Čo je to starý obsah a čo s ním robiť

Ak máte veľkú webovú stránku, budete musieť pravidelne vykonávať audit obsahu a prispôsobiť stratégiu propagácie na základe jej výsledkov. Ale aj bez auditu si môžete všimnúť starý obsah na stránke, ktorý stratil význam. V tomto článku sa dozviete, aký obsah je najčastejšie zbytočný a čo s ním robiť.

Čo je to starý obsah

Všetko je tu jednoduché. Predstavte si napríklad vstupnú stránku, ktorú ste použili na predaj v Novom roku. Marec je mimo okna, takže zľava pre zákazníkov v kostýmoch Santa Clausa a Snow Maiden stratila význam. Alebo si predstavte online telefónny obchod, ktorý úspešne predal veľký model Nokia 1100. Bohužiaľ, tento telefón už nie je k dispozícii. Stránka na stránke zostala.

Staré možno považovať za obsah, ktorý už nespĺňa potreby publika. Osobitnú pozornosť si zaslúžia informačné materiály. Napríklad článok o základných typoch mikromarkovania okrem iného zahŕňa aj autorstvo Google. Ako viete, spoločnosť Google už nepodporuje autorstvo. To však neznamená, že článok úplne stratil svoj význam, ako stránku neexistujúceho produktu na webovej stránke internetového obchodu.

Prečo potrebujete urobiť niečo so starým obsahom

Tu je len niekoľko dôvodov:

  • Starostlivosť o záujmy používateľa, Premýšľajte o tom, čo o vás povedia návštevníci stránky, ak na žiadosť „ako propagovať webové stránky“ nájdu odporúčania týkajúce sa kľúčových slov s hustotou 3,1415%, nákupných odkazov na burzách, automatickej registrácie v katalógoch atď.
  • Myšlienky o výkonnosti podniku, Ak ponúkate zákazníkom zastaraný sortiment výrobkov za nerentabilné ceny, je nepravdepodobné, že by ste sa dohodli.
  • Konverzia návštevnosti, Vyhľadávače posielajú na váš web určitý počet návštevníkov za deň. Ak sa niektorí z týchto návštevníkov dostanú na irelevantné stránky, celková efektivita stránky padne.
  • Zlepšite skúsenosti používateľov. Musíte si zvyknúť na to, že vaše stránky majú vždy len kvalitné, overené a relevantné informácie.

Čo robiť so zastaralým obsahom

Môžete si vybrať zo štyroch možností so starými príspevkami:

  • Ponechajte obsah a stránku tak, ako sú, Táto možnosť je vhodná, pokiaľ ide o informačné materiály, z ktorých niektoré sú zastarané. Napríklad, ak ste napísali sprievodcu "Ako si vybrať bicykel" v roku 2012, to s najväčšou pravdepodobnosťou zostáva relevantné. Je možné, že na trhu sa objavilo modernejšie vybavenie, niektorí výrobcovia prestali pracovať a ceny bicyklov sa zvýšili. Ale všeobecný výberový algoritmus zostáva relevantný, takže článok dostáva veľa návštevnosti, repostov a prichádzajúcich odkazov. Prečo niečo zmeniť?
  • Použiť presmerovanie 301, Toto je najlepšia možnosť, ak napríklad hovoríme o stránke produktu, ktorá sa už nepredáva. Keď používateľ hľadá veľmi starý model telefónu Nokia, presmerujte ho na podobnú stránku modelu, na telefónnu stránku kategórie Nokia alebo na článok o výbere telefónov. V žiadnom prípade nie je presmerovať užívateľa na hlavné, ľudia a vyhľadávače sa to nepáči.
  • Odstrániť stránku, Toto je extrémne opatrenie, ktoré používajú len veľmi leniví majitelia stránok. Predstavte si, že máte vstupnú stránku, ktorú ste použili počas vianočného predaja. Hovoríte, že to môže byť bezpečne odstránené? Počkajte, podmienky predaja boli také zaujímavé, že 56 používateľov umiestnilo odkazy na túto vstupnú stránku vo svojich blogoch. Nebolo by lepšie použiť presmerovanie 301 a presmerovať návštevnosť na vstupnú stránku aktuálnej propagácie?
  • Aktualizovať obsah, Predstavte si, že ste v roku 2009 napísali príručku "Ako si vybrať prenosný počítač". Celkový výberový algoritmus zostáva relevantný. Ale technické vlastnosti notebookov sa odvtedy vážne zmenili. Publikovanie na webových stránkach dva manuály pre výber notebookov nemá zmysel. Preto aktualizujte existujúci materiál: prepíšte ho technickými vlastnosťami moderných notebookov.

Konkrétne príklady starého obsahu: čo robiť v danej situácii

Preto je potrebné venovať pozornosť starému obsahu a čo s ním robiť. Nižšie nájdete 10 konkrétnych príkladov irelevantných informácií a naučíte sa, ako tento problém vyriešiť.

1. Podujatia

Pravdepodobne vykonávate školenia, webináre, oznamujete priemyselné konferencie. Ak to robíte pravidelne, premýšľajte o stránke udalosti počas fázy plánovania.

Najprv použite univerzálnu adresu URL, napríklad vash-site.ru/seminar. Uistite sa, že adresa URL neobsahuje rok udalosti, napríklad vash-site.ru/seminar-2015. V tomto prípade v roku 2016 jednoducho aktualizujete stránku seminára namiesto vytvorenia nového.

Po druhé, vytvorte malý prehľad o predchádzajúcej udalosti na existujúcej stránke. V budúcnosti budú na stránke zverejnené oznámenia o budúcich podujatiach a archívoch. Adresa URL dostane prichádzajúce odkazy a zvýši dôveryhodnosť stránky ako celku.

Ak ste mali jednorazovú udalosť, použite presmerovanie 301. Presmerujte návštevnosť na stránky, ktoré sú najviac relevantné pre predmet udalosti. Oznámenie udalosti môžete tiež nahradiť hlásením a ponechať stránku bez presmerovania. Ak ste urobili webinár, pošlite ho.

2. Legacy produkty

Každý výrobok sa stáva zastaraný. Čo robiť s vlastníkom internetového obchodu so stránkou irelevantného produktu? Vo väčšine prípadov je potrebné nakonfigurovať presmerovanie 301 na stránku, ktorá najlepšie vyhovuje potrebám používateľa. Ak je produkt beznádejne zastaraný a nemôžete dostatočne presmerovať dopravu, napíšte, čo sa stalo. Povedzme napríklad, že vstupenky na zeppeliny sa už nepredávajú, pretože ľudia lietajú na lietadlách.

3. Nové názvy produktov alebo spoločností

Akonáhle Goldstar sa zmenil na LG, a poisťovňa ALICO do MetLife. Čo robiť so stránkami stránok venovanými spoločnostiam alebo produktom, ktoré zmenili názov? Vo väčšine prípadov stačí aktualizovať text na stránke. Nezabudnite uviesť v poznámkach, že spoločnosť alebo výrobok boli volané starým spôsobom.

Ak je starý názov uložený v adrese URL, vytvorte novú stránku. Presmerujte návštevnosť zo starého na presmerovanie 301.

4. Dokončené promo akcie

Nie je potrebné hádať. Presmerovať návštevnosť na stránku aktuálnej propagácie. Ak nevlastníte propagačné akcie, pošlite používateľov na stránku opisujúcu štandardné zmluvné podmienky.

5. Uzavreté voľné pracovné miesta

Najlepším liekom je prevencia. Na stránke vytvorte jednu stránku "Pracovné miesta" a zverejnite na nej relevantné údaje. Ak ste vytvorili samostatnú stránku pre voľné pracovné miesto a už ste našli zamestnanca, stačí napísať, že voľné pracovné miesto je zatvorené. Neodstraňujte stránku, môže byť pre vás užitočná.

6. Registrácia stránky pre udalosť, ktorá už uplynula

Predstavte si, že ste viedli bezplatný seminár, na ktorom sa zúčastnilo 100 ľudí. Pristátie s registračným formulárom musí mať veľa odkazov, preto ho neodstraňujte. Aktualizujte údaje: napíšte, že registrácia je u konca, a kto nemal čas, on sám je na vine.

7. Sezónne výrobky a tovary, ktoré sú dočasne vypredané.

Nedotýkajte sa stránky. Stačí napísať, že plavky budú k dispozícii, akonáhle sa hĺbka snehu zníži o 30 cm, a horúce koláče budú k dispozícii, len čo budú pečené.

8. Duplicitný obsah

Ak dlhodobo prevádzkujete firemný alebo osobný blog, potom skôr alebo neskôr budete prekvapení, že si opakujete témy publikácií. Čo ak ste napísali a uverejnili dve príspevky na tú istú tému?

Je to v poriadku, ak ste problém považovali za nový. Niekedy sa však stáva, že sa na stránke objavujú články, ktoré v rôznych slovách rozprávajú to isté. Používatelia takéto materiály nepotrebujú. Spojte teda dve strany. Nechajte viac populárne, as menej populárnou, aby presmerovanie 301. Pridajte obsah zvyšného článku s blokmi z materiálu, z ktorého presmerovanie prichádza.

9. Preskúmanie neexistujúcich výrobkov

To je ďalší prípad, keď prevencia je lepšia ako drogy. Potrebujete jednu stránku, kde budete zbierať všetky recenzie. V tomto prípade sa názor zákazníkov o neexistujúcom produkte stratí v archívoch stránky a nikomu to nebolí. Ak máte samostatnú stránku so spätnou väzbou o produkte, ktorý už nepredávate, vyberte jednu z nasledujúcich akcií:

  • Nechajte pozitívnu recenziu. Poznamenajte si, že výrobok už nepredávate.
  • Odstráňte negatívnu spätnú väzbu. Niekedy je užitočné urobiť riadok.

10. Vstupné stránky pre čitateľov hosťujúcich príspevkov

Niekedy webmasteri vytvárajú samostatné vstupné stránky, aby mohli prevádzať návštevnosť stránok, na ktorých uverejňujú príspevky používateľov. Ak napríklad zverejníte príspevok na stránke Forbes, môžete vytvoriť stránku s odvolaniami pre milých čitateľov tohto zdroja.

Takéto stránky môžu stratiť význam. Napríklad lokalita, na ktorej ste publikovali materiál, môže prejsť do režimu offline. V tomto prípade môžete odstrániť vstupnú stránku. Ak sa stránke podarilo získať veľa prichádzajúcich odkazov, presmerovanie 301 na relevantný obsah.

V informačnom veku ...

... dáta rýchlo strácajú význam. To neznamená, že je potrebné odstrániť všetky neaktuálne stránky. Pokúste sa aktualizovať alebo znova použiť obsah. Ak sa to nepodarí, nastavte presmerovania. Vymazať stránky iba ako poslednú možnosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár