Kto bude novým kráľom digitálneho marketingu po smrti obsahu

Na webe nájdete mnoho správ o smrti rôznych marketingových technológií. Tradičná reklama nefunguje, prepojenie budovy a prepojenie budovy bolí webové zdroje, a klasické SEO buď jednoducho zomrel na starobe, alebo sa stal obeťou chamtivých vyhľadávačov, ktoré vyberajú biele a našuchorený optimalizátorov.

Publikácie o smrti marketingových technológií sa často objavujú pred zastaranými metódami propagácie projektov. Napríklad, napriek tvrdeniu o smrti SEO, starodávni rune-bežci stále pracujú. Tento spech je kvôli túžbe obchodníkov byť o krok vpred pred trhom. Pochovávajú staré technológie, napríklad SEO, a vytvárajú nové trendy. Jedným z týchto trendov sa stal aj obsahový obsah ako základ marketingových kampaní. Content marketing, prichádzajúci marketing alebo prichádzajúci marketing sa stáva hlavným prúdom v burzhune a čoskoro sa stane hlavnou marketingovou technológiou v runete.

Ale rešpektujúci sa obchodníci nezostávajú súčasťou davu. Už sa pozerajú do blízkej budúcnosti, keď obsah marketing zomrie, obsah stráca titul kráľa, a technológia budúcnosti bude riadiť digitálny marketing. Je smrť marketingu obsahu možná, keď je obsah zvrhnutý a aké technológie zaujmú jeho miesto? Poďme na to.

Interaktívne služby - prvý žalobca na trón

V roku 1996 vytvorili postgraduálni študenti na Stanfordskej univerzite Larry Page a Sergey Brin vyhľadávací nástroj Google. Do roku 2004 bol podiel spoločnosti Google na globálnom vyhľadávacom trhu 85%.

V roku 2004 vytvoril študent Harvardskej univerzity Mark Zuckerberg Facebook. V roku 2012 počet užívateľov tejto sociálnej siete prekročil 1 miliardu, Facebook a Google riešia rôzne problémy, ale majú veľa spoločného. Tieto projekty napríklad dosiahli fenomenálny úspech s prakticky žiadnym marketingom vo všeobecnosti a najmä bez obsahu marketingu.

Venujte pozornosť hodnoteniu zdrojov s najviac prichádzajúcich odkazov. Stránky v top 5 sú služby alebo nástroje. Facebook, Twitter, Google, YouTube, WordPress uspeli bez použitia marketingu obsahu. Ponúkali užívateľom viac ako len obsah. Inovatívne softvérové ​​riešenia umožnili divákom komunikovať medzi sebou as obsahom a premenili Facebook a Google na interaktívne zdroje.

Pamätajte na ďalší projekt s vysokou váhou - Amazon. Toto nie je len najlepší internetový obchod na svete. Amazon šiel okolo Google a zaradil sa na prvé miesto v zozname zdrojov, s ktorými používatelia začínajú spotrebiteľskú cestu. V 90. rokoch bol Amazon jedným z mnohých internetových obchodov. Potom tvorcovia učili zdroj, aby používateľom odporučili vhodné produkty a poskytli zákazníkom možnosť zoznámiť sa s názormi zákazníkov o konkrétnom produkte. Amazon sa stal najziskovejším e-commerce projektom, ktorý nevyužíva tradičný obsahový marketing.

Aplikácie v blízkosti napájania

Budúcnosť internetu a digitálneho marketingu sú zdroje, nástroje a zdroje, služby. Tento trend sa objavil a bol realizovaný v ére desktopov a notebookov. To je zosilnený mnohokrát v ére mobilných gadgets - tablet PC, smartphony a opotrebované zariadenia.

Podľa agentúry pre analýzu webových stránok Flurry používatelia mobilných zariadení minia 80% svojho času prácou s aplikáciami. Len 20% času, ktorý strávia na spotrebovaní obsahu pomocou webového prehliadača. Vezmite prosím na vedomie, že majitelia mobilných gadgetov trávia iba 20% svojho času na obsah, ktorého vytvorenie trvá 100% práce a 50% osobného času od obchodníkov s obsahom.

Podľa spoločnosti Flurry a comScore v roku 2011 používatelia už strávili viac času prácou s mobilnými aplikáciami, než surfovaním po webe pomocou prehliadačov, vrátane prehliadačov pre stacionárne počítače.

Internet nezomrie, napriek rýchlemu rastu podielu mobilnej prevádzky. Špecializované aplikácie však budú dominantným kanálom pre distribúciu a spotrebu obsahu.

Sociálne siete a fóra si tiež nárokujú trón

Vyššie uvedené, že majitelia mobilných gadgets stráviť 80% svojho času online na prácu s aplikáciami. Leví podiel z toho ide do hier a inej zábavy. Užívatelia tiež veľa pracujú s aplikáciami sociálnych sietí.

Povedz, hry a sociálne siete nie sú digitálny marketing? Podľa výskumnej firmy Edison Research, v roku 2012, 65% užívateľov amerických sociálnych médií čítalo on-line diskusie v tematických komunitách a fórach aspoň raz týždenne. Iba 54% používateľov však čítalo blogy.

Sociálne siete a fóra umožňujú divákom komunikovať medzi sebou. To im dáva veľkú výhodu v boji o titul kráľa digitálneho marketingu, ktorý sa uvoľní v prípade smrti obsahu.

Služby tvorby obsahu majú šancu získať korunu

Takže aplikácie, sociálne siete a fóra tvrdia, že sú kráľom digitálneho marketingu prostredníctvom interaktivity. Umožňujú používateľom komunikovať medzi sebou as obsahom. Je tu však niečo, čo diváci majú radi viac interakcie. Toto je tvorba obsahu. Niet divu, že služby YouTube, WordPress a Blogger patria medzi lídrov v počte prichádzajúcich odkazov.

Popularita služieb tvorby obsahu sa dá ľahko potvrdiť nasledujúcim príkladom. Pravdepodobne ste oboznámení so zdrojmi, ktoré vám umožňujú vytvárať a publikovať elektronické pohľadnice, motivátory a demotivátory.

Niektoré karty získajú približne 100 miliónov zobrazení mesačne, spoločnosť Imgur sa môže pochváliť 70 miliónmi jedinečných návštevníkov mesačne. Podľa štatistických služieb Liveinternet.ru, počet zobrazení stránky Motivators.ru presahuje 500 tisíc za mesiac.

Upozorňujeme, že môžete upraviť fotografiu a pridať na ňu nápis pomocou programu MS Paint alebo iných grafických editorov. Avšak zdroje ako Someecards a Motivators stále dostávajú stovky tisíc zobrazení a návštevníkov mesačne. Používatelia internetu doslova bijú na služby, ktoré vám umožňujú vytvárať obsah a zdieľať ho s priateľmi na sociálnych sieťach. A kľúčom k popularite týchto zdrojov je jednoduchosť použitia.

Takže kto dostane žezlo a guľu

V prvých desaťročiach svojej existencie bol internet súborom statických stránok obsahujúcich obsah. Interakcia používateľov so zdrojmi bola obmedzená na prechody zo stránky na stránku. Sociálne siete, fóra, služby a mobilné aplikácie dnes umožňujú divákom vytvárať a publikovať obsah sami, ako aj komunikovať medzi sebou a so značkami. Internet sa stal dynamickým.

Znamená to, že obsah stráca štatút kráľa digitálneho marketingu a zaujímajú svoje miesto aplikácie a sociálne zdroje? Nie.

Publikum potrebuje informácie a internet zostáva najvhodnejším kanálom na jeho distribúciu. Majitelia stacionárnych počítačov, mobilných, opotrebovaných, implantovateľných (v dlhodobom horizonte) zariadení sa pripájajú online a prijímajú alebo prenášajú obsah. Môžu to urobiť pomocou prehliadača, aplikácie, instant messenger, fóra, chatu sociálnych sietí alebo inými prostriedkami.

Je možné jednoznačne konštatovať, že tieto prostriedky sa zmenia a zlepšia. Možno tiež predpokladať, že úloha interaktívnych zdrojov výrazne porastie. Zostanú však prostriedkami alebo nástrojmi spotreby, prenosu alebo tvorby obsahu. Ktorý zase zostane kráľom.

Zanechajte Svoj Komentár