Obsah marketing v B2C očami spotrebiteľa. Funguje to?

Do Texterry som prišiel koncom augusta. Moje prvé upravené články boli hrozné. Okrem toho som písal o tom, čo som práve stretol, to znamená o marketingu. Vrátane marketingu obsahu.

Tu je môj prvý článok. Ona je len prekladom prejavov inteligentných zahraničných strýkov a tiet, ale celkom som nepochopila, o čom som písala. Jedna vec bola jasná - všetci okolo nich hovoria, že CM pracuje.

Sú títo experti správne? Áno, o B2B určite. Nechcem nosiť pláštenku kapitána Obviouslyho a povedať, že obsahový marketing funguje v B2B. Veľa sa o tom píše, veľa sa hovorilo na konferenciách: trh prichádza k názoru, že CM je v pohode. A čo B2C?

Domnievam sa, že k tejto téme môžem uvažovať z dvoch dôvodov: teraz chápem, čo je to CM, ale študujem to až tak dlho, že som bol ovplyvnený profesionálnou deformáciou. Som stále spotrebiteľ, len trochu viac prodoshenny.

Vidíte gophera? A on je

Skutočnosť, že len nedávno sa stala realitou pre podnikateľov, ľudí, ktorí nie sú v predmete, je o to viac neznáma. Je nepravdepodobné, že by spotrebiteľ premýšľal o marketingových a iných reklamných veciach, táto kuchyňa nemá veľký záujem. Áno, nie je to potrebné. Pointa je, že obsahový marketing má veľmi slabý vplyv na bežného zákazníka. Prečo? Vezmime si príklad.

Crema so sloganom "100,500 akcií v jednom" je stále populárny, hoci ide o bežný reklamný obal. A úprimne rozprávať o sebe produkty, ktoré vykonávajú svoju sľúbenú akciu - nerobte. Áno, o nich neviem veľa. Prečo? Pretože cukríky sú svetlejšie a atraktívnejšie. Pretože nechcú propagovať chladný produkt pomocou KM. Ako dlho?

Nový notebook mi sľubuje čisté smaragdové jadro, „úžasnú použiteľnosť“ a nepopierateľne užívateľsky príjemné rozhranie a iné čipy, ktoré sa pohybujú od jedného opisu modelu k druhému. Ak by som sa prehrabal, čisto technické parametre mi povedia potrebné informácie, ak sa nebudem prehrabávať, žiadne zdĺhavé „počítače pre domácnosť a kanceláriu“ nepovedia, či Photoshop bude visieť a „Ďalšia hrana“ sa spomalí.

Samozrejme, obsahový marketing v B2C je tam a funguje. Napríklad, chlapci z "Shanti-Shanti". KM ako je. Alebo Tinkoff, ale prečítajte si to? To, samozrejme, je dobré, ale nebude to stačiť!

Necítil som vplyv marketingu obsahu, okrem toho, že na myseľ prichádzajú blogeri, ale z tohto hľadiska to nejako nevnímajú a neocenia. CM je však najviac pre B2C. Iba oni nechcú robiť. "Ach, nie, poďme rozpočet 15 tysch-pysch sme na obsah marketing, a potom, ako to chodí. Budeme objednávať reklamku lepšie, ale s photoshop s pikantné a sľuby nadpozemských ton!".

V zriedkavých prípadoch nie je výklenok vhodný pre KM. Napríklad v oblasti urgentných služieb, ako je taxík.

Vezmite si obsah marketing už

Tento stav sa zdá byť veľmi smutný. CM je buď nedostatočne rozvinutá alebo zle implementovaná, alebo výklenok nezapadá. V skutočnosti je to príležitosť na rozvoj tejto sféry medzi prvými. Dole s reklamným prachom, trháme tento trh, chlapci!

Pozrite si video: Funguje to? #3 varenie v aute. Patra Bene (Júl 2019).

Zanechajte Svoj Komentár