Mýty, ktoré sťažujú dosiahnutie výsledkov v oblasti marketingu obsahu

Existuje mnoho mýtov spojených s marketingom obsahu a všetky zasahujú do triezvyho pohľadu na prácu zameranú na vytváranie a propagáciu obsahu na webe. Ktoré mýtické myšlienky najviac zasahujú? O tom a porozprávajte sa.

Viera v nádherné výsledky

Pred niekoľkými mesiacmi, na jednom zdroji na webe, som narazil na dialóg. Externý ceo-špecialista napísal niečo takéto: „Každý hovorí, že marketing obsahu je moc. Nezmysel je všetko. Podporujem webovú stránku a snažím sa používať obsahový marketing. Napísal som článok. Čakám na výsledky na jeden deň, týždeň, dva týždne - nič. nedáva, tento obsah marketing. "No, aspoň mi dajte odkaz na článok" - ľudia sa ho pýtajú. Hodí odkaz.

A hneď je jasné, prečo seo-expert, ktorý sa rozhodol využiť zázračnú silu marketingu obsahu pri propagácii stránky klienta, nedostal výsledky.

Článok bol nazvaný "On Brick" a bol jednostránkovou kompiláciou zo sekcií Wikipédie, zabalených v pevnom hárku, bez rozpisu odsekov, s rečou a gramatickými chybami.

Nanešťastie, aj keď človek vytvoril nie jeden, ale päťdesiat textov tohto druhu, aj keď sa začal tvoriť krásne, dodržiavaním akceptovaných pravidiel formátovania a výberom chladných ilustrácií, aj keď propagoval tieto materiály podľa všetkých pravidiel, propagoval každého z nich na webe - nedáva mu výsledky. Výsledky za žiadnych okolností neposkytujú obsah, ktorý:

  • bez počiatočnej hĺbkovej štúdie cieľovej skupiny a jej záujmov
  • je kompilácia alebo rozprávanie mnohokrát už povedal
  • nedáva čitateľovi nové informácie, nápady
  • nie je fascinujúce
  • nepodporuje používanie odporúčaní
  • nie je dôveryhodný

Presne povedané, publikovanie jedného článku na webe nie je obsahový marketing. Aj keď je tento článok veľký. Nemôžete vyhrať boj, raz tlačil súpera a stojaci so založenými rukami, arogantne očakávať výsledky - že súper povstane, rozpozná vašu technickosť a rozpadne sa v komplimentoch. Okolo nás, siete - neobmedzené more informácií, v ktorom každá hodina, každý, kto sa zúčastňuje na plávaní, pridáva zrno "soli" - horúce, zaujímavé informácie, ktoré ľudia čítajú a čakajú. Jeden, aj krásne napísaný článok nebude robiť počasie - to sa jednoducho utopí v mori obsahu, ktorý sa množí exponenciálne okolo nás.

Obsah marketing je ako hodinky továreň. Od samého začiatku, musíte pochopiť, že ste tu, v informačnom mori, po dlhú dobu, že vašou úlohou nie je písať jeden článok triedy alebo jeden supermaterial každé tri mesiace, vašou úlohou je systematická každodenná práca na vytváraní a propagovaní obsahu, ktorý priťahuje vaše publikum. a - čo je najdôležitejšie - každý deň získava svoju dôveru. Len ak môžete vyriešiť túto najťažšiu úlohu v oblasti marketingu obsahu - dať ľuďom dôveru vo vaše podnikanie - máte právo dúfať v výsledky. Na klienta možno previesť iba verného zástupcu publika.

Content = obsahový marketing

Nie je. Nie je to len publikovať texty v blogu, ale zapojiť sa do komplexu prác zameraných na rozvoj stránky - to je dnes dôležité. Nemôžeme ignorovať faktory ovplyvňujúce marketing vyhľadávačov na internete. Vytvorenie širokého sémantického jadra a kompetentného spracovania dotazov v textoch, správne prepojenie, neustála práca na zlepšovaní užívateľských charakteristík stránky - bez toho je ťažké dosiahnuť očakávané výsledky.

Inými slovami, musíte sa ani obsah marketing, musíte urobiť komplexnú propagáciu stránok.

Počasie robia predaj textov

Obsah marketing sa stáva úplne k ničomu, ak začnete so zlým základom. Základom je kvalitný obsah. To je ďalší populárny mýtus - že takzvané "predajné" texty, teda reklamné texty, fungujú. Nesnažte sa vytvárať reklamný obsah, nesnažte sa povzbudiť a presvedčiť ľudí, aby si kúpili, neochvejujte svoju značku na hlave, nesnažte sa vyvolať odpoveď u ľudí pomocou článkov, ktoré sa skladajú z predaja sloganov. Nebude to fungovať: publikum je nekonečne unavené „tlačením“. Najlepšia reklama je komunikácia s vaším publikom dôveryhodným spôsobom, snaha pochopiť jej problémy a túžba ponúknuť pomoc pri ich riešení. Verný, dôverujúci publikum je cieľom vašej stratégie marketingu obsahu.

Jednoduchá, rýchla a bez investícií

Hovoríme, že hlavnou cestou rozvoja sú investície do kvalitného obsahu. Nikdy však nehovoríme, že výsledky môžete dosiahnuť ľahko a rýchlo. Nie, musíte sa pripraviť na dlhú, niekedy únavnú prácu, ktorá prinesie ovocie nie okamžite, ale po získaní „kritického množstva“ - až po vytvorení aspoň 50 dobrých materiálov pre túto stránku, môžete začať s nádejou na výsledok. Áno, implementácia stratégie marketingu obsahu si vyžaduje čas a investície. Ale to sú moderné trhové podmienky - dnes môžeme bezpečne povedať, že existuje len jeden spôsob, ako sa dostať do vyhľadávacieho marketingu - neustále zlepšovanie užívateľských vlastností stránky. A to na úkor kvalitného obsahu je najzrejmejším spôsobom.

Nedostatok nápadov zabíja marketing obsahu

Real marketing obsahu začína, keď je všetko napísané vami. Keď ste zostavili jeden obsahový plán a napísali ste všetky články, ktoré ste naplánovali, keď sa vám zdá, že ste sa „úplne vyčerpali“. Od tohto momentu všetko len začína.

Kedy začína skutočný obchod? Keď majiteľ splnil svoje základné finančné potreby. Potom príde rozhodujúci okamih - kontrola: pôjde ďalej, nájde vnútornú motiváciu, aby robil svoju vec ďalej, alebo už nie je za čo bojovať? Ak túžba podnikať v ňom žije na úrovni myšlienky, bude pokračovať, a to už bude skutočný obchod. Nemôžem zničiť nápad. S obsahom marketingu rovnako - práca s publikom je globálny nápad. Ak sa táto práca pre vás stane naozaj nápadom, potom bude všetko v poriadku - pôjdete ďalej, pochopíte, že nedostatok tém je len povrchný problém, ktorý vidia tí, ktorí hlbšie nevykopali. Áno, v mnohých predmetoch je okruh myšlienok skutočne obmedzený. Ale na druhej strane, iné veci nie sú obmedzené: vaša vízia problému, vaša schopnosť analyzovať, vaše myšlienky pri danej príležitosti - to všetko je individuálne. Dôležité je len jedno - neustále pridávať do mora niečo nové s vaším obsahom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár