Copywriter - kto to je?

Viete, prečo sa za 10 rokov dobrí textári dostanú obrovské poplatky? Z dvoch dôvodov.

Po prvé: každý sa bude musieť zapojiť do marketingu obsahu v podmienkach informačného hluku, ktorého množstvo presiahne limit, a jediným dôsledkom bude, že publikum bude ignorovať obsah priemernej kvality, pretože dnes ignoruje televíznu reklamu. Tento obsah bude porovnaný s informačným šumom. Budú fungovať len výnimočné texty, ktoré môžu tvoriť len textári, ktorí vložia super-správne slová v super-správnom poradí.

Po druhé, bude stále niekoľko takých copywriterov, a potreba pre nich bude len rásť.

Copywriter je obyčajný človek s nezvyčajnou schopnosťou pracovať. Existuje pravidlo 10 000 hodín, ktoré hovorí: stať sa profesionálom v nejakom biznise, musíte mu venovať presne ten počet hodín vášho života. Samozrejme, ak máte potenciál v tomto smere (duša leží, inak povedané), vaše šance na úspech sa zvýšia.

Kto je copywriter? Ako prišiel k tejto profesii? Aké sú úlohy copywritera? Môžem sa stať profesionálom v tejto oblasti? Čo je na to potrebné? - je správne odpovedať na všetky tieto otázky samotným copywriterom - nikto nie je lepší ako ľudia, ktorí sú ponorení do situácie, ktorá na ne neodpovie. Požiadali sme našich kopírovacích strojov, aby sa podelili o svoje príbehy, ktoré odporúčame prečítať:

Olga Barunová

V zásade som od detstva vedel, že moja profesia bude nejako spojená s písaním textov. Začala ako novinárka v mestských novinách, následne pracovala na jednom z káblových kanálov ako redaktorka a vysielateľka a paralelne bola šéfredaktorom iných obecných novín. Ale prišiel okamih, keď som si uvedomil, že toto všetko nedáva zmysel. Cieľová skupina tlačených publikácií sa začala prelínať na internet, témy, ktoré som musel napísať, neboli pre mňa zaujímavé. Tak som skončil v spoločnosti, ktorá sa zaoberala dizajnom interiéru a potrebou údržby obsahu stránok. Moji nadriadení sa mojej práci páčili a čoskoro som na ich žiadosť začal písať pre spoločnosti tretích strán. A potom som skončila v Texterre, ktorej pozícia - písať texty pre ľudí, nie pre vyhľadávače - okamžite som sa mi páčila. Možno je to presne to, čo by som chcel urobiť.

Naša profesia je vynikajúcim tréningom mozgu a jemných motorických schopností :) Vážne sa mi páči, že v rámci danej témy máte dostatok slobody, možnosť pozrieť sa na túto tému z rôznych strán. A zručnosť rýchle ponorenie do akejkoľvek témy na odbornej úrovni je veľmi užitočné v živote: vyberte kameru, dať prvú pomoc obeť, vykonať opravy v dome ...

Snáď jedinou ťažkosťou je nájsť prístup k rutinnej práci. Ak musíte napísať niekoľko textov na tú istú tému (napríklad pri vyplňovaní produktových kariet), je dôležité, aby ste v každej z nich nedovolili „pečiatky“ a zachovali originalitu.

Pri písaní akéhokoľvek, vrátane reklamného textu, najdôležitejšou vecou je zostať čestný a objektívny, nie písať o výhodách, ktoré nie sú prítomné, nie vytvoriť ilúziu, že neexistujú žiadne nedostatky. A samozrejme by v článkoch nemala existovať jediná neoverená skutočnosť.

Dúfam, že za 10 rokov nezmyselné texty napísané „pod kľúčmi“ konečne zmiznú z trhu. A ja by som veľmi rád veril, že úroveň gramotnosti na internete porastie: keď vidíte text s ashipka na webovej stránke, ktorá sa zdá byť solídnou spoločnosťou, je to hrozne nepríjemné.

Dmitry Dementiy

Miloval písať eseje v škole. Napísal materiály pre firemné noviny a miestne médiá, keď pracoval vo finančnom sektore. V roku 2009 som si uvedomil, že copywriting je príležitosťou na to, aby sa moja profesia stala prácou, ktorá sa mi páči. Verím, že pomáham ľuďom získať informácie, ktoré potrebujú, čo znamená, že robím dobrú prácu.

Potreba pracovať s technickými témami bola pre mňa najväčšou výzvou. Som humanista, takže som sa bál chýb, keď som robil materiály, napríklad o potrubných tvarovkách. Pochopil som, že čím viac času venujem štúdiu tém, tým lepší je text. Hlavným tajomstvom je pozrieť sa na materiál očami čitateľa v procese práce na ňom. Pomáha robiť článok len pre divákov.

Ak hovoríme o očakávaniach ... Osobne očakávam vzhľad pohodlných a lacných zariadení pre hlasový vstup. Pri práci zvyčajne chodím po miestnosti a rozmýšľam nad materiálom. Je to nepríjemné vstať a sadnúť si po celú dobu :)

Daria Ivanyushkina

Akonáhle som dostal kôru o vyššom filologickom vzdelaní a oficiálny špecialista "učiteľ ruského jazyka". A hneď som si uvedomil, že vyučovanie nie je pre mňa. Išiel som na reklamu, pracoval v žurnalistike, bol na plný úväzok copywriter. Keď som sa pripravil na materskú dovolenku, zamestnávateľ mi ponúkol pracovať doma. A nikdy som sa nevrátil do kancelárie.

Pre mňa je práca so slovom to, na čo je duša. Je to zaujímavé, stanovuje nové úlohy a umožňuje vám ich zlepšiť a riešiť.

Copywriter je sám výkonný umelec, reklamný agent a obchodné oddelenie. Musel som sa niečo naučiť, urobiť niečo "nechcem."

Tatyana Zhelezko

Keď som začal pred tromi rokmi písať na copywriting, nemohol som si ani myslieť, že toto povolanie by bolo pre mňa hlavnou, pretože pôvodnou úlohou bolo zarobiť nejaké peniaze. Rýchlo som si uvedomil, že táto profesia, ako každá iná, si vyžaduje seriózny prístup, a tak som absolvoval niekoľko školení a školení, ktoré mi okrem vedomostí poskytli dôveru. Odvtedy si neviem predstaviť svoj život bez copywritingu, ktorý som dlho spájal len so zárobkami: novými poznatkami, novými objavmi, neustálym pohybom vpred - to je to, čo priťahuje najviac!

Valeria Tikhomirova

Copywriter musí byť jack všetkých obchodov, alebo skôr na celej hlave. Texty na rôzne témy si vyžadujú relevantné vedomosti a niekedy sa musíte ponoriť do úzko zameranej, komplexnej témy. Ale to je obrovské plus zároveň - copywriter sa neustále zlepšuje.

Táto lekcia poskytuje priestor pre tvorivú dušu. Preto, ak chcete vytvoriť niečo nové, a stovky nápadov sa neustále rodí vo vašej hlave, možno sa povolanie copywritera stane vaším povolaním.

Oksana Sheptukha

Musíme sa snažiť písať pre ľudí, pretože čím je text ľahší pre vnímanie, tým viac úsilia treba vynaložiť na jeho napísanie. Odmenou je pocit radosti z dobre vykonanej práce!

Čo sa stane zajtra

Hlavnými zákazníkmi služieb copywritingu sú teraz obchodné organizácie. Písanie textov sa vykonáva s prihliadnutím na požiadavky uvedené v technických špecifikáciách, v ktorých klient poskytuje informácie o tom, ako chce obsah vidieť. Dnes je materiál akceptovaný, ak je zákazník spokojný. Zajtra bude zohrať významnú úlohu zákazník, ale skutočné fakty dôležité pre marketing budú oveľa dôležitejšie: počet prirodzených odkazov na stránku, komentáre divákov, či je text klientov konvertovaný. Dochádza k pochopeniu, že marketing obsahu nie je všeobecný pocit, úspech možno merať v číslach. Nezáleží na tom, čo si klient myslí o texte, je dôležité, či text funguje. Vytvorenie takéhoto obsahu môže len superprofi. Viktor Ignatiev, jeden z našich copywriterov, navrhol, že za 10 rokov bude trh silne konkurenčný, v ktorom prežijú veľmi kompetentní copywriteri s rozsiahlymi marketingovými a reklamnými znalosťami. Iste, bude to tak.

Pozrite si video: Kurs Copywriting - Jak pisać klikalne nagłówki ? (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár