Éra obsahu: včera prišiel čas veľkých zmien

Internet je stále mladý vesmír. V mladých vesmíroch dochádza k veľmi rýchlemu presunu centier. V 90. rokoch sa zdalo, že tajomstvo úspechu na internete závisí od dizajnu. Dizajnér bol kráľ a boh, vnútorný svet dizajnéra a jeho duchovné poznanie diskutovali tisíce obdivovateľov a protivníkov. V nule, každý pochopil, že jeden dizajn nestačí na úspech - prevádzka je potrebná. Nula môže byť právom považovaná za éru seo a kontextu na internete. Ľudia a spoločnosti, ktoré vytvorili cielenú dopravu za primeranú cenu, boli podobné šamanom. Tance s tamburínmi počas aktualizácií vyhľadávačov a záhadná atmosféra okolo celého priemyslu priniesli celkom dobré zisky. Hovorí sa, že v jednom známom seo-office medzi zamestnancami existovalo také napomenutie: ak je marginálnosť projektu nižšia ako 300%, potom ste chudobným optimalizátorom. Dnes je vo všeobecnosti zrejmé, že doprava tiež nestačí - je potrebná konverzia.

Najčastejším mýtom, pokiaľ ide o konverziu, je: „každá malá vec môže ovplyvniť konverziu.“ Uvádzame príklad veľa prípadov, keď zmena jedného slova na stránke vedie k zvýšeniu počtu objednávok o 50%. To je do určitej miery pravda, ale nepokračujme o rôznych "guru", a pokúsime sa rozobrať konverziu, pričom by sme prijali len zdravý rozum. "Gury" nájde život bez nás.

Na čom závisí konverzia?

Najdôležitejším konverzným faktorom je nepochybne cena produktu, Dobrá cena neznamená najnižšiu. Dobrá cena je cena, ktorá je primeraná očakávaniam a potrebám klienta. Klient si len zriedka hľadá najlacnejšiu cenu, všetky ostatné veci sú si rovné, je pripravený zaplatiť samostatne za dobrú konzultáciu telefonicky, za rýchle spätné volanie, za rýchlosť doručenia, za presnosť. Cena za komplexný servis je to, čo si zákazník cení, aj keď chce objednať krabicu ceruziek. Ak sa majiteľ internetového obchodu domnieva, že uvedením najnižšej ceny za výrobok, môžete „dynamit“ kupujúceho s dodaním, ignorovať jeho hovory a listy - je hlboko mylný. Zákazník nekupuje tovar, zákazník kupuje spolu s tovarom a komplexný servis. V mnohých prípadoch je klient ochotný preplatiť kvalitné služby. Vo všeobecnosti otázka ceny nie je otázkou internetového marketingu. Cenotvorba sa musí riešiť až do V okamihu, keď začnete premýšľať o podpore vašich produktov alebo služieb na internete.

Použiteľnosť - toto slovo sa spravidla chápe ako pohodlie. Jednoduché používanie stránok, jednoduchá navigácia, jednoduché vyhľadávanie správnych informácií. Všeobecne platí, že všetko, čo nie je, av zásade sa nemôže zdať jasné a prístupné na intuitívnej úrovni definície. Nechcem povedať, že použiteľnosť neexistuje ... No, dobre, chytili ste ma, použiteľnosť neexistuje. Ale skôr, ako ma začnete osprchovať s prehnitými paradajkami, dovoľte mi povedať pár slov na svoju obranu.

Použiteľnosť - v definícii tejto koncepcie, v ktorej sa dnes presadzuje - má jednu významnú nekonzistentnosť. Použiteľnosť zásadne existuje len vo vzťahu k uvedeným účelom používania stránky (v prípade webu), t. Použiteľnosť neexistuje "vôbec", ale môže existovať vo vzťahu ku konkrétnemu miestu, a čo je najdôležitejšie, ku konkrétnym cieľom, ktoré si táto stránka nastavuje pre seba. A teraz sledujte svoje ruky. Ak by použiteľnosť nemohla existovať „vo všeobecnosti“, ale existuje iba vo vzťahu k uvedeným cieľom, potom sa zaväzujem tvrdiť, že nie je možné byť špecialistom na použiteľnosť, pretože nie je možné byť expertom vo všetkých oblastiach podnikania. Úlohou použiteľnosti je zjednodušiť cestu z „vstupného bodu“ na stránku do konvenčného tlačidla „zadať objednávku“. A spôsob, ako tento problém vyriešiť, nie je v nejakom tajnom superknowledge o internetovom marketingu, ale v reálnom obchode. Nikto lepší ako podnikateľ, ktorý ponúka konkrétny produkt / službu, pozná motiváciu svojho klienta.

Nakoniec, po tretie, konverzia závisí od obsahu.

Milujte svojich textárov. Zarobia vám veľa peňazí

S obsahom sa stane niečo zvláštne. Vo všeobecnosti bola úloha obsahu, ak sa pozriete na celú históriu elektronického obchodu, vždy veľmi nízka. Tvorcovia stránok stále nie sú ničím iným než energickým vytváraním stránok pre svojich klientov, ale pokiaľ ide o obsah, otvoria svoje jasné modré oči a pozerajú sa na zákazníka v úžase: obsah je vašou úlohou, hovoria.

Medzitým bude obsah pre stránky určite hrať rastúcu úlohu. Nielen pri prilákaní užívateľov (toto sa deje teraz), ale - čo je oveľa dôležitejšie - a pri konverzii. A tu sa nepochybne zvýši úloha autora textov pre web. Objavia sa ich hviezdy a získajú šialené poplatky. Vo všeobecnosti sa všetko, čo je dnes v klasickom reklamnom copywritingu prítomné, objavuje postupne v prostredí e-marketingu.

Prečo sa to stalo?

Je kvalita obsahu zárukou dobrého predaja? Samozrejme nie. Je kvalita obsahu zárukou vysokej návštevnosti? Samozrejme nie. Vysoko kvalitný obsah je však prvým princípom konverzie. Nie je to divné? Vlastne - nie je divné. Obsah je nástroj nielen prilákať prevádzku, ale aj spravovať publikum na webe, zahŕňajúce ho do algoritmu správania návštevníkov a očakávané akcie, ktoré sú potrebné pre vlastníka lokality. Obsah je nedostatočná, ale nevyhnutná požiadavka na konverziu.

A teraz predpovede

S rastúcou potrebou vysoko kvalitných predajných textov nepochybne dôjde k zvýšeniu počtu ponúk na trhu. Áno, všeobecne, on - rast - sa už deje. Ako huby sa objavujú všetky druhy obsahových agentúr, obsahových laboratórií atď. Ale to všetko je stále "kvety". Skutočná konkurencia začne, keď vedúci seo-trh začne vytvárať svoje obsahové oddelenia. Tieto oddelenia, s veľkým počtom copywriterov, redaktorov, korektorov. A každý z týchto zamestnancov nebude len okrajový, ktorého schopnosti a skúsenosti nevyhovovali redakčným radám médií alebo vydavateľstiev, ale hviezdu.

Web copywriting trh bude tvorený v súlade s rozumnými zákonmi ekonomiky: čím lepšie služby, tým drahšie je. Nevyhnutne bude existovať stratifikácia na „lacných“ a „drahých“ poskytovateľov webového obsahu, nevyhnutne „drahé“ stanovy na dlhú dobu legendy komerčného internetu. A vo všeobecnosti budú mať na to plné právo, pretože web copywriting nie je to, čo papierový novinár, vyškolený v žurnalistike, žurnalistiky, môže prezentovať na stránkach majiteľov, ktorí majú hladký obsah. To znamená, že sa môže pokúsiť - a nebude úplne v poriadku. Vzhľadom k tomu, web copywriting nie je žurnalistika, musíte tiež naučiť túto vec.

A nevyhnutne sa mnohí čoskoro naučia - budú potrebovať. No, potom, keď nikto nebude pochybovať o úlohe obsahu v internetovom marketingu, keď budú veľmi dobré peniaze pripravené zaplatiť za dobré texty pre webové stránky, keď mýtus, že web copywriting je špeciálnym druhom umenia, sa začne šíriť na internete, potom začína zábava. Počkajte, nie je dlhá.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár