Udalosti ako zdroj obsahu alebo Ako získať maximálny úžitok z nadchádzajúcej udalosti

Predpokladajme, že vaša spoločnosť organizuje veľkú akciu: miestom konania je konferenčná miestnosť prestížneho hotela, pozvaných je 200 ľudí, medzi ktorými je štvrtina VIP. To je určite veľmi cool, ale ste si istí, že môžete z tejto (pravdepodobne dosť drahej) udalosti získať čo najviac? Je to vo vašej stratégii marketingu obsahu? Ak nechápete, čo má táto udalosť s marketingom obsahu, mám pre vás zlé správy - pravdepodobne ste vynechali veľa príležitostí. Zaujímavé podujatia VŽDY môžu byť použité na vytvorenie vysoko kvalitného obsahu.

Takže, kedy by ste mali uverejňovať príspevky o udalosti: pred, počas alebo po? Odpoveď je pred a počas a po. Ale prvé veci ako prvé.

1. Začnite s interaktívnym kalendárom.

Vytvorte samostatnú sekciu na svojich stránkach, aby ste zvýraznili udalosti - návštevníci vašich stránok by mali ľahko nájsť tieto informácie. Ak pravidelne organizujete podujatia, uverejnite na stránke interaktívny kalendár a každú udalosť označte.

Popis udalosti v interaktívnom kalendári by mal byť jednoduchý a jednoduchý. Odraz v opise poslania a cieľov vašej organizácie vám umožní prilákať potenciálnych zákazníkov. Začnite sa približovať k príprave opisov vašich udalostí, rovnako ako pri vytváraní akéhokoľvek iného druhu obsahu:

  • Optimalizujte ich pre vyhľadávanie, vrátane všetkých dôležitých detailov.
  • Distribuovať ich ako oznámenia na viacerých platformách naraz.
  • Buďte kreatívni - vaše popisy by mali byť zaujímavé a ich dizajn atraktívny.

2. Zapojte sa do propagácie

Publikácie v blogu, tlačové správy, príspevky v sociálnych médiách, súťaže a kvízy, ktorých výsledky budú zhrnuté na podujatí - to všetko je ideálne pre propagáciu nadchádzajúcej udalosti.

Zaobchádzajte s vytváraním týchto materiálov zodpovedne - musíte si byť istí, že obsah, ktorý uverejníte, je zaujímavý, názov príspevku priťahuje pozornosť a vizuálny dizajn je v najlepšom prípade. Nezabudnite na fotografie! Pravdepodobne už poznáte silu obrázkov. Zvýšia počet zobrazení stránky dvakrát a pomôžu stránke získať vyššie miesto v rebríčku vyhľadávania. Obsah obsahujúci obrázky je rozdelený oveľa častejšie ako obsah, ktorý nemá vizuálnu zložku.

3. Posielajte pozvánky poštou.

Väčšina ľudí dáva prednosť pripomenutiam o udalostiach, ktoré plánujú navštíviť. Využite to a pozrite sa: ľudia sa budú aktívne prihlásiť k odberu newslettera a otvárajú vaše listy častejšie. V e-mailových správach nezabudnite poskytnúť odkazy na blogové príspevky a interaktívny kalendár, aby si účastníci mohli získať podrobnejšie informácie.

4. Prepojenie online a offline

Počas podujatia distribuujte propagačné materiály, ktoré obsahujú adresu vašej stránky, stránky na sociálnych sieťach a hashtags venované tejto udalosti (aby tí, ktorí sú prítomní, mohli písať textové vysielania v reálnom čase alebo nahrať fotografie z udalosti na Instagram).

5. Požiadajte hostí, aby vám poskytli spätnú väzbu.

Keďže interakcie v reálnom živote zostávajú v pamäti oveľa dlhšie ako krátka výmena názorov na internete, vytvárajúc silný obsah súvisiaci s udalosťou, vaše publikum bude mať po dlhej dobe možnosť spolupracovať s vašou značkou. Ak chcete využiť túto možnosť, opýtajte sa hostí akcie:

  • Zanechajte spätnú väzbu na podujatie na svojich webových stránkach a na stránkach sociálnych sietí.
  • Napíšte o tom vo svojich blogoch.
  • Zdieľajte fotografie, ktoré ste si zobrali.

6. Urobte podrobnú správu

Zahrňte obsah vytvorený používateľmi (s odkazom na zdroj). To prispieva k vytváraniu pocitu spolupatričnosti v ľuďoch, čo vedie k zvýšeniu počtu zobrazení stránok, aktívnejšej diskusii a dokonca účasti na nadchádzajúcich podujatiach.

Aplikovaním týchto myšlienok v praxi môžete zo svojich udalostí čo najviac vyťažiť. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár