Obsah marketing alebo self-promotion? Voľba je na vás

Predstavte si, že ste dievča a vy ste šli na svoj prvý deň s nádejným mladým mužom. Namiesto romantického večera a príjemnej komunikácie sme však strávili celú noc a počúvali príbehy vášho partnera o sebe. Nepýtal sa vás na jednu otázku a nikdy sa nezaujímal o váš názor. Môže podľa vás očakávať druhý termín? Ak nie je najzaujímavejšou (a pravdepodobne jedinou) osobou na Zemi, nemá skoro žiadnu šancu ťa znova vidieť.

Tak prečo sa toľko spoločností a podnikateľov správať ako váš priveľmi chatrný a narcistický spoločník? Vytvárajú obsah, v ktorom sa viac chváli a chváli ako užitočné informácie pre spotrebiteľov. Preto nezáleží na tom, či je to prvý dátum alebo prvý kontakt s potenciálnymi klientmi, musíte vybudovať obojsmernú komunikáciu a byť pripravení niečo dať, aby ste niečo dostali.

Váš obsah by mal podnietiť dialóg a vyvolať horúce diskusie. Úspešné dosiahnutie tohto cieľa závisí od veľkého počtu faktorov, ale obojsmerná komunikácia je jadrom všetkých stratégií interakcie so spotrebiteľmi. Vaša značka sa musí naučiť „dávať a prijímať“ s cieľom zapojiť spotrebiteľov do scenára konverzie a zmeniť záujem spotrebiteľov na bežných zákazníkov.

Nadmerné vychvaľovanie zabíja ROI

Väčšina spoločností sa obáva obsahu, ktorý nehovorí priamo o svojich produktoch a službách. Myslia si, že v žiadnom prípade nebude schopný ovplyvňovať obchodné príleži- tosti ani predaj a bude iba propagovať konkurentov.

Ak však použijete iba propagačné materiály alebo reklamný obsah, nebudete môcť vytvoriť silnú stratégiu marketingu obsahu. Predajné materiály sú potrebné na konci scenára konverzie, keď sú zákazníci takmer pripravení kúpiť. Tu už môžete posilniť svoju správu pomocou hovorov z kategórie „Pozrite sa na mňa“, „Kúpiť“ alebo „Rozhodnite sa teraz“. Toto je však len časť stratégie marketingu obsahu. Väčšina podnikateľov tomu nerozumie a snaží sa okamžite prinútiť spotrebiteľov, aby pre nich urobili ťažké rozhodnutie. V tomto ohľade sa všetok obsah stáva príliš „predajným“, zdá sa, že ide o reklamu alebo úplnú chválu, a nie o riešenie problému spotrebiteľa.

Po prvé, obchodníci by sa mali pozrieť na predajný lievik, aby zostavili svoje kalendáre publikácií. Internetová stránka alebo blog by mali mať úplný cyklus materiálov, aby sa zabezpečila každá fáza scenára konverzie, čo vedie spotrebiteľov od prvého záujmu k nákupu a záväzku.

Priemysel novinky, infografiky, webináre, blogy sú skvelé nástroje pre zapojenie čitateľov do datovania fázy a skúmanie vašej spoločnosti. Tu sa tiež musíte vyhnúť vlastnej propagácii, pretože to môže spôsobiť odmietnutie medzi spotrebiteľmi.

Ukladacie služby a tovar sa stali neúčinnými

Ako obchodník musíte byť veľmi opatrní. Už nemôžete zvoniť zvončekom pre zákazníkov a hádzať svoje reklamy na prah v nádeji, že dôjde k úspešnej angažovanosti a urobíte predaj.

Keď niekto chce niečo pochopiť, obráti sa na experta. Nechce v odpovedi na svoju požiadavku na vyhľadávanie dostávať sériu reklamných správ o tom, čo je to super spoločnosť, s ktorou sa mal stretnúť, a prečo by mal dať všetky svoje peniaze čo najrýchlejšie.

Používanie predajného alebo propagačného obsahu na samom začiatku interakcie so zákazníkmi je jedným z najväčších mylných predstáv v oblasti marketingu obsahu. Nemôžete len tak sklamať nejaký obsah a očakávať, že sa ľudia zapoja. Mýlite sa, ak si myslíte, že založenie blogu je podstatou marketingu obsahu. Mýlite sa, ak si myslíte, že reklamné správy sú vhodné pre všetky kanály interakcie so spotrebiteľmi.

Ak sa váš blog sústreďuje denne len na to, že ste neskutočne cool, sotva niekto chce čítať po celú dobu. Ak v názve napíšete: "5 najlepších miest na návštevu v Paríži" av textových informáciách len o vašich zájazdoch a výhodách nákupu od vás - nečakajte, že dostanete záujemcov.

Tu je tvrdá pravda života - váš obsah môže nielen zapájať ľudí alebo ich nechať ľahostajní, ale aj obťažovať, robiť negatívny dojem a znížiť dôveryhodnosť vašej značky a vašich produktov.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Netline Corporation, je priama samoobsluha príčinou 43% neúspechov u spotrebiteľov. Toto číslo presahuje iba percento nadmerných požiadaviek na stiahnutie - 50%.

Aké sú nafúknuté požiadavky? Urobte si pristátie, ponúknite svojim zákazníkom bezplatnú knihu a vytvorte miesto na zachytenie s 20 poľami na vyplnenie informácií o zákazníkoch. (Chalani z Netline urobili niečo také, čo je aspoň divné). Pozrite sa na jej percento konverzie - počet ľudí, ktorí si túto knihu ešte stiahli, vrátane poštovej adresy, rodného mena matky a čísla kreditnej karty. A dospieť k záveru, že nie je potrebné komplikovať svojim zákazníkom život v snahe získať osobné údaje.

Pochopiť, že obsah marketing nie je self-promotion. Toto je vytvorenie dôvery. Je to ukážka odbornosti a excelentnosti na trhu. To má pomôcť vašim zákazníkom, poskytovať užitočné a relevantné informácie, riešiť ich problémy, odpovedať na ich otázky.

Ak je váš blog naplnený popismi produktov, vlastnou propagáciou alebo predajom správ, musíte revidovať svoj plán publikovania (ak existuje). Čo najrýchlejšie. Čím dlhšie vydržíte, tým viac vás spotrebitelia opustia.

A okrem zverejnenia propagačného obsahu, ktorý nepochybne pomáha uzavrieť obchody, stále treba mať na pamäti dôležité ciele. Napríklad:

  • Zlepšiť SEO a riadiť ekologickejšiu dopravu.
  • Zvýšiť zapojenie (čas strávený na stránke, počet navštívených stránok atď.)
  • Prilákať / živiť vedie
  • Zlepšiť dôveru a odhodlanie zákazníkov
  • Dosiahnuť vedúce postavenie na trhu a myslenie spotrebiteľov

Predpokladajme, že potrebujete prilákať prevádzku, stať sa lídrom na trhu, dokázať svoje odborné znalosti a zvýšiť základňu predplatného (mimochodom, konečným cieľom je stále predávať produkty a služby). V tomto prípade môžete doplniť svoje propagačné a reklamné materiály novinkami na svojom výklenku, ako aj sériu článkov, ktoré riešia kľúčové problémy spotrebiteľov v tomto odvetví. Tieto materiály umožnia vašim spotrebiteľom uvedomiť si najlepšie ponuky v niekoľkých cenových segmentoch. Spotrebitelia môžu získať predstavu o kľúčových výhodách vašich produktov v porovnaní s inými produktmi a službami na trhu. Po prvé, užitočné informácie, a potom budú pripravení študovať návrh.

A mali by ste vždy povedať pravdu. To je výhoda marketingu obsahu. Neskrývate sa, že na vašom trhu existujú iné dobré produkty. Niektoré z ich funkcií sú lepšie, niektoré sú lacnejšie. Avšak vaše produkty a služby majú jedinečné výhody, vďaka ktorým je váš produkt veľmi užitočný a veľmi žiaduci pre spotrebiteľov. Nech sa spotrebitelia rozhodnú sami pre seba, bez toho, aby im uložili možnosť voľby, alebo aby ich načítali s nadmerným predajom rušivých správ. Takže si zaslúžiš dôveru.

Ak svojim spotrebiteľom neposkytnete užitočné informácie, dá to niekto iný. Nebojte sa hovoriť o sebe a svojich úspechoch a produktoch, nezabudnite však, že nikto nemá rád jednosmernú komunikáciu. Nesnažte sa oklamať spotrebiteľov prezentovaním reklamného obsahu ako informatívneho. Nepokúšajte sa tlačiť predajný modul na konci prehľadu informácií. Čitatelia nie sú blázni, všetko pochopia naraz a stratíte dôveru.

Namiesto toho budujte harmonické vzťahy založené na rovnováhe medzi prijímaním a darovaním. Byť, že "cool chlap od prvého dňa," a ponúknuť svojim zákazníkom niečo, čo budú mať prospech z alebo mať prospech.

Ste pripravení zmeniť svoju stratégiu ešte dnes?

Začnite strategicky premýšľať, publikujte obsah, ktorý inšpiruje, baví a informuje vaše publikum. Ak do svojej stratégie marketingu obsahu môžete zahrnúť užitočný obsah, časom môžete vyhrať alebo znovu získať dôveru svojich spotrebiteľov. Dôvera, ktorá dáva kvalitu vedie a predaja.

Teraz je ten správny okamih na zastavenie otvoreného samo-PR.

Na začiatku! Varovanie! Marsh prináša výhody!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár