Prečo váš obsahový marketing neprináša hmatateľné výsledky a ako ho opraviť?

Podľa nedávneho prieskumu organizácie Content Marketing Institute len 36% spoločností verí, že používanie marketingu obsahu môže byť efektívne. V skutočnosti ide o pomerne nízku hodnotu. A to sú len cudzie krajiny. Čo môžeme povedať o Rusku?

Tu sú niektoré ďalšie výsledky tohto prieskumu, ktoré nie sú trochu znepokojené:

 1. V tomto roku sa výrazne znížil počet spoločností využívajúcich obsahový marketing na podporu predaja.
 2. Väčšina majiteľov online firiem verí, že:
 • Hlavným cieľom marketingu obsahu je zvýšiť povedomie o značke,
 • Najlepší spôsob hodnotenia kvality obsahu je prijatá internetová prevádzka,
 • obsah presahujúci jeho kvalitu.

Aký záver z toho možno vyvodiť? Ľudia nechcú, aby ich obsah generoval predaj. Sledujú prevádzku a ignorujú dôležitejšie metriky (vedie), nastavujú množstvo obsahu nad jeho kvalitu a potom sa tiež čudujú, prečo obsahový marketing neprináša očakávané výsledky.

V tomto článku sa vás budeme snažiť presvedčiť obsahový marketing funguje a príkladom neúspešných príkladov vysvetlíme, ako ho použiť, aby sme dosiahli zisk. Koniec koncov, podnikanie je presne to, nie?

Obsah Tvorba Sprievodca, ktorý predáva

1. Určite účel

Ak chcete konvertovať návštevníkov na vašu stránku na zákazníkov, musíte najprv určiť účel publikovania vášho obsahu. Môže to byť prijímanie e-mailových čitateľov, stimulácia sťahovania bezplatnej aplikácie alebo váš nový biely papier. Prečo je to také dôležité? Kvalita vašej publikácie, a teda aj počet návštevníkov, ktorí vykonali akciu, ktorú potrebujete, závisí od toho, ako jasne ju formulovate.

Nezačínajte vytvárať obsah, kým neurčíte účel tejto akcie.

2. Vytvorte kvalitný obsah

Ak chcete vytvoriť obsah, ktorý prispieva k premene návštevníkov na zákazníkov, musíte pochopiť psychológiu ľudí (prečo si kupujú) a stavať len na svojich činnostiach založených na tom.

titulky

Titul je možno najdôležitejšou časťou vášho príspevku, takže je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho vytvoreniu. Tu je niekoľko tipov od našich skúsených copywriterov o tom, ako písať skvelé titulky:

 • Vytvoriť intrigy - predvídateľnosť zabíja zvedavosť
 • Riešiť skutočný problém pre svojich čitateľov a pochopme, že v tomto článku môžete nájsť jeho riešenie.
 • Zozbierajte svoje skúsenosti s dobrými titulkami.
 • Jednoduchý priamy názov funguje lepšie ako dlhý a zložitý.
 • Vzrušujúci a senzačný titulok je účinný len vtedy, ak zodpovedá informáciám uvedeným v príspevku.
 • Hovorte s dôverou a priamočiaro.
 • Použite čísla / mená / reálne údaje
 • Pochybnosti a strach
 • Na konci názvu uveďte typ obsahu [infographic] alebo [PDF]

Ak neveríte na efektívnosť hlavičiek, skúste poslať niektoré z nasledujúcich príspevkov a uvidíte, akú rezonanciu spôsobia.

Pripíšte tieto hlavičky a zistite, čo sa stane.
64% firiem nevie ako používať obsahový marketing. Zistite, aké chyby robia
Tipy na vytvorenie predajného dizajnu
Najlepšie chyby Bloggers Make
Chcete viac prevádzky? Po prečítaní tohto článku pochopíte, že ho nepotrebujete.

A nakoniec, poradenstvo od odborníkov. Ak používate e-mailový newsletter na upozornenie svojich zákazníkov na nové články, vykonajte nasledujúci test. Dajte list niekoľko možností pre titulky toho istého článku a zistite, ktorý z nich prešiel najviac návštevníkov. Najviac z nich je možné ľahko publikovať na sociálnych sieťach.

text

Vytvorenie zaujímavého a užitočného obsahu nemusí stačiť na konverziu návštevníkov na zákazníkov. Je potrebné pridať niekoľko ďalších prvkov, ktoré prispievajú k vytváraniu predaja.

Štruktúra dobre predávaného textu:

 1. Zosadenie titulok
 2. Popis problému, ktorému čelia čitatelia
 3. Jej rozhodnutie
 4. Dôkaz, že táto metóda funguje (prvky dôvery)
 5. Citáty slávnych ľudí
 6. Vymazať výzvu na akciu

Uvidíme, či náš článok spĺňa tieto požiadavky:

 1. Nadpis prináša myšlienku: „Čo ak môj obsah nie je dostatočne účinný? Ak áno, potom v tomto článku nájdem tipy, ako to vyriešiť“
 2. Na samom začiatku textu je popísaný hlavný problém našich čitateľov - využívanie obsahu marketingu nevedie k predaju.
 3. Existuje mnoho užitočných tipov, ako vytvoriť predajný obsah.
 4. Aby sme zvýšili úroveň dôvery, urobili sme screenshoty a poskytli výsledky výskumu.
 5. Na konci textu použili citácie veľkých obchodníkov s obsahom.
 6. Neexistuje žiadna výzva na konanie, pretože účelom tohto článku nie je predávať, ale tvoriť.

dizajn

O dizajne môžete hovoriť večne, ale teraz stačí povedať len jednu vec - dizajn je dôležitý. Navrhujeme, aby ste sa pri práci na projekte akejkoľvek zložitosti zoznámili s poradím činností dizajnérov Hubspotu:

 1. Určite účel vytvorenia stránky
 2. Vytvorte jeho hierarchickú štruktúru
 3. Urobte to čo najjednoduchšie a najjasnejšie.
 4. Nechajte medzery medzi odsekmi.
 5. Zarovnať všetky položky
 6. Skontrolujte, či farby zodpovedajú.
 7. Uistite sa, že sa zhodujú všetky prvky (štýl, farba, veľkosť atď.)

Príklad hrozného dizajnu cudzej lokality:

Príklad dobrého dizajnu slávneho blogu copyblogger.com

3. Myslite na konverziu

Väčšina techník, ktoré nájdete na internete pre "ako zvýšiť konverziu", bude venovaná stránkam so službami a produktmi, ale rozsah ich použitia je oveľa širší. Môžu byť použité na vytvorenie akýkoľvek obsah.

Tu je niekoľko tipov, ako zvýšiť konverziu:

 • Pamätajte na prirodzenosť. Titul, text, obrázky, výzva na akciu, predplatné formulár - všetky prvky by mali byť prepojené najprirodzenejším spôsobom.
 • Určite svoj predajný lievik, Ak predávate softvér, stiahnite si jeho demo verziu. Ak oblečenie - vytvoriť tlačidlo "Žiadosť o spätné volanie." Ak vytvoríte veľké množstvo vzdelávacieho materiálu, postarajte sa o vhodnú formu distribúcie. Musíte sami určiť, ktorý z týchto spôsobov vám najlepšie vyhovuje.
 • Vykonajte rozdelené testovanie, Aby ste pochopili, ktoré články a prvky dizajnu sú pre vaše publikum najobľúbenejšie, neustále robte zmeny a vykonávajte rozdelené testy. Pomocou tejto techniky môžete analyzovať kvalitu vašej stránky, ako aj určiť popularitu takmer každého prvku na stránke (texty, obrázky, bannery, umiestnenie prvkov a dokonca aj farby).
 • Nebuďte dotieraví, Nie je potrebné "premôcť" chudobného návštevníka s množstvom rôznych ponúk. "Prihláste sa k odberu newsletteru", "Kúpte si knihu," objednajte si službu "a odkazy, odkazy, odkazy. Nebude to prinášať výsledky, ale len vystrašíte jej nadmernú posadnutosť.
 • Tlačidlo výzva na akciu by malo byť zreteľné a jeho text by mal byť zaujímavý. Namiesto napísania banálneho odkazu „Subscribe“ je lepšie uviesť určitú výhodu, ktorú zákazník dostane po tomto odbere. Napríklad „Získajte bezplatnú lekciu v oblasti marketingu obsahu do priečinka doručenej pošty.“

Dobrý príklad ponuky Hubspot

Na webovej stránke Hubspot má každý článok svoju vlastnú výzvu na akciu, vhodnú vo vzťahu k jej téme.

Dobrým príkladom Unbounce predplatného formulára.

4. Určite svoje publikum

Je nemožné vyhrať divákov a najmä predať niečo, ak neviete, aký druh ľudí.

Dôležité metriky, ktoré nemusíte sledovať:

 • Obsah generovaný vedie, Aký obsah spôsobuje, že ľudia používajú vaše služby alebo si kúpia váš produkt?
 • Typ ľudí, Musíte poznať typ ľudí, ktorí čítajú váš obsah. Kto sa prihlásil, čo robia, aký obsah sa im páči atď. Mimochodom, Yandex nedávno začala veľmi zaujímavú službu, s ktorou môžete určiť typ užívateľa. Môžete ho použiť.
 • Vplyv obsahu, Počet zobrazení stránky vám neposkytne úplný obraz o tom, ako má váš obsah vplyv na používateľov. Okrem tejto metriky je potrebné vziať do úvahy počet podielov v sociálnych sieťach, okamžitú konverziu, ako aj konverziu, ktorá sa uskutočnila neskôr.
 • Hlavní aktivisti z vášho publika, Kto má najväčší vplyv? Kto podporuje vašu politiku? Aký obsah sa im páči najviac?
 • Ďalší obsah, o ktorý sa vaše publikum zaujíma. Aký ďalší obsah (na iných stránkach a blogoch) zdieľajú vaši používatelia?
 • Obsah, ktorý dostane najviac spätné odkazy, Ľudia, ktorí odkazujú na váš materiál, vám ukazujú, že to stojí za to.

Všetky tieto ukazovatele sú monitorované na stránke Informly Content Analytics.

Poznajte svoje publikum a vytvorte obsah, ktorý bude pre nich užitočný.

Expertné tipy

JAMES SCHRAMKO - superfastbusiness.com
"Uistite sa, že váš obsah je aktuálny. Ak sa pokúsite vyriešiť problémy, ktoré vaši používatelia nemajú, nikdy nič nepredáte."

DAN ANDREWS - tropicalmba.com
"Ak máte pár hodín voľného času, venujte ich zmene stránky" O nás "(" O spoločnosti "," O autorovi ", atď.) Tieto stránky získavajú množstvo návštev od ľudí, ktorí majú záujem zistiť, čo robíte Dobre navrhnutá stránka „O spoločnosti“ je vynikajúcim zdrojom konverzie.

JOE PULIZZI - contentmarketinginstitute.com
"Najcennejšie stránky spravidla obsahujú očíslované zoznamy, poskytujú nám informácie, ktoré nikde inde nenájdete, preukážete určitý pohľad a uvediete ďalšie zdroje na túto tému."

PEEP LAJA - converxl.com
"Konverzia je možná len v jednom prípade - keď vytvoríte obsah, ktorý je užitočný pre divákov. Pre mňa bol tento obsah článkom o technike zvyšovania konverzie, v ktorej som dal nepopierateľný dôkaz o jeho účinnosti."

Prispôsobenie materiálu Dan Norris Prečo s tým môžete robiť.

Zanechajte Svoj Komentár