Je možné riešiť nedostatok nápadov?

Rýchlosť globálneho zdieľania vedomostí až do New Age bola neuveriteľne pomalá z pohľadu moderného človeka. Na hodvábnej ceste z Ázie do Stredozemia (alebo naopak), spolu s obchodníkmi, úniky ľudských skúseností vytekajú viac ako jedno storočie. Ak by neexistovali žiadne križiacke výpravy, ktoré by prinútili Európanov, aby prišli do Palestíny a naučili sa veľa nových vecí, ešte nie je známe, kedy by do Európy prišli farby, koberce, mušelín, zamat, keď sa dostanú do širokého používania ryže, keď sa dozvedia o citrónoch, marhule a šafráne.

Za 50 rokov minulého storočia boli položené základy modernej informačnej revolúcie (prvé počítače, automatizácia výroby a elektronické riadenie). Dnes je táto revolúcia v plnom prúde. Nové nápady boli okamžite replikované. Dôležité správy sa v ten istý deň dozvedia. Rýchlosť života sa zvýšila.

O nových nápadoch a ich replikácii

Obrovská časť svetovej populácie spolu s prístupom na internet má tiež možnosť vysielať svoje vlastné myšlienky a myšlienky. Ale väčšina, ako chápete, nie je zapojená do presadzovania vlastných myšlienok, ale replikuje ostatných ľudí. Duplikácia dosiahla veľkolepú veľkosť a generovala informačný šum.

Vo večerných hodinách si prezeráte informačný kanál Facebook a všimnite si, že váš mozog už automaticky oddeľuje užitočného od nepotrebného. Ako používateľ internetu ste už dávno vyvinuli automatickú schopnosť filtrovania informácií, ktoré nepotrebujete z informácií, ktoré potrebujete. Závery urobíte stručne, bez čítania: na základe titulkov, prvých fráz, náhľadov, obrázkov.

Okrem toho, ak narazíte na trochu zaujímavý nápad, aj vy, ak ste v spojení s internetovým marketingom, inštinkt psíka funguje: vymyslieť niečo pre seba na základe toho, čo čítate a vidieť, využívať, kopírovať.

Replikácia myšlienok vo všeobecnosti prekvitá v modernom svete. Začína v domácnostiach maličkosti (môj kolega pije určitú značku kávy, budem sa snažiť tiež), pokračuje v kultúre, v ekonomike, podnikaní a tak ďalej na ad infinitum - vo všetkých oblastiach, vrátane internetového marketingu. Je to iné: od používania spoločných osvedčených metód vyhľadávacieho marketingu (čo je samozrejme samozrejmosťou) k krádežiam myšlienok a obsahu.

Replikácia sama osebe je normálny spôsob rozvoja, prirodzený spôsob šírenia nového, jedného zo základov ľudskej komunikácie, ktorý vám umožňuje preniesť súčasné skúsenosti na širokú škálu ľudí. Z času na čas je dokonca užitočné robiť čestnú replikáciu myšlienok: nie je možné rozdávať niečo s predponou "super" každý deň a je tu veľa zvedavých vecí a je ťažké ignorovať to, čo môže byť pre vašu cieľovú skupinu obzvlášť zaujímavé. Stáva sa to, čítate článok, sledujete video a pýtate sa sami seba: ako by sme nemohli uhádnuť urobiť to isté? To je zameranie na obsah, presne v súlade s očakávaniami našich divákov! V takýchto prípadoch sú odôvodnené odkazy na zdroj. Ale nemali by ste sa do nich zapojiť - podiel pôvodného obsahu na stránke by mal stále prevládať.

Vavríny nie sú rozbité tými, ktorí napodobňujú myšlienky, ale tými, ktorí ich vytvárajú. Lepšie myšlienky majú väčšiu šancu na opakovanie a z tohto hľadiska by sa mal neustále snažiť vytvárať takéto myšlienky.

Nedostatok nápadov

Ľudia sa radi učia nové veci. Teraz sú obzvlášť chamtiví na nápady (čerstvé a zaujímavé: nielen finančné a ekonomické správy, vedecké podujatia, ale aj vydanie novej sezóny milovanej série, skvelý demotivátor, posielanie e-mailov z dobrého obchodu s oblečením o nových tovaroch pochádzajúcich z články o móde). Ľudia sú závislí na informáciách, ako na ópiu. Pozoruje sa paradoxný fenomén: na jednej strane sa publikum nasýtilo už replikovanými myšlienkami - nikto nevenuje pozornosť informačnému hluku. Na druhej strane, rovnaké publikum potrebuje viac nových, zaujímavejšie, viac, aby bolo možné sa smiať, zdieľať s priateľmi.

Informácie! Rzhaka! Emócie! Je to nevyhnutné! Je to nevyhnutné! Je to nevyhnutné! - toto je slogan moderného publika

A po prvý raz v histórii ľudstva sme dosiahli bod, keď ľudia s obrovskými možnosťami získavania informácií mali krízu nedostatku nápadov.

A to je v podstate hlavným (vznikajúcim prirodzeným) dôvodom, že úloha dobrého obsahu v sieti sa bude len zvyšovať. A nielen to, že vyhľadávače urobili z kvalitného obsahu jednu z podmienok na získanie cielenej premávky a stále viac sa s dôverou pohybujú na ceste k dokonalejšiemu pochopeniu sémantiky.

O čom hovoriť? Ako hovoriť? Ako sa zamilovať do publika?

Jedná sa o prekliate otázky obsahu marketing. Musíte s nimi celý čas žiť. Existuje však ďalší, ktorý vytvára všetky uvedené skutočnosti: ako zostať medzi tými, ktorí vytvárajú myšlienky a nereplikujú ich?

Odpoveď vo všeobecnosti je jednoduchá: postavte sa do podmienok, v ktorých je mozog nútený pracovať. Môžete si vytvoriť originál, pracovať v mozgu len získaním znalostí na úrovni odborníkov na konkrétnu otázku, ktorá vás zaujíma. Človek je takto: najprv prijíma skúsenosti získané predchádzajúcimi generáciami. Dokonca aj mechanizmy poznania detí sú naostrené, aby sa poučili zo skúseností dospelých - do určitého veku, uprednostňujeme učiť sa svet podľa vysvetlení rodičov a až potom vyvodiť vlastné závery na základe získaných skúseností.

Predchádzajúce skúsenosti sú dôležitým odkazom v reťazci a končia osobným pohľadom.

Za predpokladu, že sa ponoríte do svojho predmetu hlbšie, nájdete nové témy, novú prezentáciu, aj keď nebudete prestať trpieť nedostatkom nápadov. Je to paradox, ale práve preto, že vás deficit neustále straší, musíte ísť ďalej a ďalej, chápať stále viac a viac - a preto nájdete nové nápady.

Vytváranie jasného obsahu je možné len vtedy, ak sú splnené dve podmienky:

  1. Predmet, do ktorého sa angažujete, by mal byť pre vás nielen zaujímavý, ale aj veľmi zaujímavý - len toto vás bude tlačiť k ďalšiemu štúdiu, a tam, na hlbších úrovniach profesionality, nájdete veľa objavov. Váš obsahový marketing by mal byť súčasťou vášho života.
  2. Altruizmus musí byť pre vás zvláštny. Nemôžete zdieľať informácie so svojím publikom bez toho, aby ste si to želali. Mali by ste sa o to podeliť, svedčiť o tom, že ste tento objav nezdieľali, táto zaujímavá myšlienka.

Prebuďte ľudí v pozitívnych emóciách - a môžu vás rozpoznať ako svojich

Je tu jedna ťažká, ale dôležitá vec - schopnosť na emocionálnej úrovni „prilákať“ čitateľa na jeho stranu. Neexistujú žiadne recepty. Iba tipy:

  • Pamätajte, že existuje väčšia pravdepodobnosť, že ľudia budú vřele vnímať obsah, ak má prvok rozpoznávania (napríklad situácia, v ktorej by mohol byť váš čitateľ).
  • Ľudský záujem o príbeh, dej, nikdy neoslabiť. Je to niečo starodávne, dávno uložené v nás: ľudia okolo ohňa, starý muž hovorí o love pre mamuta, ľudia počúvajú, nedýchajú a civia na rozprávača. Je to najjednoduchší a najpríjemnejší spôsob, ako predstaviť udalosti a postavy príbehu, naučiť sa niečo nové o svete.
  • Ľudia potrebujú objavy: zaujímavé fakty, informácie, ktoré zmenia ich predstavy o známych veciach, nás nanovo pozerajú na novú otázku.
  • Záujem o autoritu zohráva obrovskú úlohu. Preto rozhovory s uznávanými odborníkmi, ľuďmi, ktorých názor je pre vaše publikum zaujímavý, sú vynikajúcou formou prezentácie informácií.
  • Dôležitá je identita autora. Ľudia cielene čítajú blogy niektorých autorov, sledujú články tých, ktorých majú radi, v rôznych publikáciách. A všetko ide k tomu, že v krátkom čase bude karma autora zohrávať významnú úlohu vo vyhľadávacom marketingu. Dnes, podľa publikácie Search Engine Land, Google aktívne pracuje na algoritme, ktorý nám umožní určiť najviac autoritatívnych autorov v ich predmete a zaradiť stránky súvisiace s osobnosťami vyššie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár