Freewriting: ako prekonať pisateľskú pýchu

Určite ste sa stretli s takýmto problémom: musíte napísať článok, list, správu alebo technickú úlohu a slová nebudú dopĺňať vety. Pozeráte sa na biely list textového editora a vytlačte niekoľko myšlienok. Potom si spomeniete, že sa musíte okamžite pozrieť na Facebook alebo skontrolovať e-mail. Ak sa vrátite k textu, zistíte, že je to hrozné a odstráňte ho. A tu sa znova pozeráte na biely list v textovom editore. Toto je pisateľova pýcha. V tomto článku sa naučíte, ako sa s ním zaobchádzať pomocou freeritingu.

Čo je to freeriting?

Voľné písanie (od písania zadarmo, písanie zadarmo) je technika, ktorá vám umožní vytvárať nápady, spôsoby riešenia zložitých problémov, nájsť odpovede na zložité otázky. V skutočnosti hovoríme o individuálnom brainstormingu. Spisovateľ otvorí textový editor alebo vezme pero a papier. On rýchlo píše všetky myšlienky, myšlienky, tézy, ktoré prichádzajú na myseľ. Zvyčajne sa spisovateľ pokúsi napísať čo najviac textu vo zvolenom časovom období. Zároveň nestráca čas časom na úpravu, opravu chýb a preklepov, snaží sa jasne a krásne formulovať myšlienky.

Dodržiavanie pravidiel freeritingu vám umožní prekonať pisateľskú pýchu. Dostanete nápady v kryštalizovanej forme, ak sa zbavíte myšlienok o čistote slabiky, správnosti znenia a logike prezentácie. Prirodzene, vždy máte čas, aby ste písali do zvyčajného menovateľa čitateľnosti: opravte chyby, skontrolujte alebo pridajte fakty, zobrazte text s vizuálnym obsahom atď.

Pozri tiež: Ako písať text na stránke "O spoločnosti": sprievodca krok za krokom

Ako voľne písať

Technika freeritingu nie je dogmou. Môžete písať perom na kus papiera alebo písať text v editore. Hlavná vec je zapnúť časovač a písať bez toho, aby ste sa rozptyľovali, až kým nenastavíte čas. Ak chcete prekonať vnútorné prekážky a začať písať, musíte dodržiavať zásady opísané nižšie.

Zapisujte rýchlo

Neváhajte, nehodnotte nápady, neopravujte chyby a administratívne chyby. Napíšte čo najrýchlejšie. Je dôležité, aby ste prenášali tok myšlienok na papier.

Nastaviť časový limit

Použite napríklad techniku ​​riadenia času paradajok. Vyberte si vhodný časovač a spustite ho. Neodpájajte sa od listu, kým uplynie nastavený čas. Ak ste rozptýlení prostredníctvom e-mailu alebo Facebook, používajte webové časovače, ktoré blokujú prístup na internet počas stanoveného časového obdobia (napríklad rozšírenie pre lokalitu Google Chrome Block Site).

Napíšte, ako si myslíte

Nestrácajte čas hľadaním krásnych alebo módnych slov. Zaznamenávajte myšlienky vo forme, v ktorej vznikajú vo vašej hlave. Áno, zapíšte aj obscénne výrazy, nikto okrem vás nebude čítať plody freeritingu. Je dôležité, aby ste odomkli myseľ a neskôr môžete premýšľať nad úpravou a vhodnosťou.

Zaznamenajte všetky myšlienky

Napíšte, čo vám príde do hlavy. Dokonca aj šialené nápady. Napríklad ani nesúvisí s témou myslenia, napríklad "je čas jesť?" Ak ste rozptýlení od listu otravné lietať alebo Mashkin výstrih, zapíšte súvisiace myšlienky.

Ako bolo uvedené vyššie, freeriting je jeden typ brainstormingu. V súlade s princípmi tejto metódy generovania nápadov je potrebné napísať akékoľvek podnety a nápady. Analýza a kritika získaných výsledkov sa vykonáva neskôr

Pozri tiež: 10 praktických tipov na písanie vysoko kvalitného reklamného textu pre sociálne siete

Zapíšte si jeden nápad niekoľkými spôsobmi.

Môžete napríklad napísať, že môžete zvýšiť návštevnosť stránok pomocou kontextovej reklamy. Ihneď by ste si mohli myslieť, že platené vyhľadávanie je najrýchlejší spôsob, ako zvýšiť návštevnosť zdroja. Nebojte sa opakovať, zaznamenané verzie jednej myšlienky vám pomôžu pozrieť sa na problém z rôznych strán.

Ako používať freeriting v internetovom marketingu

Zadarmo písanie môže byť použitý ako utilitárny nástroj, ktorý vám umožní riešiť špecifické marketingové úlohy. Použite nasledujúce pokyny:

1. Použite freeriting na napísanie jedinečnej predajnej ponuky. Táto technika vám pomôže vyhnúť sa textom v štýle "vedený najvyššími ideálmi a výzvou predkov, vytvorili sme tento produkt pre vás." S pomocou bezplatného listu nájdete vlastnosti a výhody produktu, ktoré ho robia skutočne jedinečným a prospešným pre klienta.

2. Pomocou bezplatného listu opravte to, čo ste sa naučili, čítaním knihy, sledovaním tréningového filmu a účasťou na seminári. Všimnite si, ako môžete údaje používať v praxi. Zapíšte si ciele a ciele, ktoré môžete vyriešiť pomocou nových poznatkov. Nezabudnite napísať, keď začnete používať prijaté informácie.

3. Prijať techniku, o ktorej sa diskutuje, aby ste napísali dôležitý obsah. Mohol by to byť napríklad text vstupnej stránky, príspevok pre Forbes, komerčný návrh pre hlavu Gazpromu.

4. Voľne písať e-maily. Podeľte sa o svoje skúsenosti s predplatiteľmi, povedzte nám o nových produktoch, ponúknite si účasť na propagácii. Napíšte poďakovanie, v ktorom nám poviete, prečo si ceníte svojich čitateľov a zákazníkov.

5. Použite freeriting na napísanie ďalších 20 blogov. Áno, 20 pracovných miest. Nemusíte ich písať úplne. Stačí vytvoriť témy, vytvoriť plán, napísať prácu a pokúsiť sa ich rozšíriť. To vám ušetrí veľa času: keď si sadnete písať príspevok, zostáva doplniť a upravovať plody bezplatného písania.

Pozri tiež: 7 spôsobov, ako napísať vraha úvodný odsek

Voľné písanie pomáha bojovať proti otálenosti, perfekcionizmus a nedostatok nápadov

Technika voľného písania zlepšuje efektívnosť textárov, novinárov, obchodníkov a iných odborníkov. Použite ho ako nástroj na získanie prelomových nápadov, prostriedkov na zvýšenie profesionálnej úrovne a magického kopu potrebného na dokončenie práce načas. Napíšte rýchlo, zapíšte si všetky myšlienky, nestrácajte čas úpravou. Ušetrí vám čas a umožní vám dosiahnuť plánované výsledky bez zbytočného stresu.

Potrebujete kvalitný marketing obsahu? Radi vám pomôžeme.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár