Ako prekonať osobnú krízu

Cestujete za prácou s tou istou trasou, stretávate sa s tými istými ľuďmi, robíte z roka na rok tú istú prácu, žijete nameraný, bezmocný život bez prevratov a prelomov, získavate stabilný príjem a nebudete ho zvyšovať a dokonca ani na záchode. čítali tú istú knihu už rok. A to všetko vás neobťažuje. Ste šťastný človek, nemôžete čítať ďalej, aby ste neodradili vaše šťastie.

Ale ak ste rovnako ako autor tohto článku zmätení v živote, potom pochopme dôvody a spoločne hľadáme cesty.

Stres je váš životný štýl. Nemáte dosť jazdy, ste uviaznutí: rutina, súčasná práca a nedostatok pochopenia, ako zlepšiť alebo radikálne zmeniť situáciu. Máte neistotu v živote a nedostatok cieľov, nemôžete si užiť prácu, pretože jednoducho neviete kam ísť. Očakávajú od vás veľa a už viac necítite silu, aby ste nedali ostatným dole? Nič pre teba - no, proste sa ti vôbec nepáči nič: zatratené dopravné zápchy, októbrový slush a vôňa surového oblečenia v špičke v metre. Všetky myšlienky, ktoré prichádzajú do vašej kedysi ľahkej hlavy alebo temných hláv vašich podriadených sú úplné ..., váš šéf vás nemôže zapáliť, a preto je tiež plný ... Nechcete ísť domov načas, pretože vaša pochmúrna nálada je zdroj konfliktu s domovom. A aj keď sa náhle - prirodzene, celkom náhodou - vám niečo páči, stále nájdete v tomto dobrom negatívnom detaile: prišli ste navštíviť svojho starého priateľa, posedieť pri čaji a myslieť si: dobrý je dobrý muž Zhenya, ale tu je mačka mu kretén

Zhodou okolností? Gratulujeme, máte krízu. Prežili sme.

Kríza je stav prevratu vedomia, v ktorom celý obvyklý spôsob života a skoršie pracovné metódy dosahovania cieľov stratili svoj význam, už nie sú primerané realite. Realita je iná, ste rovnakí.

Stav nie je príjemný, niekedy sa dokonca zdá, že je čas ísť k psychológovi a v najtemnejšej nočnej hodine je položená úplne sedavá myšlienka: možno bude čoskoro musieť byť liečený na depresiu klinickými metódami. Ste zapletení do takej slepej uličky, že to nikdy nie je hlúpe.

V záujme experimentu sa môžete pokúsiť riadiť sa pokynmi psychológov:

 • Pozrite sa na celú hodinu na zelenej stene (zelená farba je upokojujúca).
 • Urobte si voľno a choďte na svoje podnikanie - to znamená, ležíte na gauči celý deň (prídete s nejakým iným druhom odpočinku? Potom až do tejto krízy ste stále ďaleko, stále máte schopnosť rozumne myslieť).
 • Prestaňte sledovať novinky, sledujte len program "Počkaj na mňa" (rast entropie na svete zničí dušu a v dojemnom programe o stretnutiach po dlhom odlúčení, všetko vždy skončí šťastným koncom, stačí získať pozitívne emócie).
 • Jedzte čokoládu (aj keď ste z toho chorý, stále jete. Úprimne, neviem presne, aký mechanizmus účinku je: endorfíny a kakhetíny nahrádzajú sivú hmotu mozgu a človek sa stáva šialeným šťastným, alebo niečo také).

Povedzme, že ste sa snažili. Predpokladajme, že aj to prinieslo nejaké ovocie: stali sa silnejšími z čokolády, zelené oči sa objavili v očiach, pretože ste maľovali steny vašej kancelárie a bytu v elegantnej akvamarínovej farbe.

Ale stále ste v kríze. Priznaj to. A bude to váš prvý krok na ceste von z toho. Musíte bojovať nie s vonkajšími príznakmi krízy, ale s jeho vnútornými príčinami, musíte začať posunúť základ vášho bytia.

Za čo? Aby bol život zaujímavejší.

Ako to urobiť? Pamätajte si, že Albert Einstein povedal: "Nie je možné vyriešiť problém na rovnakej úrovni, na akej vznikol. Musíme tento problém prekonať zvýšením na ďalšiu úroveň."

Základ všetkých kríz - v obchodnom a osobnom živote, v ekonomickej, politickej, finančnej a inej - je rovnaký. Je existenciálne: realita sa už zmenila a zotrvačnosť zvyku sa ešte neskončila a je to otázka odstránenia tejto zotrvačnosti, ktorá prichádza do toho istého menovateľa s realitou. Kým si neuvedomíte krízu ako súčasť svojho života, kým ju neprevediete cez svoju dušu, nemôžete nič robiť. Každá kríza je vždy krízou rastu. A je vždy existenciálny. Ak nevyžaduje revíziu hodnôt a základov života, potom to nie je kríza, ale niečo iné. A môžete sa upokojiť - táto "iná" je ošetrená čokoládou.

Ak vás chytí urazená práve taká kríza, znamená to len jednu vec - ste hodní: kríza nespadá do hlavy niekoho, kto sa o nič nesnaží.

Netlačte ho, bude vás predbiehať. Je to ako prírodná katastrofa: skôr alebo neskôr, ale stretnutie s ňou je nevyhnutné. Je lepšie sa zastaviť a pozrieť sa do hrozných očí vašej krízy, ktoré sú dokorán. Čo je tam? Absolútna čierna a kozmická zima? Drop to. Existuje len problém, ktorý nemôžete vyriešiť. A musíte to vyriešiť, pretože je to váš životný program - rast je exponenciálny, neustále sa usiluje o nový, k objavom, k radosti a jazde. Ak je všetko rovnaké, potom sme na správnej ceste.

A toto je druhý krok - poznať, že chcete žiť exponenciálne, budovať svoj životný program v profesii, v podnikaní, vo svojom osobnom priestore, nie na túžbe po pohodlí a stagnácii, ale na túžbe po raste. A to, čo vás trápi, musíte prekonať.

Dlho ste chceli robiť web design, otvoriť internetový obchod s posteľnou bielizňou, začať predávať vynikajúcu pizzu, napísať román, vytvoriť si vlastnú hudobnú skupinu, ísť žiť v Afrike, zvýšiť ziskovosť svojho podniku o 100% za rok alebo ísť do sveta okolo, ale nie rozhodnite sa, že budete žiť každodenne nezaujímavý život a cítite, ako entropia rastie.

Obsah:

  Ďalšie kroky

  Kríza je v pohode, Zastavte spiace. Bez kríz sa nič nestane. Pozrite sa na situáciu inak. Ak sa chcete vyrovnať s krízou, je to vaša úloha, a to je najviac fascinujúce zo všetkého, čo ste museli prejsť.

  Buďte blondínka, V časoch krízy sa vám vždy bude zdať, že všetko okolo vás má málo spoločného s tým, čo by ste chceli vidieť okolo seba, a naozaj ste na celom svete nafúkli pri narodení - prekĺzli ste shell niekoho iného a život niekoho iného. Počítali ste s tým, že budete Bill Gates (nie do tej miery? Čo naozaj urobil Vladimir Putin?). Akceptujte skutočnosť, že život je stále váš - a úmyselne idete do krízovej zóny, kde jeden existenciálny kolaps nahrádza iný. Vylúčte z tohto kokteilu len jednu zložku - vážny prístup k životu. Zmeňte fyziognomiu Lincolna, ktorý jasne chápe, že život nie je hra, ale česť, povinnosť a záväzok, peknej tvári blondínky, ktorá dokáže ohromiť každú maličkosť. Stručne povedané, byť svetlovlasá blondínka - čo je na tom zlé? Dokonca aj Einstein bol blondínka. Nevieš o tom? No, tu je dôkaz:

  Len blondína môže vážne nastaviť cieľ stať sa Marilyn Monroe alebo Madonna. Iba ak ste svetlovlasá, môžete si za rok postaviť reštauráciu v 50 mestách Ruska. Ale váš priateľ si nastaví cieľ, ktorý nie je tak odvážny: ďalších 10 obchodov so športovým vybavením v Ruskej federácii počas toho istého obdobia. No, otvoríte 45, nie 50. V rovnakom čase, priateľ otvorí všetkých 10 - podľa plánu. Samozrejme, každému povie: tu je príklad toho, čo potrebujete pre seba stanoviť realistické ciele. A viesť k dôkazu o vašom „zlyhaní“. Vážne, si naštvaná? Nenechajte sa naštvaný - a skvelé, len úsmev a ísť ďalej. Aj keď, ak ste naštvaný - to je všeobecne len vynikajúce. Rešpekt k vám! Stále je však veľa kríz, pred ktorými zažijete jazdu.

  Čo je zlé na šialených účeloch? Dajte nemysliteľné, neuskutočniteľné, v niečí hlave, okrem vašej, neprichádza. A potom sa život bude zdať čokoľvek - ťažké, svetlé, šialené, ale nie nudné.

  Milujte stav krízy, Ak prijmete vyhlásenie, že život je exponenciálny rast, potom nebudete musieť zmieriť s neustálym stresom. Budete ho musieť milovať. Najlepšie nápady prichádzajú v stave, kde sa zdá, že tvarovaný P-Z-D-Ts prišiel. Najtemnejšia doba pred svitaním, však?

  Nečakajte na pomoc, Ak si myslíte, že s cieľom otvoriť spoločnosť, ktorá poskytuje právne služby, budete potrebovať 50.000 dolárov, lepšie opustiť tento podnik. Ak si myslíte, že vám niekto dá zabijácku predstavu o tom, ako zarobiť milión dolárov alebo napísať dobrý článok - stačí zabudnúť na to, čo budete robiť. Nič z toho nebude. Chodíš na poľovačku. Máš vo svojich rukách kopiju a v tme sa za stromami skrýva tiger šavlozubý. Taký je život a je potrebné do neho vstúpiť s myšlienkou: nikto nám nepomôže a nepotrebuje pomoc. Nepotrebujete pomoc - stačí si ju vziať a urobiť.

  Urobte to, čo robíte, zmysel vášho života, Zdá sa vám, že vaša práca nie je vôbec to, čo naozaj chcete robiť. Opýtajte sa sami seba: je to to isté? A čo je najdôležitejšie, vaše schopnosti postačujú na to, aby ste urobili toto „želané niečo“ na rovnakej úrovni kvality, s akou vykonávate svoju skutočnú prácu? Ak máte jasnú odpoveď na prvú otázku a kladnú odpoveď na druhú otázku, pozri predchádzajúci odsek. A ak odpoviete na druhú otázku pozitívne, zistíte, že je to ťažké, potom o tom premýšľajte: človek je súčtom jeho činov, jeho aktívnymi prejavmi v tomto svete; Tí, ktorí sú v tvojom okolí, si cenia len tvoje vonkajšie činy, tvoje túžby a sny sú pre nich absolútne nezaujímavé. A ak ich ukážete iba vo verbálnej forme, nikto ich neberie vážne. Pokúste sa povedať kolegovi: Snívam o šití značkových odevov. Zhovievavo vás popláca po ramene a hovorí: ísť dokončiť programový kód. Možno, že váš skutočný život je ten, ktorý teraz vediete, a vaša práca, ak ju urobíte v pohode, je vaše skutočné povolanie. Tak ho milujte a váš život sa stane zaujímavým, a neustály rast vystavovateľa a riadenie kríz sa stane jeho významom.

  Nebojte sa, Strach chová nečinnosť a nedostatok vôle. Neváhajte, odvážte sa. Nemôže to dopadnúť, čo stratíte? Najdôležitejšou vecou je život - určite sa nestratíte kvôli neúspešnému pokusu urobiť niečo užitočné. Absencia dokonca pokusu je však oveľa horšia. Svet nie je dobrý a krásny, je plný nebezpečenstiev. Lov pokračuje v ňom donekonečna, až kým ľudstvo nezmizne erupciu sopky Yellowstone.

  Dúfam, že bude ešte ťažšie, Áno, to je pravda - a zachytiť z toho bzučiak. Snažte sa dostať z krízovej zóny len preto, aby ste sa dostali do ďalšej krízy. Opýtajte sa sami seba: čo sa mi stane za rok, päť, desať rokov? Aké ciele chcete dosiahnuť v týchto fázach? A krok za krokom v každej fáze sa snažte urobiť všetko pre to, aby sa vaša dlhodobá perspektíva stala realitou.

  Premýšľajte neustále o tom, čo je základom vašich hlavných problémov., Einstein kedysi povedal, že keby mal len jednu hodinu na záchranu sveta, strávil by 55 minút na identifikáciu problému a iba päť minút na jeho riešenie.

  Myslite: aký nápis by ste chceli vidieť na svojom náhrobku? Váš príspevok? Aký je váš koníček? Čo naozaj potrebujete? Choď na to, ak chceš naozaj život.

  Mimochodom, môžete to urobiť ľahšie: zarobiť si v pamäti: vložiť do svojej vôle (dlhý život a prosperita pre vás :)) výstrelok: nenechám nič nikomu, pokiaľ na mojom náhrobku nepíšu: bol naj fanatickejším fanúšikom zeleného čaju a raz ... ale to je ďalší príbeh, nejako v inom živote ...

  Nie je potrebné hľadať pohodlie a stabilitu: nie je tam žiadny vývoj, ale stabilita je dočasná, o niečo viac - a bude rásť do stagnácie. Úmyselne choďte do krízovej zóny. Dokonca aj jedna malá kríza denne - dokonca aj prázdna, aspoň taká, ako nájsť správne slovo vo vete - vám poskytne potrebný podiel na živote. Ale hlavná vec - nie je lichotiť sami. Prekonáte jednu krízu len preto, aby ste sa dostali do inej. Nekonečný lov tiger šavlovitého zubra pokračuje.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár