Veľká, hrdá a šokujúca krajina - v infografike

Recenzia knihy "Rusko v číslach", autori: Michail Firsanov, Olga Gambaryan. Vydavateľstvo "MIF", 2014

Akonáhle naša krajina bola najviac čítanie na svete. Počet obyvateľov bol 286,7 mil. Obyvateľov (podľa sčítania ľudu z roku 1989). Sovietsky zväz o rozlohe 22,4 milióna metrov štvorcových. km bol najväčším štátom na planéte s najdlhšou hranicou na svete - viac ako 60 000 km. A ZSSR patril medzi svetových lídrov v počte vrážd na jedného obyvateľa, pričom v tomto ukazovateli prekonal popredné európske krajiny 12-krát.

Čo vieme dnes o našej krajine? Zdá sa byť dosť žiť v ňom, pracovať a pochopiť. Ale vezmite si knihu "Rusko v číslach" vo vašich rukách - a vaše predstavy o krajine sa zmenia. Fakty uvedené v ňom, niekedy povzbudzujúce a niekedy šokujúce.

"Rusko v číslach" je projekt zakladateľa infographic štúdio GoVisual, Michail Firsanov, a umelecký riaditeľ toho istého štúdia, Olga Gambaryan, ktorú vydalo vydavateľstvo MIF v roku 2014. Projekt, ktorý má byť ročný.

Toto je kniha o vzorke Ruska 2012-2013. Počas jeho tvorby sa zozbieralo a analyzovalo obrovské množstvo údajov z otvorených autoritatívnych zdrojov (All-Russian Public Opinion Research Center (VTsIOM), Romir Research Holding, Public Opinion Foundation (FOM), Ministerstvo školstva a vedy Ruskej federácie, Levada Center, Generálna prokuratúra Ruskej federácie a atď. - na konci knihy je zoznam zdrojov uvedený na šiestich stranách). Výsledkom tejto práce bola zbierka, v ktorej sú reality modernej ruskej reality prezentované vo forme infografiky.

Obsah:

Moderný mediálny žáner

Projekt „Rusko v číslach“ doslova ilustruje skutočnosť, že vizualizovaná forma prezentovaného materiálu nie je len efektívnym nástrojom pre marketing obsahu, je to plnohodnotný moderný žáner, v žiadnom prípade nie je horší ako tradičný novinársky článok v miere čitateľskej angažovanosti a niekedy dokonca aj vynikajúci informatívnosť.

Infografika môže byť zábavná na čítanie sama od seba. A áno, z infografiky môžete "vytvoriť" plnohodnotnú knihu - to je zrejmá skutočnosť.

Táto kniha je o modernej realite prezentovanej v suchej štatistike. O tom, čo sa deje mimo okna vášho bytu, kancelárie, auta. Fakty sa tu zbierajú, často bezohľadne, menej často - čo spôsobuje pýchu a núti vás, aby ste si uvedomili, že žijeme v krajine, ktorá je stále najväčšia na svete. Áno, toto je náš život. A táto kniha je určená tým, ktorí sa starajú.

Iba fakty

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár