Prepisovanie verzus copywriting

Stále prepisujete texty a články pre vaše stránky a čudujete sa, prečo máte tak málo návštevníkov? Všetko je veľmi jednoduché: opakované rozprávanie vlastných myšlienok, aj keď krásnymi slovami, nevysielate nič nové vo vzduchu, vytvárate nepotrebné entity a vytvárajte nepotrebný obsah pre každého. Prekvapený? Videli ste v živote aspoň jednu kópiu, ktorá by bola lepšia ako originál?

Táto práca s textom sa neprepisuje.

Autor pôvodného textu, na rozdiel od vás, spolupracoval s týmto materiálom, študoval tému a bez ohľadu na to, ako znejúcne to znelo, nechal ju prejsť cez seba, a preto je pozícia autora sledovaná v každom článku a dokonca medzi riadkami. A čo vy? No, nejaký druh práce bol vykonaný s materiálom niekoho iného (mimochodom, je správne hovoriť „prepisovanie“ textov, nie „prepisovanie“); Opakovanie pre čitateľa bude zrozumiteľné. A to je všetko. A to nie je fakt. Pretože neexistuje žiadny názor, žiadne skúsenosti, žiadne ďalšie odborné znalosti za to - tam je obal cukroví, ale nie je tam žiadny cukrík.

Stále prepíšete?

Pokračujúc v tom, že sa všetci udržia, aby ste sa zachovali, robíte veľmi veľkú chybu a navyše kazíte svoju karmu. Nielen ten, na ktorý sme zvyknutí v živote, ale aj virtuálny. Ako? Je to veľmi jednoduché: vyhľadávače už vedia, ako rozpoznať plagiátorstvo za zámorským slovom „prepisovanie“, navyše doslova každý deň to robia lepšie a lepšie. A už nepovažujú takéto texty za hodnotné, užitočné alebo relevantné. To je dôvod, prečo sa riziko pádu pod filtre s takýmto obsahom zvyšuje, exponenciálne. Logika vyhľadávačov je jednoduchá: stránky nie sú zoradené s krásnymi a dobre napísanými frázami, ale tie, ktoré obsahujú odbornú odpoveď na žiadosť. Preto, ak do vyhľadávacieho poľa napíšete „teóriu relativity“, najprv na zozname uvidíte odkazy na encyklopedické články a prácu samotného Einsteina, a nie posledný kurz Petit Ivanov pridaný do esejovej banky, aj keď „vynikajúci“.

Copywriting. Kde začať?

Po prvé - nastaviť cieľ. Odpovedzte na otázku: „Čo chcem dosiahnuť svojim textom?“. Odpovedali ste? Teraz premýšľajte o tom, ako tento problém vyriešite. Predstavte si kolektívny obraz zástupcu vašej cieľovej skupiny, pretože váš text musí byť adresovaný niekomu, inak je to zbytočná práca.

Ale teraz sa ponorte do materiálu tak hlboko, ako je to len možné, aby sa váš čitateľ mohol naučiť niečo zaujímavé a nové pre seba, takže chce kúpiť váš produkt (je to lepšie ako iné? Tak nám o tom povedzte) alebo si objednajte služby ,

Je to ťažké? Nikto nepovedal, že by to bolo jednoduché. Okrem toho sa sotva môžete vyhnúť typickým chybám marketingu obsahu, ale postupne sa množstvo začne rozširovať do kvality. Aj keď, s najväčšou pravdepodobnosťou, ako sa naučíte základy copywriting zručností, začnete si uvedomiť, že je to naozaj povolanie, ktoré, rovnako ako všetky ostatné, nemožno zvládnuť.

Namiesto záveru

Je čas prestať ignorovať starú múdrosť. Každý musí robiť svoju prácu. Nielen to, že na všetko trochu, na konci nič nerobíte, jednoducho riskujete, že vám nezostane nič. Ak vlastník závodu na spracovanie mäsa začne učiť návrhára, ako vytvoriť balík, a predávajúci predáva klobásu, nič dobrého príde z toho. Že písanie obsahu, rovnako ako propagácia webových stránok je lepšie nechať na profesionálov.

Pozrite si video: Ľuboš Blaha o prepisovaní histórie 2. svetovej vojny (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár