Akcie relevantné tu a teraz

Od polovice osemdesiatych rokov sa podľa Setina Godina začalo so šrotovaním paradigiem, čo naznačuje rýchly pokles záujmu divákov o tradičné formy reklamy. Čo by mohlo zasiahnuť našich otcov a presvedčiť ich, že musíte zaplatiť peniaze za tovar, v skutočnosti nie sú veľmi potrebné, už nás neovplyvňujú. Tradičná reklama, na ktorú sa ešte stále využívajú transcendentálne rozpočty, prestala mať požadovaný účinok a aby som bola úprimná, už sa stala opakom pôvodnej podstaty: značky v súčasnosti zarábajú peniaze na reklamy v televízii a rozhlase, míňajú miliardy na to, že už majú viac ako dve desaťročia ako neziskové.

Svet sa zmenil. Dnes je ovládaná globálnou recesiou, internetovými technológiami, informačným hlukom a rýchlou zmenou paradigiem - neexistuje žiadna vec, ktorá by zostala relevantná na viac či menej dlhé obdobie, nie je možné predvídať, čo sa stane zajtra, môžete reagovať na súčasnú situáciu iba s akciami, ktoré sú relevantné. tu a teraz.

Život v takom svete je ako bežať po odchádzajúcom vlaku. Ste v zhone, neskoro, tlačíte okoloidúcich, ale už sa pohybuje, a vy sa ponáhľate za tento zatracený vlak a nemáte čas.

Obsah:

  Nemôžete nahradiť ciele

  Celá história ľudstva bola týmto vlakom a boli ste tam. Len dnes je takmer nemožné ho chytiť - cestuje rýchlosťou 160 km / h.

  Dostať sa cez skutočnosť, že nemôžete dohnať vlak. Nestrácajte silu, zmysel situácie inak.

  Zastavte sa na platforme a premýšľajte o tom, čo naozaj potrebujete. Chytiť sa vlakom, alebo ste skončili na mieste, kde ste išli?

  Prevádzka na mieste klesá alebo stagnuje okolo 100 unikátnych za deň a stabilne sa udržiava na tejto úrovni niekoľko mesiacov, a aj keď rastie, presne viete, že to nie je úroveň, s ktorou budete spokojní. Lida nie je premenená na zákazníkov, kvalita práce výrobného oddelenia je tiež na veľmi priemernej úrovni. Zdá sa, že všetky marketingové snahy zlyhávajú v čiernej diere bez toho, aby priniesli výsledky.

  Čo naozaj potrebujete v tejto situácii? Zvýšiť povedomie o značke, zvýšiť návštevnosť a počet odporúčaní z Yandex.Direct? Alebo ešte zvýšiť počet predajov?

  Nenahrádzajte ciele. Na to nie je čas. Dnes sa svet mení tak rýchlo, že je už naivné používať také koncepty ako „trendy“, „moderné trendy“ atď. (Nemôže to byť trend, ktorý bude zabudnutý v priebehu sekundy, čo je v rozpore so sémantikou slova a zdravého rozumu) , zostáva len „skutočná tu a teraz“: musíte urobiť niečo, čo vám teraz pomôže, nabudúce budete zaneprázdnení inými akciami a tak ďalej.

  Ste stále v poslednej druhej paradigme, ak si myslíte, že vaším cieľom je dohnať vlak. Pred druhým to bolo možné. Ale obraz sveta je už iný a v ňom sa za daných podmienok váš cieľ ukáže ako nesprávny. Izolovať právo v súlade s okolnosťami, odhodiť všetko, čo bráni zmyslu - to je úloha.

  Marketing nie je krásna reklama v rádiu alebo televíznom kanáli, nie je to PR materiál v tlači, nie je to vrah slogan, nie je 3D dizajn na mieste, bla bla všetko ostatné ... Toto je to, čo funguje tu a teraz pre vaše hlavným cieľom. Sformulujte ho správne. Čo sa stalo?

  Dúfajme, že toto:

  Marketing je akákoľvek akcia, ktorá zvyšuje váš predaj.

  Všetky vaše ďalšie akcie sa vypočítajú za sekundu (už ste pochopili myšlienku: priestor a čas sa dnes menia úplne odlišnou rýchlosťou, život na začiatku dvadsiateho storočia by sa každému z nás javil ako film, ktorý sa posúva pomaly, žijeme v ére globálneho zrýchlenia, a to ešte nie je limit). Ak chcete zvýšiť počet predajov, potrebujete:

  V prvej sekunde začnite monitorovať výkonnosť vašej stránky: skutočnú návštevnosť, jej zdroje, zlyhania, konverzie, zobrazenie stránky.

  V druhom pochopíte, čo máte robiť. Ak nemáte dostatok kvalitných káblov, musíte pracovať, aby ste ich získali. Ak počet vedúcich v tejto fáze nie je zlý, ale ich premena na zákazníkov vám nevyhovuje, potom je čas na ladenie práce obchodných manažérov, ktorí nevedia, ako z nejakého dôvodu konvertovať.

  Nebojte sa experimentovať pri práci s rôznymi kanálmi, vytvorte vstupné stránky pre Yandex.Direct, vyskúšajte ich vo svojej práci, vykonávajte A / B testovanie, rýchlo reagujte na negatívne na sociálnych sieťach - len relevantné akcie pre budúcu prácu tu a teraz.

  V oblasti marketingu obsahu sú potrebné iba supermessages.

  Ale v tretej, štvrtej a všetkých ďalších sekundách nemôžete zastaviť a povedať: cieľ je dosiahnutý. Chase pokračuje nekonečne. Dosiahnete jeden cieľ a už máte nový.

  Teraz pracujete na zvýšení konverzie, ale na druhú sekundu si uvedomíte, že existuje ešte viac skľučujúci problém. Znie to takto:

  Obsah priemernej kvality v internetovom marketingu prestane fungovať.

  Niečo nové, ako napríklad flash animácia včera alebo interaktívna reklama dnes, sa objaví, ale po sekunde sa zoznámia a stratia sa v masách svojho vlastného druhu. Vo svete, ktorý je presýtený informáciami a polia týchto informácií sa množia, rastú ako lavína, v obsahu marketingu začínajú fungovať len tie vražedné metódy. Vaša správa musí byť neodolateľná. Tam je Hamburg účet: len to, čo je právom najviac piercing zostáva v pamäti.

  Nestačí povedať: "Som neskutočne lacná. Kúp mi za 250 dolárov." Budeme musieť povedať neodolateľný príbeh.

  Nič nefunguje - pripravte sa na to. Táto situácia, ktorá príde v druhej sekunde.

  Vytvorenie piercing správy, ktorá bude háčik ľudí na emocionálnej úrovni je hviezda úloha. Je to neuveriteľne ťažké, ale je to možné.

  Ako? Pozrime sa na sledovanie vlaku, ktorý trvá celú históriu ľudstva. Existujú presvedčivé veci, ktoré sa vždy dotýkali ľudí. Obsahuje Homerovu Odyssey a Van Gogha, Beatles, Dostojevského a Nirvanu. Rozumiete tomu, na čo sa dostávam? K tomu, že sa musíte usilovať o nemožné: neodolateľný produkt, neodolateľný odkaz, neodolateľná legenda. Len v tomto prípade bude zajtra váš marketing fungovať. To je dôvod, prečo musíte milovať svojich textárov, najmä hviezda. Preto musíte hľadať najlepších top manažérov a zbaviť sa priemerných - a radovať sa z toho tu a teraz, a nie naháňať po veciach, ktoré vám nedávajú šťastie.

  Čas je drahší ako kedykoľvek predtým, správa o sekundách začína práve teraz.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár