Google+: najdôležitejšie nastavenia a nástroje na podporu vášho podnikania

Sociálna sieť Google+ sa objavila na internete pomerne nedávno - asi pred 2,5 rokom, ale napriek tak krátkej dobe existencie počet jej používateľov už presiahol 500 miliónov. Impozantná postava, nie? Mnohé spoločnosti sú však k tejto sociálnej sieti stále skeptické, pretože ju považujú za nedostatočne účinnú.

Prečo sú podnikatelia takí, ktorí nemajú radi chudobnú Google+? Faktom je, že mnohí z nich nechápu všetky úžasné funkcie, ktoré táto sociálna sieť má. Ako je to zvyčajne? Podnikatelia zaregistrujú svoju spoločnosť na Google+, vyplnia svoj profil v najlepšom prípade o 30%, uverejnia príspevky niekoľkokrát týždenne a bez toho, aby získali viditeľné výsledky, dospeli k záveru: „Nie je to dobré.“ Stáva sa tiež, že sa v službe Google+ vôbec neregistrujú, keď počuli od svojich priateľov, že používanie tejto sociálnej siete je stratou času.

V skutočnosti je to len mýtus, ktorý nemá žiadny vzťah k realite. Vytvorením firemnej stránky v službe Google+ môžete svoje publikum rozdeliť do rôznych skupín („kruhy“), zdieľať s nimi články, odkazy, fotografie a videá, držať videohovory atď. Účet Google+ navyše výrazne zvýši pozíciu vašej značky pri vydávaní spoločnosti Google, zvýši rýchlosť kliknutí vašich reklám v službe Google AdWords a vo všeobecnosti zvýši vašu viditeľnosť v tomto vyhľadávacom nástroji, o ktorom je známe, že je najväčšia a najobľúbenejšia v celej sieti. , Navyše, toto všetko je úplne zadarmo!

Ako môžete vidieť, služba Google+ vám môže veľmi prospieť. To sa však stane len vtedy, ak nerozumiete všetkým jej užitočným funkciám, ale začnete ich uplatňovať aj v praxi. Ako to urobiť, budeme ďalej vysvetľovať.

Prvý krok: nastavenie účtu

Pred odoslaním prvého príspevku v službe Google+ by ste mali venovať náležitú pozornosť nastaveniam svojho účtu. Musíte vyplniť všetky informácie o vašej spoločnosti, ktoré spoločnosť Google požaduje. Nezabudnite, že úplne vyplnené profily / stránky sú viac populárne u online používateľov ako čiastočne vyplnených.

Ak ste ešte nevytvorili firemnú stránku v službe Google+, na to nie je neskoro. Postupujte podľa tohto odkazu a uvidíte, že tento postup je veľmi jednoduchý a netrvá dlho.

Ak vaša spoločnosť už má účet Google+, prihláste sa a okamžite prejdite na kartu O mne. Prejdite nadol a skontrolujte, či ste dokončili všetky jeho sekcie (História, Kontaktné informácie, Odkazy). Ak je jeden z nich prázdny, vaše publikum môže mať voči vašej spoločnosti nedôverčivý postoj.

Karta „O mne“ by mala obsahovať aktuálne informácie o vašej značke. Pozrite sa na túto stránku očami vašich súčasných alebo potenciálnych účastníkov. Chcete, aby hodnotili vašu spoločnosť na základe týchto informácií? Ak nie, potom je čas začať ho upravovať.

Napriek tomu sa neodporúča úplne kopírovať informácie z firemnej webovej stránky a prilepiť ich na svoju stránku Google+. Pokúste sa ukázať trochu kreativity, aby sa ľudia, ktorí si prezerali váš účet, okamžite chceli prihlásiť na odber. Ak neviete, kde začať, použite nasledujúce tipy.

1) Sekcia "História"

Táto časť karty "O mne" sa skladá z troch častí: podtitul ("Stručne"), hlavný text ("Stručne o sebe") a ďalšie informácie ("Dôvody pýchy").

 • podtitul by mal pozostávať z jednej alebo dvoch viet, ktoré sumarizujú charakter vášho podnikania. Môžete do nej vložiť hlavné kľúčové slová. Napríklad na firemnom účte spoločnosti Texterra v tejto časti je napísané: propagácia webových stránok na internete, integrovaný internetový marketing, obsahový marketing.
 • Text tela podrobnejšie rozpráva o vašej spoločnosti. Mal by obsahovať aspoň 2-3 odseky. Zahrňte informácie o tom, čo vaša spoločnosť robí, čo dosiahla, koľko rokov pôsobila na trhu. Hlavný text môže obsahovať aj odkazy na časti vašej webovej stránky. Nezabudnite na kľúčové slová potrebné na optimalizáciu stránky vo výsledkoch vyhľadávania.
 • Ďalšie informácie musí obsahovať informácie o vašich úspechoch. Tu by som chcel okamžite citovať slávnu pieseň Ivana Dorna: nehanbite sa, páni! Povedzte všetko o svojich zásluhách. Nebuďte plachý, ale nepreháňajte. Dajte ľuďom vedieť, čo ste dosiahli a ako dobre ste vo svojom podnikaní.

Zvážte napríklad firemnú stránku módnej značky H & M:

Ako vidíte, jeho administrátori pri vypĺňaní sekcie „História“ zohľadnili všetky vyššie uvedené pravidlá. Časť "V skratke" pozostáva len z jednej stručnej, ale presnej vety: "Móda a kvalita za najlepšiu cenu." Táto fráza obsahuje všetky potrebné kľúčové slová („mod“, „kvalita“, „najlepšia cena“), ktoré zlepšujú viditeľnosť spoločnosti vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Sekcia "Stručne o sebe" obsahuje stručnú históriu spoločnosti. Uvádza tiež mená slávnych dizajnérov, ktorí s touto značkou spolupracujú - Roberto Cavalli, Karl Lagerfeld, Stella McCartney. To všetko sa robí s cieľom zvýšiť dôveryhodnosť spoločnosti v očiach potenciálnych účastníkov.

Správcovia stránky tiež zahrnuli do tejto sekcie pravidlá pre uverejňovanie príspevkov a komentovanie príspevkov. Upozorňujú, že moderátori starostlivo kontrolujú obsah stránky a vymažú všetky informácie, ktoré nie sú pre danú tému relevantné.

Z nejakého dôvodu spoločnosť nevyplnila sekciu "Dôvody pre Pride".

2) Časť „Kontaktné informácie“

Musí obsahovať právnu adresu vašej spoločnosti, ako aj jej telefónne čísla. Tu nemusíte znovu objavovať koleso. Stačí skopírovať potrebné informácie z vašej stránky a vložiť ich do tejto sekcie. Mimochodom, toto je jediná časť služby Google+, v ktorej je povolené kopírovanie a vkladanie.

3) Sekcia "Odkazy"

S touto sekciou môžete svojim účastníkom predstaviť virtuálny svet vašej spoločnosti. Zahrnúť odkazy na vaše webové stránky, blog a stránky na populárnych sociálnych sieťach. Tu si môžete tiež pozrieť stránku predplatného newslettera alebo špeciálne ponuky vašej spoločnosti.

Pozrite sa, ako sú odkazy zdobené na oficiálnej stránke časopisu National Geographic Russia:

4) Obal

Obal vášho účtu Google+ musí byť značkový. Prírodné krajiny, mačky, kvety - to všetko je povolené len na vašej osobnej stránke, ale nie na firemnej stránke (pokiaľ tieto symboly neodrážajú koncepciu vašej značky).

Dajte si na obálku vysokokvalitnú fotografiu vašej spoločnosti alebo obrázky vašich produktov, aby sa na ňu čitatelia mohli okamžite poznať. Dobrým doplnkom k značkovému obalu bude firemné logo vašej spoločnosti.

Pozrite si oficiálny účet služby Coca-Cola Google+:

Ako vidíte, administrátori stránky vytvorili originálny obal: umiestnili na jedno miesto nie jednu fotografiu, ale celú koláž, ktorá, samozrejme, ukazuje, ako sa značka pije zo všetkých uhlov, ako aj spokojné tváre fanúšikov obľúbenej sódy.

4 dôležité nástroje, ktoré zvyšujú výkonnosť vášho účtu Google+

Teraz, keď ste vykonali všetky dôležité nastavenia na svojej firemnej stránke Google+, je čas prejsť na učenie sa základných nástrojov, ktoré vám pomôžu z tejto sociálnej siete čo najviac vyťažiť. V skutočnosti, veľa z nich. Zvážte najdôležitejšie.

Poznámka: Každý z týchto nástrojov sa používa na dosiahnutie konkrétneho cieľa. Opýtajte sa sami seba na otázku: „Čo chcem zmeniť na stránke Google+?“ a vyberte vhodný nástroj na základe vašej odpovede.

1) Účel: pravidelne publikovať obsah, ale s minimálnym časom.

Nástroj: Bufferapp

Pravidelné vysielanie je jednou z hlavných podmienok propagácie vašej spoločnosti pomocou služby Google+. Ak publikujete obsah na svojej stránke len niekoľkokrát týždenne, nemôžete dúfať v dobré výsledky. Musíte zdieľať nové informácie so svojimi odberateľmi niekoľkokrát denne.

Zároveň by ste nemali upísať váš účet nadmernou reklamou. Snažte sa dodržiavať Paretov princíp alebo pravidlo 80/20:

 • 20% vašich príspevkov musí súvisieť s informáciami o vašej spoločnosti (napríklad odkazy na nové príspevky blogu, firemné správy, funkcie produktu atď.);
 • 80% vašich príspevkov by mali odkazovať na zaujímavé správy, ktoré sú relevantné pre vašu cieľovú skupinu a priemysel.

Existuje mnoho nástrojov, ktoré vám umožňujú uľahčiť proces správy obsahu v službe Google+. Jednou z najobľúbenejších z nich je aplikácia Bufferapp. Je to tak jednoduché, že ho môžu používať aj ľudia, ktorí sú ďaleko od sociálnych médií alebo začiatočníkov, ktorí nerozumejú všetkým ich komplikáciám.

Zvážte hlavné výhody tejto aplikácie:

 • Možnosť použitia zdarma

Aplikácia Bufferapp má bezplatnú verziu, ktorá je vybavená všetkými funkciami plnej verzie, ale s určitými obmedzeniami. Môžete napríklad uverejniť iba 10 príspevkov za deň. S bezplatnou verziou však môžete svoje účty synchronizovať na Google+, Twitteri, Facebooku a LinkedIn.

 • Možnosť vytvoriť si vlastný rozvrh vysielania

Aplikácia Bufferapp vám umožňuje vybrať si deň a presný čas uverejnenia príspevkov. Celý proces sa vykonáva automaticky. Plán nastavíte, vytvoríte príspevok, vyberiete sociálnu sieť, do ktorej ju chcete odoslať (v tomto prípade Google+) a kliknite na tlačidlo Buffer. Teraz môžete robiť iné veci, alebo dokonca ísť spať. Aplikácia nezávisle umiestni požadovaný obsah v nastavený čas a do zvolenej sociálnej siete:

 • Funkcia rozšírenia prehliadača

Aplikácia Bufferapp vám umožní rozšíriť funkčnosť populárnych internetových prehliadačov, či už je to Google Chrome alebo Firefox. Akonáhle ho nainštalujete do prehliadača, budete mať tlačidlo "Buffer", vďaka ktorému môžete rýchlo a jednoducho uverejňovať svoje príspevky v službe Google+. Môžete napríklad jednoducho zdieľať so svojimi odberateľmi stránku, ktorú práve prezeráte.

Aplikácia Bufferapp má tiež funkciu "zvýrazniť a publikovať", vďaka ktorému sa porovnáva s inými nástrojmi na správu obsahu v sociálnych médiách. Jeho podstatou je nasledovné: vyberiete vetu alebo odsek, ktorý vás zaujíma, a automaticky sa zobrazí v okne aplikácie. Zostáva len kliknúť na tlačidlo "Buffer" a voila! Výber sa okamžite zobrazí na vašej Google+ stránke.

Ako môžete vidieť, aplikácia Bufferapp je len darom pre používateľov Google+, ktorí chcú ušetriť svoj čas. Má však jednu nevýhodu - žiadosť je k dispozícii iba v angličtine. V zásade nie je nič hrozné. Vo vašom tíme je určite osoba, ktorá pozná angličtinu aspoň na základnej úrovni. Ak nie, môžete použiť bezplatné prekladateľov a slovníky, ktoré sú plné internetu.

2) Cieľ: zviditeľniť textové príspevky

Nástroj: klávesnica a tipy uvedené nižšie

Vedeli ste, že služba Google+ umožňuje formátovanie textu, ktorý uverejníte na svojich stránkach? Výberom niektorých slov so špeciálnymi znakmi z dvoch strán môžete zmeniť ich štýl. Prax ukazuje, že príspevky s vybraným textom majú väčší záujem divákov ako bežné príspevky.

Takže máte vo svojich publikáciách možnosť kombinovať tri štýly formátovania:

 1. smelý, Použite znaky poznámky pod čiarou (*) okolo slova alebo frázy, ktoré chcete označiť tučným písmom. A potom sa na vašej stránke zobrazí výraz * nový príspevok * nový príspevok.
 2. kurzíva, Ak vložíte podčiarkovníky (_) okolo slova alebo frázy získajú kurzívu: _new post_ = nový príspevok.
 3. Prečiarknutie textu, Ak vložíte pomlčky okolo slova alebo frázy, budú prečiarknuté: - nový post- = nový príspevok.

3) Účel: sledovať históriu distribúcie ich pracovných miest

Nástroj: Zvlnenie na Google+

Služba Google+ má zabudovaný nástroj Ripples („Echo“), pomocou ktorého môžete zistiť, kto zdieľal vaše príspevky a komentoval ich. Môžete ho však použiť iba v prípade, ak je príspevok k dispozícii všetkým používateľom služby Google+, a nie iba obmedzenému okruhu ľudí. Preto vyberte možnosť "Pre všetkých", keď uverejníte konkrétny príspevok.

Predstavte si, že ste uverejnili nový príspevok, a asi po týždni ste chceli skontrolovať, aký je populárny. Jednoducho kliknite na šípku v pravom hornom rohu príspevku a vyberte najnižšiu položku "Zobraziť echo" (zvýraznenú červeným rámom):

Môžete si prezrieť ozveny nielen vlastných, ale aj iných príspevkov za predpokladu, že sú verejne dostupné. Poradie činností v tomto prípade bude rovnaké ako v prípade vlastných príspevkov. Zvážte napríklad jedno z miest uverejnených v komunite Erudi:

Teraz sa pozrite na zaujímavosť distribučnej schémy pre tento záznam:

V rámci programu existuje harmonogram distribúcie záznamov, ako aj niektoré štatistické údaje: najviac citované pásky, priemerná dĺžka reťazca, jazyky používateľov, ktorí zdieľali príspevok, a mnoho ďalších:

4) Cieľ: rozšíriť sieť obchodných kontaktov

Nástroj: Odporúčaná webová stránka používateľov

Služba Google+ má kartu Ľudia, vďaka ktorej môžete nájsť užitočné kontakty. V sekcii "Kto pridať" budete najprv vidieť ľudí, ktorých poznáte, pretože máte bežných známych. V sekcii "Odporúčané" Vám budú ponúknuté zaujímavé stránky v rôznych kategóriách (móda, hudba, fotografia atď.). Napríklad v kategórii Móda nájdete stránky slávnych dizajnérov, modelov, módnych časopisov atď.

To všetko je úžasné, ale čo ak potrebujete nájsť stránky konkrétnych špecialistov, napríklad v oblasti webdesignu? V tomto prípade nemôžete urobiť bez pomoci stránky odporúčaných používateľov. Na svojej hlavnej stránke je 26 rôznych kategórií (blogeri, fotografi, novinári, autori a copywriteri, grafici, atď.), Z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý vás najviac zaujíma:

Ak napríklad vyberiete kategóriu „Bloggeri“, zobrazí sa zoznam najpopulárnejších internetových bloggerov:

Bohužiaľ, odporúča používatelia je cudzie stránky. Preto budete opäť potrebovať znalosť základnej slovnej zásoby anglického jazyka alebo pomoc prekladateľa, ako je to v prípade aplikácie Bufferapp.

Účet Google+: prečo nie

Dúfame, že po prečítaní nášho článku sa váš postoj k službe Google+ zmení k lepšiemu. Ak stále neveríte na efektívnosť tejto sociálnej siete, môžete ju začať používať len kvôli záujmu, aby ste zistili, či to bude prínosom pre vaše podnikanie - na to nebudú potrebné žiadne finančné investície. Okrem toho nemusíte tráviť veľa času správou svojej Google+ stránky, pretože existujú aplikácie, ktoré automaticky uverejňujú obsah, napríklad Bufferapp.

Ak chcete oceniť všetky výhody používania služby Google+, mali by ste pravidelne uverejňovať a používať všetky dostupné funkcie tejto sociálnej siete. Ale ani s touto podmienkou by ste nemali očakávať okamžité výsledky. Budete potrebovať aspoň niekoľko mesiacov nepretržitej aktivity v službe Google+, aby ste si všimli významný pokrok.

Zanechajte Svoj Komentár