Prečo by ste mali vsádzať na veľké formuláre v obsahu?

Veľké formy v obsahu v blízkej budúcnosti vám pomôžu získať naozaj lojálnej publikum. Prečo je to tak?

Marketing na internete, stávka na obsah, začína existovať podľa presne definovaného zákona. Tento zákon hovorí: vytvoriť obsah, ktorý bude nárokovať publikum. Podľa tohto zákona, vaše publikum je ladička, mali by ste dokonale naladiť svoj hlas s touto ladičkou, rezonovať s vaším publikom. Je zrejmé, že hlavná vec, ktorú treba urobiť, je študovať vaše cieľové telo. Ale to nestačí.

Vo veľkých veciach nestačí jednoducho dodržiavať zákony a pravidlá, vždy majú prvok vhľadu. Osvetlenie prichádza, keď začnete vnímať svoje publikum nie ako cieľovú skupinu potenciálnych klientov zo sociálnych a iných dôvodov, ale ako komunitu ľudí s celou ich rozmanitosťou a psychologickou zložitosťou - ľudí, ktorí vás zaujímajú. Áno, musíte vnímať publikum nie ako skupinu používateľov, pre ktorých chcete vzbudiť záujem o vašu značku, ale ako ľudí, ktorí vás zaujímajú. To je dôležité. Toto je cesta poznania, ktorá vás dovedie k veľkým veciam.

V obsahovom marketingu, ako v zložitom diele, existuje veľa regulovaných vecí súvisiacich s webovou analytikou, "technickými" pravidlami propagácie vyhľadávania, ale v jednej zo svojich zložiek, hlavnou - v obsahu - nie je dôležitejšia ako empatia, ktorá neposlúchne. žiadne iné pravidlá než váš osobný úprimný záujem o vaše publikum.

Otázka, ako vstúpiť do rezonancie so svojimi čitateľmi, je teda otázkou, ako sa dotknúť „ľudských“ reťazcov v publiku. Môžete písať o čomkoľvek: pestovanie rastlín v skleníkoch alebo na devízovom trhu, ale musíte sa snažiť o to, aby aj ľudia, ktorí nie sú relevantné pre vašu cieľovú skupinu, mohli prečítať váš obsah so záujmom. Obaja obchodníci a záhradníci sú v prvom rade ľudia, a pri hodnotení textu, používajú rovnaké mechanizmy (záhradník nemusí pochopiť veľa pojmov zo slovnej zásoby profesionálnych forexys, ale bude schopný pochopiť hlavnú vec: dobrý text alebo zlé). Stručne povedané, musíte písať nie pre obchodníka Artem Vorobyev, ale pre človeka Artem Vorobyov. Len v tomto prípade to bude zaujímavé pre obchodníka Artema Vorobyova.

Čo bolo pre ľudí vždy zaujímavé?

  1. Hlboké znalosti autora témy.
  2. Príbeh dej.
  3. „Ľudský dokument“: rozoznateľné detaily, fakty a dôkazy z reality, skutočné „kvanta“ života, takže text je verný, taký, aký by som chcel povedať: ako skutočne si všimol!
  4. Zaujímavé myšlienky autora.
  5. Schopnosť prepojiť fakty, analyzovať ich a dať krištáľovo jasný a verný obraz reality v určitej oblasti ľudského života.
  6. Empatia k čitateľovi, dôverná intonácia.
  7. Nejednoznačnosť, dokonca aj podiel šokujúcich, ak je logicky odôvodnená a odôvodnená - takže do konca čítania textu môžete povedať: áno, v ňom je niečo, mali by ste o tom premýšľať.
  8. Nakoniec, obraz samotného autora.

Teória modernej "bežiacej" osoby

Teraz v dobrom obsahu, ktorý je distribuovaný obchodníkmi na webe, sú častice vyššie uvedené v rôznych pomeroch. Ale veľmi zriedkavo sa stane, že narazíte na „bombu“, ktorá je profesionálne zložená zo všetkých týchto zložiek a vstúpi do úžasnej reakcie v texte, ktorý na čitateľa pôsobí pôsobivým spôsobom.

Prečo zriedkavé? Pretože takýto „lahodný kokteil s obsahom“ sa nedá rýchlo variť - v objeme piatich alebo desiatich tisíc znakov, to znamená na zväzku, ktorý je dnes štandardom pre materiál na blogu.

Dnes mnohí ľudia, vrátane tých, ktorí pôsobia na trhu s marketingom obsahu, veria v mýtus, ktorý spôsobil zrýchlenie tempa života v informačnom veku: moderný človek si cení svoj čas, nemá čas čítať romány a monografie, nemá čas čítať noviny, pretože je vždy niekde beží, on prehltne informácie na cestách, z obrazovky mobilného gadget - len krátke tweety a titulky v spravodajských kanáloch. V zásade nemá čas na dlhé texty.

Na čo teda trávi čas moderný „bežiaci“ človek? Prečo má človek čas vôbec, ak ho nevynakladá na to, čo ho zaujíma? Alebo už sa o nič viac nezaujíma? Ak vezmeme ako základ mýtus neustáleho šetrenia drahocenného času, potom je táto teória tejto modernej „bežiacej“ osoby postavená: neustály beh, stres, hluk informácií by z neho mal urobiť neurotika, ktorý sa nemôže sústrediť a čítať text dlhší ako jeden odsek. Ale toto, ospravedlňte ma, vlastnosti študenta, ktorý bol poslaný do špeciálnej školy pre úplnú neschopnosť sústrediť sa a zapamätať si informácie.

Zdá sa mi, že nežijeme v špeciálnej škole a väčšina ľudí medzi nami je úplne normálna, schopná sústrediť sa, spomenúť si, premýšľať a empatizovať postavy románu alebo filmu a zapájať sa do čítania dlhých článkov, ak majú záujem.

Je zvláštne myslieť si, že v mene šetrenia času, moderný človek stratil schopnosť čítať veľké texty - to sa rovná tomu, ako keby sme osobe odmietli zobraziť svoje prirodzené črty - zvedavosť, ktorá ho posúva dopredu, v snahe dozvedieť sa viac o tom, čo ho zaujíma. v túžbe objaviť niečo nové, naučiť sa veci, ktoré mu pomôžu v jeho kariére alebo živote. Moderný „bežiaci“ človek sa zastaví a strávi presne toľko času, koľko je potrebné na čítanie materiálu, ktorý vyvoláva jeho záujem, pretože je to veľmi produktívny „odpad“ času - z pohľadu akejkoľvek osoby.

Prínosom jednej dobrej bielej knihy je niekoľkokrát viac ako dvadsať priemerných článkov.

Teraz sme obklopení množstvom informácií. Kvantum je príliš malé. Krátke formy, lakonicizmus, ktorý sa stal symbolom éry informačného hluku, neumožňujú zanechať v publiku dlhý a silný dojem. A človek má sklon nechať sa len so svojím životom, čo mu dáva silný dojem. Miera mnohých internetových obchodníkov na množstvo obsahu a blahosklonný postoj k jeho kvalite už dnes začína zlyhávať. Predstavte si, čo sa bude diať v blízkej budúcnosti, keď sa všetci budú zaoberať marketingom obsahu ako jedinou sľubnou metódou propagácie značky na webe. Počet informačných kvanta bude rásť okamžite nepredstaviteľný a bude naďalej rásť. A nemôžete vyniknúť množstvo svojho obsahu, ak je kvalita bar máte na rovnakej úrovni ako všetci ostatní. Môžete vyniknúť nie kvantitou, ale kvalitou, čo je ľahšie dosiahnuteľné vo veľkých formách obsahu. Je omnoho produktívnejšie investovať do hlboko rozvinutého, vynikajúceho obsahu „veľkého kalibru“, ako sa staviť na zvyšovaní počtu materiálov prechádzajúcich kvalitou. Prínosom jednej dobrej bielej knihy je niekoľkokrát viac ako dvadsať priemerných článkov.

Nezáleží na množstve quanta, s ktorými "bombardujete" svoje publikum. Kvantum je len kvantum. Dostať sa priamo na cieľ môže byť len veľká, skutočná "zbraň".

Pre človeka je potreba zaujímavého obsahu viac ako normálne. Na jednej strane naša ľudská normálnosť a na druhej strane sieť, pre ktorú je hyperbolický rast informačného hluku normálny. Na pozadí veľkého množstva informácií, ktoré ľudský mozog už používal na plynulé vnímanie a zabúdanie, bude neodolateľné pozrieť sa presne na to, čo diváci zažívajú v dnešnej dobe - „nekvantový“, veľký, zaujímavý, ľudský obsah, ktorý môže odrážať všetkých osem z vyššie uvedených vecí, vždy záujem ľudí.

Zanechajte Svoj Komentár