Po implementácii algoritmu Penguin od spoločnosti Google premýšľajte o zvýšení hmotnosti prirodzeného prepojenia. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa čoskoro malo v Yandexe očakávať zavedenie podobného algoritmu.

Ako nájsť zdroje a uverejniť na nich zaujímavý obsah:

 • Po prvé, hodnotenie zdroja, dávať pozor na činnosť svojich divákov. Pozrite sa na počet odberateľov RSS, ukazovatele štatistického systému, počet a kvalitu pripomienok. Ak čitatelia aktívne diskutujú o publikovaných materiáloch a zdieľajú na ne odkazy na sociálnych sieťach, stránky sa môžu považovať za autoritatívne.
 • Po druhé, pred začatím práce študujte potreby vybraného zdroja. Spolupracujte so správou stránky, ktorú chcete pochopiť, aké materiály jej diváci ocenia. Vstupte do korešpondencie s redaktormi, pokúste sa odhaliť pravdivé podrobnosti o zdroji.
 • Konečne, zapojiť profesionálnych textárov s odbornými znalosťami vo vašom odbore. Ak máte odborné znalosti, úzko na text s zúčastneným copywriter. Pamätajte, že ľudia nebudú čítať text kvôli "krásnym slovám v jedinom správnom poradí", potrebujú odborný názor na túto konkrétnu tému, potrebujú informácie. Dajte im nové vedomosti, uspokojte ich potreby - a materiál nebude čítať len veľký počet ľudí, ale pravdepodobne poskytne značný počet štátov.
 1. Využite sociálne siete

Sociálne siete sú jedným z najjednoduchších vyhľadávacích nástrojov na kontaktovanie cieľovej skupiny. Siete vám umožňujú nielen rýchlo distribuovať obsah, ale aj pomôcť prispôsobiť ho potrebám malých komunít potenciálnych zákazníkov, ktorých existencia ste si ani neuvedomili.

Výrazne zvýšite dôveryhodnosť vášho podnikania, ak sa vám podarí neustále vytvárať obsah, ktorý si užívatelia budú navzájom zdieľať na sociálnych sieťach.

Ako prispôsobiť obsah sociálnym sieťam:

 • Použite tlačidlá zdieľania na sociálnych sieťach na každej stránke vašej lokality. Ale nepreháňajte to - stačí umiestniť ikony niekoľkých sietí, najobľúbenejšie medzi zástupcami vašej cieľovej skupiny.
 • Premýšľajte o tom, ako bude váš obsah vyzerať v spravodajských kanáloch používateľov sociálnych sietí. Použite "predajné" záhlavia a popis meta tagov na zvýšenie počtu odkazov na vaše stránky z online zdrojov.
 • Najobľúbenejšie sociálne siete zobrazujú ilustrácie materiálov v spravodajských informačných kanáloch. Preto dávajte pozor na fotografie a infografiky, ktoré ilustrujete váš obsah.

Okrem toho využite cielenú reklamu pre používateľov siete.

 1. Vytvorte podmienky pre okamžitú konverziu.

Kvalitný obsah nielenže povie potenciálnym klientom o Vašom biznise, ale tiež zvyšuje konverziu. Konverzia webových stránok je aktom dôvery používateľov. Prirodzene, vysokokvalitný a užitočný obsah zvyšuje dôveru, a teda aj konverziu.

Zvýšenie konverzie však treba zvážiť samostatne. Ako vytvoriť podmienky pre zvýšenie konverzie?

Dajte užívateľovi možnosť urobiť krok smerom k vašej spoločnosti na každej stránke.

 • Uistite sa, že čitatelia vášho blogu alebo stránky sa môžu ľahko prihlásiť na odber RSS alebo e-mailového spravodajcu.
 • Zbierajte e-mailové adresy svojich čitateľov a poskytnite im prístup k exkluzívnemu obsahu po registrácii na stránke.
 • Pri uverejňovaní vizuálneho alebo textového obsahu používajte hovory na akciu. Zahrňte napríklad výzvu na akciu v infographic.
 1. Podporovať podporu značky zo strany používateľov.

Každý text, ktorý vytvoríte, je príležitosťou na pritiahnutie nových ľudí na obežnú dráhu vašej spoločnosti a na ich základe. Rastúci počet účastníkov a aktívnych čitateľov zvyšuje pravdepodobnosť zdieľania vášho obsahu.

Keď používatelia internetu zdieľajú váš obsah, nielenže podporujú a distribuujú to, o čom hovoríte, ale aj formujú a posilňujú značku vašej spoločnosti. Silná značka poskytuje zvýšenie počtu zákazníkov a predaja.

Ako podporiť používateľov podporujúcich vašu značku:

 • Neobmedzujte sa na čítanie komentárov k svojim článkom a recenziam. Vždy odpovedajte každému čitateľovi, aj keď práve napísal „Ďakujem“ alebo „Autorova Joor“.
 • Poskytnite čitateľom možnosť rýchlo a jednoducho komentovať materiál alebo sa prihlásiť na odber aktualizácií. Nenúťte ho vyplniť dlhé formuláre, špecifikovať zbytočné údaje pre vás, používať „ľudský“ captcha (lepšie tráviť viac času na odstraňovanie spamových komentárov, ako stratiť užitočnú a potrebnú captcha cez chybu).
 • Nechajte čitateľskú komunitu podieľať sa na tvorbe vášho obsahu. Osoba, ktorá sa snažila vytvoriť niečo, sa ochotne podelí o výsledky svojej práce s priateľmi. Stále sa snažíte pochopiť, o aký obsah sa zaujímajú vaši čitatelia? Povedzte im o tom. Dialóg so svojimi čitateľmi.
 • Publikovať obsah vytvorený používateľmi (napríklad recenzie produktov alebo špecifikácie produktu), otázky používateľov. Aj negatívny komentár od používateľa sa môže obrátiť na jeho výhodu (hoci táto téma je pre samostatný článok).

Obsah:

  Dlhodobá marketingová stratégia

  Vyhnite sa strate relevantnosti kampaní na nákup veľkého množstva odkazov s nízko kvalitnými darcami. Tieto odkazy majú tendenciu vypadnúť z indexu niekoľko mesiacov po ich zverejnení, a aby sa udržala - a navyše zvýšila - vaša návštevnosť vyhľadávania, musíte vynaložiť viac a viac na referenčný rozpočet. Toto je referenčná ihla. To beží v kruhu. Mimochodom, veľký počet zakúpených odkazov ohrozuje vaše stránky so sankciami po zavedení algoritmu Google Penguin.

  Použite dlhodobú marketingovú stratégiu, ktorá bude vždy pracovať pre vás. Nezabudnite na výhody marketingu obsahu, ak máte záujem nielen o externé odkazy, ale o návštevnosť webových stránok, mieru konverzie a rozvoj vášho podnikania. Hlavným cieľom marketingovej stratégie, ktorá nezávisí od zmien vo vyhľadávacích algoritmoch, je, aby bola vaša spoločnosť viditeľná a užitočná pre spotrebiteľov, ako aj aby sa odlíšili od organizácií, ktoré získavajú odkazy na HS a písali texty pre roboty.

  Jedinečný a užívateľsky príjemný obsah je efektívny spôsob, ako zvýšiť povedomie o značke a dôveryhodnosť. Použitie marketingu obsahu teda zabezpečuje dlhodobý úspech vášho podnikania.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár