Rast Hacking: Tajomstvo explozívneho rastu


Čo je Hacking rastu

V poslednej dobe, najprv v zahraničnom segmente internetu, a potom v RuNet, medzi internetovými podnikateľmi, začali hovoriť o raste Hacking. Doslovný preklad pojmu rast Hacking je „rast hackovania“ (rast - rast, hackovanie - praskanie), ale preklad vyjadruje malý význam tohto fenoménu. Čo je hacking rastu?

Rast Hacking sa objavil v prostredí amerických technologických startupov. To nie je nejaká nezávislá marketingová technológia a nie súbor špecifických nástrojov a kanálov na prilákanie návštevnosti na stránku, ale ako výsledok - zákazníci. Nástroje a kanály na prilákanie publika sú rovnaké ako ostatné.

Ľudia, ktorí sú dobre oboznámení s internetovým marketingom, sú často konfrontovaní s podobnou situáciou: Yandex.Direct dáva úžasný výsledok pre jeden produkt, nevytvára nič iné, okrem straty. Pre jednu službu stačí urobiť jednoduchú vstupnú stránku, dostať na ňu návštevnosť - a ste na koni, na druhej strane - všetko je hluché: pristátie nie je schopné uspokojiť informačné vákuum, jasne a stručne hovoriť o výhodách služby a zapojiť návštevníka do scenára konverzie. Pre niektorých klientov je SEO hlavným dodávateľom klientov, pre iných generuje len bolesť hlavy a stratu. Niektoré spoločnosti sú aktívnymi apologistami za prilákanie potenciálnych zákazníkov zo sociálnych sietí, iní kladú veľký dôraz na sociálne siete. Prečo? Na to existuje niekoľko vysvetlení:

 • Dnes už prakticky neexistujú žiadne univerzálne nástroje. Ak niečo funguje pre iných, neznamená to, že to bude pracovať pre vás.
 • Súťaž sa veľmi zvýšila.
 • Dokonca aj zanedbateľná medzera v kompetenciách dvoch žiadateľov, taká nevýznamná, že ani najkvalifikovanejší HR špecialisti nie sú schopní ju identifikovať pri prijímaní zamestnanca, v skutočnosti vedie k vážnemu rozdielu v dosiahnutých výsledkoch.
 • A čo je najdôležitejšie. Pohyb predaja na internet viedol k tomu, že miera výskytu nových technológií, nových kanálov, nových metód práce sa dramaticky zvýšila. Ak chcete držať krok s nimi, musíte vynaložiť zdroje spoločnosti na získanie odborných znalostí v týchto kanáloch a nástrojoch. V opačnom prípade to nie je len zaostávanie, ale neúspech.

Toto je rýchlo sa meniace prostredie a vytvára dopyt po vyhliadkach chaosu, „rastových hackeroch“, ktorí dokážu rýchlo oceniť aplikovanú hodnotu marketingového nástroja alebo kanála získavania zákazníkov a rýchlo ich otestovať na svojom projekte.

Groshakery sú tí istí internetoví obchodníci, ktorí vlastnia súbor dobre známych nástrojov na prilákanie cieľovej skupiny na stránky a zvýšenie konverzie. Sú dobre oboznámení so SEO, SMM, marketingom obsahu, e-mailovým marketingom, vedia, ako vykonávať reklamné kampane v kontextových a cielených reklamných systémoch, využívajú RTB, médiá, atď., Vypočítavajú a analyzujú konverziu prostredníctvom štatistických systémov, sú vždy nespokojní so súčasnou úrovňou konverzie, takže neustále vykonávajú testovanie A / B rôznych prvkov stránky.

Zdá sa, že to nie je nič zvláštne, že? A tu sa zastavme.

V predchádzajúcom odseku som uviedol súbor známych nástrojov. Ale poviem vám, čo hovoria, bez rezervy: existuje len veľmi málo spoločností, ktoré by mohli implementovať celý súbor týchto nástrojov na trhu. Hovorím to ako vedúci internetovej agentúry, ktorá prijíma až 20 hovorov denne od rôznych klientov - zástupcov malých aj veľkých podnikov. Zároveň, keď hovorím, že je ich na trhu veľmi málo, veľmi jemne to vyjadrujem. Aby sme boli bližšie k pravde, neexistujú prakticky žiadne. Spravidla spoločnosti používajú maximálne dva alebo tri nástroje na prilákanie návštevnosti - to je všetko. Analytics? Žartujete. A / B testovanie? V najlepšom prípade sa testujú kontextové reklamné titulky. Inými slovami: každý vie všetko, ale len málo ľudí používa celú sadu nástrojov v praxi. A to je pravda.

Princíp zlyhania

Komplexná práca na prijímaní premávky, jej analýza a permanentná práca na zlepšení konverzie - to je niečo, bez čoho je hacking rastu nemysliteľný. A tu je dôvod. Komplexné práce poskytujú (nie vždy a nie sú garantované, ale často dosť) synergie výsledkov. No, vo všeobecnosti je to pochopiteľné: keď „dohoníte“ cieľovú skupinu prostredníctvom všetkých možných nástrojov a platforiem, kde sa to deje, máte omnoho viac šancí prilákať jej pozornosť, než keby ste ju zaujali len jedným kanálom ,

Nečítali Kotlera, ale mohli rýchlo opraviť kód - a táto zručnosť sa náhle ukázala byť viac v dopyte.

Pomerne často sa stáva, že pri komplexnej propagácii projektu máte väčšiu pravdepodobnosť, že budete mať jeden z niektorých kanálov na prilákanie dopravy, ktorý vás bude stáť menej ako v priemere na trhu. A to vám umožní získať tú výhodu, ktorú vaši konkurenti nemajú.

Ale ako všetko zvládnuť a byť všade prítomný? Ako používať všetky nástroje, všetky funkcie, ktoré sú dnes dostupné v internetovom marketingu? To je samozrejme možné, ale je to drahé a preto v praxi neuskutočniteľné. To je dôvod, prečo je rastový hacking nemožný bez uplatnenia princípu Fail Fast (zlyhanie, zlyhanie, zlyhanie, zlyhanie, často zlyhanie v rozšírenej verzii - „skoré zlyhanie, rýchle zlyhanie, časté zlyhanie, lacné zlyhanie“).

Tento princíp prišiel na trh z oblasti webového vývoja. A mimochodom, toto nie je nič zvláštne. Poviem, samozrejme, s veľkým úsekom, ale to, tento úsek, má skutočný základ: groshackers sú nová generácia webových vývojárov, ktorí sa stali obchodníkmi nevyhnutnosti. Možno, že nečítali Kotlera, ale môžu rýchlo opraviť kód - a táto schopnosť sa náhle ukázala byť viac v dopyte.

Groshakery nie je kreatívna trieda, je to post-kreatívna trieda, pre ktorú je najlepší dizajn ten, ktorý dáva vyššiu konverziu. Pre pestovateľov nie je hodnotenie ich práce profesionálnym publikom alebo oceneniami priemyslu v porovnaní s cieleným projektom priťahujúcim k projektu nič. Groshakery - obchodníci nevyhnutnosti. Ghowth Hacking je o číslach, o konverziách ao rozdelených testoch, nie o „premiestnení“ a „brandingu“ (ospravedlňujeme sa, ale prvé dve slová z marketingovej komunity, ktoré nerozumiem, ale urobil by som nejaké iné slová) s rozmazanou hodnotou).

Princíp rýchleho a lacného zlyhania nám umožňuje vyhnúť sa dlhým a drahým poruchám, čo znamená fatálne. Keď sa aplikuje na rast, princíp rýchleho zlyhania je vyjadrený v nasledovnom:

 1. Prototyping. Prečo je možné plnohodnotnú službu, ak jej relevantnosť možno overiť na jedinom funkčnom prvku?
 2. zjednodušenie. Prečo investovať na stránke, ak je možné dopyt skontrolovať na vstupnej stránke? Prečo vytvoriť veľkú reklamnú kampaň v kontexte všetkých produktov, ak môžete vytvoriť malý produkt a potom ho zmenšiť?
 3. Včasné zastavenie práce. Prečo by ste mali minúť rozpočty na zlepšenie konverzií o 0,051% v službe Google AdWords, ak môžete prejsť na iný kanál a zvýšiť konverziu o 1,5%?
 4. Krátke iterácie. Prečo strácať čas vytváraním jednej veľkej funkcie pre vašu službu, ak v rovnakom čase môžete vykonať 15 malých zmien, čo prinesie väčší účinok?

Posledný bod je veľmi dôležitý. V našej praxi môžeme potvrdiť nasledujúcu vec. V moderných podmienkach vyhľadávacieho marketingu, keď výsledok v "organickom" prevažne závisí od behaviorálnych faktorov hodnotenia (v skutočnosti, na užívateľských vlastnostiach stránky), je možné ovplyvniť zlepšenie PF nie nejakými veľkými zmenami na stránke, ale trvalými, aj keď " malé, “mení sa zo dňa na deň z aktualizácie na aktualizáciu.

Návrat na zem

A teraz dôležitý bod. Všetky uvedené skutočnosti vám môžu poskytnúť dojem, že rastový Hacking je určitým („tajným“!) Súborom techník na zvýšenie cielenej návštevnosti webu, a preto sú pestovatelia nejakými programátormi alebo obchodníkmi, ktorí majú túto tajnú znalosť , Tento názor však nie je pravdivý. Okrem toho neexistujú pestovatelia - ako určitá skupina ľudí, ktorí by sa s týmto termínom stotožnili.

Rast Hacking je odpoveďou na modernú realitu internetového marketingu, ktorý sa mení rýchlejšie, než by vlastníci stránok chceli. Väčšina podnikateľov nemá čas na to, aby si tento marketingový nástroj osvojili skôr, ako sa prepustí do obehu. Rast Hacking je koncept, ktorý naznačuje, že schopnosť zvládnuť nové nástroje a, čo je dôležité, schopnosť okamžite ich otestovať v akcii, je dôležitejšia ako dôkladná štúdia týchto nástrojov.

Navyše, ak budete čítať americké blogy na tému grocking, potom prídete na jeden zaujímavý záver. Pre Hacking rastu neexistuje rozdelenie na „oblasti zodpovednosti“: ide o marketingové kompetencie, to sú obchodníci, a to sú produktológovia. Malo by sa použiť čokoľvek, čo môže priniesť explozívny rast cieľovým návštevníkom projektu. A niekedy väčší efekt neprináša správne používanie nástrojov internetového marketingu, ale zmena samotného produktu - jeho úlohy a globálny účel (tzv. Pivot).

Recept správny rast Hacking'a

Ak budete čakať v tejto kapitole na zoznam desiatich položiek („urobte to tu - a získajte to tu“), potom vás sklamem. Takýto zoznam nebude, je v rozpore so samotným princípom grockingu. Keďže neexistujú dva identické projekty, neexistujú žiadne dva identické recepty na prudký nárast dopravy. Kľúčom k rastu projektu je okrem toho veľmi zriedka jedna technika. Sean Ellis, autor obdobia rastu Hacking, ktorý je prvým špecialistom marketingu zamestnancov spoločnosti Dropbox, hackol publikum jedným jednoduchým trikom - používatelia dostali bonusové gigabajty na disk prostredníctvom odkazov odkazov nových používateľov na službu. Ale Ellis sám v jednom z jeho článkov zázraky: by jeden úspešný hack viedli k prudkému rastu projektu Dropbox, ak okrem tohto hack, projekt nepoužil veľa ďalších súvisiacich nie tak marketingu, ale samotný produkt?

Recept na správny Hacking rastu je založený na troch pilieroch:

 1. Nedostatok pripútanosti k niektorým špecifickým nástrojom a v dôsledku toho nedostatok strachu z nových metód a nástrojov na generovanie dopravy. Fungovanie jedného nástroja je znakom úzkosti a obmedzení.
 2. Všetky aktivity groghaker by mali byť založené na web analytics. Bez nej neexistuje žiadny rast.
 3. Tretím kultom grooserov je automatizácia. Všetko, čo sa dá automatizovať, by malo byť automatizované.

Nebojte sa nových, neverte neznámym pojmom. V modernom svete a vo svete blízkej budúcnosti bude nové viac a viac. A úlohou internet marketingu je "crack" nové nápady a premýšľať o tom, ako ich uplatňovať vo svojej práci s cieľom zlepšiť výsledok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár