Divy značky, alebo ako urobiť svoj blog nápadný

V modernej dobe prechádza oblasť marketingu reálnou krízou. Väčšina obchodníkov je nútená horko priznať, že ich staré dobré metódy už zapadli do zabudnutia. Tradičná reklama už dávno stratila svoju efektívnosť - len obťažovala a odpudzovala zákazníkov.

V tomto ohľade sú obchodníci v zúfalej potrebe iných, mäkších a nenápadných metód, ktoré nespôsobia odmietnutie ich publika. Všetky tieto požiadavky sú v plnej miere splnené značkovým obsahom, ktorého podstatu sme podrobne rozpracovali v článku "Značkový obsah a korporácia, sakra, kultúra." Tentokrát sa pozrieme bližšie na jednu z jeho odrôd, konkrétne na značkový blog.

Bohužiaľ, kríza, ktorá zasiahla oblasť marketingu, nevynechala blogosféru. Každý deň na internete sú stovky a dokonca tisíce nových blogov, čo znamená vašich konkurentov. Aj keď vytvoríte nereálne zaujímavý obsah a podporíte ho v sociálnych sieťach všetkými možnými spôsobmi, nestačí to. Váš blog by mal byť jedinečný, nezvyčajný, z obyčajného, ​​takže čitatelia na neho "oklamali". Jednoducho povedané, malo by sa premeniť na novú značku.

V marketingu je značka komplexom informácií o spoločnosti, produkte alebo službe; populárne, ľahko rozpoznateľné a právne chránené symboly akéhokoľvek výrobcu alebo výrobku. [Wikipedia].

Inými slovami, značka je to, čo nastavuje vašu spoločnosť na rozdiel od iných, čo ju robí rozpoznateľnou a nezabudnuteľnou. Pokiaľ ide o blog, značka obsahuje mnoho aspektov: predmet, štýl komunikácie s čitateľmi, farebnú schému, logo spoločnosti atď. Všetky z nich musia byť v súlade s ostatnými a odrážať základný koncept vášho blogu (to znamená, čo to je, a ako ho vnímate vy a vaši čitatelia).

Teraz, keď sme sa zaoberali podstatou značkového blogu, prejdime k iným rovnako dôležitým otázkam, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť jeho vlastnosti.

Výhody značkového blogu

Ako je uvedené vyššie, branding je druh skrytej reklamy. Pomáha, aby váš blog jedinečný, dáva mu chuť a kúzlo. Čitatelia značkového blogu okamžite pochopia, čo je identita jeho autora a čo od neho očakávať.

Vďaka brandingu, budete nevyhnutne prilákať viac čitateľov, ako váš blog sa stane svetlé miesto, vystupovať na pozadí stoviek pravidelných blogov, ktoré vyzerajú podobne ako dve kvapky vody.

V Rusku sa každoročne koná súťaž Runet Blog, počas ktorej sa v uplynulom roku určujú najlepšie blogy našej krajiny. Čo si myslíte, že spája všetkých víťazov tohto ocenenia? To je pravda, všetci sa podarilo zmeniť svoj blog na druh značky, ktorá je jednoducho nemožné, aby si nepamätali. Vezmite si napríklad blog All Salt, ktorý bol v roku 2013 uznaný za „najlepší kulinársky blog“:

Existuje toľko blogov venovaných téme varenia, že vytvorenie značky v tomto výklenku je skľučujúca úloha. Autor tohto blogu to však dokázal. A tu nejde len o zaujímavý obsah, ale aj o jednotu jedinečného štýlu, ktorý sa dá vystopovať. Fotografie jedál, loga (vo forme červenej panvice) a dokonca aj názov blogu (ktorý odkazuje na nepostrádateľnú kulinársku zložku) naznačujú, že táto stránka je len darom pre pravých gurmánov.

Branding blog v praxi: 4 dôležité kroky

Teraz prejdime od slov k činom. Aké opatrenia je potrebné urobiť, aby sa váš blog stal značkou, o ktorej každý vie?

1. Spoznajte podstatu svojho blogu.

Po prvé, musíte odpovedať na niekoľko dôležitých otázok. Aký je váš blog? Aký je jeho koncept? Aké ciele chcete dosiahnuť? Aký dojem chcete robiť na svojich čitateľoch? Práve tieto faktory budú tvoriť základ vašej značky, preto sa snažte venovať pozornosť každému detailu, bez ohľadu na to, aké bezvýznamné sa to môže zdať.

2. Vyberte si dizajn, ktorý odráža podstatu vášho blogu.

Akonáhle ste sa rozhodli pre zásady, ktoré sú základom vášho blogu, je čas prejsť na jeho vizuálny dizajn. Musíte si vybrať farebnú schému, logo a obrázky, ktoré budú navzájom harmonizovať a hlavnú myšlienku vášho blogu. Iste, budete potrebovať znalosti teórie farieb a základy web design na dosiahnutie tohto cieľa.

Zvážte napríklad návrh blogu Brandgym, v ktorom David Taylor, profesionálny obchodný kouč, zdieľa svoje tipy:

Ako vidíte, všetky prvky tohto blogu sú navrhnuté v podnikateľskom štýle, pretože sú určené na podnikanie. Hlavná koncepcia blogu sa odráža vo všetkom: vo farbách (používajú sa iba tri farby: biela, sivá a červená), lakonický dizajn a dokonca fotografie autora (vybral klasický oblek, nie napríklad džínsy).

Predstavte si, že autor blogu sa rozhodol experimentovať s jeho dizajnom a dať emotikony všade a vybral honosné farby. Súhlasím, že by to vyzeralo smiešne: nikto by takého obchodného poradcu nebral vážne.

3. Vyberte vhodný štýl písania.

Koncept vášho blogu ovplyvní aj štýl vášho autora, t. Váš štýl komunikácie s čitateľmi. Ak je váš blog o vážnych veciach, ako je napríklad preskúmanie súdnych systémov rôznych štátov, potom by bol humor v tomto prípade nevhodný. Váš štýl písania by v tomto prípade mal byť obchodný a diskrétny. Ak je účelom vášho blogu pobaviť čitateľov, potom nemôžete robiť bez vtipov a konverzačných fráz, inak sa vaši účastníci nudia.

4. Buďte dôslední

Ak chcete svoj blog premeniť na svetlú a nezabudnuteľnú značku, nezabudnite na jedno dôležité slovo: konzistentnosť.

Akonáhle zistíte, ktorý dizajn a obsah najlepšie odráža koncepciu vášho blogu, mali by ste sa držať len ich. V opačnom prípade si len zamieňate svojich pravidelných čitateľov. Ak neustále robíte zmeny vo svojom blogu, nebudú si môcť spomenúť na vás, pretože zakaždým, keď uvidia niečo nové.

Takže, neponáhľajte z jedného extrému do druhého. Vytvorte jedinečný štýl svojho blogu a buďte k nemu dlhý čas verný.

Značkovanie blogu: byť alebo nie

Dokonca aj keď nie ste aktívne udržiavať svoj blog, tak či onak, je to už značka. Skutočne, určitý obraz vášho blogu sa už vytvoril v myšlienkach vašich čitateľov. Otázkou však je, ako ste spokojní s týmto obrazom. Ak vôbec nespĺňa vaše očakávania, potom sa nemôžete zaobísť bez značky.

Prostredníctvom brandingu môžete vytvoriť požadovaný obrázok svojho blogu a asociácií, ktoré budú volať vašim čitateľom. Okrem toho vám toto opatrenie pomôže rozšíriť dosah vašich divákov, pretože značkové blogy sa spomínajú oveľa rýchlejšie. Pozrite sa na panel so záložkami svojho prehliadača a zamyslite sa nad tým, ktoré stránky najčastejšie navštevujete: majú značkové ikony alebo sú prezentované vo forme obyčajného bieleho hárku? Odpoveď je zrejmá.

A ešte jeden dôležitý bod: pri branding svoj blog, mali by ste sa vyhnúť náhlym zmenám tak, aby sa vystrašiť svojich pravidelných čitateľov. Napríklad, ak ste včera napísali o politike a dnes začnete zdieľať správy o šoubiznisu, vaše publikum vám jednoducho nebude rozumieť. Branding by nemal zasahovať do hlavného konceptu vášho blogu - mal by len zmeniť spôsob, akým je vyjadrený prostredníctvom obsahu a grafiky.

Preklad a úprava materiálu Olivia Rose Branding váš blog je ťažké, alebo je to?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár