Klasifikácia idiotov v podnikateľskom svete: od boasters po zlých trollov

Keď vidíme vodcov medzinárodných korporácií vo federálnych správach alebo sledujeme seminárne filmy o Steve Jobsovi alebo Markovi Zuckerbergovi, chápeme, že toto je presne to, čo by mal byť moderný úspešný podnikateľ - geniálny, presný a primeraný. Avšak, v reálnom živote, môže šéfkuchár kričať obscénne na jeho podriadených tak, že všetky mačky beží pod oknami v kancelárii, a obyčajný finančný analytik - verí, že je hlavnou osobou v spoločnosti, a požadovať, aby sa s ním zaobchádzalo zodpovedajúcim spôsobom. V takýchto prípadoch ľudia stručne opíšu šéfa alebo kolegu: "Blázon." Počuli ste niekedy niečo také za chrbtom?

Nižšie je uvedených 10 najbežnejších typov kriminálov v obchodných kruhoch. Nepracujete s nimi a s nimi? Ak áno, vaša situácia môže byť ešte napravená, pretože uvedomenie si problému je prvým krokom k jeho riešeniu.

1) Vodca, ktorého sebadôvera žiada o šarvátku

Kto ste Budete kričať na čašníkov, aby mohli rýchlo prevziať vašu objednávku bez toho, aby ste pridali „ďakujem“ alebo „prosím“. Váš pocit nadradenosti môže prevážiť len nad vašou hrubosťou. Malý úspech v podnikaní z nejakého dôvodu vám dal právo na to, aby ste sa považovali za lepších ako ostatní, a preto s inými ľuďmi zaobchádzate ako s druhou triedou.

Čo s tým? Ťažká otázka. Spravidla sa takáto hlúposť zaobchádza buď návštevou vraha, alebo jeho vlastným finančným kolapsom. Spomeňte si na "krstného otca" - Vito Korleone sa tiež bál, ale miloval. Napríklad Mark McCluskey (kapitán polície v "The Godfather") bol jednoducho zastrelený do hlavy kvôli tomuto správaniu. Premýšľajte o tom, keď nabudúce budete kričať, vyháňať čašníkov v nasledujúcej reštaurácii. Náhle skutočné horúce Taliani pracujú v pizzerii? Strieľať, možno nie strieľať, ale pár zubov môže ľahko chýbať.

2) Investor s megalomaniou

Kto ste No, pán (alebo pani) Peniaze Bag, ste osoba, ktorá venuje pozornosť len tým, ktorí sa už stali veľkým záberom v tomto svete. Na párty vždy komunikujete len s tými, ktorí mali (a budú mať) viacmiliónové investície a zvyšok pre vás jednoducho neexistuje. Nikdy sa nepýtajte na iných ľudí a zvuk vášho vlastného hlasu vás privedie k extáze - môžete hovoriť celé hodiny, len tam nie je dosť vďačných poslucháčov.

Čo s tým? V spoločenskom stretnutí, pozrite sa na svojich partnerov v očiach aspoň 20% času. Zmiernte svoje nadšenie a prestaňte reagovať negatívne na pokusy bežných ľudí, aby vás oslovili. Prestaňte súdiť ľudí podľa výšky peňazí, ktoré vám (podľa vášho názoru) môžu priniesť.

3) Poskytovateľ služieb - "zaseknutý"

Kto ste Zafixujete ľudí na stenu na svetských stranách a začnete chváliť a povedať vám, koľko nádherných vecí robíte pre iných, bez toho, aby ste mali najmenšiu predstavu, či ľudia potrebujú vaše služby vôbec. Ste ďaleko od viditeľa, pretože si nevšimnete, keď ľudia začínajú variť z vašej vytrvalosti, a nemáte viac taktu a primeranosti ako kladivo, pre lojalitu ochutenú kyanidom.

Čo s tým? Ani sa neobťažujte s otázkami o tom, či ľudia ako vy: nemajú vás radi. Radšej sa spýtajte sami seba, či chcete stráviť aspoň 5 minút so sebou a uvedomiť si, že by ste to neurobili. Byť poskytovateľom služieb je jednou z najväčších aktivít v našom svete a tých, ktorí môžu získať dôveru zákazníkov a pochopiť, že jeho cieľom je vyriešiť problém ostatných ľudí, ktorí by to mali robiť. Takže to nie je tento problém.

4) Nepotrebný umelec

Kto ste V 5 minútach konverzácie sa vám podarí vysloviť slová "stratégia", "strategický" a "rozvoj stratégie" päťdesiatkrát. "Vytváram strategickú stratégiu." No vážne podnikanie! Medzi absurdné zásluhy, ktoré ste si sami pripisovali, patria aj tie najzaujímavejšie na Zemi. A tiež chcete skrutkovať tam, kde potrebujete a kde nepotrebujete frázu: „Som obyčajný chlap a nehanbím sa akejkoľvek práci“ - ale kto by pochyboval!

Čo s tým? Prestaň sa rozprávať. Namiesto toho študujte a používajte skutočne fungujúce marketingové nástroje.

5) Najchytrejší šéf, ktorý nedáva obyčajných pracovníkov do ničoho

Kto ste Škádlíte jednoduchých programátorov s kódom opíc. Myslíte si, že ste príliš dôležití a inteligentní, aby ste pochopili rozdiel medzi AJAX a Windex. Vôbec sa nezaujímate o to, ako sa objavujú a riešia technické problémy - preto sa zdá, že služba vývoja a technickej podpory je pre vás zbytočnou súčasťou vašej spoločnosti.

Čo s tým? Počas mesiaca každý deň prehovorte s odborníkmi na technickú podporu. Dozviete sa, že sú múdrejší ako vy, vášnivejší o tom, čo robia, aktívnejšie sa zúčastňujú na ich práci a riešia zaujímavejšie problémy. Ak sa po nich ešte chcete ukázať, že sa k nim pridŕžate neúcty, potom budete potrebovať aspoň znalosti technického slangu, aby vaše slová boli brané vážne.

6) Snob, ktorý sa pozerá na podnikanie

Kto ste Opovrhujete tým, že zarábate peniaze? Slová ako „konverzia“, „predaj“ a „optimalizácia výnosov“ sa nezdajú byť hodné vašej pozornosti? Gratulujeme, máte veľmi častú diagnózu "I_too_krut_and_this_mne_n_polzu". Je hlúpe hrýzť ruku, ktorá vás živí - to môže byť len hlúpe, než aby si ju pohŕdal pohŕdaním. Predaj a zarábanie peňazí je základnou výmenou hodnôt a bez tohto reťazca sa žiadny dômyselný produkt nestane súčasťou nášho každodenného života.

Čo s tým? Znížte stupeň jeho strmosti, a to bude tiež prínosom pre vás. Áno, absolventi s červenými diplomami majú zvyčajne vynikajúcu prácu. Len teraz ich najímajú absolventi troeta, ktorí v tomto živote skočili na čas. Každý vie, že vzdelanie nie je všetko. Urobte si čas, aby ste sa dozvedeli, ako sú vedúci pracovníci schopní ovplyvniť ľudí - individuálne aj s veľkým publikom - a uvedomíte si, že vaše nápady majú potenciál, ktorý sa dá ľahko uvoľniť.

7) Konzervatívny konzultant

Kto ste Svoje poradenské služby neustále poskytujete všetkým okolo vás, hoci vaša jediná investícia je podiel vášho vlastného druhého bratranca v štarte, ktorý z nejakého dôvodu spustil webové stránky s recenziami čiernobielych komédií v nemčine. Zbožňuješ hovoriť pravdu a ľavicu o tom, aké ľahké je nájsť investície a zákazníkov, a niekedy dokonca veľkoryso ponúkať svoje služby režisérovi na čiastočný úväzok a zároveň predvádzať, ako súčasne robíte to isté pre tucet ďalších spoločností.

Čo s tým? Nevyžadujte si svoje konzultačné služby, ak nie ste požiadaný. Ak je vaša rada naozaj potrebná, potom budete kontaktovaní, ste naša poradenská spoločnosť Casanova. Vyhoďte slovo „I“ z každej druhej vety - nadmerné sebectvo nikdy nikoho nepriviedlo k dobrému.

8) Seba-profesionál v sociálnych sieťach

Kto ste Tam je nálepka na zadnom okne vášho auta, ktorý hovorí: "Idem pomaly, pretože som čítal Twitter." Väčšinu svojho dňa strávite tým, že hovoríte spoločensky negramotným ľuďom, ako vytvoriť stránku na Facebooku a účet na Twitteri, a opovrhujete kýmkoľvek, kto nestrávi 3 hodiny denne aktualizovaním svojich statusov Vkontakte. Prísne vzaté, vy ste ten istý "expert" na sociálnych sieťach, ako vaša mačka, ale to vás naozaj neobťažuje.

Čo s tým? Snažte sa na tom zarobiť. Zarábajte aspoň dvadsať tisíc s vašou činnosťou na sociálnych sieťach, potom sa zavolajte odborníkom. Môžem poskytnúť bezplatné poradenstvo: ak máte viac priateľov online ako v reálnom živote a nikdy ste sa s nimi nestretli, skúste sa stať spoločenským expertom v reálnom živote a nie online.

9) Boaster zo série "ak by to bolo áno, keby to bolo"

Kto ste Počas uplynulého týždňa ste práve povedali frázu: "Sakra, tiež som to urobil pred pár rokmi." Čo môžem povedať? Výborne, vezmite koláč z poličky. Ale vážne ... Myslíte si, že niekto bude veriť, že by ste mohli vytvoriť lepšie torrenty ako oni? Alebo sociálne služby, ako je Vkontakte, ale s ešte viac funkcií? Je to napriek tomu, že stále žijete so svojimi rodičmi, aj keď máte vyše 30 rokov, a v zozname najlepších výsledkov je titul kapitána vášho futbalového tímu vo dvore? Nuž, možno ste boli prví zo svojich priateľov, ktorí vytvorili miestnu sieť, ale buďme úprimní - boli použité výlučne na sťahovanie porno.

Čo s tým? Menej slov - viac akcie.

10) Evil Troll

Kto ste Trávite všetok svoj voľný čas v práci (ktorý je plný, pretože nenávidíte svoju prácu a robíte prestávky každých 15 minút), ktoré trávite na sieti, kde hádzate bahno na iných ľudí a čo robia. Je pre vás príjemnejšie kritizovať zvyšok, ako umožniť niekomu pozrieť sa na seba. Nechávate komentáre na blogy pod prezývkami "Anonymous" alebo "Bumbastic", a vaša nenávisť k ostatným nezostáva v sieti, ale prichádza do reálneho života, kde si nenechajte ujsť príležitosť povedať niekomu za chrbtom, usmievajúc sa ľuďom v tvári pri stretnutí ,

Čo s tým? Zastavte, kým sa neudusíte vlastnou žlčou. Samozrejme, vy aj babičky máte veľa tém na diskusiu a klebety na lavičke, ale to vám nerobí nič dobré, ak nepracujete ako hlavný diagnostik na Princetonskej klinike, rozprávajte sa s britským prízvukom, chodte s paličkou a máte nápis na dverách "Dr. House".

Všeobecne platí, že existuje veľa kretén okolo. Nebuďte jedným z nich.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár