Krása úmyselných chýb

Kto povedal, že šliapanie na ten istý hrable je strašne zábavné? Ukáž mi tento veselý chlapík! Samozrejme, všetci občas robíme chyby, ale nestojí za to opakovať. Stojí to však za to, aby boli úmyselne? Hovorím - áno, rozhodne stojí za to.

Veľmi často, keď čelíme zložitej úlohe, urobíme niekoľko predpokladov, ktoré určujú naše následné kroky. "Oh, nie, tento klient nie je pre mňa, ani sa nesnažím" alebo "Nemôžem ísť na túto udalosť, nie je to na mojej úrovni." Môžeme sabotovať naše vlastné činy zo strachu z odmietnutia alebo rozpakov. Aby sme sa dokázali vyrovnať s náročnými úlohami a skutočne sa rozvíjať, niekedy musíme urobiť „úmyselné chyby“.

Existuje celá teória úmyselných chýb, podľa ktorých sú a priori odsúdení na neúspech a stratu. Ak sa však stane zázrak a experiment sa náhle ukáže ako úspešný, otvorí sa nové pole pre štúdium.

Inými slovami, vždy sme sa poučili z našich chýb a vrátili sa s nečakaným úspechom. Len odteraz na volanie ťažké úlohy "úmyselné chyby", a to bude okamžite ľahšie pre vás riešiť. Keď ste pripravení na neúspech, už necítite neustály tlak, ktorý viaže vaše ruky, av každom prípade môžete situáciu využiť bez ohľadu na to, čo sa ukáže.

Sledoval "House Doctor"? Ak áno, potom chápete, čo sa hovorí. Ak nie, bude stačiť povedať, že takmer celá jeho liečebná stratégia bola založená na spáchaní úmyselných chýb. Priraďujeme jeden z typov liekov a pozrite sa na výsledok. Pomoct? Výborne! Zhoršený pacient? Je tiež vynikajúce - vyvodzujeme závery a naďalej konáme metódou eliminácie až po formuláciu správnej diagnózy. Inými slovami, House zámerne poškodil pacientov, aby ich vyliečili. Paradoxne? Ale pomohlo to.

Väčšina úmyselných chýb v našich životoch neprináša žiadny výsledok, okrem sklamania. Inštinkt sebazáchovy vyžaduje, aby ste sa im vyhli, ale čo stratíte, ak ho neposlúchate? Teória hovorí, že keď sa základné myšlienky mýlia, spoločnosti (alebo ľudia) budú schopní uspieť oveľa rýchlejšie, ak úmyselne urobia chyby, namiesto toho, aby jednoducho používali informácie, ktoré takéto predpoklady potvrdzujú.

Keby Gregory House konal ako zvyšok lekárov a spoliehal sa iba na históriu choroby, nikdy by sa nestal legendou. Navyše, dobrá polovica jeho pacientov by bola odtrhnutá od tradičnej liečby, pretože pokusy Doma a jeho tímu umožnili veľmi rýchlo odstrániť nesprávne diagnózy a mať čas na záchranu životov.

Experimenty v podnikaní sú menej dramatické ako v medicíne, ale to neuberá výhodám úmyselných chýb. Ak nenapádate seba a svet okolo seba, budete žiť v mieri bez toho, aby ste zažili horkosť porážky. Úmyselné chyby vám však umožnia vidieť vaše silné a slabé stránky a napraviť vaše nedostatky. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť svoj cieľ oveľa rýchlejšie. Nebojte sa vziať na veci, ktoré si nemôžete dovoliť - kto iný ich vezme, ak nie?

Existuje niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu získať vašu odvahu a pokúsiť sa urobiť užitočnú a účinnú chybu.

Starostlivo znova skontrolujte svoje predpoklady.

Úmyselné chyby sú založené na našich základných predpokladoch. Aké pravidlá dodržiavate bez rozmýšľania? Chcete sa vyhnúť verejným rečiam alebo vedúcim úlohám? Vyberte si jednu vec a premýšľajte o tom, ako by ste sa mohli v tejto veci vyskúšať. V tomto prípade je žiaduce, aby následky neúspechu boli zanedbateľné a jeho výhody - potenciálne veľmi veľké. Napríklad, ak sa zvyčajne vyhnete verejnému rozprávaniu, môžete začať v malom a dobrovoľníckom živote, aby ste vo svojej miestnej knižnici alebo kaviarni predniesli diskusiu na tému, ktorá vás zaujíma. Nie je potrebné okamžite požiadať o konferenciu Akadémie vied, ale možno to raz príde.

Buďte pripravení na zlyhanie

Na výsledok tohto experimentu nedávajte všetko. Je možné, že z toho nebude nič. Ak sú však dôsledky vášho zlyhania relatívne malé a ste na ne pripravení, nebude to tak urážlivé. No, ak o tom premýšľate, budú vás žiadať, aby ste pili svoju kávu ticho alebo sa na vás chichotali - smiech predlžuje život, však?

Urobte všetko vo svojej moci

To je najťažšie. Ak nepočítate s úspechom, váš inštinkt pre sebazáchovu môže ovplyvniť vaše úsilie. Ak sa nedostanete z cesty, aby ste dosiahli svoj zamýšľaný cieľ, aj keď ho dosiahnete ako pred Mesiacom, potom sa vám zaručí, že sa vám nepodarí zlyhať, a tým prelomíte čistotu experimentu. A čo je najdôležitejšie - stratíte príležitosť učiť sa zo svojich chýb.

Predstavte si dom, melanchólia hádzať baseballový loptu do steny jeho kancelárie, namiesto brainstormingu novej nezrozumiteľnej choroby. No, čo? Každý zomrie, prečo nie teraz? Myslím, že pacienti by namietali proti tomuto stavu.

Musíte - nie, dlhujete - prostredníctvom "Nemôžem" robiť všetko, čo je vo vašej, a nie vaša moc uspieť. Keď som bol prvýkrát pozvaný na regionálne majstrovstvá raftingu, otočil som prstom na môj chrám - nielenže som si predstavoval rafty, v živote som nikdy nedržal veslo. Najprv sme sa dostali na prvú etapu súťaže a, samozrejme, prišla posledná. Áno, tím bol rozrušený, ale nepovedal, že sme takýto výsledok nečakali. Bola to úmyselná chyba a urobili sme potrebné závery. Budúci rok sme sa opäť objavili, boli naladení na najlepší výsledok a sme pripravení urobiť všetko, čo je potrebné pre to - veslovanie so všetkou našou silou, mozoly na dlaňach, ignorovanie skepsy sudcov. V jednom z pretekov sme prišli ako prví. Sudcovia náhle prestali byť tak skeptickí.

Toto sú také užitočné ponaučenia z minulého zlyhania. Vezmite výzvu. Nič sa vám nestane.

Porovnajte realitu so svojou viditeľnosťou

Ak sa vám nepodarí (a to by malo skončiť s chybami), okrem frustrácie, budete mať stále cenné skúsenosti. Analyzujte ho, zistite, ktoré z vašich predpokladov boli správne a ktoré neboli odôvodnené. Čo vás počas experimentu prekvapilo? Použite zistenia pre svoj vývoj a nabudúce budete mať v tejto situácii oveľa väčšiu šancu na úspech.

A niekedy, mimochodom, nebudú žiadne zlyhania. Bude len veľa šťastia. Áno, stáva sa to. Mnohí si neuvedomujú svoje schopnosti a talent a niekedy je na úspech potrebný len odvaha. V rozpore s vlastnými inštinktmi, môžete zmeniť chybu na úspešný podnik.

Aby som bol úprimný, dnes len málo ľudí robí úmyselné chyby pre svoj osobný rast - hlavná línia správania je nám diktovaná prírodou, ktorá šepká: "Zostaňte vo svojej zóne pohodlia." Úmyselné chyby sú neprirodzené a samy o sebe nevznikajú - vždy ich spáchame vedome. So správnym prístupom nás však môžu posunúť dopredu a obohatiť o cenné informácie pre ďalší rozvoj.

Ako povedal House, všetci klamú. Neverte inštinktom, všetko skontrolujte.

Prispôsobenie materiálu John Caddell Screwing On Purpose: Krása úmyselnej chyby

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár