Ste skutočný podnikateľ alebo len predstierate?

Veľa ľudí sa dnes nazýva "podnikateľmi", v skutočnosti to tak nie je. Väčšina z nich sa chce stať nimi, ale nemajú nič. Napriek tomu sa snažia čeliť zlej hre a udržať si status „podnikateľa“, ako keby mal rovnaký význam ako postavenie prezidenta.

Kto ste - skutočný podnikateľ alebo predstierate, že ste príliš? Existuje niekoľko spôsobov, ako skontrolovať. Pozrime sa na rozdiely medzi úspešnými podnikateľmi a ľuďmi, ktorí chcú začať podnikať, ale nerobte žiadne ďalšie kroky.

Takže 5 ambícií, ktoré sú vlastné skutočným podnikateľom:

1. Túžba naučiť sa všetko

Každý deň počujete od online startupov: „Mal by som vývojára ...“ Počúvaj, nikdy to neurobíš. Len si sťažovať a hľadať dôvody, prečo nie si skutočný podnikateľ, nie je voľba. Musíte zadať problém a identifikovať spôsoby jeho riešenia. Napríklad: "Nemôžem najať developera, pretože nemám peniaze / nemôžem prilákať investorov, a preto začať vyrábať svoj produkt."

Ak sa začnete sťažovať rovnakým spôsobom, pýtam sa vás len na jednu otázku: „Máte už prototyp výrobku? Prekvapivo, v 90% prípadov bude odpoveď negatívna. Viete, aj tí najvýraznejší vývojári nevedia, ako čítať mysle. Potrebujú technické zadanie - dokument, ktorý podrobne popisuje funkcie a vlastnosti vášho produktu. Ak si začnete sťažovať, že to nemôžete urobiť sami, som nútený vás rozrušiť ... Odporúčam vám, aby ste si vážne rozmýšľali a našli vážny dôvod, prečo sa považujete za nehodného kandidáta na rozvoj technického projektu. V skutočnosti, ako zakladateľ podniku, by ste mali byť tým, kto pozná váš výrobok dôkladne.

Predpokladajme, že nemáte peniaze a musíte to prijať. Ak máte prototyp produktu (jeho popis) na papieri, potom čo urobíte ďalej? Pravdepodobne najímať niekoho, kto by to urobil realitou? Zle!

Vy sa musíte posadiť a napísať svoj kód. Prečítajte si malú knihu alebo prejdite cez programovacie kurzy v HTML a CSS a napíšte demo verziu vášho produktu. Čo nie je veľmi pekné? Je to v poriadku - ak je samotná myšlienka schopná prospievať ľuďom, kúpia si ju, alebo aspoň prejavia záujem o ňu.

Ak máte teraz skeptický výraz - uvoľnite si svaly na tvári. Myslíte si, že je lepšie najať niekoho, kto vie, čo robí? V budúcnosti - nevyhnutne. Teraz však ani netušíte, ako určiť, kto pozná svoju prácu a kto nie. Okrem toho, bez technickej špecifikácie alebo prototypu, budete strácať veľa peňazí a času, nútiť niekoho iného prepísať kód znova a znova (pretože si spomínam, aj tie najlepšie vývojári nemôžu čítať vaše myšlienky).

Akonáhle pochopíte, ako vytvoriť webové stránky, môžete sa pokúsiť napísať kód sami. Prečítajte si o rozdieloch medzi Pythonom, Ruby on Rails a PHP. Vyberte si ten, ktorý sa chcete naučiť. Stráviť týždeň učenie základy, a stráviť najbližších pár mesiacov programovanie cez víkendy. To vám pomôže pochopiť, či osoba, ktorú budete platiť obrovské peniaze za vývoj vášho produktu, pozná vašu prácu.

Takéto cvičenie vám prinesie trojité výhody. Po prvé, pochopíte, ako formulovať svoj nápad pre developera najjasnejšie a ľahko. Po druhé, pretože máte viac voľného času ako voľné peniaze, môžete preukázať svoje vážne zámery všetkým (vrátane potenciálnych vývojárov). A nakoniec, ak dostanete aspoň niečo zo svojich experimentov (aj keď len skica s nečinnými tlačidlami), môžete to ukázať potenciálnym zákazníkom a požiadať o investície.

2. Urobte všetko pre splnenie potrieb trhu

Mnohí majitelia podnikov majú jeden spoločný problém: zdá sa im, že všetci vedia najlepšie. Títo ľudia radi citujú Henryho Forda, ktorý povedal: „Keby som sa ľudí pýtal, čo chcú, požiadali by o rýchlejšího koňa.“ T Inými slovami, považujete sa za osobu, ktorá presne vie, čo všetci ostatní chcú. Naozaj veríte, že akonáhle ľudia uvidia váš produkt, okamžite sa vzdajú a pobehnú po ňom?

Henry Ford, samozrejme, nebol blázon, a jeho citácia je dobrá, ale len ak ste už pevne etablovaní na trhu, máte odborné znalosti a prototyp vášho produktu, vo fronte, na ktorom davy ľudí s peňaženkami na stánku, aj keď je stále ďaleko od ideálu , V tomto prípade však tento článok nie je o vás.

Ak nie ste odborníkom s dlhoročnými skúsenosťami, ale máte nápad na produkt, ktorý by mohol zmeniť Vašich potenciálnych zákazníkov na niektoré veci, je to najpravdepodobnejší spôsob, ako zlyhať. Zmena existujúcich myšlienok je neuveriteľne drahá. Nemôžete to urobiť sám, najmä s obmedzenými prostriedkami. Dokonca aj keď ste vymysleli geniálnu pascu na myši, ľudia sú celkom spokojní s tradičnou pastou na myši (alebo jednoducho nevidia bod chytania myší), takže bude pre vás ťažké prelomiť sa k úspechu.

Čo teda robiť? Je potrebné zistiť, čo robí trh a s čím sú spotrebitelia nespokojní. Namiesto toho, aby sme sa snažili predať niečo nové, stačí len postupne zlepšovať to, čo už na trhu existuje.

Tajomstvo spočíva v tom, že si môžete vybudovať obrovský biznis na konkurenčnom trhu, ak urobíte jednu vec o niečo lepšie ako ostatné - napríklad na poskytnutie lepšej technickej podpory. Je veľmi ľahké nájsť si nika - študovať na trhu, nájsť problémové miesto a vziať ho.

3. Nemáte potuchy, ako a kedy budete môcť profitovať z vášho podnikania, ale stále ich angažujete

Startupy a podnikatelia by mali byť veľmi plastickými osobnosťami. Ľudia, ktorí sa snažia prevádzkovať svoje neziskové podnikanie, bez toho, aby v ňom niečo menili, najrýchlejšie zapĺňajú svoje projekty. V časoch finančných ťažkostí musíte prejsť na niečo iné - niečo, čo vám dá peniaze a umožní vám ďalej rozvíjať vaše podnikanie. Napríklad choďte pracovať do poradenstva a žiť ekonomicky. Áno, konzultácia a zároveň snaha o vlastné podnikanie nie je ideálne, ale budete to musieť urobiť.

Opýtajte sa sami seba, koľko veríte vo svoj nápad na spustenie. Ste pripravení predať svoje auto a jazdiť sklápač po celý rok zarobiť peniaze na spustenie vášho projektu? Ak nie, potom by ste mali zvážiť, či ste naozaj pripravení prevádzkovať svoj vlastný podnik.

Ak sa rozhodnete, že sa vám páči váš skutočný životný štýl, a nie ste obzvlášť záujem o bláznivý život podnikateľa, nebude to nič zlého - a nenechajte nikoho povedať opak. Videli sme aj startupov, ktorí spali na detskej postieľke na chodbe vlastného bytu, pretože si prenajali všetky izby, aby zaplatili kancelárske nájomné a tí, ktorí svoje zbierky predávali, zbierali počas niekoľkých rokov na nákup potravín. Niekedy musíte urobiť také obete. Možno sa môžete dostať von z dlhov, pracovať trochu vo večerných hodinách, ale mali by ste byť vždy pripravení na veľké obete, nestabilné príjmy a vedľajšie pracovné miesta, aby ste si mohli začať svoj vlastný podnik.

4. Túžba vyrábať a predávať svoj produkt, aj keď je stále ďaleko od dokonalosti

Pre idealistov je to najťažšie. Tam je vždy niečo zlepšiť - upevniť ďalšie tlačidlo, alebo nejakú inú vec, že ​​spotrebitelia chcú toľko. Zákazníci (vrátane potenciálnych) môžu byť veľmi rozrušení, že im neponúkate to, čo očakávali.

Po prvé, takýmto spôsobom budete podporovať očakávania zákazníkov, uznávajúc: „Áno, náš produkt je nedokonalý. Tento softvér, a bude mať rovnako zraniteľné miesta. Sme malý tím a my robíme všetko, čo je v našich silách. Môžeme viazať ďalšie funkcie, ktoré čakáte na náš program, ale bude to trvať nejaký čas - týždeň alebo dva ... alebo mesiac alebo dva - v závislosti od rozsahu požiadaviek. “

Po druhé, týmto spôsobom dokázate sebe a ostatným, že ste pripravení ukázať svoj produkt svetu. Takže klienti nainštalovali váš program a teraz nenávidia jeho rozhranie. Alebo nemá funkciu, ktorú potrebujú. Nenechajte sa odradiť - pretože píšete úspešný príbeh, nie zlyhanie. Po prvé, ľudia nainštalovali váš program, aj keď je to bezplatná skúšobná verzia, čo znamená, že ich zaujíma. Okrem toho teraz poznáte potreby zákazníkov. Ponúknite im predĺženie bezplatnej doby používania alebo zľavy, až kým si napravíte niečo, čo im nevyhovuje.

Ak však požiadajú o nemožné alebo neprijateľné pre vás, nebojte sa odmietnuť. Váš pokoj je cennejší ako peniaze. To môže byť neuveriteľne ťažké, ale musíte sa naučiť povedať zaslúženú "Áno" a definitívne "Nie".

"Môžete maľovať okuliare na vtáka na Twitteri?" - "Nie". "Plánujete zvážiť takúto príležitosť?" - "Nie v tomto živote." Oh, aké pekné je mať slobodu a odvahu povedať nie.

5. Vyjasnite si svoju budúcnosť ... a presvedčte ostatných, aby v ňu verili.

Mnohí "falošní" podnikatelia si môžu všimnúť určitý druh odmietnutia alebo averzie ku všetkému, čo sa týka predaja. Považujú sa za nadštandardné a len sa tešia z výhod svojho produktu. Keď si však najímate zamestnancov, je nepravdepodobné, že by boli s takýmito informáciami spokojní - budú chcieť počuť fakty a čísla.

Najväčší podnikatelia sú však z veľkej časti nadšení pre svoj trh a jeho trendy. Môžu hovoriť o stave trhu a predajných konceptov celé hodiny, ak nájdu vďačného poslucháča, povedia, prečo je trh na ústupe, kde sú jeho slabé stránky a ako jeho spoločnosť hrá Dr. Aibolita a zachraňuje celý trh pred vážnou chorobou. Radi o tom rozprávajú a robia to s veľkým vytrhnutím.

Mali by ste byť schopní priniesť to isté svojim partnerom - potenciálnym klientom, existujúcim klientom, čitateľom vášho blogu, vašej rodine (ak je každý schopný čítať, písať alebo dokonca hovoriť). Ak dokážete niesť ľudí a presvedčiť vás vo vás, budete schopní dosiahnuť bezprecedentné. Cenní odborníci odmietnu prácu s vyššou platbou, aby mohli pracovať s vami; zákazníci budú inšpirovaní nadšením vo vašich záznamoch a nájdu vás sami; iné spoločnosti začnú ponúkať spoluprácu a oceňujú vzájomné výhody.

Takže sa narodíš, aby si sa rozprávka stala skutočnosťou?

Musíte prežiť celú horu emócií, než začnete svoj vlastný podnik. S najväčšou pravdepodobnosťou začnete s jednou myšlienkou a skončíte s úplne iným - lepšie, väčšie a farebnejšie. Budete tiež mať časy úplného zúfalstva a sklamania, kde budete vyčítavať sami seba pre bezohľadnosť a neprípustnú odvahu a chvíle najväčšieho úspechu, keď sa budete cítiť na vrchole sveta.

Podnikanie nie je pre každého. Je to pre vás? Iba vy môžete rozhodnúť áno alebo nie. Mimochodom, skutoční podnikatelia o tejto otázke nerozmýšľajú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár