Nerobia náboženstvo z marketingu obsahu

Pred siedmimi rokmi (a vlastne aj o niečo skôr) moji kolegovia a ja sme verili obsahu. V skutočnosti je to najpravdepodobnejší trend budúcnosti vo vyhľadávaní. Toto presvedčenie, na jednej strane, bolo iba predmetom našej viery, intuitívneho predvídania a na druhej strane bolo založené na pevných základoch, ktoré na trhu skutočne existovali na vzorke konca nultého roka. Tieto predpoklady (všetky sa zredukovali na čoraz dokonalejšie porozumenie sémantiky jazyka vyhľadávacími nástrojmi, úroveň interakcie používateľa so stránkou a explicitné zameranie na ešte podrobnejšiu štúdiu tohto problému) viedli k jednému logickému záveru: obsah je budúcnosťou. Preto sme sa zjednotili pod značkou "VelikaPlaza" a začali podnikať. Dnes vidíme obsah, ktorý sa mení na samotný trend z predmetu našej viery.

Guru hovorí: televízna reklama zomrela, tradičné reklamné správy nefungujú, tradičný marketing dal svoju dušu Bohu, všetko, čo musíme urobiť, je dôvera marketing, nová emocionalita, kontakt s publikom, a to všetko sa sústreďuje v jednom termíne - obsah, Obsah je všemocný. Tony obsahu, videa a zvuku, prezentácie, infografiky, správy, fotografie, články, články, tuky, tuky !!!

Len laziest na trhu nehovorí o dôležitosti obsahu a že obsahový marketing je budúcnosťou. Ale aj tento pokojný lenivosť, stále ticho o obsahu, čoskoro zostúpi zo svojej hory, aby povedal aj toto mocné slovo - obsah!

Každý čaká na zázrak: budúcnosť komerčného internetu, nad ktorým sa požehnaný rubáš obsahu natiahol, je fascinujúcim filmom s jasnými, ako sú špeciálne efekty, láska divákov, rast dopravy, nárast konverzie, tržby, zisky a rast podnikania.

Súdruhovia, príbuzní nebudú. Nastane kríza. A aj v internetovom marketingu. To je dôvod:

Zjavný plodí neuveriteľné. (A ako ste si mysleli, prečo Newton objavil gravitáciu? Len som myslel na zjavné veci: prečo sa objekty pohybujú v tomto svete presne týmto spôsobom, a nič iné, prečo napríklad padajú?) Každému je jasné, že uprostred agónie tradičnej reklamy, masovej migrácie diváci z tradičných informačných kanálov na internete a notoricky známe vyrovnanie referenčného faktora v rebríčku (v ktorom ešte nie každý verí) obsah bude vládnuť. To je zrejmé. Ale neuveriteľné: 90% obsahu neprinesie očakávané výsledky vlastníkom stránok. A nie preto, že to nefunguje. Nie, zostane jedinou pracovnou stratégiou pre príjem cielenej návštevnosti. Ale tu je paradox: peklo bude generovať prevádzku. Prečo? Pretože všetko ide milión krát, skript pracoval:

Stupeň 1. Hmotnostná hysteria okolo významu obsahu. Vyhlasovať ho za nové náboženstvo vo vyhľadávaní a marketingu vo všeobecnosti. Všeobecná viera v účinnosť obsahu. Toto sú predajné mantry, ako na obrázku nižšie, budú všade a vo všetkom, čo súvisí s obsahom:

Stupeň 2. Copywriting agentúry a webové agentúry (jedným slovom, každý, kto chce zostať na tomto trhu) začne premenovať seba úplne, pridaním slovo "obsah" na svoje meno: obsah štúdio, afektívny obsah agentúry, web spoločnosti z najlepších obsah na Zemi a Mars , Okrem vtipov bude služba na vytváranie obsahu rôznych formátov jednou z najpopulárnejších na trhu. Kráľovstvo obsahu farmy príde, budú sa snažiť premeniť obsah na nástroj pre manipuláciu s vyhľadávaním prevádzky (to je ďalší zrejmý fakt: 90% copywriter nezačne zarábať viac, pretože vytváranie obsahu nie je lacná za cenu, a úlohou je znížiť náklady na jeho výroby).

Fáza 3. Ľudia, chudobní diváci, ktorí chcú čítať užitočné a potrebné informácie o predmete záujmu, budú ohromení obsahom. Nakoniec, všetko bude mať rovnaký výsledok, ku ktorému prišla tradičná reklama: v mysliach ľudí sa zapne ochranný filter, čím sa eliminuje dotieravý obsah. Tá sa zmení na zázemie pre každodenné záležitosti - ako televízna reklama pre hostesku, ktorá pripravuje zemiakovú kašu v kuchyni. S kôprom. Dill - to je oveľa dôležitejšie ako reklama. A bude to dôležitejšie ako obsah.

"Kôň - lacný a veselý. Kúpiť kôpor!" - budú pokračovať v písaní a písaní textárov, ktorí budú predávať obsah pre rastlinnú základňu v Mytishchi a budú poslaní divákmi a vyhľadávačmi na základňu.

Fáza 4. Všetci vlastníci obsahových fariem si budú myslieť: prečo je to s takou periodicitou publikácií, že máme tak malú návštevnosť? To je nejaký druh podvádzania, všetok tento obsah! Každý bude pľuvať, ale stále produkovať obsah. Viete prečo? Pretože pred ich očami bude ďalší príklad - keď obsah naozaj funguje. Budú tam spoločnosti, na ktorých miestach - hľa a hľa! - obsah prestane fungovať. To naozaj zvýši prevádzku, naozaj prilákať publikum, naozaj generovať rád a reposts, naozaj vplyv na konverziu, naozaj dať rast predaja. Ako to?

Inflácia obsahu

A takto: ako obvykle, ľudia sa nedohodli na rovnakom chápaní pojmov. Dnes sú informácie dostupné všetkým. A každý ho chápe a interpretuje vlastným spôsobom. Napríklad takto: obsah je niečo, čo je proti vyhľadávaniu. Alebo takto: obsah predáva texty. Alebo inak.

Obsah je len nevyhnutnou súčasťou marketingovej stratégie na internete a samotný internetový marketing je súborom opatrení na zlepšenie stránky vo všetkých ohľadoch (nielen z hľadiska obsahu). To je dôvod, prečo, keď poviete „marketing obsahu“, nemali by ste zabudnúť na druhú časť tohto zložitého slova - v skutočnosti o samotnom marketingu.

Najdôležitejšou vecou v obsahu je jeho hodnota pre divákov. A ako odhadnúť túto hodnotu? Jediný spôsob je sledovať, či to, čo robíte, vaše publikum alebo nie. Rovnako ako je cenné. Rovnako ako nie veľmi - znamená to, že nie je veľmi cenná. Buďme úprimní a nerešpektujeme opatrenia: hodnotný obsah je ten, ktorý ľudia budú považovať za okhuyennym. Čo chceš robiť, ale jediná cesta. Všetko ostatné je troska, ktorú publikum „odfiltruje“ a neumožní ďalšie vizuálne vnímanie.

Čo sa stane s menou, ak zariadenie začne tlačiť bez obmedzení? To isté sa stane s obsahom.

Ak je úlohou vyhnúť sa devalvácii obsahu, potom musíte hľadať odpoveď na hlavnú otázku: čo diváci majú radi, ako to znamená, že zlý obsah je odlišný od dobrého?

Chcete pravdu? Nemám tušenie, čo je odpoveď. Mám len názor. Ale len čas a prax ukazujú lojalitu alebo neveru akéhokoľvek názoru. Prognózy sú nevďačnou vecou, ​​ale ľudia s nimi hriech. Som tiež muž. Preto aj hriech. A s predpokladmi, ktoré existujú v súčasnosti, je pre mňa ťažké vyvodiť ďalšie logické závery a ďalšiu projekciu do budúcnosti, okrem toho:

Zajtra budú úspešní tí, ktorí si dnes uvedomili, že sa musia niekedy naučiť zatvárať oči nad skutočnosťou, že cieľovou skupinou sú čísla: počet vašich účastníkov, počet účastníkov vo vašej skupine, percento zadania konkrétneho vyhľadávaného výrazu, vek, pohlavie, sociálna príslušnosť a tak ďalej Nie, správne rozumieť: je nemožné zabudnúť, toto všetko je dôležité. Ale všetci členovia vašej cieľovej skupiny majú oveľa viac charakteristických čŕt, než patria do rodovej alebo sociálnej vrstvy - a sú oveľa dôležitejšie. Pozrite sa na funkcie s predponou "arch", niečo, čo sa spája, a neoddeľuje sa podľa špecifických funkcií. Zo zoologického hľadiska sú ľudia primáty. Ale čo ich odlišuje od neľudských opíc? Najzrejmejšia je vzpriamená chôdza. Tá istá vlastnosť s predponou "arch".

S cieľovou skupinou - to isté. Áno, prišli na vaše stránky sa opýtať, napríklad, ktorý výťah by mal byť zakúpený pre štvorposchodové nákupné centrum s 1 tisíc ľudí denne. Áno, človek si prečíta článok zameraný presne na neho, ako typický zástupca cieľového publika, ale tento článok sa mu vôbec nepáči, ale ten, ktorý by mohol zaujímať aj osobu, ktorá sa nikdy nezaujímala o výťahy - on, sakra, pracuje pre závod na výrobu konzervovaného hrachu, valí ho do bánk. Áno, pre vás je marketingový paradox: článok by mal byť zaujímavý aj pre tých, ktorí sa nikdy nezaujímali o otázku, ktorej je venovaný. Ako? Je to "ako?" a mali by byť hlavným predmetom vašich myšlienok.

A prečo premýšľate, že obsah by mal osloviť tých, ktorí idú nad rámec vašej cieľovej skupiny, pretože od vás takmer určite nebudú kupovať jeden výťah? A pretože pracovník konzervovaného hrachu, ktorý náhodou ošetroval váš článok na internete, pôjde k svojmu blížnemu Mišovi, ktorý sa profesionálne zapája do výťahového zariadenia a povie mu: „Čítajte, nebudete ľutovať!“. A potom k tomuto Miša príde Vasya a povie to isté. Keď sa k nemu priblíži sused, Simon, ktorý hovorí: „Čítal si?“, - Mišin sused je úplne v prdeli, ale on si prečíta - nemá inú možnosť.

Každý zástupca vašej cieľovej skupiny je v prvom rade osobou. A ľudia sa zaujímajú o večné témy, príbehy, nové poznatky a úžasné fakty, sú radi, keď sa prejavujú záujem a priateľskosť. Áno, ľudia vo všeobecnosti majú veľa zaujímavých vecí - a to je tiež jedna z ich vlastností s predponou "oblúk", ktorá ich spája. Stačí napísať pre skutočných ľudí, ktorí reptali v dopravných zápchach a transportujú svoje ospalé telá na metro v deviatej ráno, ktorí milujú svoje deti, sú leniví a vstrekujú, kupujú potraviny, veria, že GMO sú zlé, žijú, umierajú, veria, dúfam, že raz ľudská populácia prekročí hranice planéty Zem. Toto sú len ľudia. Napíšte pre ne, nie pre číslo "150" oproti stĺpcu "počet účastníkov" v mesačnej správe. Len to, čo musíte a čakať. Internetový marketing je o čase.

Krása marketingu obsahu je, že sa nemusíte snažiť o vytváranie predajných textov, nemusíte sa učiť miniaplikácie skúsených textárov a marketingových pracovníkov (ako napríklad 7 receptov na vytváranie titulkov s supersellingom, 10 spôsobov kódovania výzvy na akciu pomocou neuro-lingvistického programovania atď.) ? To je tá vec, proti ktorej budú mať diváci interný filter. Krása je, že musíte usilovať o opak: k maximálnej úprimnosti, k posolstvu, ktoré nepodporuje, nepotrebuje niečo od ľudí, ale jednoducho ich logicky presviedča, stačí sa snažiť dať im nové informácie. Odbornosť a empatia sú dve magické slová, ktoré vám pomôžu. Obsah vytvorený podľa týchto princípov je v skutočnosti skutočne predajom obsahu a nie apeluje na všetky, živé slogany a impozantné vstupné stránky produktov alebo služieb. Ľudia sa im nepáči, keď od nich chcú niečo. Milujú prijímať zadarmo - a to je tiež jeden z ich vlastností s predponou "arch".

Trpezlivý pohľad na internetový marketing

Je dôležité pochopiť, že obsah nie je všeliek. Všeliek je cenný obsah.

Ešte dôležitejšie je pochopiť, že samotný obsah nič nerieši. O všetkom rozhoduje stratégia - súbor opatrení zameraných na dosiahnutie konkrétnych cieľov.

Preto dnes často uprednostňujeme používanie pojmu „internetový marketing“ v rozhovore so zákazníkmi, a nie v oblasti marketingu obsahu (mnohí ľudia už nepoznajú skutočné zásady marketingu vyhľadávania, ktorý nikto nezrušil).

Neexistujú žiadne maličkosti v internetovom marketingu: empatia je dôležitá, ukazovatele sú dôležité, schopnosť byť kreatívny a schopnosť sedieť a vykonávať zdĺhavý fuška s zadkom sú rovnako dôležité. Všetko je dôležité, dokonca aj farba dosky - niečo, čo stojí za to.

Predstavte si najlepší článok na svete na tému, o ktorú sa najviac zaujímate počas tohto obdobia života. Teraz si predstavte, že bola publikovaná na dvoch stránkach (nezáleží na tom, kde je zdroj). Na jednej - rozloženie nepretržitého listu, bez peregruzka odsekov, biele písmo na čiernom pozadí. Na inej stránke - adaptívna vertka (ak chcete čítať zo svojho mobilu - prosím!), Zaujímavé ilustrácie, šikovné písmo a už tucet komentárov pod textom, ktorý vás zaujíma. Ktoré stránky by ste chceli prečítať v tomto článku?

Príklad je triviálny, ale toto je možno najjednoduchší spôsob, ako vysvetliť, prečo je integrovaný internetový marketing vec, v ktorej neexistujú žiadne maličkosti. Cieľ je transparentný - vytvoriť stránku, ktorá je pohodlná, príjemná a chcem ju používať, miesto, ktoré láka ľudí na každého, počnúc záhlavím „správnej“ farby (mimochodom, „správnosť“ akéhokoľvek prvku nie je určená okom, ale testovaním A / B) , pokračovanie s chladným obsahom bez jedinej čiarky a končiacej pätou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár