Existuje život mimo Yandex a Google: alternatívne spôsoby, ako riadiť prevádzku

Yandex a Google majú približne 90% vyhľadávacieho trhu ruského internetu. Znamená to, že majitelia stránok by nemali strácať čas prácou s inými vyhľadávacími nástrojmi? Nie, pretože internet surferi aktívne používajú iné vyhľadávače. Nejde len o [email protected], Bing a iné alternatívy, ktoré spoločne zaberajú približne 10% trhu. Ľudia čoraz viac hľadajú informácie pomocou nástrojov, ktoré sú alternatívou ku všetkým vyhľadávacím nástrojom vrátane ťažkých váh. O akých nástrojoch hovoríme a ako ich používať v internetovom marketingu? Prečítajte si nižšie.

Vyhľadávače: názvy sa môžu meniť, zásady sa zachovajú

Ak chcete nájsť informácie na webe, používatelia používajú vyhľadávacie nástroje. Napríklad, ak chcete vybrať tablet alebo smartfón, spotrebiteľ vykoná informačný výlet. Študuje príručky, porovnáva svoje potreby s technickými charakteristikami modelov, ktoré má rád, číta recenzie a sleduje videá. Pri výbere sa užívateľ prakticky prechádza cez niekoľko obchodov pri hľadaní nižších cien, lacnejších dodávok a dlhšej záruky.

Čím drahší výrobok, tým opatrnejšie kupujúci preskúma informácie. Majte na pamäti, ak predávate drahé tovary alebo služby.

Ako bolo uvedené vyššie, Yandex a Google dominujú na trhu vyhľadávania runet. Google, Bing a Baidu sú na čele globálneho trhu. Neexistujú žiadne predpoklady pre rýchlu zmenu situácie z dvoch dôvodov.

Prvým z nich sú finančné a technické možnosti šampiónov. Stojí za to povedať, že tieto sú spôsobené tým prvým? Yandex a Google majú možnosť najímať najlepších špecialistov, nakupovať technológie spolu so spoločnosťami, ktoré ich vyvíjajú, a vykonávať drahý výskum. Spoločnosť Google napríklad investuje do ľudského strojového učenia. Vďaka tomu vyhľadávače obri hľadajú informácie lepšie ako konkurenti.

Druhou je doplnková služba lídrov. Webové analytické systémy, nástroje pre majiteľov webových stránok, prehliadače, sociálne siete, kontextové reklamné systémy, operačné systémy a iné nástroje robia používateľov internetu a vlastníkov webových stránok lojálni voči spoločnostiam Google a Yandex.

Mal by som bojovať o 10% prirodzenej premávky, rozdelenej medzi ostatné vyhľadávače? Hovor, môžete venovať pozornosť "[email protected]", ktorý slúži asi 7% v runete, a zvyšok môžete pľuvať? Nebuďte kategorické.

Po prvé, ak sa zaoberáte vyhľadávacím marketingom, potom propagujte stránku súčasne vo všetkých vyhľadávačoch. Každý "vyhľadávač" sa snaží poskytnúť divákom informácie, ktoré sú najdôležitejšie pre jeho potreby. Vašou úlohou je vytvárať a publikovať takéto informácie. Ak je to naozaj vysoko kvalitné a relevantné pre záujmy užívateľov, vyhľadávače súčasnosti a budúcnosti ho nájdu.

Po druhé, kvalita vyhľadávania rastie a bude naďalej rásť. Je možné, že zajtra alebo za dva roky dôjde k spastickému zlepšeniu vyhľadávacích algoritmov. A nemyslite si, že iba Google alebo Yandex je schopný kvalitatívne trhnúť. Možno, že nepopulárny vyhľadávač dnes prevezme vedenie. Majitelia stránok by mali monitorovať sľubné vyhľadávače a vopred zvážiť ich možné vedenie.

[email protected]: tretí nie je zbytočný

V júni 2015 „vyhľadávač“ Mail.ru obsadil 7,4% ruského internetového trhu. Ide o tretí vyhľadávač v ruskom segmente siete, ktorého podiel na trhu sa vypočítava v percentách alebo v desiatkach percent. Niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste mali venovať pozornosť [email protected]:

 • Mail.ru vyvíja svoje vlastné služby, vďaka ktorým sa môže spoľahnúť na lojalitu publika. Mail, prehliadač, porovnanie cien a služby okamžitých správ, sociálne siete sú najobľúbenejšie.
 • Prístup k finančným a technologickým zdrojom. Ak chcete viac informácií, pozrite si informácie o skupine Mail.ru a Digital Sky Technologies.
 • Túžba zlepšiť vyhľadávanie. Ak jeden zo zakladateľov skupiny Mail.ru, Jurij Milner, má čo do činenia s mimozemskými civilizáciami, potom je to na vývoji vyhľadávacej technológie, však?

Tu by mal vlastník lokality vedieť o vyhľadávacom nástroji Mail.ru:

 • Tento vyhľadávač má obľúbenú mobilnú aplikáciu. Ak chcete prilákať majiteľov smartfónov a tabliet, prispôsobte stránku pre mobilnú prevádzku.
 • "Vyhľadávač" ponúka webmasterom základnú sadu nástrojov na monitorovanie technického stavu stránky. V paneli môžete sledovať externé odkazy, vyhľadávacie dotazy, vyhodnotiť štruktúru lokality a získať ďalšie štatistické informácie. Je to stojí za to tráviť čas na webmaster nástroje Mail.ru, ak používate podobné služby Yandex alebo Google? Skôr ako áno.
 • Podľa pripomienok účastníkov populárneho fóra o vyhľadávačoch, sociálne signály: rád a zdieľanie v sociálnych sieťach, ako aj zmienky v odpovediach. @ Mail.ru pozitívne ovplyvňujú poradie zdroja vo vyhľadávaní Mail.ru. Vonkajšie väzby a faktory správania ovplyvňujú aj polohu miesta. Zároveň nie je [email protected] schopný riešiť spam spamu tak efektívne ako Google alebo Yandex.

Hľadať od spoločnosti Microsoft: Bing

V júni 2015 bol podiel spoločnosti Bing v spoločnosti RuNet 0,7%. Na globálnom trhu za rovnaké obdobie, vyhľadávač od spoločnosti Microsoft slúžil 9,83% žiadostí.

Ak budete podporovať stránky v burzhuneta, dávajte pozor na Bing, pretože značný podiel na trhu tohto "pátrač". A ak máte záujem len o Runet, majte na pamäti vyhľadávač od spoločnosti Microsoft kvôli svojmu potenciálu. Operačný systém Windows je nainštalovaný na deviatich z desiatich desktopov na svete. Myslíte si, že Microsoft nie je schopný prelomu na vyhľadávacom trhu ruského segmentu webu?

Vlastníci stránok musia venovať pozornosť nasledujúcim informáciám o službe Bing:

 • Funkčnosť panela s nástrojmi pre správcov webových stránok Bing je možné priradiť k možnostiam konzoly Google Search a konzoly Yandex.Webmaster. Môžete prispôsobiť parametre indexovania, sledovať spätné odkazy a kľúčové slová a prijímať a analyzovať množstvo ďalších užitočných informácií.
 • Bing ponúka užívateľom pohodlné vyhľadávanie obrázkov. Internet surfer môže určiť pokročilé nastavenia, napríklad veľkosť a typ fotografií, priamo na stránke problému.
 • Členovia zahraničných internetových fór si všimli, že Bing pomaly indexuje webové stránky. Ak priťahujete zahraničnú dopravu, buďte trpezliví.

Iné vyhľadávacie nástroje

Existujú ďalšie dva vyhľadávače v runete, ktoré zaberajú trhový podiel viac ako desatiny percenta. Toto je Rambler a Yahoo. Prvý používa vyhľadávač "Yandex" a druhý používa "vyhľadávač" Bing. Podiel ostatných vyhľadávačov k júnu 2015 nepresahuje 0,1%. Nebudete zasahovať do informácií o existencii takýchto vyhľadávacích nástrojov:

 • Nigma. Jedná sa o ruskú službu umiestnenú ako inteligentný vyhľadávací nástroj. Nigma hľadá informácie pomocou vlastnej databázy indexovaných stránok, ako aj pomocou indexu lídrov na trhu. Hlavnou črtou vyhľadávača je možnosť filtrovať výsledky vyhľadávania. Používateľ môže napríklad vyhľadávať informácie iba na internetových stránkach nakupujúcich online.
 • DuckDuckGo. Tento americký "vyhľadávač" je vhodný pre paranoidných, fanúšikov filmov "The Matrix" a "Enemy of State" a ďalších ľudí, ktorí sa starajú o online súkromie. DuckDuckGo nesleduje aktivitu užívateľskej siete a neprispôsobuje problém. Podľa vývojárov služby to umožňuje vytvoriť objektívny problém pre akúkoľvek požiadavku používateľa.
 • Baidu. Pri výbere demotivátorov existuje príklad potvrdzujúci nízku kvalitu problému pre dotazy v ruskom jazyku. Tento vyhľadávač však treba mať na pamäti z dôvodu zákona o prechode kvantitatívnych zmien na kvalitatívne.

Existujú aj iné vyhľadávače, alternatíva k Yandex a Google. Hlavnými hrozbami pre lídrov vyhľadávacieho trhu však nie sú „vyhľadávače“ v tradičnom zmysle. Používatelia internetu často vyhľadávajú informácie a cestujú spotrebiteľov bez pomoci spoločnosti Google. Aké alternatívy by mali venovať pozornosť ako prvý? O tomto ďalšom.

Hlavnými konkurentmi "vyhľadávačov": internetové obchody a agregátory cien

Koncom roka 2014 bol predseda predstavenstva spoločnosti Eric Schmidt vymenovaný za hlavného konkurenta svojej spoločnosti. Toto nie je Bing, Yandex alebo Baidu. Vedúci on-line vyhľadávanie sa obáva postúpiť trhový podiel na víťaza v inom športe: na svete najväčší internetový obchod Amazon.

Pán Schmidt bol neskoro, pretože Google už tu a tam pripustil šampionát Amazon. Podľa analytickej spoločnosti Forrester Research, v roku 2013, 30% amerických online nakupujúcich začalo spotrebiteľskú cestu z Amazon.com. Najväčší vyhľadávač na svete a USA si ponechal iba 15% žiadostí.

Amazon a ďalší veľkí online predajcovia a cenoví agregátori získavajú transakčné dotazy z vyhľadávačov. To by sa malo objasniť príkladom.

Keď si spotrebiteľ plánuje kúpiť komplexný a drahý produkt, používa najmä informačné požiadavky: „ako si vybrať horský bicykel“, „koľko kamier by malo mať plastové okno“, „kde je výhodné si odpočinúť v zime“. Odpovede na žiadosti o informácie vhodnejšie na vyhľadávanie vo vyhľadávačoch.

Keď spotrebiteľ kúpi zrozumiteľný a lacný produkt, nepotrebuje informácie. Preto používa transakčné požiadavky: "pizza delivery", "buy 8 Gb memory card". Keď používateľ presne vie, čo potrebuje, požiadavky sa zredukujú na názov výrobku: "Feather blades 100 pieces", "kompresné pančuchy medi class 2". Transakčné dotazy sú dobre spravované agregátormi cien a vyhľadávajú na stránkach internetových obchodov.

Majitelia internetových obchodov by mali zvážiť agregátory cien a populárne trhy ako alternatívu k vyhľadávačom. Napríklad pre online obchodníkov v USA je dôležitejšie zabezpečiť viditeľnosť svojho produktu v službe Amazon ako v službe Google a ďalších vyhľadávacích nástrojoch.

V runete, publikum veľkých vyhľadávačov presahuje Yandex.Market publikum rádovo. Iba tento agregátor cien však slúži miliónom žiadostí denne. Preto by domáci webmasteri mali aktívne pracovať s alternatívou k Yandexu a Google. Aké stránky venovať pozornosť v prvom rade?

Trh: obrie online bazár z Yandexu

Podľa Yandex, mesačné publikum trhu služby je 20 miliónov ľudí. Potrebujete ďalšie argumenty pre prítomnosť vašich produktov v tomto agregátore? Potom sa držte takmer konšpiračných teórií: najväčší runet vyhľadávačov zarobí na výstavách vašich produktov a prechodov na stránku. Preto má spoločnosť Yandex záujem o to, aby bola vaša ponuka viditeľná. Pozrite si potvrdenie na obrázku.

Čo by vlastníci obchodov vedieť o Yandex.Market?

 • Vyplatí sa zverejnenie ponúk na službu. Môžete si vybrať vhodnú možnosť platby: pre prechody, pre transakcie a pre denné hity.
 • Môžete publikovať informácie o službe offline v obchode. V tomto prípade sa zobrazí na „Mapách“.
 • Yandex.Market má populárnu mobilnú aplikáciu, v ktorej môžu užívatelia zadávať objednávky. Prispôsobte svoje webové stránky pre mobilnú prevádzku, pretože mnoho kupujúcich bude chcieť navštíviť po úspešnom nákupe.
 • Kupujúci môže hodnotiť a ponechať spätnú väzbu na obchody. Preto venujte pozornosť kvalite služieb zákazníkom a reputácii vášho obchodu.

Zásady ochrany osobných údajov produktov

Obchodné miesto z Mail.ru je hlavným konkurentom Yandex.Market v RuNet. Podľa spoločnosti, mesačné publikum služby je asi 3 milióny ľudí. Princíp služby sa nelíši od agregátora "Yandex": predávajúci musí zaregistrovať obchod a pridať popisy produktu. Platba sa vykonáva za prechody na webovú stránku predávajúceho.

Price.ru: agregátor cien od spoločnosti Rambler

Dochádzkový agregát Price.ru je porovnateľný s účasťou služby. Čo ešte potrebujete vedieť o tomto nástroji?

 • Price.ru je integrovaný s "Runner". To uľahčuje riadenie reklamných kampaní.
 • Stránka Price.ru má systém recenzií a hodnotení. Z tohto dôvodu môžu malé obchody konkurovať ťažkým nákladom s kvalitným zákazníckym servisom.
 • Vedúci Price.ru pozíciu ich služby ako konkurent Yandex.Market. Náklady na reklamu v "Price.ru" je nižšia ako v službe "Yandex".

Čo iné agregátory môžu priniesť prevádzku

Majitelia internetových obchodov môžu venovať pozornosť nasledujúcim službám:

 • Amazon. Toto je najväčší internetový obchod na svete. Venujte pozornosť tomu, ak sú vaše výrobky konkurencieschopné na globálnom trhu. Venujte pozornosť vlastnostiam "vyhľadávača" Amazon.
 • Ebay. To je ďalší nástroj na predaj tovaru cudzincom. Ak chcete zaregistrovať účet, budete potrebovať účet PayPal.
 • Online aukcie Molotok.ru, Meshok.ru a podobné služby. Prilákajú kupujúcich možnosť nákupu tovaru za výhodnú cenu. Použite ich, ak ste pripravení konkurovať vašej marži.

Ak predávate produkty na internete, získajte prevádzku pomocou agregátorov cien a populárnych trhovísk: Yandex.Market, [email protected], Amazon. A ak distribuujete informačný produkt, dávajte pozor na nasledujúcu alternatívu k vyhľadávačom.

Sociálne siete: nestrácajú sa v toku informácií

Podľa Liveinternet.ru, v júni 2015, pomer prevádzky z vyhľadávačov a sociálnych sietí v RuNet bol 10 až 1, resp. Napriek rôznym poradiam čísel fungujú sociálne siete ako jeden z hlavných zdrojov návštevnosti stránok. Mnohí používatelia internetu vnímajú Vkontakte a podobné stránky ako hlavný zdroj informácií.

Používatelia sociálnych sietí získajú väčšinu informácií zobrazením informačného kanála správ. Aj v sociálnych sieťach je vyhľadávací nástroj. Nakoniec, najväčšie „vyhľadávače“ zahŕňajú výsledky zo sociálnych stránok v ich prirodzenom výstupe.

Aké siete by mali v prvom rade venovať pozornosť? O tomto nižšie.

"Vkontakte": najobľúbenejšia sieťová dráha

Webmasteri by mali venovať pozornosť "Vkontakte" nielen kvôli popularite tejto stránky. Myšlienka Pavla Durova sa s istotou premieňa zo zábavnej platformy s bezplatnou hudbou a zaujímavým videom na univerzálnu sociálnu sieť vhodnú pre obchodnú komunikáciu.

Vlastníci stránok potrebujú vedieť o Vkontakte:

 • Táto stránka podporuje hashtags. Na zvýšenie viditeľnosti publikácií používajte relevantné a populárne značky.
 • Stránky, profily a položky v tejto sociálnej sieti spadajú do prirodzených výsledkov vyhľadávania.
 • Interné vyhľadávanie "Vkontakte" umožňuje triediť informácie podľa ľudí, správ, komunít, zvuku a videa.
 • Pri klasifikácii komunít nehrá významnú úlohu počet účastníkov. „Vyhľadávač“ sociálnej siete poskytuje vyššie miesto pri vydávaní skupín a stránok, v ktorých je vyššia aktivita: frekvencia publikácií, počet „rádov“, repostov a diskusií.
 • Na propagáciu značky alebo produktu môžete použiť bezplatné a platené nástroje.

Facebook: hlavná platforma pre obchodnú komunikáciu

Najobľúbenejšie na svete sociálnej siete v obsahu runet s druhým miestom. Internetoví surferi však aktívne využívajú Facebook na vyhľadávanie obchodných informácií a profesionálnu komunikáciu. Chcete viac argumentov pre Facebook? V júni 2015 prišlo z tejto sociálnej siete na webovú stránku TexTerry trikrát viac používateľov než z VKontakte.

Pri práci s Facebookom musíte mať na pamäti tieto informácie:

 • Ak v nastaveniach jazyka na Facebooku zadáte angličtinu, môžete použiť sociálne vyhľadávanie. S ním môžete preskúmať preferencie publika, nájsť autoritatívne užívateľov a riešiť ďalšie problémy.
 • Štandardné vyhľadávanie na Facebooku vám umožňuje nájsť ľudí, komunity, udalosti, miesta.
 • Reklama na Facebooku má niekoľko výhod oproti kontextovej reklame vo vyhľadávačoch.
 • Na Facebooku môžete využívať bezplatné a platené spôsoby, ako prilákať návštevnosť.

YouTube: Prilákať návštevníkov s videami

Služba YouTube kombinuje funkcie hosťovania videa a sociálnych sietí. Túto službu vlastní najväčší vyhľadávač na svete. Návštevnosť YouTube presahuje 1 miliardu ľudí mesačne. Vďaka mobilným modulom gadgets môžu používatelia sledovať videá kdekoľvek a kedykoľvek. Je to dosť na to, aby ste venovali pozornosť službe? Тогда запомните важную информацию о YouTube:

 • Google отображает результаты с YouTube на странице выдачи.
 • Внутренний поиск сервиса ранжирует видео с помощью большого числа факторов, включая релевантность описания ролика запросу, качество и продолжительность видео и активность пользователей.
 • Вы можете продвигать продукт и привлекать трафик с YouTube без голливудских бюджетов.
 • Повысить видимость вашего продукта на YouTube можно с помощью видеорекламы или баннеров Google AdWords.

Какие еще соцсети заслуживают внимания

Обратите внимание на следующие площадки:

 • Google+ принадлежит крупнейшему "поисковику" в мире. Značky „+1“ ovplyvňujú personalizované doručenie publika.
 • "Spolužiaci". Táto sociálna sieť je vhodná na prilákanie platenej prevádzky.
 • Twitter. Služba mikroblogovania je obzvlášť zaujímavá z hľadiska prilákania mobilnej prevádzky.

Niektorí používatelia dávajú prednosť vyhľadávaniu informácií na sociálnych sieťach, takže musíte zaistiť viditeľnosť svojho podnikania a produktu na Facebooku a ďalších sieťových lokalitách. Po tom, môžete ísť na zdroje prevádzky, kombinujúce známky sociálnych sietí a vyhľadávačov.

Sociálne vyhľadávanie: hybrid vyhľadávačov a sociálnych sietí

Lídri trhu sa snažia socializovať vyhľadávanie. Najzrejmejším príkladom je personalizovaný problém spoločnosti Google. Vytvára sa, a to aj pomocou značiek „+1“ vytvorených používateľom a členmi jeho kruhov v službe Google+. Cez úsilie, klasické "vyhľadávače" čelia konkurencii zo služieb, ktoré kombinujú schopnosti vyhľadávačov, sociálnych sietí a internetových obchodov.

TripAdvisor: Vyhľadávací nástroj, hodnotenia reputácie a nákupy

Služba TripAdvisor je jedným z najúspešnejších príkladov sociálneho vyhľadávacieho nástroja. S ním vaši potenciálni zákazníci hľadajú informácie o produkte, ako aj hodnotia hodnotenia iných ľudí. Môžu si tiež kúpiť produkt.

Ak pracujete v oblasti cestovného ruchu, použite službu TripAdvisor na zvýšenie viditeľnosti vášho produktu na webe. Zapamätajte si nasledujúce fakty o tomto zdroji:

 • Informácie o nehnuteľnosti môžete publikovať bezplatne v adresári TripAdvisor.
 • Podľa štúdie Boston Consulting Group, podvádzanie hodnotenie a falošné recenzie na TripAdvisor poškodiť podnikania. Rozdiel v kvalite služieb zverejnených informácií sklama turistov, takže si nekupujú lístok znova, zanechávajú negatívne recenzie a neodporúčajú rezort alebo hotel priateľom.
 • Informácie zverejnené na portáli TripAdvisor sa zobrazia na partnerských stránkach služby. To poskytuje široký dosah publika.

Kričať: hľadať prvky sociálnej siete

Yell.ru je lokalizovaný analóg služby Yelp. Pomáha vášmu divákovi nájsť miestnu firmu: reštaurácie, obchody, finančné organizácie. Používateľ môže vyhodnotiť spätnú väzbu na nájdený objekt, zobraziť plán práce a nájsť prehľad na mape.

Čo potrebujete vedieť o Yellovi?

 • Mesačná stránka Yell.ru navštívi 4,5 milióna používateľov.
 • Do katalógu Yell.ru môžete bezplatne pridať spoločnosť.
 • Majitelia podnikov sú k dispozícii platená propagácia, pracujúca na princípe kontextovej reklamy.
 • Yell.ru podporuje populárne mobilné aplikácie. S tým môžu vaši potenciálni zákazníci nájsť bar alebo nákupné centrum doslova na cestách.

Aké ďalšie služby sociálneho vyhľadávania si zaslúžia pozornosť

Pozrite si nasledujúce platformy:

 • "Yandeks.Gorod". Jedná sa o analógiu Yelp a Yell.ru.Service vám umožní vyhľadávať miestne firmy a zanechať spätnú väzbu.
 • Uber. Túto službu nemôžete ignorovať, ak predávate služby osobnej dopravy.
 • Foursquare je služba mobilného vyhľadávania pre miestne firmy.

Za najpravdepodobnejšiu budúcnosť internetového vyhľadávania možno považovať hybridný vyhľadávač a sociálnu sieť. Kým tradičné vyhľadávače hľadajú spôsoby, ako socializovať algoritmy, ich konkurenti menia sociálne služby na pohodlné vyhľadávače.

"Vyhľadávače" nemajú monopol na vyhľadávanie a generovanie prevádzky na internete

Vyhľadávače zostávajú majstrami v obsluhe požiadaviek používateľov o informácie. Keď napríklad osoba vyhľadáva zoznam prác spoločnosti Hemingway alebo dátum začiatku stredoveku, je pravdepodobnejšie, že použije službu Google a Yandex. A teraz premýšľajte o tom, kde váš potenciálny klient pôjde s požiadavkami "najlepšia reštaurácia v Moskve" alebo "lacné hotely v Brisbane"? Najpresnejšie odpovede na otázky tohto typu by sa mali vyhľadávať v službách sociálneho vyhľadávania, napríklad v službe TripAdvisor alebo Yell.

Prečo internetový užívateľ potrebuje vyhľadávač, ak chce kúpiť známy produkt so ziskom? Je logickejšie nájsť vhodný internetový obchod s použitím agregátora cien. Publikum filtruje informačné toky pomocou spravodajských kanálov v sociálnych sieťach a agregátoroch obsahu.

Znamená to, že vyhľadávače budú irelevantné? V žiadnom prípade. Prelomenie monopolu vyhľadávača na vyhľadávanie informácií znamená jednu vec: budete musieť vziať do úvahy preferencie používateľov a zabezpečiť viditeľnosť vášho podniku a produktu na stránkach, ktoré sú alternatívou k vyhľadávačom. Ste na to pripravení?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár