Desať vecí, ktoré vám pomôžu skočiť nad hlavu

 1. Robte to, čo ste nikdy predtým neurobili. Ste zvyknutí konať obvyklým spôsobom: ísť do práce tou istou cestou, používať osvedčené techniky na riešenie problémov atď. Naliehavo zmeniť prístup. Triviálny príklad: predstavte si novinárku, ktorá vo svojich článkoch nikdy nehovorila. Samozrejmosťou je, že ľudia citovo vnímajú text, ktorý obsahuje humor. Záver je jednoduchý: novinár naliehavo potrebuje naučiť sa písať s humorom. Neverte tým, ktorí hovoria, že sa to nemôžete naučiť. Môžete. Ak naozaj chcete, a ak budete tráviť na zlepšenie tejto zručnosti dostatočné množstvo času. Väčšina brilantných hudobníkov vytvorila svoje najznámejšie diela až po desiatich rokoch hudobných hodín. Veľké brilantné podniky tiež nie sú vytvorené za jeden deň. Stručne povedané, začnite žartovať skôr, než bude neskoro. Za desať rokov, budete mať šumivé.
 2. Nebojte sa negatívnych emócií a kríz. Myslíte si, že ak nevenujete pozornosť zlým správam, kritike, pochybnostiam, zvyšujete svoje nadšenie a stávate sa efektívnejšími? Mýliš sa. Áno, pozitívny emocionálny základ prispieva k efektívnej práci. Ale bez kríz a prekonávania sa nikdy nedostanete na vyššiu úroveň. Takže budete plniť svoje povinnosti nie lepšie a nič horšie ako kedykoľvek predtým. Túžba ísť do komfortnej zóny je pochopiteľná a opodstatnená. Ale nie pre tých, ktorí si vytvorili skok nad hlavou.
 3. Buďte ambiciózni. Neváhajte a urobte to. Len taký úspech.
 4. Nezabudnite na svoj cieľ, bez ohľadu na to, ako sa menia okolnosti. Vytrvalo choďte k nej. Život určite ponúkne niekoľko ciest, po ktorých je teraz ľahšie, jasnejšie a príjemnejšie chodiť. Nájsť silu ignorovať jednoduché spôsoby. Nestanú sa, ak pôjdete do cieľa.
 5. Premýšľajte o tom, čo robíte. Pri každodennom výkone známej práce existuje riziko, že začnete robiť všetko podľa šablóny bez toho, aby ste zahrnuli kreatívnu funkciu. Táto starostlivosť v komfortnej zóne, ktorá, ako ste pravdepodobne pochopili, je najistejší spôsob, ako nikdy neskočiť nad hlavu. Priemerný umelec mu robí všetko najpohodlnejšie. Vynikajúci ľudia sú premyslení a nároční.
 6. Pracujte tvrdo. Vynikajúci ľudia sa nenarodia, stávajú sa. Ako? Cesta je jedna - veľa a tvrdo pracovať.
 7. Nenechajte sa spokojní so sebou. Ak ste s výsledkami svojej činnosti úplne spokojní, niečo s vami nie je v poriadku. Úprimne, ak nie je človek trápený myšlienkou, že by sa niečo mohlo urobiť lepšie, jednoducho sa nedokáže rozvíjať. Až keď ste urobili všetko, čo ste mohli, povedzte: tento projekt je dokončený.
 8. Doprajte to, čo robíte, s extrémnou láskou. Nesmiete byť spokojný s výsledkom vašej činnosti, ale nemôžete sa mi páčiť, čo robíte. Bez záväzku neexistuje žiadna motivácia na to.
 9. Nerobte si prácu len preto, aby ste získali pozitívne hodnotenie ostatných. Predstavte si dokonalý výsledok vašej práce a snažte sa o ňu. Typická situácia: práve ste prešli projekt, na ktorom ste pracovali posledné dva mesiace. Nespí v noci. Údené, ako Sherlock Holmes, až do modrej tváre. Do konca druhého mesiaca sa vaše telo začalo skladať z 80% kávy a nie z vody. V hodine X čakáte na hodnotenie svojho vodcu: naozaj chcete byť chválený. Je to ľudská túžba. Ale ak sa rozhodnete pracovať len preto, že ste čakali na chválu, budete s najväčšou pravdepodobnosťou kritizovaný. S týmto prístupom, človek nemôže myslieť na seba, on uzatvára pre seba nekonečné množstvo spôsobov, ktoré by mohol mať pri riešení svojho problému. Dokonalým výsledkom bolo to, čo malo byť po celú dobu vo vašej hlave.
 10. Naučte sa adekvátne hodnotiť plody svojej práce sami. V skutočnosti je to veľmi ťažké. Ak to chcete urobiť, musíte sa dostať na inú úroveň porozumenia problému. Vysvetlite problém, najjednoduchší príklad práce spisovateľa. Predstavte si, že ste spisovateľ a práve ste dokončili prácu na románe. Aká je vaša hlavná emócia? S najväčšou pravdepodobnosťou ste v eufórii, pretože ste napísali skvelú prácu. Tu sa zastav. Úplne všetci profesionálni spisovatelia, ktorí vedia o tejto eufórii, prichádzajú za bodom v románe, odkladajú svoju prácu na určitý čas, aby sa k nej neskôr vrátili a rozumne zhodnotili, čo je napísané. Emócie odchádzajú, prichádza pochopenie, ktoré fragmenty sú dobré a ktoré treba zlepšiť. Už je na inej úrovni - hodnotí prácu očami čitateľa a nie ako autor z vnútra. Jedným slovom, hodnotiť svoju prácu až potom, čo ste už vstúpili na vyššiu úroveň.

Obsah:

  Urob to

  Zdá sa vám, že toľko vecí na tomto svete sťažuje skok nad hlavu a jednou z hlavných vecí je, že človek je tým, čím je, jednoducho sa nemôže zmeniť, stať sa niekým iným. Nie je. Premýšľajte o tejto skutočnosti: bunky ľudského tela sú úplne obnovené za sedem rokov. Každých sedem rokov ste nová osoba. Prečo si myslíte, že starý spôsob? Len preto, že si stanovíte svoje hranice, za ktorými podľa vášho chápania nie je možné ísť.

  V skutočnosti neexistujú hranice. My sami obmedzujeme svoje schopnosti, určujeme naše miesto v živote, najvyššiu bariéru našich príjmov, úroveň pohodlia, veríme, že človek s IQ 120 nemôže dosiahnuť rovnaký úspech ako osoba s IQ 150. Existujú vedecké údaje, ktoré to vyvracajú. Pravda je taká: „extra“ 30 bodov, teoreticky predstavujúcich obrovský rozdiel medzi 120 a 150, nevedie k zlepšeniu kvality vykonanej práce. To je, super-inteligentný a jednoducho šikovný bude robiť svoju prácu, v zásade rovnakým spôsobom. Aká je hlavná vec v tejto dlhej a ťažkej životnej ceste k úspechu, skočiť nad hlavu?

  Lewis Terman, psychológ na Stanfordskej univerzite, začal v roku 1921 dlhodobé štúdium, počas ktorého pozoroval nadané deti, ktoré sa narodili v rokoch 1900 až 1925. Do štúdie bolo zapojených 1 500 detí, vybraných na základe testu IQ. Výskum, ktorý začal Terman, bol jeden z najdlhších - 90 rokov vedci zbierali obrovské množstvo osobných údajov, študovali životy účastníkov, ich správanie v rodine, úspechy na univerzite, ich schopnosti, pohyb po kariérnom rebríčku atď. Závery boli nasledovné: hlavnými faktormi, ktoré určujú úspech osoby v ich podnikaní, sú vytrvalosť a ambície. Výskumníci očakávali, že ľudia s inteligenčnou úrovňou nad 135 dosiahnu bezprecedentný úspech. Áno, stali sa dobrými právnikmi, riaditeľmi spoločností, svedomitými profesionálmi, ale nikto z nich nedosiahol ohromujúce výsledky. A naopak, ľudia s nižším IQ, ale s vyššie uvedenými osobnými vlastnosťami a od detstva, ktorí vedia, čo sa chcú stať, dokázali v živote dosiahnuť oveľa pôsobivejšie výsledky.

  Prelomenie vzoru je to, čo skok nad hlavou je. Buďte vytrvalí vo svojej túžbe ísť nad rámec štandardu, myslieť si širšie ako limity, ktoré si stanovíte, ktoré, ako už viete, neexistujú, umožňujú vám to.

  Zanechajte Svoj Komentár