Pyro sloveso: o vyhorení obchodníci a hlúpe tipy

Málokto počul o koncepte "profesionálneho vyhorenia". Podľa HeadHunter, marketingové povolanie je na treťom mieste v hornej časti najviac stresujúce pracovných miest.

Počul som hlas: "Áno, k bani z vás všetkých, lenivá kancelária, kňaz ma tu!". Moja je dobrá, práca baníkov je tvrdá, nevyhnutná a čestná. Len Gazprom, ktorý vlastní svetové bane, sa bude musieť predať niekomu. Vo všeobecnosti milujeme vašich blízkych.

Pre ľudí je ťažké robiť niečo po celú dobu, aj keď je to ich práca. Aj keď sa im to páči, všeobecne. Niekedy krokodíl nie je chytený, kokosový nerastie, smoothies cez hrdlo a všeobecne chcem ležať na pláži a pozerať sa na oblohu, odísť. Nechcem premiestňovať produkt, nechcem čítať blogy a oznámenie nového písmena v poštovej schránke spôsobuje nervové zaškrtnutie.

Rozhodli sme sa pre tento problém - prejdime k riešeniu. Všetky cesty vedú do spoločnosti Google a to nám ponúka veľký a všestranný (anglicky hovoriace zdroje):

 • Urobte si prestávku každých 50 minút

Reštartujte mozog, na ktorý každých 50 minút prerušíte 10 minút, rada je neškodná a v skutočnosti je k ničomu: unavená - oddych. Okrem toho existujú ľudia, ktorí pracujú produktívne len vtedy, keď sú pekelne pret. Prerušený, stratil poistku - to je všetko, práca vstala.

 • Jedno až štyri pravidlo

Jedna hodina sústredenej pozornosti sa rovná štyrom rozptýleným. Pravidlo hovorí, že by ste sa mali zaoberať iba jednou úlohou a nesnažte sa robiť niekoľko naraz. Takéto rady, formulované inak, sa nachádzajú vo všetkých vrcholoch tipov na boj proti vyhoreniu av niektorých dokonca nie raz. Poradenstvo nie je zlé, ale keď vy, rovnako ako minuloročný sneh, úlohy padajú a padajú, môžete o tom len snívať.

 • Urobte menej

"Robiť menej, ale lepšie." Rovnakú radu, len v profile.

 • oddelený

"Robte len to, čo môžete robiť dobre a čo nie ste príliš cool - dajte ostatným členom tímu." A ak je celý tím sám a nie je tam nikto, na koho by sa mohol delegovať? Ale čo "obchodník by mal byť schopný robiť všetko"?

 • Urobte podrobnejší zoznam úloh.

Pointa je rozdeliť jednu úlohu na niekoľko menších. Nepíšte "článok", ale:

 1. Načrtnite plán
 2. Pred večerou napíšte dve strany
 3. Po večeri napíšte tri strany
 4. odčítať
 5. Chváľte sa

Princíp je jasný - dnes som urobil toľko ako päť úloh, áno áno, som. Problém je v tom, že rozdelenie úlohy na kúsky neznižuje množstvo vašej práce ako celku.

 • Nezabudnite na minulosť

Pamätaj, kto si, Simba. Ak ste dizajnér, nezabudnite, prečo ste sa rozhodli stať sa dizajnérom v minulosti a čerpať inšpiráciu zo seba v minulosti inšpirovanej vašou profesiou. Hlavnou vecou nie je prísť k myšlienke "čo som tu do pekla dostal".

 • Urobte si prestávku

Pracovali pol hodiny - pozrite sa na päť minút fotografií špinavých zubov pečatí.

 • Zamerajte sa menej na úspech

Nevstupujte z kože, neobťažujte sa zvyšovať a zvyšovať platy, presuňte termín uzávierky. A všeobecne, jazda, máte to, čo potrebujete, alebo možno ste si mysleli, že platíte nájomné za byt? Nežiadam, aby som prešiel cez hlavu, ale stále by mala byť prítomná zdravá motivácia. Nakoniec ste sľúbili, že vykonáte prácu, ktorú zaplatíte.

 • Do jogy

Niektoré zdroje radia robiť jogu priamo na pracovisku. Slobodné povolania si možno môžu dovoliť pestovať Zen, ale v kancelárii je to nepravdepodobné.

Čo sa mi na týchto tipoch osobne nepáči, je to, že sú zamerané na maximalizáciu produktivity počas dňa a mierny pokles stresu. Keď ste už pokrytí lavínou vyhorenia alebo sa chystá pokryť vás - žiadne pečate a pílenie úloh pomôže.

A čo my?

Máme niečo prísnejšie - ponyt priateľov a obrátiť sa na pomocných látok. Alebo ju prijmite.

Neviem, či je to rozdiel v mentalite, ale mám rád odpovede krajanov viac. Áno, sú globálnejšie - ako sa vyrovnať so stresom a syndrómom vyhorenia vo všeobecnosti, a nie v kontexte jednej úlohy.

Pokúsme sa vytvoriť zoznam tipov na boj proti vyhoreniu na základe prieskumu HH.ru a prieskumu kolegov J

 • Koníček. Kreslenie, gymnázium, písanie obscénnych básní, rozprávanie s priateľmi, opojné pečenie koláčov podľa zložitého receptu, nákup obľúbenej veci, ktorú som dlho chcel, ale bolo mi ľúto za peniaze - to všetko prospieva vašej duši.
„Každý človek potrebuje nejaký druh koníčka - údajne s cieľom„ vymaniť sa zo stresu “- ale úplne dobre rozumiete, že ľudia sa v skutočnosti jednoducho snažia prežiť a nie zblázniť“ - Frederic Begbeder, „99 frankov“. Táto kniha je o reklame.
 • Neodbytná. Niekedy je potrebné ponoriť sa, čo sú zlé, a vy d'Artagnan. Aj keď to tak nie je. A môžete si tiež vziať pizzu, niečo do nej, notebook a dym do postele, aby ste sa oklamali podľa schémy „ešte jedna séria - a presne spali“.
 • Pitie / bojovanie / kričanie v lese je alternatívnym spôsobom, ako púšťať pary. Môžete sekať drevo. Pomerne banálna rada o schéme "je unavená fyzicky, aby vyložila mozog."
 • Prázdniny. Čo môžem povedať - najefektívnejší spôsob. Vyhodiť telefón, dostať sa do lietadla a odletieť na vzdialenosť kilometrov, zmena situácie okolo vás trochu viac ako úplne. Alebo choďte do lesa v susednom priestore a pozrite sa na brezy, na ceste k nemu, hlasno počúvajte svoju obľúbenú hudbu v aute.

Viem, že cítim bro

Vyhorenie môže predbehnúť kohokoľvek - od malého copywritera až po veľkého obchodníka a zasiahnuť dosť tvrdo. Ako bojujete s vyhorením? Podeľte sa o komentáre a získajte skvelý víkend.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár