Keď vyskakovacie okná môžu zničiť vašu značku

Vyskakovacie okná (pop-up) - nástroj nie je zďaleka nový. Napriek tomu sú však názory na ich účinnosť stále rozdelené. Niektorí tvrdia, že pop-up okná sú najlepším spôsobom ako zvýšiť konverziu. Iní ich považujú za hlavnú dráždivosť odchádzajúceho marketingu (agresívne, dotieravé a moderné internetové užívateľov).

Dobré vyskakovacie okná

Bez ohľadu na to, akú pozíciu zastávate, myslím, že nepopierate túto skutočnosť: niektoré pop-up okná naozaj môže zvýšiť konverziu bez podráždenia u ľudí.

Na čom záleží? Existuje niekoľko dôležitých faktorov:

  1. Ako dlho sa objaví kontextové okno „pristátie“. Dajte príliš malú priepasť a budete prekvapení, ako rýchlo sa vaša miera odchodov začne zvyšovať.
  2. Aké ľahké je to uzavrieť. Zaskrutkujte malé "X" na vyskakovacie okno, ktoré je sotva viditeľné a dostanete rovnaké výsledky ako v predchádzajúcom odseku.
  3. Ako často sa zobrazuje v jednej relácii používateľa. Čo si myslíte, aký dojem urobíte pre používateľa, ak ho odpútate často?
  4. Aké volanie k akcii používate. O tom budeme podrobnejšie diskutovať nižšie.

Väčšina vyskakovacích okien, s ktorými sa stretávame každý deň, nás požiada, aby sme Váš e-mail ponechali na výmenu za príjemný obsah (zasielanie exkluzívnych tipov, videí, bielej knihy, množstva webových seminárov, po ktorých sa stanete superprofi v online predaji atď.) , A vy buď zadáte svoju e-mailovú adresu alebo zatvoríte kontextové okno. Je to jednoduché, nie impozantné, urobíte si vlastnú voľbu. Takéto kontextové okná je možné volať "Good".

A teraz sa pozrime, za akých okolností sa automaticky otvárané okná stávajú "zlomom".

Zlé vyskakovacie okná

Určite ste videli tento typ vyskakovacích okien, keď urobíte nejakú ponuku a máte na výber z dvoch rozšírených odpovedí. Napríklad "Áno, považujem to za zaujímavé." alebo nie vďaka, Toto je štandardná štruktúra vyskakovacieho okna a nie je s tým nič zlé - buď súhlasíte alebo zdvorilo odmietnete ponuku. Takéto pop-up okná sa najčastejšie nachádzajú na internete a podľa mnohých prípadov pracujú veľmi efektívne (konvertujú a nespôsobujú podráždenie).

Aký druh pop-up okien odkazujem na kategóriu „zla“, pýtate sa. Používatelia, ktorí sa cítia nepríjemný, Pozrite sa na nasledujúce kontextové okno a pochopíte, čo tým myslím:

Ako si myslíte, že sa užívatelia budú cítiť po prečítaní toho, čo je napísané na sivom tlačidle? Predstavte si, prosím, na okamih, že na vašej stránke je taká rozbaľovacia ponuka a vy ste ju ako návštevník videli.

Ako? Príjemné pocity?

Zdá sa, že tvorcovia tohto pop-upu sa považujú za veľkých psychológov a majstrov presvedčovania (nanešťastie nie sú takí). To je čistá manipulácia a verte mi, táto technika vám nikdy neprinesie pozitívne výsledky. Prečo? Všetko je bolestne jednoduché.

Ľudia nechcú byť oklamaní..

Správne presvedčenie nikdy neobsahuje podvod. Je pokojný a nenápadný. Osoba si musí zvoliť svoju vlastnú voľbu. V našom prípade je na neho užívateľ uvalený, čím sa cíti trápne, ak chce ponuku odmietnuť.

Je to škoda, chlapci, hanba ...

Podobným spôsobom je možné dosiahnuť zníženie konverzie (keďže väčšina používateľov, ktorí nemajú záujem o návrh, nekliknú na oranžové tlačidlo z dôvodu princípu) a silný nával podráždenia (užívatelia zatvoria okno s pocitom, že vplávajú do duší) - osobne som mal taký pocit).

Toto nie je správna technika presvedčovania a nie hackovanie života. Nie je to potrebné! Vo svete existuje veľa iných spôsobov, ktoré sú bezpečnejšie pre vašu povesť.

Aký druh?

Get Response používa veľmi zaujímavé pop-up. Keď kurzor myši smeruje k východu, zobrazí sa pred vami toto okno:

Toto je správna technika presviedčania. Žiadne podvádzanie a manipulácia. Štípanie humoru a krásny dizajn. Všetko, čo je potrebné k záujmu a návratu nudeného používateľa.

Ak používate kontextové okná, premýšľajte o tom, ako môžu vaše slová ovplyvniť ľudí. Nemôžete nútiť používateľov, aby sa prihlásili na odber, môžete uviesť len dôvod, prečo by to mali urobiť. Nenúťte ich, aby sa báli a cítili sa zle. Koniec koncov, tieto pocity budú čoskoro ustupovať, ale záporné pre vašu značku zostanú navždy.

Mimochodom, náš newsletter sa môžete prihlásiť úplne dobrovoľne - je to na samom vrchu obrazovky. Žiadne pop-up okná, len vaše vlastné želanie

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár