Nechcem čakať šesť mesiacov! Ako urýchliť príjem dopravy, ak ste sa práve začali zaoberať marketingom obsahu?

Nedávno ste spustili blog. Napísali niekoľko desiatok kvalitných odborných článkov. Vytvorené skupiny v sociálnych sieťach. Zničili krásnu a jasnú formu predplatného newsletteru. A keďže neexistovala prevádzka a nie. Čo robiť

V skutočnosti máte na vyriešenie tohto problému dve možnosti:

  1. Pokračujte v práci na svojich stránkach podľa odporúčaní vyhľadávačov, napíšte zaujímavé a užitočné materiály, buďte aktívni v sociálnych sieťach a trpezlivo čakajte. Po takýchto akciách sa prevádzka zobrazí presne, ale nie okamžite. Po šiestich mesiacoch sa spravidla objavujú viac alebo menej závažné výsledky.
  2. Vykonajte všetky vyššie uvedené kroky a vyskúšajte iné, rýchlejšie spôsoby. Vytvorte napríklad vírusový obsah alebo začnite spolupracovať s poprednými odborníkmi vo vašom odbore.

Myslím si, že mi nebude chýbať, ak sa domnievam, že sa viac zaujímate o druhú možnosť, pretože vy prečítajte si tento článok. Hádajte čo? Tu je pár odkazov na články o vírusovom obsahu - tyk a tyk. Ale o interakcii s odborníkmi poďme hovoriť podrobnejšie.

Všeobecné informácie

Metóda, ktorá bude diskutovaná v tomto článku je nasledovná: nájdete vynikajúcich odborníkov vo vašom odbore, úspešných bloggerov a len ľudí, ktorí majú veľké publikum čitateľov, a požiadať ich, aby zdieľali váš obsah na svojich stránkach. Počkajte chvíľu pľuvať, to nie je všetko :) Toto nie je hosť vysielania, ktoré nedávno prestalo byť legálne, a nie strata času. Táto metóda je zadarmo (áno, to je možné aj v RuNet, predstavte si) a môže naozaj dať dobrý impulz pre rozvoj vášho online obchodu, najmä na prvom mieste. Všetko, čo musíte urobiť, je dodržiavať naše pokyny a veriť vo váš úspech. Odpusť mi banalitu, ale ten, kto verí, že „metóda je blbosť, ale v poriadku, tak buď to, budem sa snažiť,“ je nepravdepodobné, že by sa dosiahlo čokoľvek.

Krok číslo 1. Vytvorte zoznam vplyvných ľudí

Zvyčajne tento krok nie je zložitý. Koniec koncov, tí, ktorí prišli na internetový marketing, dokážu spočítať stránky, ktoré sú im blízke (nie v tom zmysle, že sú málo, ale že sú všetkým dobre známe). „Títo chlapci sú naozaj super, v našom odbore ešte nie sú lepší,“ „Ale toto sú naši priami konkurenti, ale ich blog je naozaj šikovný,“ a tak ďalej. Ak to nemôžete urobiť, je to veľmi, veľmi zlé. To znamená, že ste nevykonali alebo neuskutočnili neúplný audit vašej stránky. A ako sa plánujete pohybovať na internete bez toho, aby ste poznali svojich kolegov vo výklenku? No, povedzme, že poznáte odborníkov z vášho výklenku, ale ani to nestačí.

Váš zoznam by mal obsahovať iba tých bloggerov, ktorí spĺňajú tieto dve podmienky:

  1. Títo ľudia by mali mať cieľovú skupinu a relevantné témy., To znamená, že blogeri, ktorí píšu o propagácii webových stránok nemusia ponúkať obsah s tipmi pre slobodných povolaní a vedúci blog o varení má články o autách. Áno, samozrejme, vo vašej strednej Ázii môžu existovať aj mladé ženy v domácnosti, len jedno nešťastie - normálny adekvátny blogger by nikdy nehovoril o článku, ktorý sa nehodí k téme, a dokonca ani z nejakej málo známej webovej stránky.
  2. Títo ľudia by mali mať prospech z vášho obsahu., Ako sme opakovane uviedli v našom blogu, neexistujú žiadne zázraky v internetovom marketingu. Dnes nemôžete začať svoj blog a zajtra vás pozná vynikajúci blogger. Tí odborníci, s ktorými plánujete písať, strávili veľa času a úsilia na vybudovanie vzťahu so svojím publikom, a určite vám nestrácajú čas, ak im ponúknete slabý, nezaujímavý alebo dokonca vôbec žiadny výnimočný obsah. Pamätajte si: vaše materiály musia byť najvyššej kvality. Musia byť tak dobré, že blogger sám chce zdieľať (s cieľom získať prevádzku a prirodzené odkazy).

Akonáhle pochopíte a zrealizujete dva predchádzajúce body, môžete začať zostavovať zoznam. Keďže budete pristupovať k veľkému počtu ľudí, je veľmi dôležité zaznamenávať a ukladať všetky údaje na jednom mieste, aby ste sa nepletli a omylom neurobili chybu. Na tento účel odporúčam použiť nasledujúcu tabuľku (napríklad na našom predmete „Internetový marketing“):

Hneď ako zostavíte zoznam potrebných a čo je najdôležitejšie vhodných ľudí, môžete prejsť na ďalší krok.

Krok číslo 2. Začneme komunikovať

Než pristúpime k opisu tohto kroku, odpovedzte na jednu otázku - prečo vytvárate obsah? Dúfam, že vaša odpoveď bude zhruba nasledujúca - "rast vášho podnikania", "zvýšenie počtu klientov / zisku". Ak ste povedali niečo podobné, skvelé - v podstate obsahu marketingu, ste prišiel na to dôkladne.

A okrem toho, čo vás ešte núti napísať vysoko kvalitné materiály? Dobre, nebudem vás trápiť. V 99% prípadov sú bloggeri poháňaní iným pocitom - radi by boli užitoční a ďakovali za svoju prácu.

Každý blogger má rád jeho obsah mať vplyv na čitateľov.

Túto jednoduchú funkciu ľudského tela využijeme vo fáze zbližovania s odborníkmi. Prejdite si tie najlepšie články bloggerov zo svojho zoznamu a zanechajte pre nich komentáre (a nie len „ďakujem vám za článok“ alebo „vole, vládnete vám“, ale normálne zmysluplné frázy so skutočnou fotografiou a menom). Pridajte sa k ich skupinám v sociálnych sieťach. Zdieľajte svoje články na svojich stránkach.

Minimálne, čo musíte urobiť:

  • Staňte sa nasledovníkom týchto ľudí na Twitteri, Facebooku a Vkontakte
  • Napíšte aspoň dva osobné tweety
  • Napíšte aspoň dva zmysluplné komentáre na svoj blog.
  • Aspoň dvakrát zdieľajte svoje články na svojich stránkach na sociálnych sieťach

Všetky vaše akcie musia byť uvedené v tabuľke.

Napriek tomu, že musíte urobiť veľa, odporúčam, aby ste sa neobmedzili na počet bloggerov. Nech je to 50-100 ľudí (ak máte taký počet odborníkov vo vašom nika). Čím viac budete blikať na internete, tým lepšie.

Krok číslo 3. Píšeme príslušný email

Potom, čo ste vykonali všetky vyššie uvedené, môžete prejsť na najdôležitejšie - písanie osobného e-mailu s malou, úplne nezaťažujúcou požiadavkou. A tu je hlavná vec nie je ponáhľať sa. Výsledok všetkých vašich akcií bude závisieť od toho, ako sa tento list skladá. V ideálnom prípade by mala vaša správa obsahovať tieto prvky (napríklad na našom tému „Internetový marketing“):

Upozorňujeme, že na tento článok nie je priamy odkaz. Autor ponúka bloggerovi slobodu vybrať si: v prípade záujmu pošlem odkaz; ak nie - dobre, žiadny veľký problém. Táto technika je veľmi účinná. Nemusíte strkať svoj nos svojím „veľkým obsahom“, ale dajte osobe právo rozhodnúť sa sám. A ak odpovie na váš email a požiada o odkaz, psychologicky vyhráte - po tom všetkom sa vás na to spýtal!

V tomto liste je potrebné poznamenať, že je to príslušný opis podstaty návrhu. "Cenný článok", "Takéto informácie nie sú nikde na internete", "Nikto to nezverejní, ale ja to tu odhalím." Mali ste dojem, že materiál je naozaj exkluzívny? Odvážim sa navrhnúť, že áno.

Krok číslo 4. Odpovedáme na všetky pripomienky

Po odoslaní vašich listov budú odpovede padať. Niekto váš návrh odmietne, niekto s ním súhlasí, niekto hlúpo stráca svoju láskavosť. Z 50 ľudí sa môže dohodnúť len 10 alebo dokonca 5, ale aj tento výsledok možno považovať za vynikajúci. 5 ideologickí vodcovia, najlepší predstavitelia výklenku, upozornili na vás a súhlasili s tým, že pomôžu (samozrejme bez toho, aby to bolo pre nich prínosom). To je chvályhodné, ale nemali by ste sa uvoľniť.

Akonáhle bloggeri uverejnia váš obsah, mali by ste sledovať a reagovať všetko pripomienky. Aktívna diskusia o článkoch je podnetom, ktorý núti používateľov, aby sa čas od času vracali na stránku. Navyše je to skvelý spôsob, ako začať priamu interakciu s cieľovou skupinou.

Nepodceňujte silu pripomienok, najmä keď ste práve na začiatku vašej cesty.

Krok číslo 5. Pokračujeme v raste

Takže bloggeri uverejnili vaše články, odpovedali ste na všetky komentáre k nim, dostali pozornosť od vašej cieľovej skupiny, zvýšili návštevnosť - zdalo sa, že je to klobúk, ste dosiahli to, čo ste chceli, môžete s týmto dokončiť ... Nie! Všetko je len začiatok!

Poslali blogeri váš obsah na Facebooku? Môžete z toho profitovať ešte viac. Povedzte o tejto významnej udalosti na svojej Facebook stránke a nezabudnite uviesť odkaz na meno bloggera. Vďaka najnovšej aktualizácii algoritmu vám táto akcia umožní prístup k jej účastníkom.

Komentovať články o populárnych tematických blogoch a ak je to možné, dať im odkazy na ich najsilnejšie materiály. Počuli ste o takejto recepcii? Samozrejme, že áno. Používa? A tu nie je odpoveď taká jasná. Teraz vám ukážem, ako to funguje a prečo to naozaj stojí za to.

Pred pár dňami som narazil na materiál nazvaný „29 bezplatných služieb pre každého internetového obchodníka“ na Siliconrus, veľmi obľúbenom mieste v runete. Bežal som cez to s očami - nenašiel som nič zaujímavé pre seba. Ale najvyšší komentár ma chytil:

Súdiac podľa počtu pripomienok, tento materiál nebol pre používateľov obzvlášť užitočný, takže som neváhal poradiť sám, čo je objektívnejšie užitočnejšie:

Vzhľadom k tomu, komentár bol pridaný, článok získal 210 názorov, a toto číslo naďalej rastie. Nie je to zlé pre päťminútovú akciu, však? A čo je najdôležitejšie, súdiac podľa webového prehliadača, ľudia skutočne čítať tento článok a dokonca sledovať ďalšie odkazy.

Všetky tieto menšie akcie sú dôležité. S nimi nielenže urýchľujete proces zvyšovania návštevnosti, ale aj zvyšujete svoju dôveryhodnosť, v konečnom dôsledku začnete slovo z úst. Ak vytvoríte odborný unikátny obsah (nie jedinečný v oblasti testovania v Advego Plagiatus, ale z hľadiska jeho novosti a užitočnosti pre čitateľov) a budete aktívny na všetkých kanáloch, aby ste prilákali zákazníkov, budete úspešnejší ako väčšina vašich konkurentov. A za necelý rok vám ideologickí vodcovia napíšu a vyhľadajú radu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár