Kúzlo prvého nasledovníka, alebo ako začína vírusalita

Ak chcete začať, pozrite si toto video:

Čo to bolo? Videli ste živý prejav javu vírusality offline. Tvorivý impulz jednej osoby takmer okamžite pohltil niekoľko desiatok ľudí. Stalo sa to bez hovorov a požiadaviek. Ako to funguje a je možné tento trik zopakovať online? Prečítajte si nižšie.

Ako to funguje

Pri analýze videa je možné identifikovať kľúčové faktory, ktoré zabezpečujú šírenie kreatívnej akcie vírusom. Sú uvedené nižšie:

 1. Na začiatku bola kreatívna akcia. Muž začal tancovať pre vlastné potešenie.
 2. Tanec mladého muža možno nazvať činom sebavyjadrenia, autentického vyjadrenia.
 3. V tomto prípade bol tanec originálny a sebestačný. Na to, aby sa „mladý človek“ mohol zastaviť pred pokojnými ľuďmi, musí mať istú odvahu. Ďalšia možnosť: absolútne nezaujíma názory iných.
 4. Napriek originalite, tanec zostáva jednoduchý a zrozumiteľný pre ostatných.
 5. Ľudia v okolí môžu ľahko zopakovať akékoľvek pohyby, ako aj pridať im vlastnú improvizáciu.

Aké ďalšie faktory virality pracovali

Kľúčové faktory určujú štádium okamžitého šírenia vírusového tanca. A s pozorným pozorovaním si môžete všimnúť nuansy, ktoré umožnili, aby sa fenomén zhmotnil. Patrí medzi ne:

 1. Mladý muž ukázal svojim nasledovníkom, ako zopakovať svoje činy.
 2. Keď sa prvý spoločník priblížil k osamelému tanečníkovi, dostal nejaké pokyny. Potom sa mladí ľudia vyrovnali. Obrazne povedané, priekopníkom bol zápas, a prvý nasledovník sa stal iskrou, vďaka ktorej veľký oheň vzplanul.
 3. Keď sa prvý študent priblížil k osamelému tanečníkovi, tanec prestal byť prejavom osobnej kreativity. Tanečník sa zmenil z osamelého psycha na vodcu.
 1. Tretí účastník akcie podporil druhú a legitimizoval vedenie prvého. Priniesol zlom.
 2. Pri vstupe nových členov sa sociálne nebezpečenstvo znižuje. Pre ľudí je ľahšie prekonať rozpaky a začať tancovať.

Menej zrejmé, ale rovnako dôležité faktory.

Ako viete, diabol sa skrýva v detailoch. Na prvý pohľad sú nenápadné faktory, ktorých absencia môže blokovať distribúciu vírusu:

 1. Veľkosť skupiny tanečných ľudí rýchlo rástla a ich činy boli jasne viditeľné pre ostatných. Ak by tanečníci neboli na prominentnom mieste, pristúpenie nových účastníkov by bolo zablokované.
 2. Tanečníci boli obklopení ľuďmi, ktorí zdieľali svoje chute. Akcia sa koná na festivale indie hudby. Ak by iniciátor začal tancovať na náboženskom stretnutí, v zdravotníckej skupine pre seniorov alebo počas prednášky vo vzdelávacej inštitúcii, sotva by musel počítať s podporou.
 3. Akcia sa koná v správnom čase na správnom mieste. Ak by mladý muž začal tancovať pred vystúpením prvej skupiny hudobníkov na pódiu, sotva by bol schopný zopakovať úspech aj medzi nezávislými hudobnými fanúšikmi.

Čo toto video môže naučiť internet marketingu

Distribúcia vírusov offline a online má výrazné rozdiely. Príkladom ohnivého tanca však možno spomenúť kľúčové sociálne faktory a mechanizmy virality. Zrod internetových memov je ako spojiť tanec s novými členmi.

Venujte pozornosť narodenia memes "Obsessive priateľka." Fanúšik Justin Bieber Lana Walker nahral a uverejnil na YouTube video, v ktorom hrá pieseň slávneho speváka. Lana zmenila text piesne, predstavovala si seba v úlohe dievčaťa bolestne pripútaného na mladého muža.

Odkaz na video bol publikovaný na Reddit. Video sa stalo veľmi populárnym. Potom Lana začala vydávať paródie iných populárnych piesní. Jej videá získavajú milióny názorov.

Vezmite prosím na vedomie, že správanie Lany Walkerovej plne zodpovedá prvým piatim charakteristikám, ktoré vysvetľujú vírusové šírenie tanca. Toto je tvorivá akcia, originálny akt sebavyjadrenia. Autor sa nestará o názory iných. Pieseň je pre každého pochopiteľná. Každý to môže opakovať.

Jeden z divákov video zastavil, urobil snímku obrazovky a zverejnil ju na Quickmeme.com. Potom bola Lana premenená z osamelého psycha na vodcu. Ďalšie udalosti vyvinuté v uvedenom scenári. Tretí účastníci podporili druhú a legitimizovali vedenie Lany Walkerovej.

Pokiaľ ide o online, je vhodné hovoriť o druhej a tretej strane v množnom čísle, ako sa web zmenšuje v sociálnych procesoch.

Internet znižuje pocit sociálneho ohrozenia, takže sa užívatelia rýchlo zapoja do tvorivej akcie. Meme "Obsessive girlfriend" sa stala viditeľnou vďaka sociálnym sieťam a službám. V pravý čas bol prakticky na správnom mieste. Milióny používateľov Redditu poskytli samo-reprodukčné memy.

Ako vytvoriť vírusový obsah

Analýza distribúcie vírusov v režime offline a online umožňuje identifikovať faktory, ktoré zabezpečujú vlastnú reprodukciu obsahu. Tu sú:

 • Obsah musí byť originálny, autentický, tučné. Ten sa vzťahuje na schopnosť hovoriť a písať nezávisle bez ohľadu na fiktívne a skutočné autority.
 • Jednoduchosť a jasnosť pre ostatných.
 • Schopnosť opakovať a meniť obsah.
 • Schválenie prijaté od vplyvného účastníka.
 • Dobrá viditeľnosť a pokrytie publika, schopný vyhodnotiť obsah. Ak zverejníte svoje majstrovské dielo na novo vytvorenom blogu v službe LiveJournal, neočakávajte viralitu.

Zvážte tieto faktory ako vzorec pre obsahovú viralitu. Pamätajte však, že obsahový marketing nepatrí medzi exaktné vedy. Reprodukcia vzorca Vám nezaručuje opakovanie úspechov meme „Obsessive Girlfriend“. Naopak, niekedy môžete získať vírus bez toho, aby ste sa spoliehali na tento efekt.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár