Prehľad užitočných nástrojov: Problém č. 1 - Práca s Twitterom

Ak ste aspoň občas čítať náš blog, pravdepodobne ste si všimli, že máme radi robiť recenzie nástrojov, ktoré môžu byť užitočné v práci internetového marketingu. Tu sú len niektoré z nich:

Tieto materiály spravidla spôsobujú dobrú odozvu používateľov. Dostávajú veľa rassharivaniya a komentáre, takže sme dospeli k záveru, že táto téma je pre vás zaujímavá a rozhodla sa pokračovať v jej rozvoji.

Počnúc dnešným dňom začína náš blog prehľad, v ktorom sa s vami podelíme o užitočné, ale málo známe nástroje v runete o produktívnejšiu prácu na propagácii webových stránok.

Každé vydanie prehľadu bude obsahovať nástroje, ktoré sú kombinované nejakou témou. Napríklad, dnešný materiál bude venovaný nezvyčajným službám pre prácu na Twitteri. Nabudúce to môže byť iná oblasť, ako napríklad kontextová reklama alebo e-mailový marketing. A tak ďalej. Ak je pre vás zaujímavý prehľad, budeme ho naďalej publikovať. Našťastie sa na to už nahromadilo veľa nástrojov.

Užitočné služby pre Twitter

1. Pullquote

Podľa výskumu, tweety s obrázkami zvyšujú angažovanosť používateľa o 200% v porovnaní s tweety, ktoré obsahujú len text. A to nie je prekvapujúce - sú naozaj zarážajúce v páske rovnakého typu textových správ. Pozrite sa na nasledujúci obrázok a presvedčte sa sami.

Tweety s obrázkami naozaj priťahujú pozornosť, ale zakaždým, keď pridáte obrázok ručne, je veľmi dlhá. Aby ste to mohli urobiť, musíte najprv nájsť tento obrázok (najskôr prechádzať celým článkom), uložiť ho a potom prejsť na službu Twitter (ak kliknete na tlačidlo Tweet na blogu, nemôžete pridať obrázok), napíšte správu, pridajte odkaz na článok, Nahrajte nájdený obrázok a až po tomto „Tweet“. Je to dlhý postup, ale dá sa znížiť.

Pullquote je rozšírenie pre prehliadač Google Chrome, ktoré umožňuje pridávať obrázky a citácie z vybraného textu do tweetu jedným kliknutím. Po nainštalovaní sa vo všetkých obrázkoch v pravom hornom rohu zobrazí ikona Quote it. Hneď ako naň kliknete, objaví sa okno so skráteným odkazom na článok. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať správu a kliknúť na Tweet.

To isté sa dá urobiť s úvodzovkami.

Na páske to takto bude vyzerať takto:

V okne, ktoré sa otvorí, môžete vybrať farbu pozadia a odstrániť nepotrebné slová z ponuky - namiesto nich sa táto ikona zobrazí [...].

Ak používate iný prehliadač (nie prehliadač Google Chrome), môžete použiť ich bookmarklet. Jediný negatívny - bookmarklet pracuje len s úvodzovkami.

Poznámka: V súčasnosti sú na Twitteri nesprávne zobrazené citácie s ruským textom. Technická podpora prisľúbila tento problém vyriešiť v blízkej budúcnosti. Akonáhle je chyba opravená, urobíme zodpovedajúcu poznámku.

2. Twitshot

Twitshot je ďalšia služba pre rýchle uverejňovanie obrázkov v tweetoch. Ale keďže ide o službu, nie o rozšírenie, bude užitočná pre používateľov všetkých prehliadačov. Funguje to veľmi jednoducho - napíšete tweet, vložíte odkaz na článok a vyberiete jeden z načítaných obrázkov.

3. HST

Často sa stáva, že k obľúbeným pridáme nejaké užitočné tweety na čítanie, keď je čas, a potom na ne zabudneme. Aby ste tomu zabránili, skúste použiť službu Hubble. Pomocou tohto nástroja môžete dostávať zoznam všetkých príspevkov, ktoré ste pridali do obľúbených položiek raz týždenne.

4. Daily140

Daily140 je služba, ktorá umožňuje vybrať 3-5 používateľov služby Twitter a sledovať ich doplnky a prihlásiť sa k odberu nových používateľov. Oznámenia prichádzajú na poštu raz denne.

Upozornenie: vo voľnej verzii sú k dispozícii iba traja používatelia. Pre 4-5 užívateľov bude musieť zaplatiť 5 dolárov za mesiac.

Pozri tiež: Ako vykonať analýzu miesta konkurenta

5. Fruji

Služba Fruji analyzuje váš Twitter účet a poskytuje užitočné marketingové informácie:

  • maximálny dosah publika pre váš účet
  • počet falošných používateľov
  • účty najvplyvnejších nasledovníkov atď.

Ako vidíte, mnohé funkcie služby sú k dispozícii len v platenej verzii, ale to nie je veľký problém, pretože jeho cena je veľmi malá - len 50 centov týždenne.

6. Symboly a ikony pre Twitter

Symboly a úsmevy sú skvelým nástrojom na zvýšenie MP vašich tweetov. Predstavte si, že si lenivo listujete v spravodajskom kanáli a na pozadí monotónnych twekov, ktoré sa skladajú zo slov a odkazov, vidíte tweet s nezvyčajnými znakmi alebo emotikónmi. Určite sa na to sústredíte, však?

Kde získať tieto znaky? Existujú dve veľké miesta:

  • Služba Simbolostwitter - stačí kliknúť na požadovaný symbol a okamžite sa objaví vo vašom tweete.
  • Twitter.github - kliknite na ikonu, skopírujte ju a vložte ju do tweetu.

Takto to bude vyzerať na páske:

7. Prvý tweet

No, posledná služba pre dnešok je First tweet. Ako ste možno pochopili z názvu, táto služba vám zobrazí prvý tweet so zmienkou o zadanom dotaze. Prečo potrebujete túto funkciu? Neviem :) Len pre zábavu. Napríklad som bol zvedavý, keď sme sa dozvedeli, kedy sme prvýkrát začali hovoriť o našej spoločnosti na Twitteri:

Pozri tiež: 58 Bežné chyby SEO

No, páči sa vám tento prehľadný formát?

Ak áno, môžete vyjadriť svoj postoj podobným spôsobom, repostom alebo komentárom. Existuje mnoho zaujímavých služieb. Okrem toho sa neustále objavujú nové. Takže, ak si myšlienka zvykne, budeme vás neustále potešovať užitočnými orgánmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár