Vytvorené "Periodická tabuľka obsahu Marketing"

Chris Lake (Chris Lake), režisér obsahu pre agentúru Econsultancy, pripomínajúci brilantný príklad systematizácie v chémii - periodická tabuľka prvkov - sa rozhodol pokúsiť sa urobiť niečo podobné v oblasti marketingu obsahu. Výsledok jeho práce - „Periodická tabuľka Content Marketing“ - bol uverejnený na portáli Econsultancy.

A teraz dešifrovať

stratégia

Stratégia - základ obsahu marketingu. S akými nástrojmi budete vykonávať svoje úlohy a prostredníctvom ktorých kanálov budete propagovať obsah - závisí to od vašich dlhodobých obchodných cieľov. Plánujte, podrobne študujte cieľové publikum a zamerajte sa na riešenie konkrétnych úloh - to je stratégia marketingu obsahu.

formát

Obsah je rôznorodý, nezabudnite na to. Môžete zapojiť publikum prostredníctvom rôznych formátov: videá, prezentácie, webové semináre, texty, infografiky, hry atď. Aj v rámci jedného článku môžete kombinovať rôzne formy predkladania informácií: napríklad text + vizualizácia.

Typy obsahu

Existujú základné typy obsahu, ktoré dobre fungujú pre mnohé podniky. Prípady, recenzie, odpovede na najčastejšie otázky, príbehy najlepších praktických riešení atď. - Na propagáciu svojej značky na webe môžete použiť mnoho typov obsahu.

Distribučné kanály

V súlade s vašimi dlhodobými cieľmi si vyberiete kanály, ktoré potrebujete, prostredníctvom ktorých budete propagovať svoj obsah: vlastnú webovú stránku, sociálne siete, video služby, blogosféru, médiá a kontextové systémy.

metriky

Štatistiky služieb, používanie rôznych metrík vám pomôže v číslach merať efektívnosť vašej stratégie marketingu obsahu. Počet zobrazení na stránke, počet jedinečných používateľov, nové prevzatia atď. - Použite metriky, aby ste zistili, či sa pohybujete správnym smerom a ako rýchlo.

ciele

Všetky vaše materiály by mali zodpovedať hlavným cieľom vašej firmy - generovať návštevnosť vyhľadávania, zvýšiť predaj alebo zvýšiť povedomie o značke.

Sociálne spúšťače

Aký obsah je najobľúbenejší u ľudí? Čo rád zdieľať? Obsahuje správu, ktorá vyvoláva emócie: vtipné! cool! šokovať! sexy! neuveriteľné! protichodné! atď. Je ľahšie získať lásku divákov a osloviť ju jedným zo správ, ktoré vyvolávajú emócie. Je to obsah vytvorený pomocou "emocionálne ovládače", obsah, ktorý sa cítite, zbiera najviac rád a tweety, ľudia zdieľajú na sociálnych sieťach.

Skontrolujte zoznamy

Vytvorte kontrolné zoznamy pre podrobnú kontrolu obsahu: či je názov článku optimalizovaný pre vyhľadávanie, či text prešiel redakčným čítaním, či štýl materiálu zodpovedá témam a očakávaniam cieľovej skupiny atď.

***

Na záver je potrebné poznamenať, že „Periodická tabuľka obsahu marketingu“ je určite ďaleko od dokončenia a autor sa netvrdí, že by túto príliš objemnú tému pokryl. Je to skôr originálny herný experiment, ktorého príkladom môžete vytvoriť vlastnú tabuľku na zobrazenie všetkých bodov vašej stratégie marketingu obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár