5 zlých marketingových návykov, ktoré sa zhoršili s rozvojom internetu

Internetoví obchodníci sú zvyknutí pozerať sa na svojich kolegov, ktorí využívajú odchádzajúci marketing (t. J. Ukladajú svoje výrobky a služby spotrebiteľom). Nie je to prekvapujúce, pretože sú si istí, že takýto „tradičný prístup“ bol smrteľne zastaraný v ére technologického rozvoja a technologického pokroku. Realita sa navždy zmenila: teraz nie je možné preniknúť do domovov, naraziť na hlavu spotrebiteľa a pokúsiť sa ho posúvať, kým je v polopriemyselnom stave. Je čas na zapojenie a obojsmernú komunikáciu s publikom. Musíte presvedčiť svoje publikum o potrebe a užitočnosti vašich návrhov, ako aj neustále trénovať a rozvíjať v nich dôveryhodnosť všetkého, čo hovoríte. Počkajte chvíľu Smacks všetkých rovnakých obsedantných manipulácií v najhoršej tradícii "tradičného marketingu"!

Nastal čas uznať, že niektoré deštruktívne marketingové návyky s príchodom internetu sa stali ešte nebezpečnejšími a deštruktívnejšími. Týka sa to každého obchodníka. Potrebujete uvedomenie a náročnosť na seba a svoje metódy, aby ste sa vyhli týmto nástrahám, pretože aj tí najlepší odborníci sa s nimi občas stretnú. Dávajte pozor na to, čo robíte, alebo riskujete stratu vzácnej pozornosti publika.

V tomto článku sa budeme zaoberať 5 najviac nepríjemné marketingové návyky, že internet marketingu priniesli na novú úroveň odmietnutia.

Zvyk # 1. Predstierajte, že počúvate

Všetci sme oboznámení s pokryteckými sloganmi mnohých PR kampaní a reklám, ktoré iná nadnárodná spoločnosť so ziskom miliárd dolárov „myslí na nás“ 24 hodín denne. Spotrebitelia sú už zvyknutí na hrubých a neprofesionálnych pracovníkov zákazníckej podpory, ignorujúc ich sťažnosti alebo sťažnosti a zdržujú spracovanie žiadostí. Ale s príchodom internetu sa všetko muselo zmeniť, však?

Vo väčšine spoločností sa však situácia ešte zhoršila. Koniec koncov, teraz môže každá spoločnosť povedať: „Pozrite, tu je náš e-mail, tu je náš Twitter a reprezentácia na sociálnych sieťach. Nechajte svoju správu kedykoľvek, keď niečo potrebujete, a určite vás budeme kontaktovať.“ Čo sa stane ďalej? Spoločnosť metodicky ignoruje väčšinu požiadaviek od spotrebiteľov.

Podľa štúdie SocialBakers, 70% otázok položených spoločnostiam Facebook zostáva nezodpovedaných a 25% značiek úplne uzavrie svoje steny, aby ich fanúšikovia nemohli nič spýtať.

42% spotrebiteľov, ktorí zanechajú sťažnosť v sociálnych kanáloch, očakáva odpoveď do hodiny. Zvyšných 57% očakáva odpoveď okamžite: buď ráno, večer, noc, víkend alebo prah Apokalypsy. Ako sa vám páči tento obrat?

Ak ponúkate ľuďom možnosť pripojiť sa k vašej spoločnosti na internete, musíte byť pripravení na online interakciu v reálnom čase. A čím rýchlejšie sa táto interakcia stane, tým lepšie. Vaši zákazníci neradi čakajú.

Zvyk # 2. Predvádzanie

A nie je to o tínedžeroch v sociálnych sieťach, ktorí sú takí dychtiví po pozornosti, že sa chvália svojou mimoriadnou skromnosťou. Nekrmte obchodníkov s chlebom, chváliť sa, aké výsledky dosiahli, aký skvelý produkt predávajú, ako sú chladné, atď. Veľké a malé spoločnosti vyjadrujú svoj narcizmus v každom smere, namiesto toho, aby premýšľali o potrebách svojich klientov.

Teraz na Twitteri, hashtag #humblebrag (skromné ​​vychvaľovanie) je veľmi populárny. Jeho autorom bol komik Harris Vittels. Vytvoril stránku Twitter a na tejto stránke začal zbierať najživšie príklady narcizmu z osobných stránok slávnych ľudí. Napríklad citovať Donald Trump:

"Každý deň ma ľudia žiadajú, aby som si s nimi odfotil. Ale dobrý výstrel nikdy nefunguje prvýkrát - buď nevedia, ako fotografovať, alebo sú príliš nervózni."

Ale takzvané celebrity (hviezdne osobnosti) nie sú jediní, ktorí trpia narcizmom. Mnohé spoločnosti sa tiež snažia vyzerať mimoriadne dôležité a stále chcú zostať skromné. Je to nevyhnutný dôsledok nahradenia hodnôt a nesprávnej marketingovej politiky.

Podľa Mitch Lohen, prezidenta Twist Image, existujú dva druhy chvály na sociálnych sieťach - pozitívne a negatívne:

Zverejnenie určitých informácií v nádeji, že ľudia budú považovať váš život za zaujímavejší ako ich vlastný, negatívne ovplyvňuje dôveru vo vás a vašu spoločnosť. Pozitívny efekt je možný len vtedy, ak im vaše publikácie sľubujú hodnotu.

Najjednoduchší spôsob, ako pochopiť túto tému, je znovu pripomenúť, že vaša komunikácia je primárne zameraná na publikum. V minulosti ste mohli publikovať články ako Internetový marketing / Chov oviec / oviec od A do Z, nevenovať pozornosť tomu, či toto preháňanie bolo odôvodnené alebo nie.

Keď si uvedomíte, že v online komunikácii neustále komunikujete so svojím publikom, pochopíte, že čitateľ nebude vnímať váš materiál iba v emocionálnom aspekte: "Áno, všetko je správne, cool článok." Váš materiál je vnímaný ako príležitosť získať niečo nové, obohatiť sa niektorými poznatkami, vyriešiť problém alebo nájsť odpoveď na dôležitú otázku. Takže aj keď nemôžete odolať chvástaniu, ale zostať užitočným pre svojich čitateľov, vaše správanie bude vnímané ako normálne.

Zvyk # 3 Vernostné programy

Umožnite používateľom, aby sa zmestili do vášho vernostného programu, aby mohli využiť vašu špeciálnu ponuku, a potom použiť kontaktné informácie, ktoré dostali, na zapojenie týchto spotrebiteľov do scenára konverzie.

Problém je v tom, že každý chápe, že registrácia v takomto programe vo väčšine prípadov vedie k spleteniu elektronickej poštovej schránky s mnohými „špeciálnymi“ spamovými ponukami. Vo svojom živote sa s tým často stretávate. Okrem toho ste dostali otravné textové správy o predaji, zľavách v telefóne Eldorado, zavolali vám a pozvali vás na bezplatné prezentácie a semináre atď.

Všetko, ale táto stratégia sa teraz aktívne zapája do sociálnych médií. Značky žiadajú od používateľov, aby zvýšili počet verných fanúšikov. Nemôžu pochopiť, že počet "rád" nemá priamy vplyv na predaj alebo konverziu. Podľa štúdie Ekwid, v ktorej sa na Facebooku skúmalo viac ako 40 000 značiek, je priemerný zisk z ventilátora okolo 21 centov (10 rubľov) ročne. Hoci niektoré úspešné podniky môžu zarobiť až 600-800 rubľov za rok pre každého podobného.

Netreba dodávať, že takýto rozdiel v ziskoch závisí od skutočného zapojenia, záväzku každého fanúšika a príslušnej stratégie interakcie značky s klientom, a nie vôbec od masívneho sociálneho pseudo-schválenia?

Zvyk # 4. Falošný deficit a naliehavosť

Nikto netvrdí, že náklady na tovar možno zvýšiť z dôvodu naliehavosti alebo exkluzivity. Ľudia si cenia viac vecí, ktorých počet je obmedzený, a ak je v nich niečo jedinečné. Klenotnícky priemysel vybudoval na tomto princípe celý obchodný model a tento model funguje skvele.

Web marketingu aktívne používajú túto taktiku z jedného jednoduchého dôvodu - naliehavosť a nedostatok poskytujú viac kliknutí. Ľudia zvyčajne chcú to, čo nemajú, a ďalšie obmedzenia ďalej podporujú ich záujem. Avšak obchodníci, ktorí sa zbytočne zameriavajú na mikrokonverzie alebo dočasné zvýšenie predaja, oklamajú seba samých a menia svoju úspešnú stratégiu nad rámec uznania.

James Chartrand z MenWithPens dáva skvelý príklad.

Predstavte si, že ste vytvorili veľký tréningový kurz. Svojim zákazníkom ponúkate možnosť pracovať vo Vašom kurze až 6 mesiacov za prijateľnú cenu. Potom sa rozhodnete ukončiť registráciu, aby ste mohli podnietiť tých, ktorí sa ešte nerozhodli o výbere. Vyhlasujete, že registrácia bude dokončená za niekoľko dní a zákazníci už nebudú môcť využiť vašu ponuku. Samozrejme, že sa zmestia.

Potom o mesiac neskôr spustíte nový kurz. Je tiež pomerne cenovo dostupné a ľudia si ho kupujú s radosťou. A potom opäť oznamujete ukončenie registrácie, aby ste urýchlili predaj. Rovnaký príbeh. Ľudia nemali čas zoznámiť sa s vaším produktom - opäť neprimerané obmedzenie. Myslíte si, že opäť zvýšite predaj?

Vaši zákazníci nie sú blázni. Stratégia deficitu sa rýchlo prejaví. Urobíte to po celú dobu. Hrozba straty niečoho dôležitého v takomto prípade sa očakáva a stráca svoj účinok. Takže, bezdôvodne ho aplikujete na všetky vaše výrobky, sami znížite počet ľudí, ktorým dôverujete.

Nezabudnite na rozlúčkové koncerty Alla Pugacheva? Po niekoľkých rokoch stratili svoj význam. V určitom okamihu si diváci uvedomujú, že návrh nie je naozaj jedinečný a prestanete priťahovať pozornosť divákov s falošným nedostatkom a naliehavosťou. Tieto notoricky známe časovače na pristátiach nie sú pre nikoho impozantné, ľudia sa naučili nakupovať na internete a dokázali si uvedomiť, že všetky tieto časovače sú aktualizované o polnoci alebo každých pár dní tak, že ste si nemohli nechať ujsť špeciálnu "obmedzenú" ponuku.

Ak budete používať nedostatok a naliehavosť ako marketingovú taktiku, potrebujete dobrý dôvod, aby ste sa zamerali na naliehavosť (naozaj skončíte so zásielkou, naozaj zvyšujete ceny všetkých produktov atď., Od pondelka). Potrebujete dôveru svojich zákazníkov a potrebujete trh, na ktorom sú vaše produkty skutočne obmedzené. Môže to byť ručne vyrábaný tovar, obmedzené exkluzívne strany, majstrovské kurzy pre hosťujúcich profesionálov atď. Buďte úprimní so svojimi zákazníkmi.

Habit №5. Zásah do každodenného života klienta

Väčšina digitálnych obchodníkov pevne verí, že používajú výlučne marketingové angažovanie. Môžu sa ľahko presvedčiť, že už viac nevyužívajú metódy priameho zásahu do života zákazníkov, aby im na nich uložili svoju ponuku.

V skutočnosti sa marketing a reklama dnes stali ešte viac rušivými ako kedykoľvek predtým. Mnohí užívatelia Facebooku sa teraz boja čokoľvek. Obávajú sa, že svojou činnosťou spôsobia vlnu spamu, alebo ešte horšie, že ich priatelia môžu dostávať spam. Pomocou nástroja Edge Rank môže Facebook vo vašom mene ponúknuť vašim priateľom materiály, ktoré sa vám páčia. V spravodajskom kanáli vašich priateľov sa objavujú novinky o témach, ktoré by ich mohli zaujímať, ale o ktorých ste si ani nevedeli myslieť. Toto sa nevzťahuje na osobné informácie, ktoré uverejňujete, pričom sa berie do úvahy iba interakcia s inými stránkami, používateľmi alebo skupinami Facebook. To je dôvod, prečo máte veľa novorodeneckých fotiek z vašich bývalých priateľov zo strednej školy. A to je dôvod, prečo každý príspevok, ktorý sa vám páči vo vašej obľúbenej skupine, môže byť v spravodajskom kanáli všetkých vašich priateľov a ani o ňom nebudete ani hádať.

A to sa týka nielen Facebooku. Používatelia teraz chránia svoje e-maily ako jablko z očí. Bannery a personalizované ponuky prenasledujú ľudí všade. Problém je v tom, že spojenie medzi intervenciami a marketingom angažovanosti je tak rozmazané, že je často úplne vymazané. Môžete povedať, že používatelia si dobrovoľne vyberajú váš obsah a zobrazujú sa iba reklamy, ktoré zodpovedajú ich záujmom. Pravdou je, že aktívne presadzujete svoje produkty na sociálnych sieťach a snažíte sa tlačiť čo najviac špeciálnych ponúk do hrdla e-mailov vašich zákazníkov. Áno, predajcovia už neklepajú na dvere svojim zákazníkom a neuchytávajú ich na ulici - teraz vytvárajú neustály informačný hluk a bombardujú zákazníkov ponukou, propagáciou, bannermi a elektronickým spamom.

Ak vám vaši zákazníci nedali povolenie na používanie svojho osobného času, jednoducho odvrátite pozornosť od svojich návrhov a zasahujete do ich osobných životov.

Rešpektujte svoje publikum

Internet vám ponúka možnosť obojsmernej interakcie s vaším publikom. Môžete trénovať svojich klientov, pomôcť im vyriešiť niektoré problémy alebo odpovedať na ich otázky. Kompetentná, efektívna webová komunikácia môže byť základom vášho marketingu, tak prestaňte premýšľať o svojich zákazníkoch, zapojte sa do komunikácie s nimi. Trh sa zmenil, teraz je čas zmeniť váš spôsob myslenia. Len spoločnosti, ktoré rešpektujú, počúvajú a chápu svoje publikum, môžu očakávať dlhodobý úspech.

Zanechajte Svoj Komentár