Ako sa chrániť pred krádežou obsahu

Váš obsah bol skopírovaný, skopírovaný a bude skopírovaný. Zlá správa nekončí. Často vyhľadávače hodnotia stránky s obsahom ukradnutým alebo legálne skopírovaným nad originálom.

Existuje niekoľko dobrých správ. Áno, krádež obsahu nemôže byť chránená. Ale dôsledky tejto pohromy môžu a mali by byť chránené. Ďalším pozitívnym bodom: niekedy môže byť krádež publikácií zabalená v ich prospech. Napokon, skvelá správa pre mstivých a pomstychtivých autorov a majiteľov stránok: zlodeji môžu byť potrestaní. A preto nie je vždy potrebné žalovať. Je zaujímavé Podrobnosti nižšie.

obsah:

Prečo by ste sa nemali obávať o krádež obsahu

Odpoveď je zrejmá: skúsenosti sú škodlivé pre zdravie. Toto je dané: leto vždy letí bez povšimnutia, ráno po zábavnej párty bolí hlava a obsah sa skopíruje a bude skopírovaný. Len jeden spôsob, ako sa úplne brániť proti krádeži: nič nezverejňujte. Ak publikujete obsah, uistite sa, že musí byť skopírovaný.

Hovor, nevyhnutnosť krádeže nestačí na to, aby ste sa nemuseli báť? Potom viete: kopírovanie obsahu je komplimentom k vášmu zdroju a jeho autorom. Platí to pri rezervácii. Ak sa váš obsah skopíruje, zvážte sa ako víťaz. Toto uznanie kvality, výhod a relevantnosti publikácie, ako aj vašej dôveryhodnosti.

Tu je ďalší dôvod, aby sa nervózny. S najväčšou pravdepodobnosťou, krádež obsahu nebude robiť žiadne viditeľné škody. Vyhľadávače hovoria, že sa snažia identifikovať primárne zdroje a dať im prevádzku. Tvrdia tiež, že trestajú stránky, ktoré uverejňujú plagiátorstvo. Ak sú vaše stránky populárne, publikum vie, kto je autorom.

Takže krádež obsahu je normou na internete. Ak vaše publikácie kopírujú vedome, je to indikátor ich kvality. Vyhľadávače sa snažia potrestať plagiátorov. Je nepravdepodobné, že by sa výkon vášho zdroja zmenil, ak vám niekto ukradne pár alebo dokonca tucet článkov.

Ak vás psychoterapeutické sedenie upokojí, môžete prestať čítať. Len ignorujte priemerných ľudí, ktorí používajú prácu niekoho iného. "Yandex" súdia.

A čo robiť, ak návrhy a presvedčenia nefungujú? Pravdepodobne existujú situácie, v ktorých sú skúsenosti z krádeže obsahu oprávnené? Nie, rovnako by si nemal byť nervózny. Ale musíte konať, pretože kopírovanie publikácií niekedy spôsobuje praktické a dokonca merateľné škody na vašej stránke. Kedy sa to stane?

Ako môže krádež obsahu poškodiť vaše stránky

Podvodníci nekradnú váš obsah pre športový záujem. S pomocou vašich publikácií niečo získajú. To nefunguje princíp "win-win", a zákon o zachovaní energie. To znamená, že ak niekto získa váš obsah, stratíte ho. Presvedčte sa sami.

Copypasters ukradnúť vaše prevádzky

Pozrite sa na stránku s výsledkami vyhľadávania na obrázku. "Yandex" sa zobrazí v hornej časti copy-paste. Dvaja z nich vložili aktívny odkaz na originál. Iná ukázala neaktívny odkaz vygenerovaný pomocou služby skrátenia adresy URL.

Používatelia vyhľadávačov nevedia, ktorý z navrhovaných odkazov odkazuje na zdroj. Preto sa prechody dostane všetko: vlastníci pôvodného obsahu, kopírovanie-vložiť a dokonca aj agregátory.

Negatívne následky krádeže sú zrejmé: primárny zdroj stráca konverzie. Zníženie MP v otázke - nie je to najlepšie pre zdrojový signál "vyhľadávačov".

Klikateľnosť odkazov v SERP závisí od pozície zdroja. Podľa rôznych zdrojov, prvé miesto poskytuje stránky s 18 až 36% z celkového počtu prechodov zo stránky vydania. Druhá a tretia pozícia dostávajú 12% a 9%. Pozrite sa znova: 36% používateľov klikne na odkaz na prvom mieste a iba 12% klikne na odkaz na druhom mieste.

Mimochodom, toto nie je najhoršia možnosť. Horšie je, že ak sa vyhľadávač z nejakého dôvodu rozhodne, že zdrojová lokalita nie je všeobecne hodná miesta v hornej časti.

Avšak, viac či menej logické vysvetliť správanie "Yandex" môže byť machinácie multi-ozbrojené gangster. Vyhľadávač môže otestovať rôzne možnosti distribúcie, aby zhromaždil behaviorálne signály. Problém je v tom, že v dôsledku požičaného obsahu bude stránka kopírovať a vkladať dobré signály správania. Užívatelia budú čítať článok, zdieľať materiál v sociálnych sieťach, komentovať ho. Ďaleko od trhu internetového marketingu, ľudia sa nestarajú, kde čítať článok: na internetovej stránke Texterra alebo na blogu s rybami.

Môžete získať sankcie

Toto sa stane, ak vyhľadávacie nástroje nesprávne identifikujú zdroj obsahu. Existuje mnoho takýchto príbehov na fóre Searchengines: obsah je ukradnutý z mladej stránky, vyhľadávače najprv indexujú stránku plagiátora a zdroj autora stráca pôdu alebo úplne vypadne z indexu.

Je ťažké si predstaviť, že v takejto situácii by sankcie dostali dlhodobú autoritatívnu stránku. Ale mladé projekty musia premýšľať o tom, ako chrániť. Platí to najmä v súvislosti s pomalým indexovaním nových zdrojov zo strany Yandexu.

Mimochodom, nielen Yandex môže nespravodlivo potrestať stránku. Existujú prípady, keď zdroj obsahu obsahu kvôli akciám útočníkov jedli "Panda".

Reputačná strata

Všetko je tu jednoduché: ak potenciálny klient zistí, že ste ho ukradli a nie vy, transakcia sa pravdepodobne neuskutoční. Opäť ťažšie pre mladé projekty. Pre osobu je jednoduchšie veriť, že malý internetový obchod ukradol obsah z miesta kondicionéra „Svyazist“ alebo „N.audio“, a nie naopak.

Potreba vynaložiť prostriedky na nový obsah

Áno, je to: ak je váš obsah odtiahnutý preč, a vyhľadávacie nástroje sú kvôli tomu zmätené, nemusí existovať žiadna iná cesta von. Aby ste nespadli pod filtre a nedostali prevádzku, budete musieť namiesto ukradnutia vytvoriť nový obsah. Na to budete tráviť čas a peniaze.

Aj keď vás krádež obsahu nespôsobí žiadne viditeľné problémy, musíte votrelcov bojovať. Prečo? Ak len preto, že niekto bez použitia vášho majetku. Na vaše náklady, zlodej dostane nejaké výhody. To je nespravodlivé.

Ako pochopiť, že váš obsah bol ukradnutý

Buďte proaktívni: pravidelne kontrolujte, či niekto ukradol váš obsah. Frekvencia a spôsob inšpekcií závisí od veľkosti a veku lokality, úrovne hospodárskej súťaže v odvetví a prítomnosti anomálií v ukazovateľoch výkonnosti. Napríklad, vziať zásob mesačne alebo štvrťročne. Skontrolujte aj zachovanie obsahu v prípade prudkého poklesu návštevnosti vyhľadávania, čo je typické pre pokutu od spoločnosti Google alebo Yandex.

Detekcia krádeže obsahu pomocou nasledujúcich metód.

Hľadať plagiátorov pomocou "Yandex" a Google

Toto je najjednoduchší spôsob, ako nájsť kópiu-vložiť. Stačí zadať do vyhľadávacieho poľa názov vašej publikácie.

Mimochodom, na prvej stránke v SERP "Yandex" je zdroj, ktorý používa obsah "Texterra" je jasne nezákonné.

Môžete nájsť ukradnuté fotografie vyhľadávaním obrázkov vo vyhľadávačoch. Tiež potrebujete službu TinEye. S ním môžete nájsť aj mierne upravené obrázky.

Vyhľadávanie pomocou služieb kontroly jedinečnosti

Vyhľadajte duplicitný obsah pomocou služieb jedinečnosti textu. Tu je niekoľko príkladov:

  • Copyscape.
  • Advego Plagiatus.
  • Text.ru.

Služba kontroly jedinečnosti Text.ru zobrazuje napríklad adresy URL, na ktorých bol nájdený textový fragment.

Služba Copyscape hľadá kópie obsahu podľa adresy URL.

Môžete si tiež všimnúť neautorizované používanie vášho obsahu prostredníctvom referenčných sledovacích služieb, ako sú Google Alerts alebo HootSuite.

Rozhodnuté bojovať proti zlodejom obsahu? Budete úspešní, pretože zákon chráni práva autora a vydavateľa. Podrobnosti nižšie.

Čo hovorí zákon

Práva autorov sú chránené medzinárodným a vnútroštátnym právom. Na medzinárodnej úrovni sa Bernský dohovor považuje za kľúčový dokument v oblasti autorského práva. Táto dohoda stanovuje kľúčové práva duševného vlastníctva autorov.

Jedným zo zásad Bernského dohovoru je automatická ochrana práv autora. To znamená, že práva autora podliehajú ochrane v čase prvého zverejnenia diela alebo jeho uloženia v hmotnej forme. To znamená, že len tlačíte produkt alebo publikujete článok v blogu, ktorý označuje autora. Na začatie ochrany práv nie sú potrebné žiadne iné opatrenia.

Ďalšou kľúčovou zásadou Bernského dohovoru je prezumpcia autorstva. Autorom publikácie je osoba, ktorej meno je uvedené na webovej stránke, v tlačenej publikácii alebo v knihe, pokiaľ nie je uvedené inak. Upozorňujeme, že ak niekto uverejní váš článok pod vlastným menom, bude považovaný za autora, kým nepreukáže opak.

Bernský dohovor ďalej chráni autorské práva na národnej úrovni. V Rusku je ochrana autorských práv upravená občianskym zákonníkom. Občiansky zákonník Ruskej federácie potvrdzuje zásady automatickej ochrany a prezumpcie autorstva. Tiež v občianskom zákonníku sú opísané predmety autorského práva, pravidlá pre slobodné používanie diel, možnosť použitia označenia ochrany autorských práv.

Pre vlastníkov stránok je dôležitý zákon o digitálnom autorskom práve (DMCA). Toto je americký zákon. Chráni autorské práva z porušenia predpisov pomocou moderných technických prostriedkov, vrátane kopírovacích a publikačných prác na internete. Z praktického hľadiska je tu dôležitý DMCA ako tento: vlastník lokality môže podať sťažnosť spoločnosti Google proti plagiátorom. Najväčší svetový vyhľadávač sa riadi zákonom o autorských právach v digitálnom veku. Preto odstraňuje z výsledkov vydávania odkazov na stránky plagiarists.

Zákon automaticky chráni autorov pred krádežou obsahu. To neznamená, že vaše publikácie sú chránené pred krádežou. Ani Bernský dohovor, Občiansky zákonník Ruskej federácie a DMCA nezaručujú, že v prípade krádeže budú podvodníci automaticky potrestaní. Právne práva musia byť chránené nezávisle. O tomto ďalšom.

Ako autor uplatniť svoje práva

Dmitrij Guriev, riaditeľ Anti-Bankir, právnik, autor a moderátor blogu Debtors Community, súhlasil, že bude hovoriť o ochrane autorských práv pre čitateľov spoločnosti Texterra. Mimochodom, Dmitry je náš pravidelný čitateľ a aktívny komentátor publikácií.

- Dmitry, Bernský dohovor a Občiansky zákonník Ruskej federácie automaticky chránia práva autora. Ochrana začína okamihom zverejnenia alebo fixácie diela v hmotnej forme. To znamená, že hneď ako autor ukončí prácu a vytlačí diela, zákon ju chráni.

Na druhej strane má Bernský dohovor zásadu prezumpcie autorstva. Ak niektorý Peter Petrov vezme článok Ivana Ivanova a zverejní ho pod vlastným menom, bude považovaný za autora, pokiaľ Ivan Ivanov nepreukáže opak.

V tejto súvislosti vzniká otázka: mal by autor a vlastník obsahu nejakým spôsobom opraviť autorstvo pred publikovaním?

- Občiansky zákonník Ruskej federácie a Bernský dohovor skutočne chránia práva autorov. Ochrana sa automaticky spustí automaticky. V praxi však pôsobí iba vtedy, ak autor preukáže, že dielo bolo skutočne vytvorené ním.

Hovoríte, že Petrov uverejnil Ivanovov článok pod vlastným menom. V tejto situácii vzniká medzi Ivanovom a Petrovom právny spor. Kto preukáže autorstvo v súdnom poriadku, ktorý spor vyhrá.

Podľa článku 56 Občianskeho súdneho poriadku Ruskej federácie musí účastník sporu preukázať okolnosti, na ktoré odkazuje. To znamená, že Ivanov musí dokázať, že je autorom diela. Potom vyhrá spor s Petrovom v prípade súdneho konania.

Oprava autorstva pred publikovaním je jednoduchá. Na tento účel jednoducho vytlačte článok a pošlite ho doporučeným listom s oznámením. V liste musí byť uvedená adresa URL stránky, na ktorej bude materiál uverejnený. A článok môžete publikovať po obdržaní listu.

Alternatívny spôsob notárskej fixácie autorstva. Notári poskytujú službu overovania kópií stránok z lokality. To znamená, že notár môže opraviť text návrhu článku v administratívnej konzole. Samozrejme, je to nepríjemný a drahý postup, ale poskytuje bezpodmienečnú ochranu práv autora.

- Má označenie ochrany autorských práv (©) nejaký praktický význam?

- Áno. Upozornenie o autorských právach upozorňuje, že publikácia je chránená autorskými právami. Tu musíte pochopiť, že zákon chráni autorov bez ohľadu na prítomnosť alebo neprítomnosť ikony.

Mimochodom, v praxi sa tento symbol častejšie používa na ochranu ochranných známok a nie produktov duševnej práce. Ak sú práva autora chránené bez ohľadu na registráciu, práva na ochrannú známku musia byť zapísané.

- Musím špecifikovať podmienky používania obsahu na stránke? Napríklad vlastníci stránok napíšu, že kopírovanie informácií je zakázané alebo povolené s odkazom na zdroj.

- Tieto informácie môžu byť špecifikované. Ak napríklad súhlasíte, že vaše materiály budú vytlačené s odkazom, nahláste to. Zápis o zákaze kopírovania obsahu je nepovinný: zákon automaticky chráni vaše práva. Ale ak chcete, môžete opäť varovať potenciálnych zlodejov o vašom práve na obsah.

- Dve slová o spravodlivom používaní. Toto právne pravidlo vám umožňuje používať akýkoľvek obsah úplne legálne. V rámci tohto konceptu môžete napríklad používať akýkoľvek obsah na vzdelávacie účely. Znamená to, že útočník môže zobrať článok autora a vytlačiť ho na svojej webovej stránke s postskriptovým "pre školenie používateľov"?

- Nie, nie. Ak chce niekto použiť vašu publikáciu na vzdelávacie účely, je povinný uviesť odkaz na zdroj a určiť autora. Bez odkazu a označenia autora prestáva byť používanie obsahu v dobrej viere. Mimochodom, vzdelávacie aktivity podliehajú udeľovaniu licencií.

Poviem vám prípad z praxe. Urobil som video pre svoju vlastnú stránku. Vo videu bolo potrebné vložiť úryvok zo slávnej karikatúry 18 sekúnd. Počas týchto 18 sekúnd sa na obrazovke zobrazili kredity zobrazujúce názov karikatúry, priezvisko režiséra a ďalšie základné údaje. Je to spravodlivé používanie.

- Predstavte si nepríjemnú situáciu: z miesta "Texterra" ukradol článok autora Eugene Kryukova Kto je ľahšie brániť a brániť práva: právnická osoba "VelikaPlaza" alebo autor Eugene Kryukova? Čo ak sa autor nachádza vo Vladivostoku a právnická osoba je registrovaná a pracuje v Petrohrade?

- Ak hovoríme o autorských právach, budú chránené autorom Yevgeny Kryukov. Ak hovoríme o súdnych sporoch, autor môže poslať akékoľvek vyhlásenie, vysvetlenie alebo námietku poštou. Na vypočutí sa môže zúčastniť virtuálne. Predtým používané pre tento Skype. Teraz súd pre komunikáciu používa iné programy.

Súd sa môže vyhrať alebo prehrať bez účasti na stretnutí. Preto je hlavná vec - poskytnúť včasný dôkaz o autorstve.

- Spoločnosť Google odstráni odkazy na stránky, ktoré porušujú autorský zákon v digitálnom veku (DMCA). Existuje nejaká možnosť podvodu? Napríklad, kritici môžu publikovať obsah niekoho iného pod vlastným menom. Potom podajú sťažnosť na spoločnosť Google, ktorá obviňuje súčasného autora plagiátorstva. "Vyhľadávač" sa riadi predpokladom autorstva. Odstráni z výstupu odkaz na zdroj.

Ako chrániť pred bezohľadnými konkurentmi, ktorí môžu poškodiť lokalitu pomocou konceptu prezumpcie autorstva?

- Google rozhodne neodstráni odkaz na obsah z problému, kým sťažovateľ neposkytne dôkaz. Musí dokázať "vyhľadávači", že je naozaj autorom.

Teoreticky, podvodník môže falošný dôkaz. Skutočný autor potom bude musieť obhajovať svoje práva na súde. Úspech alebo neúspech obrany závisí od dôkazov autora. To znamená, že sa opäť vraciame k potrebe opraviť autorstvo pomocou listov poslaných na seba.

- Čo robiť v prípade odcudzenia obsahu?

- Urobil by som to. Pred publikovaním by som poslal list so všetkými zdrojovými údajmi článku. Кстати, к письму можно приложить сведения об уникальности материалов с площадок типа Text.ru или "Адвего". Статьи в своем блоге я защищаю именно таким способом.

Если контент украли, необходимо направить мошеннику досудебную претензию. Этим действием вы убиваете двух зайцев. Первый - вор может испугаться, согласиться с вашими требованиями и удалить краденый контент. В этом случае проблема полностью решена. Po druhé, preukážete súdu, že ste sa pokúsili vyriešiť problém prostredníctvom rokovaní.

Mimochodom, je žiaduce, aby predsúdne konanie bolo profesionálnym právnikom. Dobre napísaný dokument je polovica bitky. Súd tiež upozorňuje na správnosť nároku.

Ak po prijatí reklamácie podvodník nesúhlasil s vašimi požiadavkami, obráťte sa na súd. Upozorňujeme, že budete musieť najať právnika.

- Mám kontaktovať spoločnosť Google, „Yandex“ alebo poskytovateľa hostingu?

- Do veľkej miery sa obrátiť na poskytovateľa hostingu alebo vyhľadávače nemá zmysel. Z právneho hľadiska to možno urobiť s cieľom zhromaždiť dôkazovú základňu na ďalšie použitie v súdnom spore. Neexistuje však žiadna záruka, že vaše odvolanie sa bude posudzovať vôbec.

Mám skúsenosti so správou "Vkontakte". Keď bezohľadní ľudia nezákonne používali ochrannú známku našej spoločnosti, požiadal som o pomoc sociálnu sieť. Zamestnanci požadovali zhromažďovanie dôkazov. Ide o veľký balík dokumentov, vrátane údajov o registrácii spoločnosti, kópie certifikátov atď.

Správa "Vkontakte" poslal žiadosti majiteľom skupín, ktoré ukradli našu ochrannú známku. Administrátori skupiny odpovedali, že nič neporušili. Zamestnanci Vkontakte mi preto napísali, že nemôžu nič robiť, pretože nikto neporušil moje práva. Situácia je absurdná. Ale korešpondencia so správou "Vkontakte" bola pripojená k materiálom súdu. Pomohlo nám to.

Mimochodom, ak vyhľadávače nespĺňajú vaše požiadavky v prípravnom poradí, korešpondencia s nimi môže pomôcť počas súdneho konania. To znamená, že ak „Yandex“ neodstráni odcudzený obsah z tejto otázky, môžete požiadať, aby boli vaše práva chránené pred súdom.

- Dmitry, čo môžete poradiť vlastníkom stránok a autorom, ktorí chcú chrániť svoje práva?

- Pamätajte, že ochrana autorských práv je dosť zložitá. Podvodníci môžu používať rôzne triky na používanie vášho obsahu. Veľmi jednoduchý príklad: útočník môže meniť iba interpunkčné znamienka a robiť v texte úmyselné chyby. Potom je ťažké dokázať, že ste skutočným autorom diela. V skutočnosti existuje veľa trikov.

Podľa mojej vlastnej praxe môžem povedať, že každý, kto má dôkazy, je uznaný autorom. Súd vždy posudzuje dôkazy. Ak máte list zaslaný sebe s dátumom alebo notársky overenú kópiu diela, ste právne chránený. Aj keď zlodej zabezpečí aj kópiu diela u notára alebo pošle list, bude mať neskorší dátum na pečiatke alebo na dokumente.

Preto nezanedbávajte prevenciu, chráňte svoj obsah.

Ako zabrániť krádežiam obsahu v praxi

Dmitrij Guriev poskytol čitateľom veľmi užitočné právne informácie. Pridajte k tomu praktické skúsenosti internetových obchodníkov, aby získali účinnú stratégiu ochrany obsahu. Začnite tým, že zabránite krádežiam vašich publikácií. Odporúčania uvedené nižšie.

Neblokujte kopírovanie obsahu pomocou skriptov

Prečo praktické odporúčania začínajú tým, čo by ste nemali robiť? Je to veľmi dôležitá otázka, takže si to vyžaduje pozornosť.

Po prvé, použitie skriptov na zablokovanie pravého tlačidla myši môže zastaviť len školákov a najprimitívnejších robotov. Ak je to žiaduce a potrebné, útočníci môžu ľahko skopírovať váš obsah.

Po druhé, nefunkčné pravé tlačidlo myši zhoršuje použiteľnosť stránky. Prečo? Pozrite sa na WebVizor ako návštevníci čítajú vaše publikácie. Mnohí používatelia to robia takto:

Vaši návštevníci pri čítaní vyberú kúsky textu. Pravdepodobne im to pomôže sústrediť sa alebo nestratiť pasáž na stránke. Aký veľký je podiel používateľov so zvykom zvýrazňovať text? S najväčšou pravdepodobnosťou sa čísla líšia pre rôzne projekty a dokonca aj pre rôzne publikácie. Ak sa však užívateľský zážitok zhorší aj pre každého desiateho návštevníka, negatívne to ovplyvní metriky efektívnosti využívania zdrojov.

Vyžiadajte si práva na obsah

Použite upozornenie o autorských právach. Môžete ju zadať na klávesnici pomocou klávesovej skratky Alt + 0169. Ako správne používať označenie na ochranu autorských práv? Občiansky zákonník Ruskej federácie stanovuje, že pozostáva z písmena "c" v kruhu, mena alebo mena držiteľa práva a roku vydania diela.

Tu je príklad správneho označenia autorských práv: ©, ABVGD, 2016, alebo ©, I. I. Ivanov, 2016. Upozorňujeme, že nie je potrebné nastaviť obdobie po uplynutí daného roka. Ak na stránke pravidelne publikujete materiály chránené autorskými právami, uveďte pomenovaním rok vzniku zdroja a aktuálny rok. Tu je príklad: ©, ABVGD, 2002-2016.

V prípade potreby uveďte podmienky používania obsahu.

Ak povolíte, aby bol váš obsah použitý za akýchkoľvek podmienok, uveďte to v akejkoľvek forme. Napríklad napíšte do suterénu stránky, že kopírovanie materiálov je povolené pri špecifikovaní aktívneho odkazu na zdroj.

Pred publikovaním pošlite tlačený materiál.

Čo robiť? Pred publikovaním vytlačte článok. Ak nastavenia CMS umožňujú, vytvorte koncept a vyberte adresu URL budúcej stránky. K listu pripojte adresu uverejnenia. Choďte na poštu a pošlite vytlačený článok s potvrdením o vrátení. Po prijatí neotvárajte obálku.

Je vhodné prijať takéto opatrenia? Áno, právnici hovoria, že v prípade súdnych sporov táto metóda ochrany funguje. Čo keď každý deň publikujete veľa materiálov a pracujete z kolies? Snažte sa chrániť aspoň tie najdôležitejšie publikácie.

Obsah značky

Použite názov vašej spoločnosti a produkty v texte, pozrite si ďalšie publikácie. To sťažuje automatické používanie publikácií. Zlodeji ich budú musieť prispôsobiť. Možno to zastaví najviac lenivý podvod.

Branding vás tiež ochráni pred automatickým kopírovaním obsahu. Ak sú vaše publikácie ukradnuté robotmi, budú obsahovať názov spoločnosti, produkty a odkazy na vaše stránky. V prípade sporu bude ľahšie dokázať prípad. Okrem toho sú spätné odkazy dôležitým signálom pre vyhľadávače. Pomáha určiť zdroj obsahu.

Použite nástroj Pôvodné texty.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že nástroj "Pôvodné texty" Yandex funguje. Iní hovoria, že nástroj nefunguje. Mal by som ho používať?

Áno. Ak chcete informovať spoločnosť Yandex o pripravovanom uverejnení pôvodného textu, strávite 10 sekúnd. Zástupcovia Yandexu tvrdia, že služba Original Text je len jedným z mnohých signálov, ktoré roboty berú do úvahy pri určovaní zdroja. Preto neočakávajte nástroj bezpodmienečnej efektívnosti. Snímka obrazovky z kancelárie webmasterov však môže byť pre vás užitočná ako dodatočný dôkaz v prípade súdneho sporu.

Ak chcete informovať Yandex o pripravovanom uverejnení autorského textu, prihláste sa do kancelárie webmastera. Služba „Pôvodné texty“ je k dispozícii v časti „Obsah stránky“.

Prispôsobte si informačný kanál RSS

Agregátory zhromažďujú obsah pomocou RSS. Publikácia sa objaví na agregátoroch stránok takmer okamžite po vydaní vášho zdroja. Teoreticky môžu vyhľadávače najprv indexovať obsah na inej stránke a potom na vašej stránke. Bude spoločnosť Google a Yandex schopná situáciu pochopiť?

Lepšie hádať, a správne nakonfigurovať zobrazenie RSS-kanály. Mal by sa používať na vysielanie oznámení o publikáciách, a nie na celú publikáciu. Schopnosť prispôsobiť RSS závisí od CMS, ktorý používate. Ak chcete napríklad vybrať správny režim zobrazenia informačného kanála RSS pre lokalitu na lokalite WordPress, v konzole vyberte časť „Nastavenia - Čítanie“. Označte správnu možnosť zobrazenia RSS a uložte zmeny.

Vytvorte súbor Sitemap

Sitemap vo formáte XML poskytuje vyhľadávačom informácie o štruktúre stránok, o vzniku nových a aktualizácii existujúcich stránok. Vďaka správne nakonfigurovanému súboru sitemap.xml sa zrýchľuje indexovanie stránok. To môže znížiť negatívne účinky krádeže obsahu.

Sitemap môžete vytvoriť pomocou online generátorov, napríklad XML-Sitemaps. Môžete tiež použiť pluginy a rozšírenia pre populárne CMS, napríklad Google XML Sitemaps pre WordPress, Xmap pre Joomla !, XML Sitemap pre Drupal, Google Sitemap pre Opencart.

Hneď po publikovaní oznámte svoj obsah na sociálnych sieťach.

Toto je odporúčanie Ministerstva obrany USA. Alebo skôr od budúceho zamestnanca tohto oddelenia Matt Cutts. V minulosti sa zaoberal bojom proti spamu vyhľadávania v službe Google. Pán Cutts odporúča, aby sa materiál na pokovovanie ihneď po vyslaní. Prečo? Ľudia uvidia tweet, sledujú odkaz, prečítajú si publikáciu a odkazujú na ňu. To pomôže vyhľadávačom rýchlo indexovať obsah a určiť zdroj v prípade krádeže.

Čo možno pridať k odporúčaniu takmer vojenského Matt Cutts? Publikácie môžete publikovať nielen na Twitteri. Tam sú Facebook, "Vkontakte" a ďalšie stránky.

Chráňte fotografiu vodoznakom

Ak publikujete fotografie chránené autorskými právami, použite vodoznaky. Útočníkom sťažujú automatické používanie obsahu.

Vodoznak môžete nastaviť pomocou vodoznaku, vodoznaku, vizuálneho vodoznaku (platený program) a ďalších služieb.

Mimochodom, vodoznaky môžu byť použité na ochranu infografiky, videa a iného vizuálneho obsahu. Na ochranu videa použite program Video Watermark. Ak publikujete videá v službe YouTube, môžete ich označiť poznámkami a tipmi.

Navrhované opatrenia nechránia pred krádežou obsahu. Znižujú negatívne vplyvy krádeže a zároveň znižujú atraktivitu vašich publikácií pre votrelcov. Obsah však bude rovnako ukradnutý. Čo robiť v tomto prípade?

Čo robiť, ak je váš obsah ukradnutý

Ak nesúhlasíte s tým, ako niekto používa váš obsah, podniknite kroky. Vedieť, že to musí byť obťažované. Kúzelné tlačidlo "potrestať plagiátora" ešte nebolo vynaložené. Čo presne musí urobiť? Nižšie uvedený približný plán.

Odošlite nárok zlodejovi

Niekedy majitelia stránok porušujú pravidlá používania obsahu bez úmyselného úmyslu. Napríklad, niekto môže znova vytlačiť váš materiál, ale zabudnúť na spätný odkaz. V tomto prípade bude nárok postačovať na vyriešenie problému.

Čo napísať plagiátorovi? V akejkoľvek forme požiadajte o odstránenie svojej publikácie alebo o vytvorenie odkazu na zdroj. Upozorňujeme, že obsah patrí vám. Pozrite si legislatívu, ktorá chráni vaše práva. Napíšte, aby ste sa obrátili na súd, ak zlodej nespĺňa vaše požiadavky.

Upozorňujeme, že Dmitrij Guriev, riaditeľ spoločnosti Anti-Banker, odporúča, aby advokát podal žalobu proti plagiátorovi. Prípadne môžete použiť platený systém CopyWatcher. Registrovaní používatelia sú k dispozícii šablóny nárokov.

Ako nájsť vlastníka alebo správcu stránky? Použite kontaktné informácie, formuláre spätnej väzby, službu WhoIs. Ak nie je možné získať kontaktné informácie, skúste zistiť od poskytovateľa hostingu. Môžete určiť hostiteľa pomocou špeciálnych služieb. Venujte pozornosť napríklad nástroju SEOGadget.

Mimochodom, ak poznáte poskytovateľa hostingu na stránke, na ktorej je váš obsah uverejnený, pošlite mu sťažnosť proti zlodejom. Denis Saveliev odporúča kontaktovať hostiteľa, pretože poskytovateľ môže ovplyvniť svojho klienta.

Požiadajte spoločnosť Google, aby z tohto problému odstránila odkazy na ukradnutý obsah.

Ak si chcete sťažovať spoločnosť Google o zlodejoch obsahu, vyplňte formulár. Zvyčajne "vyhľadávač" odstraňuje odkazy na plagiátorstvo z tohto problému v priebehu niekoľkých týždňov. Venujte pozornosť upozorneniu: Spoločnosť Google odporúča, aby ste sa poradili s právnikom, ak si nie ste istí, či vaše publikácie budú používať tretie strany.

Yandex sa umiestňuje ako zrkadlo internetu. Z odkazov na ukradnutý obsah zmizol z problému, budete musieť nezávisle odstrániť svoje publikácie zo stránok stránky plagiarist.

Obráťte sa na správu sociálnych sietí

Toto je potrebné, ak je váš obsah uverejnený na sieťových stránkach, napríklad na Facebooku, LJ a pod. Aj keď správa neodstráni materiály, dostanete ďalšie dôkazy. Budú užitočné počas súdneho konania.

Ak zlodeji nespĺňajú vaše požiadavky, choďte na súd

Áno, musíte stráviť veľa času, peňazí a emócií. Všetko sa vráti stokrát, ak súd rozhodne vo váš prospech.

Sue alebo nie? Sotva sa odporúča žalovať každého študenta, ktorý vytvoril TOS-agregátor. Nechajte chlapcov zarobiť na artefaktoch hry. Takéto zlodeji vám prakticky nič neublížia.

Procesu sa nedá vyhnúť, ak útočníci idú na princípe, pracujú vo vašom odvetví a zjavne spôsobujú škodu. Ak napríklad vlastník konkurenčného internetového obchodu tvrdí, že je autorom obsahu, budete sa musieť stretnúť na súde.

Nezabudnite, že počas súdneho konania musíte byť zastúpený kvalifikovaným právnikom.

Ako je to na internete? Kradnúť!

Matt Cutts vo vyššie uvedenom videu tvrdí, že asi tretina obsahu na webe je plagiátorstvo. Človek by mohol závidieť optimizmu budúceho zamestnanca ministerstva obrany USA, ale nie je to v konkrétnych číslach. Podstata problému je opísaná upraveným citátom klasiky v podnadpise: obsah je ukradnutý na internete.

Pamätajte, že vaše publikácie budú ukradnuté skôr alebo neskôr. Preto vopred dbajte na minimalizáciu následkov krádeže. Pošlite si listy s vytlačenými článkami. Obsah značky. Zadajte odkazy na iné stránky lokality. Správne nakonfigurujte RSS. Uistite sa, že stránka spĺňa požiadavky "vyhľadávačov" tak, aby obsah bol včas indexovaný. Oznámenie publikácií v sociálnych sieťach.

Keď je publikácia ukradnutá, môžete sa pokúsiť o dobrý rozhovor s plagistom, poskytovateľom hostingu a správcom stránky, kde je váš obsah uverejnený. Ak to nepomôže, budete musieť žalovať. Neexistujú žiadne iné možnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár