Obsah marketing alebo nákup odkazy?

Prečo prestal nákup externej referenčnej hmoty prinášať výsledky?

Vyhľadávače sa naučili riešiť SEO manipuláciu, čo je nepochybne nákup externých odkazov. Nie je to tak ľahké prekabátiť algoritmy vyhľadávačov a vyriešiť vaše lisovanie SEO úlohy obvyklým spôsobom. Samotné zvýšenie kúpenej referenčnej hmotnosti v týchto podmienkach je bezvýznamné. Vidíme to čoraz viac. Nákup dnes odkazy je rovnaký ako hádanie na káve dôvodov: dostanete, nebudete sa dostať pod sankciu, budete odpustiť, alebo nebudete odpustiť Yandex? Zajtra bude nákup odkazov stratou času, úsilia a financií.

Potrebujete pokuty? Chcete strácať peniaze? Potom, nepochybne, kúpiť odkazy. Ale ak potrebujete výsledok a zvýšenie prirodzenej hmoty hmoty, jediná cesta von je úplne zmeniť stratégiu propagácie webových stránok, takže stávka na hlavnej ceste vývoja marketingu vyhľadávania - obsah marketing.

Obsah marketing je jedinou alternatívou k nákupu odkazy.

Ak potrebujete výsledok, potom sa dnes musíte snažiť zvýšiť počet prirodzených väzieb a znížiť rozpočet na nákup referenčnej hmotnosti. V ideálnom prípade musíte zrušiť nákupné odkazy. Pozrime sa, prečo nie sú prepojenia účinné a čo je alternatívou k nim.

Je ťažké posúdiť úlohu prepojení v propagácii. Je zrejmé, že je nemožné jednoznačne povedať, aké dôležité je toto prepojenie pre propagáciu webových stránok. Neexistujú žiadne objektívne hodnotiace parametre. Dokonca aj zdanlivo zjavné kritérium - postavenie stránky vo výsledkoch vyhľadávania - nie je v tejto otázke ani zďaleka zrejmé: kde je vplyv spojenia a kde je úloha ostatných faktorov? Je ťažké určiť.

Je jasné, že nákup odkazov sám bez použitia iných nástrojov, ktoré sú dôležité v propagácii, nedá nič. Navyše je nepravdepodobné, že by niečo dal aj v spojení s inými nástrojmi (a aj keď dnes nie je tak celkom, potom v blízkej budúcnosti to tak bude, nepochybne). Skutočný výsledok dáva len obsah marketing.

Páči sa vám zabíjanie svojho času kopaním do hárkov programu Excel? Chcete analyzovať množstvo informácií a snažiť sa pochopiť účinnosť kotvy? Radi trávite hodiny distribúciou kľúčových fráz medzi výmenou článkov a odkazov? Ako hodnotiť prácu správcu odkazov? Čo zaplatiť najatý zamestnanec alebo agentúru pre outsourcing. Samozrejme, za prácu musíte zaplatiť. Aké sú kritériá pre túto prácu pri nákupe referenčnej hmotnosti?

Môže byť s vami prirodzené spojenie

Najdôležitejšou zložkou obsahu marketingu je kvalitný obsah, zaujímavé cieľové publikum, zvyšovanie konverzie a citačný index prirodzeným spôsobom. Unikátne texty pre stránky, z ktorých návštevník môže získať naozaj užitočné informácie - to je hlavná vec, ktorú stránka potrebuje dnes.

Kvalitný obsah je jediný spôsob, ako zvýšiť prirodzenú väzbovú hmotu a zvýšiť konverziu. Ľudia budú diskutovať o zaujímavých materiáloch na fórach, citovať na blogoch, budú naň odkazovať vo svojich účtoch na sociálnych sieťach. Počet prirodzených odkazov vedúcich k určitej stránke, ak máte dobrý obsah, môžete ľahko určiť. Okrem toho môžete pochopiť, pre ktoré kľúčové frázy je táto stránka vysoko zaradená do tohto problému.

Ale najdôležitejšia vec je, že budete môcť zhodnotiť hodnotu obsahu z finančného hľadiska porovnaním príjmu, ktorý vám stránka priniesla bez obsahu, a príjmu, ktorý bude prinášať po jeho vyplnení textami.

Preto sme dospeli k záveru: je jednoduchšie posúdiť vplyv obsahu na propagáciu webových stránok, než pochopiť hodnotu konkrétneho odkazu. No, ďalekosiahly záver znie takto: rozpočet na nákup odkazov je lepšie minúť na dobrých textárov. Alebo aspoň kúpiť sladkosti. (Porovnaním referenčných rozpočtov niektorých lokalít môžeme hovoriť o nákupe sladkostí v priemyselnom meradle a budovaní plnohodnotného obchodu s cukríkmi).

Všeobecne platí, že je oveľa sľubnejšie začať plniť stránky s vysoko kvalitným obsahom, než sa báť, či tieto odkazy boli zakúpené, či sankcie budú nasledovať a či stránka nevypadne z výsledkov vyhľadávania. Mimochodom, o sankciách. No, po zavedení algoritmu Google Penguin si myslíme, že každému bolo jasné, že stále existujú sankcie za nekvalitné spätné odkazy?

Ako naplniť stránku kvalitným obsahom?

Je jasné: prilákať tím copywriterov, ktorí budú vytvárať obsah pre vaše stránky. Hlavnou vecou je nezabudnúť, že nie len jedinečnosť a množstvo obsahu záleží. Obrovskú úlohu zohráva kvalita tohto obsahu (v skutočnosti oveľa väčšia úloha ako množstvo!) Preto hľadajte dobrých textárov. Nebude to ľahké, pretože nebudete hľadať novinárov alebo textárov v priamom zmysle tohto výrazu. Budete hľadať profesionálov, ktorí doposiaľ nie sú na trhu. Profesionálne kompetencie webového copywritera sa práve vytvárajú. Len málo ľudí v prostredí internetu má jasnú predstavu o tom, čo by mali byť správne # texty pre webové stránky, čo skutočne zvyšuje konverziu a zaujímavé cieľové publikum. Je zrejmé, že by mali byť predovšetkým vysokokvalitné, múdro napísané. Ale konverzia - môžete poskytnúť nielen talentovaných autorov, ale aj autorov s web copywriting skúsenosti a jasnú predstavu o tom, čo SEO je (ugh! Je to stále horký v ústach!) Včera, dnes a čo to bude zajtra.

Máte dva spôsoby

Prvý. Hľadať viac či menej tolerantné písanie lacných autorov, naučiť ich zložitosti vyhľadávacieho marketingu na vlastnú päsť, a dúfať, že za šesť mesiacov alebo rok budú rozumieť niečo a začať prinášať očakávané výsledky.

Druhý. Prilákať za dobrý poplatok profesionálom so skúsenosťami a primeranou úrovňou spôsobilosti.

Prvý spôsob je lacný a neistý. S týmto prístupom nemôžete ani zaručiť výsledok, ani predpovedať samotnú možnosť výsledku. Čo však možno predpovedať, je pravdepodobnosť, že investícia do nekompetentného tímu sa nielen vyplatí, ale bude tiež generovať stratu každý mesiac.

Druhý spôsob je opodstatnený z hľadiska viac či menej rýchleho dosahovania výsledkov, ale nie veľmi efektívneho z hľadiska finančných investícií.

Tretí spôsob je však lepší.

Áno, je ťažké vytvoriť profesionálny tím web copywriterov na vlastnú päsť. Pre tých, ktorí to chápu, existuje tretia cesta, ktorá je jednoduchšia a efektívnejšia - pracovať s hotovým tímom odborníkov. Otázkou je, kde ich nájsť? Všetci sú tu. A iní ešte neexistujú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár