Prečo podvádzanie behaviorálne faktory zničiť vaše podnikanie a čo s tým robiť

Podvádzanie faktorov správania zničí vaše podnikanie. Ak použijete túto taktiku, vaše stránky budú veľmi trpieť. Odraz môže ublížiť zdrojom, ktoré fungujú čestne. Prečo sa to deje a čo robiť? Nižšie uvedené odpovede.

Čo sú faktory správania?

V internetovom marketingu sú behaviorálne faktory metrikami, ktoré vám umožňujú vyhodnotiť efektívnosť stránky pomocou akcií používateľov. Zahŕňajú čas strávený na stránke, hĺbku prezerania, mieru odchodov, mieru konverzie, prepojenia MP na stránku vo výsledkoch vyhľadávania a ďalšie ukazovatele.

Vyhľadávače (PS) berú pri hodnotení stránok do úvahy faktory správania. Podľa správania sa používateľov môžu nepriamo posudzovať kvalitu zdroja a jeho význam pre záujmy návštevníkov. Napríklad vyhľadávače považujú vysokú mieru zlyhania za znak nedostatočnej kvality zdroja: nezrovnalosti medzi obsahom a záujmami návštevníkov, problémami s návrhom a použiteľnosťou atď.

PS algoritmy sú navrhnuté tak, aby miesta s dobrými metríkami správania získali vyššie pozície pri vydávaní. Ide predovšetkým o najväčší vyhľadávač Yandex v runete.

Prečo podvádzať faktory správania

Všetko je tu jasné. Ak zlepšíte behaviorálne metriky, stránka získa vyššie pozície v otázke a cielenejšiu návštevnosť.

Existujú dva spôsoby práce s faktormi správania. Tu je prvý: pluh deň a noc, zlepšiť dizajn a použiteľnosť, utrácať peniaze na vysoko-kvalitné, relevantné a odborné obsah, predávať dobrý produkt za prijateľnú cenu, úprimne úsmev na každého klienta. Behaviorálne metriky sa postupne zvyšujú. Ako povedal slávny dizajnér, je to dlhé a drahé, ale spoľahlivé.

Starí školskí optimalizátori neradi pluhujú a čakajú, takže prišli s druhým spôsobom práce s behaviorálnymi. Tu je jeho význam: podvádzate vyhľadávače umelým zlepšovaním faktorov správania. S pomocou programov alebo motivovaných žiakov napodobujete akcie spokojných používateľov: návštevy stránok z vyhľadávania, dlhé relácie s prezeraním veľkého počtu stránok, dokonca konverzie. Vyhľadávače zistia, že používatelia majú radi vašu stránku. Preto mu dávajú vysoké pozície a prevádzku.

Samozrejme, je to drahé, ale stále lacnejšie ako nákup vysoko kvalitného obsahu, oklamať hlavu s použiteľnosťou a pokazením s každým klientom. To je veľmi rýchle, v ktorom len blázon neuvidí výhody druhej metódy oproti prvému. A samozrejme, spoľahlivo, pretože inžinieri vyhľadávačov nebudú uniesť géniov optimalizácie starej školy.

Či spoľahlivo: krátka história anti-podvádzania správania

Yandex začal brať do úvahy metriky správania pri hodnotení zdrojov v roku 2009. Takmer okamžite sa objavil behaviorálny cheatový trh. Najväčší vyhľadávač Runet začal s ním bojovať.

Epizóda 1: Operácia "Čisté vyhľadávanie"

V polovici roku 2011, Yandex dal prvý veľký boj na krútenie faktorov správania. Počas kampane, prezývanej "Clean Search", vyhľadávač potrestal viac ako 1 000 stránok, ktoré sa vyskytli pri používaní manipulačných taktík. Ovplyvnené zdroje využívali známe cheatové služby, vrátane Perfectseo, Userator, Megaseo, Megaindex a ďalších.

Zástupcovia "Yandex" hlásil existenciu siete infikovaných počítačov alebo botnet, ktorý bol použitý na podvádzanie behaviorálnych metrík. Majitelia poslali príkazy do botnetu, ktoré prinútili jednotlivé zombie počítače napodobniť akcie používateľa. Škodlivý softvér, ktorý si nevšimol majiteľ počítača, vstúpil na stránku vyhľadávacieho nástroja, odoslal žiadosť, prešiel na požadované miesto a vykonal potrebné akcie. Yandex nepovedal, či botnet bol spojený s vyššie uvedenými službami, ktoré ponúkali službu podvádzať faktory správania.

Predstavte si, aké zdroje sú potrebné na vytvorenie botnetu. Najprv musíte napísať program, ktorý bude simulovať akcie používateľa. Po druhé, tento program musí byť ticho inštalovaný na tisícoch počítačov. Po tretie, musí byť zakrytý antivírusovým softvérom. Po štvrté, musíte vzdialene ovládať zombie počítače. Sú zdroje a talenty potrebné na vytvorenie botnetu právne a konštruktívne nemožné?

Epizóda 2: rutinný boj proti podvádzaniu

Napriek pesimizácii trestných miest nezanikol trh s podvádzajúcimi faktormi správania. Vlastníci zdrojov a optimalizátori tvrdohlavo hľadali diery v algoritmoch, a Yandex rutinne bojoval. Dokonca aj periodicky sa objavujúce správy o hlavných aktualizáciách algoritmov a hromadných sankciách proti porušovateľom nevystrašili podvodníkov.

V septembri 2014 vydal Platón varovanie pre milovníkov podvádzania. Inžinieri spoločnosti Yandex poznamenali, že manipulácia s užívateľskými metrikami zostáva hromadným javom v runete. Povedali, že prevádzka na stránky, ktoré sú pesimizované správanie podvádzanie klesne v priemere o 2,5 krát. Správa „Yandex“ sa objavila deň po spustení služby beta-testovania na zlepšenie faktorov správania SeoPult. Ako sa ukázalo, náhoda dátumov nebola náhodná.

Epizóda 3: SeoPult je impozantný "Behaviorálne faktory" výkon

Dňa 24. septembra SeoPult oznámil beta testovanie služby Behavioral Factors. Spoločnosť tvrdila, že služba nemá nič spoločné s obalom. Podľa SeoPult „Behaviorálne faktory“ poskytujú prechody na stránky klientov reálnych užívateľov, ktorých priťahuje prevádzka RTB.

RTB (z ponuky v reálnom čase) je prístup ku kúpe prevádzky na základe aukcií, ktoré sa konajú v reálnom čase.

Niektorí vlastníci stránok, ktorí sa rozhodli otestovať "Behaviorálne faktory", začali hlásiť chyby systému. Searchengines.guru anstrem zvýraznil nasledujúce problémy:

  • Návštevníci, ktorí prídu na stránku vďaka systému „Behavioral Factors“, strávia na stránke takmer rovnaký čas.
  • Používatelia sú takmer rovnakí.
  • Užívateľské akcie sú príznakmi algoritmu.

Anstrem vysvetlil problémy tým, že roboty simulujú činnosť používateľov. Ostatní webmasteri navrhli, že ide o manuálny zábal: skutoční používatelia dostali typické úlohy, takže sa na stránke správali rovnako.

Začiatkom decembra začali vlastníci lokalít hlásiť negatívne dôsledky používania „Behaviorálnych faktorov“. Sú konfrontovaní s poklesom dopytu po doprave a poklese z top problému.

V reakcii na žiadosti vlastníkov lokality Yandex potvrdil, že sankcie súvisia s podvádzaním faktorov správania. Ako odpoveď na webmasterov, Platon Schukin spomína SeoPult medzi službami, ktoré používajú nesprávne propagačné metódy.

Zdá sa, že Yandex porazil ďalšiu revolučnú technológiu obchádzajúcu algoritmy. A ani sa nepotil. Vyhľadávač ukázal veľkorysosť a sľúbil, že zruší sankcie, ak majitelia stránok odmietnu označiť. Samozrejme, že budú musieť čakať niekoľko mesiacov a trpieť bez prevádzky z najväčšieho vyhľadávača v runete. Dôsledky sankcií pre vyhľadávače môžu byť zničujúce pre podniky, ak vlastníci stránok nemenia prístup k propagácii.

Nerovnaký boj: prečo Yandex a iné vyhľadávače vždy vyhrajú

Pokiaľ existuje požiadavka na magické spôsoby, ako dostať prevádzku a konverziu, objavia sa nové revolučné spôsoby a systémy faktorov správania. Yandex a iné PS ich ľahko a rýchlo porazia. Prečo? Uvádzame niekoľko dôvodov:

  • "Yandex" chladič. Má viac peňazí, lepšie technické možnosti. Môže najať najlepších špecialistov. Yandex má čo bojovať: je to jeho trh, rozhodne neplánuje zdieľať peniaze s podvodníkmi.
  • "Yandex" a ďalšie vyhľadávače ľahko identifikovať aj tie subtílne cheat behaviorálne faktory. Každá revolučná technológia vplyvu na metriky je odsúdená na zánik z jednoduchého dôvodu: nevyhnutne spôsobujú anomálnu aktivitu na stránke. Predstavte si súbor lokalít na vašom predmete. Sú ich stovky a tisíce. Vyhľadávač vie, ako sa používatelia týchto stránok správajú: odkiaľ pochádzajú, koľko času strávia na zdroji, ako sa pohybujú myšou, sakra. Náhla silná zmena v metóde správania okamžite spôsobuje podozrenie na roboty. Mimochodom, Plato môže kontrolovať podozrivé stránky manuálne. Ale vyhľadávač je ľahšie pri najmenšom podozrení na použitie algoritmických sankcií. Prečo? Vysvetlenie nižšie.
  • Miesta, ktoré navíjajú metriky správania, nie sú chránené ľudským štítom. To by sa malo objasniť príkladom. Vyhľadávače veľmi opatrne používajú algoritmické sankcie za podvádzanie odkazu. Prečo? Podľa týchto sankcií môžu získať "biele" stránky. Napríklad, každý môže kúpiť 100.500 odkazov z linkwashing strojov a použiť ich proti konkurentom. PS musí mať na pamäti, zdokonaľovanie algoritmov. Podvodníci odkazu sa schovávajú za ľudským štítom z normálnych stránok a pokračujú v práci. Klienti revolučných systémov podvádzania správania sú zbavení takého štítu, takže ich stránky rýchlo a automaticky odlietnu do zákazu. Ochrana chýba kvôli vysokým nákladom na ovplyvňovanie behaviorálnych metrík. A čím viac revolučný systém je, tým drahšie to bude.

Vyhľadávače budú vždy o krok vpred pred podvodníkmi. Vytvárajú algoritmy, vidia všetko alebo takmer všetko, zlepšujú kvalitu výstupu a konajú v záujme používateľov vyhľadávačov. A užívatelia chcú vidieť vysoko kvalitné stránky v hornej časti problému, nie upstart zdroje, ktoré využili zložité služby.

Stále môžete vyhrať tento boj.

A aby to bolo dosť jednoduché. Musíme opustiť zhubný prístup k pokroku: túžbu niekoho oklamať. Aj keď je to niekto robot, algoritmus, vyhľadávač. Prostredníctvom vyhľadávača chcete oklamať koncového používateľa. A to už je zlé.

Pamätajte si dva spôsoby práce s faktormi správania? Ak chcete vyhrať tento boj, musíte pluh a investovať do rozvoja zdroja. Musíme pracovať na pleci s "Yandex", a nie hľadať diery v jeho algoritme. Koniec koncov, ako hovorí Platon Schukin, „najlepším spôsobom, ako prilákať návštevníkov, je pracovať na kvalite stránky, produktu a služby.“ Súhlasíte? Potom choďte na bielu stranu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár