Syndróm neviditeľného obsahu: liečba a prevencia

Už ste niekedy mysleli, že váš blog sa zdal byť neviditeľný?

Strávite dni a noci vytváraním a zlepšovaním svojich príspevkov: nalievajte svoje emócie a kreativitu do každého článku, zdieľajte všetky svoje objavy s čitateľmi, pokúste sa vyjednávať príspevky hostí so známymi bloggermi, uverejňujte svoje články na sociálnych sieťach, písajte iba na aktuálne témy a Neustále odkazovať na odborníkov vo vašom odvetví, dúfajúc, že ​​sa im takáto pozornosť dostane.

A v skutočnosti ... zilch! Zdá sa, že vás nikto nevšimol.

Ostatní bloggeri ignorujú vaše odkazy, nechcú uverejňovať príspevky hostí. Nehanebne sa pohybujúce spravodajské informačné kanály zasypávajú vaše články v sociálnych sieťach. Nikto sa o vašej práci nehovorí, nikto sa nezastaví ani nehovorí: „Pokračujte v dobrej práci. Cool veci! Veríme v teba! “Vyzeráte neviditeľne, a to vás veľmi smúti ...

Nebojte sa - našťastie je liečený. Nie je to syndróm lenivých ľudí alebo tých, ktorí sa nestarajú o kvalitný obsah. V skutočnosti, všetky blogy skôr alebo neskôr čelia tomuto. Je to ako pohyb zo základnej školy na strednú školu: niektorí zvládnu prvýkrát a niektorí sa dlho zdržia.

Mimochodom, vráťme sa k vašim školským rokom. Pravdepodobne ste mali chlapa v triede, ktorý vždy priťahoval pozornosť a robil ostatných smiať. Pamätajte si jeho meno? Pamätajte si, ako sa pozeral? S najväčšou pravdepodobnosťou pamätajte. Teraz ho vytlačte z hlavy a skúste si spomenúť na najlepšieho študenta vo vašej triede. Čo na tom bolo zvláštne? V záujme experimentu som položil podobnú otázku prvej desiatke mojich známych. Vo väčšine prípadov si nemohli spomenúť na nič o tejto výnimočnej osobe, okrem niekoľkých prípadov, keď sa náhodou stal účastníkom nejakého veľmi zaujímavého príbehu.

Na čo sa dostávam? Najlepší študenti robia priemerných bloggerov, pretože sú nudní. V blogosfére sú vždy pozorovatelia a komici. Títo chlapci pohltili veľa husky tímy o tom, ako pritiahnuť pozornosť (v tom zmysle, že jedli nie jeden pes, ktorý nerozumel).

Prečo sme tak často venovali pozornosť chuligánom a klaunom v škole?

Je to jednoduché: vytvorili hodnotu. Vysvetlím to teraz. Veľmi málo teenagerov naozaj chce ísť do školy. Radi by si hrali videohry, zranili hlavy na dvore, mučili psov, mačky, mladšie sestry, alebo by mohli viesť svojich susedov k šialenstvu. Nie preto, že sú leniví monštrá, ale preto, že škola je neznesiteľne nudná. Celý deň sú nútení naučiť sa veci, ktoré nechcú vedieť.

Po niekoľkých hodinách podobného mučenia väčšina študentov zúfalo chce uniknúť. Chcú nejakým spôsobom posunúť svoju pozornosť od strašných príbehov učiteľa a nekonečných učebníc. A fidgets a žolíky - len tí chlapci, ktorí majú odvahu poskytnúť im podobnú službu.

Pozrite sa z novej perspektívy: títo školskí klauni jednoducho reagujú na požiadavky okolitého publika. Spĺňajú dopyt. A dostávajú odmenu, nie s peniazmi, ale s pozornosťou publika.

Je táto situácia veľmi odlišná od blogov?

Ľudia čítajú blogy z viacerých dôvodov. Chcú zostať v kontakte s určitou osobou, získať určité zručnosti (napríklad copywriting) alebo sledovať najnovšie správy. Ale ja sa rozhodnem argumentovať a ponúknuť ďalší dôvod, prečo sa väčšina ľudí jednoducho neodvažuje priznať.

Blogy nás rozptyľujú.

Práve tak, ako venujeme pozornosť zločincovi v triede, aby sme sa vyhli všeobecnej nude, blogy nám umožňujú oddávať sa s otestovaním (alebo, jednoducho povedané, s extázou v tom, že nič nerobíme). Vyhýbame sa tým všetkým tým povinnostiam a činom, ktoré sme mali urobiť už dávno.

Ak mi stále neveríte, pozrite sa na počet ľudí, ktorí čítajú LJ-Shechku pri práci, pozrite si aktualizácie na sociálnych sieťach od 100 500 skupín, prečítajte si články o úspešnom úspechu a pozrite si nové fotografie mačiek. Je to tak, že majú takú predĺženú prestávku na obed od 8 do 5 každý deň, alebo mi chýba nový nábor zamestnancov na VKontakte?

Čas od času sa títo ľudia unavujú z monotónnej práce a myslia si, že si zaslúžia prestávku. Len pár sekúnd prebehne niekoľko nových článkov alebo odpovie na niekoľko správ. Môžu sa dokonca naučiť niečo užitočné. Toto je produktívna zábava, však? Alebo sa o tom môžete vždy presvedčiť. A ak sa pozriete pozorne, nenájdete žiadne zvláštne rozdiely medzi školským pultom a pracoviskom. Musíte byť rozptýlení, a blogy uspokojiť.

Invázia neviditeľných bloggerov

Neviditeľní bloggeri jednoducho nerozumejú ich úlohe. Myslia si, že musia byť učiteľom, keď v skutočnosti ide len o druhotnú úlohu. Vaša prvá povinnosť ako blogger je dostať pozornosť svojich divákov. A aby ste to urobili, musíte byť ako hlavný vtipálek v triede.

Aby ste si to všimli, musíte urobiť a povedať niečo výnimočné.

Každý vie, že vynikajúci študenti dosahujú fenomenálny úspech pri rozprávaní vecí. Rozoberajú knihy, problémy, žaby, učiteľov, testy a všetko ostatné, čo potrebujete na získanie vynikajúcej kvality. Po tom, čo sa zaoberali všetkými časťami akéhokoľvek systému, si myslia, že to budú schopní zvládnuť týmto spôsobom.

A pokúšate sa ich napodobňovať - ​​prelomujete pravidlá pre písanie titulov, stratégie pre distribúciu materiálov na sociálnych sieťach a návody k vírusovému obsahu, dúfajúc, že ​​všetky komponenty sa budú zhromažďovať do jedného systému a vytvorí sa ideálna publikačná stratégia.

Problém je, že ani to pre vás nefunguje!

Vaše titulky sú perfektné kópie klasických predávaných titulkov, ale nikto ich nenasleduje. Vaše príspevky sú zamerané na distribúciu na sociálnych sieťach, ale nikto ich nezdieľa. Používate všetky princípy tvorby vírusového obsahu, ale nikto z vás ani nezačal kýchať z vášho článku, nieto ani vírusovú epidémiu.

Viete, prečo vás nikto nečíta? Váš obsah je stále ošklivý nudný.

Mohol by som dobre volať tento článok "Ako napísať zaujímavý príspevok, ktorý dostane obrovskú pozornosť." Nerobil som to, pretože je to bolestne nudné meno! Internet je taký plný titulkov, že sme zvyknutí na ne nevenovať pozornosť. Namiesto toho som sa snažil nájsť nový uhol, z ktorého by som sa mohol na problém pozrieť. Na to však bolo potrebné zasahovať do tých najposvätnejších - vaše zdravie ... A teraz ste už nadšení hľadaním symptómov neznámej osoby pred vami, ale podľa všetkých znakov mimoriadne nebezpečnej choroby.

Ak stále čítate, môj plán bol úspešný.

Zapnite režim komik

A opäť, dobrá správa - môžete zachrániť vynikajúceho študenta. Pozrite sa na vysoko kvalitných komikov a stand-up umelcov. Z veľkej časti sú to veľmi šikovní ľudia. Nielen, že vás rozosmejú, ale tiež si myslia. Našli spôsob, ako povedať pravdu, ktorá vám umožní zachytiť vašu pozornosť a neodvádza pozornosť. Toto je kritický rozdiel.

Na rozdiel od strednej školy, byť komikom v blogosfére, nie je hlúpe. Byť komikom je povedať pravdu zábavným spôsobom. Niekedy sa vaši čitatelia smejú, občas sa zbláznia, niekedy si myslia, že váš článok bude niekoľko týždňov. Bez ohľadu na to, ako ich zaujmete, stále vyhráte. Takže sa nesnažte zapôsobiť na ľudí s veľkosťou vášho mozgu. Mať odvahu napísať niečo, čo bude vaše čitateľa a ďalších bloggerov venovať pozornosť.

Samozrejme, že najviac premávky priťahujú farebné antiky. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou si budete chcieť spomenúť na niečo užitočné (naozaj dúfam). Zbytoční vtipári sú viac ako dosť v obrovskej dráhe. Pamätajte aspoň trik verejnej "MDK" (VKontakte sociálne siete) o falošnej smrti Jim Carrey. Rezonancia bola taká široká, že sa dostala k tlačovej službe Jima samotného. Frustrovaní fanúšikovia chceli vedieť, čo sa stalo s ich idolom. A „MDK“ zároveň porazia záznamy o premávke.

Byť odborníkom, ale bez fanatizmu

Ak máte dobrú znalosť základov svojej špecializácie, ale nie ste najprestížnejší odborník vo vašom odbore, zvážte si šťastie. Väčšina ľudí je nová pre akúkoľvek tému, takže napíšte pre nových používateľov. Učte ich základy, v ktorých sa stali majstrom. Koniec koncov, vy ste boli nedávno jedným z nich.

Svojim čitateľom môžete rozumieť oveľa lepšie ako génius, ktorý strávil na svojej špecializácii 10 000 hodín. Je už príliš ďaleko od ľudí, s ktorými sa snaží komunikovať. V zemi slepých ste jednooký a budete kráľom. Viacnásobné oči sa už viac zaoberajú ladením služby Google Glass podľa svojich špecifických potrieb a nájdete tu krajinu nevidiacich a pomáhate im. Staňte sa expertom na pomoc ľuďom, ktorí vedia menej ako vy.

Buďte dobrým priateľom

Akonáhle ste vytvorili malý monolit užitočného obsahu, je čas rozšíriť svoj sociálny vplyv a sieť kontaktov. Nájsť päť hlavných blogov a tucet menších blogov, ktoré majú publikum, ktoré potrebujete. Všetky tieto zdroje by mali zverejňovať obsah, ktorý je veľmi kvalitný. Je potrebné, aby ste na tieto zdroje viseli.

Príspevok na vaše Twitter odkazy na ich najlepší obsah, ale nekončí. Kompetentne komentujte svoje príspevky (žiadne "avvtar zhzhot" a "write ischo"). Opíšte svoju vlastnú skúsenosť, opýtajte sa kompetentnej otázky alebo zvýraznite súvisiacu tému, ktorá nebola zverejnená. Použite svoje skutočné meno, a nie "kľúč" (inak budete vyzerať ako spam bot). Pridajte profil do svojho profilu, aby vás ľudia mohli rozpoznať osobne. Pozrite sa na najlepšie príspevky, ktoré nájdete v týchto zdrojoch. Vytvorte svoj obsah zobrazením ich nápadov v kontexte vašich skúseností.

Nebudete mať recipročné odkazy zo všetkých blogov, na ktoré sa odvolávate, nebude priťahovať univerzálnu pozornosť. Určite však budete mať nejaké výsledky. Pokiaľ vytvoríte výhody pre iných bloggerov, niektorí z ich čitateľov budú vaše. To môže znieť trochu staromódne (to bolo vykonané v roku 2007), ale komentáre a prirodzené odkazy, rovnako ako vysoko kvalitné hosť vysielania, sú stále najlepší spôsob, ako budovať vzťahy s bloggerov, ktorí vám môžu pomôcť získať nových čitateľov.

Dajte si nejaký čas.

Vždy sa diví, keď blogeri začínajú bičovať, že ich blog je neviditeľný (samozrejme, máte iba štyri príspevky - vôbec neexistuje). Nezabudnite, že proces propagácie blogu trvá nejaký čas. Nebude to trvať roky, ale samotný proces si vyžaduje určitý čas. Okrem toho počas tohto obdobia budete môcť rozvíjať zdravú tvrdohlavosť pri dosahovaní cieľov a schopnosť zmeniť svoju stratégiu, ak ste presvedčení, že je to zbytočné.

Bavte sa (ak máte na to dostatok zručností)

Je dôležité brať svoju tému a potreby divákov vážne. Ale brať sa vážne je smrteľné. Ak máte zmysel pre humor, podeľte sa o to. Ak viete, ako povedať cool príbehy, povedzte im čo najviac. Robte to, čo Wikipedia nemôže. Nájdite nové pohľady vo vašej téme. Buďte subjektívni a obhajujte svoj názor. Buď človek. Buďte zaujímaví.

A ak ste najnudnejšia osoba, s ktorou ste sa stretli tvárou v tvár (a vaša Nobelova cena v troch nomináciách odhodí z vášho odrazu v zrkadle), urobte si z nej srandu a smiať sa.

Pochopte, prečo sa tak bojíte

Väčšina nudných ľudí má veľmi desivý príbeh, ktorý nikomu nehovorí. Ak píšete a neviete upriamiť pozornosť na seba - je to pre vás hrozná pravda: s najväčšou pravdepodobnosťou nie je váš obsah zaujímavý (ako keby sme zakaždým objavovali Ameriku, správne?).

Poteší vás, váš príbeh je stále otvorený finále.

Žiadne dieťa, ktoré sa učí chodiť, je nudné. To môže riadiť vás blázon, obťažovať, spôsobiť bolesti hlavy, samovražedné myšlienky a ďalšie vybavenie. Ale on nemôže byť nudný. Ľudia nie sú vôbec náchylní byť nudní.

Akonáhle ste boli mnohostranný a očarujúci človek. niečo to robí ste nudný. V určitom okamihu svojho života ste boli potrestaní za svoju originalitu a jedinečnosť. Boli ste potrestaní za to, že ste sami. Potriasli ste si ruky na kreslenie nového architektonického riešenia Babelskej veže mimo notebooku (hladko sa pohyboval od stola k susednej tapete) a vy ste sľúbili: nikdy sa nebudete podrobovať tomuto trestu.

Možno sa stalo niečo naozaj traumatické. Niečo, čo vydáva tvoju iskru predtým, ako si ju mohol zdieľať. Ak ste nudní, s najväčšou pravdepodobnosťou ste jednoducho vystrašení a skryte svoje najlepšie vlastnosti.

Prestať sa báť je najťažšia cesta. Ale v každom prípade musíte prejsť, aby ste žili život, ktorý chcete. Začnime hneď teraz. Staňte sa viditeľnými pre seba a pre všetkých okolo vás. Bude to ťažké, ale určite to zvládnete.

Tak ako prestať byť neviditeľný?

Napíšte o tom, čo chcú vaši účastníci čítať. Ak chcete byť úspešní online, musíte nájsť kompromis medzi tým, o čom chcete písať, a tým, o čom chcú vaši účastníci čítať. Toto je proces, ktorým prechádza každý autor. Prijmite, že pre čitateľov musíte niesť hodnotu. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako prilákať ich pozornosť: v deň, keď prestanete niesť hodnotu, odvrátia sa od vás. Pochopte, čo vaši čitatelia oceňujú, a naučte sa byť sami sebou. Veľa šťastia.

Zanechajte Svoj Komentár