Kto mal Panda 4.0 a ako sa chrániť pred touto šelmou

Koncom mája spoločnosť Google aktualizovala algoritmus Panda. Anglicky hovoriace zdroje ako prvé pocítili aktualizáciu. Najmä podľa rôznych údajov, eBay stratil z 30 až 80% prevádzky z Google do niekoľkých dní po spustení nového Panda. Aj zdroje ruského jazyka čelili poklesu návštevnosti.

Z tohto článku sa dozviete, čo štvrtá „Panda“ trestá zdroje a ako sa chrániť pred negatívnym vplyvom aktualizovaného algoritmu.

Aký druh šelmy je Panda 4.0

Čestný bojovník s vyhľadávacími manipuláciami Matt Cutts oznámil aktualizáciu "Panda" 20. mája. Pred niekoľkými dňami si odborníci z marketingovej spoločnosti G-Squared Interactive (GSQI) všimli dramatické zmeny v účasti niektorých zdrojov. Google pravdepodobne testoval algoritmus Panda 4.0 pred oficiálnym spustením.

Jedna z najhlasnejších obetí Pandy 4.0 bola eBay. Zdroj stratil desiatky percent návštevnosti. Medzi ďalšie čestné trofeje aktualizovaného algoritmu by sme mali spomenúť projekty Webopedia, Yellowpages, Ask.com. Podľa obchodníka Peteho Meyersa z Mozu mal Panda 4.0 negatívny vplyv na stránky s nízkou kvalitou obsahu. Je to prirodzené, pretože algoritmus Pandy bol vytvorený na potrestanie zdrojov s nízkou kvalitou obsahu a na podporu stránok s vysoko kvalitným obsahom.

Ako Panda 4.0 povzbudzuje niektoré zdroje a trestať ostatných? Prečítajte si nižšie.

Blogy priemyslu expertov sú na koni

Podľa GSQI, blogy odborníkov z priemyslu dostali od spustenia Pandy 4.0 dodatočnú prevádzku. Toto pozorovanie sa zhoduje so zámerom, ktorý Matt Cutts na konci roku 2013 vyjadril, že sa majú zlepšiť algoritmy, ktoré umožňujú identifikovať a povzbudiť renomovaných špecializovaných autorov.

GSQI uvádza príklad marketingových a lekárskych blogov, ktorých návštevnosť vzrástla po spustení Panda 4.0. (pozri obrázok).

Na žiadosť GSQI Matt Cutts odpovedal, že nárast návštevnosti serióznych blogov bol spôsobený aktualizáciou Panda. Štvrtá verzia tohto algoritmu presnejšie určuje signály kvality, čím získava zdroje špecializovaných odborníkov.

Panda 4.0 monitoruje zapojenie používateľov

Aktualizovaný algoritmus "Panda" zbavuje dopravné stránky, ktoré nemôžu dosiahnuť vysokú angažovanosť používateľa. Roboty spoločnosti Google s najväčšou pravdepodobnosťou merajú angažovanosť prostredníctvom faktorov správania, vrátane miery odchodov, hĺbky zobrazenia, času stráveného na stránke a ďalších ukazovateľov. GSQI demonštruje mieru zlyhania lokality, ktorej účasť sa po zavedení Pandy 4.0 zrútila.

V tomto ohľade venujte pozornosť rafinovanej miere odchodov, ak ste tak ešte neurobili. Služba Google Analytics považuje za zlyhanie všetky návštevy, ktoré vyústili do jednej stránky lokality. Užívatelia, ktorí unikli zo stránky po niekoľkých sekundách, ako aj používatelia, ktorí si prečítali článok do pol hodiny, spadnú do odpadu. Naruší obraz angažovanosti, však?

Pomocou rafinovanej miery odchodov môžete nastaviť čas návštevníka na stránke, po ktorom systém nezapočítava odmietnutie. Pomocou Správcu značiek Google môžete rýchlo implementovať vylepšenú mieru odchodov zo stránky a získať správne údaje o zapojení divákov.

Sledovanie rafinovanej miery odchodov vás nebude chrániť pred Pandou. Jednoducho dostanete presnejšie údaje o angažovanosti používateľa. Vďaka tomu môžete efektívne ovplyvniť správanie publika.

Nový "Panda" nemá rád syndikáciu obsahu

Webové stránky publikujúce syndikovaný obsah patrili medzi top obete Pandy 4.0. Podľa GSQI, typická obeť nového algoritmu zhromažďuje z prostriedkov tretích strán 20 až 40% publikovaného obsahu. Pokles účasti na týchto zdrojoch je desiatky percent.

Štvrtý "Panda" zbavil dopravcov agregáty, ktoré pokrývajú rôzne témy. Potvrdzuje to, že spoločnosť Google považuje za negatívnu prax publikovať syndikovaný obsah bez ohľadu na uvedené témy. Upozorňujeme, že väčšina obetí Panda 4.0 zanedbala správne technické nastavenia. Nepoužívali rel = canonical atribút na odkazovanie robotov vyhľadávania na pôvodné publikácie. Tiež ponechali syndikovaný obsah otvorený pre indexovanie.

Pamätajte si, že Panda vždy nepáčila duplicitný obsah. Chrániť pred štvrtým a všetkými nasledujúcimi "Pandami", kladenými na vytvorenie originálneho hodnotného obsahu. To neznamená, že by ste mali v každom prípade opustiť agregáciu údajov. Malé množstvo syndikovaného obsahu nebude mať nepriaznivý vplyv na vaše stránky, ak sú splnené dve podmienky. Po prvé, syndikovaný obsah by nemal dominovať vášmu zdroju. Po druhé, musíte dodržiavať technické odporúčania vyhľadávačov. Ak používate agregovaný obsah, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

  • Pozrite si pôvodnú publikáciu :.
  • Zatvorte syndikovaný obsah z indexovania:

Syndikácia obsahu ohrozuje miesta darcov

Podľa GSQI, syndikácia obsahu niekedy negatívne ovplyvňuje miesta darcov. Toto sa stane, ak agregátor neodkazuje na pôvodnú publikáciu alebo nezatvorí syndikovaný obsah z indexovania.

V niektorých prípadoch majú príjemcovské zdroje vyššiu pozíciu pri vydávaní ako darcovské zdroje. Situácia je nasledovná: lokalita A publikuje nejaký materiál a lokalita B duplikuje publikáciu. Zdroj B je vo vydaní prvej pozície na žiadosť spojenú s publikáciou. Zároveň nie je zdroj A zahrnutý v hornej časti.

Tento problém existoval pred aktualizáciou algoritmu Panda. Od konca mája tohto roku sa však internetové stránky darcov dostávajú do tejto situácie častejšie. S týmto problémom sa môžete vysporiadať dvoma spôsobmi. Najprv požiadajte vlastníkov stránok príjemcu, aby určili váš zdroj ako zdroj obsahu pomocou atribútu rel = canonical. Po druhé, pokúste sa obmedziť používanie vašich agregátorov obsahu. Obráťte sa na vlastníkov stránok príjemcov. Môžete tiež vypnúť RSS.

Panda 4.0 nemá rád nadmerné kľúčové slovo

Nejde ani o nadmerné nasýtenie textov kľúčmi. Štvrtý "Panda" je zlý pre stránky, ktoré majú malý počet stránok, ale sú aktívne podporované veľkým počtom vyhľadávacích dopytov.

GSQI uvádza príklad zdroja s niekoľkými desiatkami indexovaných stránok, ktoré boli propagované podľa tisícov konkurenčných dopytov. Každá stránka tejto stránky je podporovaná stovkami požiadaviek. Hlavná stránka zdroja bola navyše podporovaná najviac konkurenčnými požiadavkami. Vlastníci stránok zároveň zverejnili originálny vysoko kvalitný obsah. Po spustení algoritmu Panda 4.0 sa návštevnosť tohto zdroja znížila o viac ako 50%.

Táto situácia je jednoducho vysvetlená. Spoločnosť Google sa snaží nasmerovať používateľov na stránky, ktorých obsah najviac zodpovedá potrebám používateľov. A používatelia nepotrebujú texty, ktoré sú optimalizované pre konkrétnu požiadavku. Hľadajú informácie o odbornej úrovni. Môže byť jedna stránka špecifická pre stovky konkurenčných požiadaviek? Otázka je rétorická.

Upozorňujeme, že Panda 4.0 urobila Google ešte múdrejším. Vyhľadávač ľahko odlíši šikovne optimalizovaný obsah od skutočne hodnotných publikácií.

Ako sa pohltiť nové "Pandu"

Ak spĺňate požiadavky vyhľadávačov, nemôžete sa obávať dopadu Panda 4.0 na vaše webové stránky. Udržujte publikovaný obsah užitočný pre publikum. Nesnažte sa umelo propagovať žiadne stránky pre viac žiadostí. Séria vysoko kvalitných publikácií, ktoré sa týkajú vašej oblasti činnosti, vám prinesie prvé pozície na tisícoch kľúčových fráz, vrátane vysokofrekvenčných.

Nasledujúce odporúčania vám pomôžu v prípade negatívneho vplyvu Panda 4.0 na váš zdroj:

  • Audit stránky. Venujte pozornosť zlej kvalite a požičiavanému obsahu, technickým problémom, použiteľnosti. V skutočnosti, Panda algoritmus môže byť premenovaný Octopus, pretože má veľa chápadiel, ktoré siahajú do rôznych aspektov fungovania stránok.
  • Nestrácajte čas na akademickú analýzu. Čo najskôr odstráňte problémy zistené počas auditu. Stránky, ktoré stratili prevádzku kvôli "Panda", obnoviť pozície postupne.
  • Rozvíjať stránky, nevenovať pozornosť dopadu Panda 4.0. Publikovať kvalitný obsah, snažiť sa získať sociálne signály a prirodzené prepojenia z renomovaných zdrojov. Táto práca prinesie výsledky, keď sa zbavíte negatívneho vplyvu "Pandy".

A tieto tipy vám pomôžu zostať v sedle, ak aktualizovaná "Panda" zvýši návštevnosť vašej stránky:

  • Ak vaše stránky niekedy spadali pod filter Panda, postupujte v súlade s plánom na odstránenie zdroja zo sankcií. Nespúšťajte ho do polovice, pretože ďalšia aktualizácia Pandy môže znova odniesť vašu návštevnosť.
  • Pozrite sa na stránky tejto stránky, ktoré vám prinášajú najviac ekologickej návštevnosti zo strany Google. Vyberte si medzi nimi stránky, ktoré poskytujú vysokú angažovanosť používateľa. Venujte pozornosť rýchlosti odskoku, hĺbke zobrazenia a ďalším indikátorom správania. Na týchto stránkach s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete recept na ďalší úspešný rozvoj stránok.
  • Pokúste sa určiť, ktoré kľúčové dotazy vedú používateľov na stránku po aktualizácii Panda. Budete vedieť pochopiť, aký obsah Google považuje za relevantný pre potreby publika. To vám pomôže zlepšiť vašu obsahovú stratégiu.
  • Pravidelne vykonávajte technický audit miesta a včas opravujte chyby.

Aktualizácia globálneho algoritmu panda ...

... môže priniesť vážne problémy do vášho projektu. Rizikom sú zdroje, ktoré publikujú syndikovaný obsah bez zadania zdroja pomocou atribútu rel = canonical. Môže byť ovplyvnená aj lokalita darcu a zdroje, ktoré nie sú zaangažované používateľom. Problémy sa môžu vyskytnúť na stránkach, ktoré nejakým spôsobom riešia problém pomocou kľúčových fráz.

Mnohé stránky, ktoré zverejňujú svoj vlastný vysoko kvalitný obsah, získali ďalšiu prevádzku po spustení novej Pandy. Po prvé, blogy priemyslu odborníci pocítili pozitívny efekt. Pre ďalšiu prevádzku môže počítať stránky, ktoré zverejňujú užitočný pôvodný obsah, pričom venujú pozornosť technickým požiadavkám vyhľadávačov a použiteľnosti.

Zanechajte Svoj Komentár