Jediné, čo vám bráni stať sa miliardárom, je strach z opustenia komfortnej zóny.

Cave. Primitívny človek pri ohni. Tiene na stenách jaskyne. Mimo neho - zima, tma, divoké zvieratá. Nechcem tam ísť. Ale vyčerpanie mäsa, a bude musieť ísť von. Koniec - znamená ísť do neznáma. Nebezpečenstvo čaká všade a človek nevie, či sa vráti do jaskyne z tohto lovu alebo zahynie. Ale hlad ho vytiahne z jaskyne. A vyjde.

Office. Manažér v kravate. Hovoríte po telefóne s klientom. Na tomto konci je stena nedorozumenia. Manažér nechcel nájsť správne slová: mozog prestane pracovať, keď váš desiaty argument nebol presvedčivý. Mal by som sa pozrieť na jedenásty? Ak ho manažér nenájde, nedostane svoj bonus a nebude chodiť do Talianska za novoročný sviatok, ako sa očakávalo. Ale ak nenájde svoj druhý, tretí, desiaty čas - nebude potrebovať svoju spoločnosť. Zbohom mu bude povedané a jeho lov skončí.

Strach z prežitia bol prenesený na manažéra spolu so svojimi génmi tým primitívnym človekom. Prestaňte byť vážnym strachom. Medzitým, lovec v jaskyni a vy - 40 tisíc rokov evolúcie. A ľudstvo sa nevyvinulo vďaka, ale napriek strachu zo zlyhania, pred kolapsom, možnosť straty všetkého. Všetko, čo bolo skvelé, sa vytvorilo, keď sa tento najsilnejší strach prekonal, aby sa prekročil rámec jaskyne do neznáma, z rutiny zvyčajných každodenných činností, z komfortnej zóny do plného nebezpečenstva, ale aj z nového pohľadu na svetový život.

Tento strach z akejkoľvek neznámej akcie je vo väčšine ľudí veľmi zakorenený. Ak by tam nebol, nevytvorili by sme už niekoľko storočí rozvinutú civilizáciu s mnohými vhodnými vecami, ktoré uľahčujú život. Z tohto hľadiska nie je teória sociálnej zmluvy a samotný štát ničím iným ako vytvorením komfortnej zóny pre ľudskú populáciu. Zameriavame sa tam. Chceme sa cítiť chránení, potrebujeme záruky nášho prežitia. Zostať v komfortnej zóne však spôsobuje neschopnosť prekonať skutočne ťažké a životne dôležité a profesionálne problémy. Evolúcia je spôsob upevnenia značiek, ktoré pomáhajú najlepšie sa prispôsobiť súčasným podmienkam. Nemali by ste si konsolidovať všetky funkcie, ktoré vyvíja komfortnú zónu. Čo ak sa vaše životné podmienky dramaticky zmenia? Ale v skutočnosti oveľa horšie, ak sa nezmenia. To bude znamenať, že strach z nových výziev vo vás bol silnejší a vyhral disk objaviteľa.

Je to tento strach, ktorý vás robí:

 • Odložená na zajtra prácu, ktorú naozaj nechcete vykonávať
 • Jazdite len známymi cestami.
 • Skrývajúc sa od suseda odspodu, ktorý ste zaplavili, keď ste rozbili batériu v kúpeľni
 • Neplánujte si výlet do New Yorku kvôli obavám, že vám nebude udelené vízum
 • Tón upozornenia na hovor s cudzími ľuďmi v telefóne
 • Neparkujte dozadu, ak ste nováčik a navyše aj dievča a „viem určite“, že nebudete úspešní
 • Nekupujte oblečenie v nezvyčajnom štýle pre vás, aj keď sa vám to páči.
 • Hlúpo sedieť pri počítači a pozerať sa na demotivátorov, keď máte veľa nenaplnenej práce (robíte to zo zúfalstva, a čím dlhšie robíte otálenie, tým hlbšie je stupeň zúfalstva)
 • Nezačínajte svoje podnikanie
 • Pozrite sa na tých, ktorí sú vinní z neúspechu projektu medzi kolegami, a nie na vine
 • Pozrite sa na dôvody, prečo ísť a nie získať vzdelanie v predmete, na ktorom máte priestory
 • Nesnažte sa stať miliardárom
 • Nevezmite sa po štyridsiatich a nemajú deti
 • Nehľadajte jedenásty argument v rozhovore s klientom.

Mentálne pokračovať v zozname sami, už pochopiť logiku.

Obsah:

  Ako sa s tým vysporiadať?

  Len jeden spôsob - ísť na problém napriek strachu, snažiť zakaždým, aby sa skok nad hlavou. Áno, bude to vždy desivé. Nie sú žiadni ľudia, ktorí sa neboja. Ale odvaha sa nemá báť, ale prekonať strach.

  Koniec koncov, bol tu aj ďalší jaskynný muž - ten, ktorý každý deň vychádzal z jaskyne a lovil sa postupne. Šiel ďalej a ďalej, nie preto, že by sa toho nebál robiť, ale pretože tam, ďalej, mamuti sú väčší, čo znamená, že ich chytením môžete živiť viac ľudí a získať väčšiu slávu a úctu k sebe. Bol to on, kto konečne začal diktovať pravidlá hry svojim príbuzným a vymyslel zákony na ochranu slabších. Bol veľkorysý, chápal, aké ťažké je dostať sa von z jaskyne, a preto si vytvoril komfortnú zónu pre zvyšok, bol mu ľúto. Tento druhý Caveman bol objaviteľ - a jeho gény sú tiež vo vás. Otázkou je, či dovolíte, aby jeho gény vo vás zvíťazili nad génmi toho jedného?

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár